Kako prebaciti bookmark u firefoxu?

poruka: 14
|
čitano: 14.920
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kako prebaciti bookmark u firefoxu?

Evo, upravo namjeravam instalirati OS izpocetka, e sad, kako ja mogu eksportirati sve bookkmarke i importirati ih kad instaliram novi OS??? to mi je jako potrebno jer imam puno bookmarkova, a neda mi se pisati na papirici i opet poslije prepisivati!

HValaOsmijeh

01010100 01001001 01001111
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti bookmark u firefoxu?

Bookmarks>Organize Bookmarks...>Import and backup>Export HTML>save

 

Spremljeni sadrzaj vracas na slican nacin:

 

Bookmarks>Organize Bookmarks...>Import and backup>Import HTML>Oznacis spremljeni HTML file i save/import

Music's the medicine of the mind.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2009 15:34 (VirtUoso).
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti bookmark u firefoxu?

Mozes koristiti MozBackup i spremiti kompletan profil zajedno sa svim bookmarcima i passwordima.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
2 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti bookmark u firefoxu?

Ili možeš instalirati Foxmarks addon za firefox. Napraviš account, sinhroniziraš bookmarke sa sarverom, kada ponovo instaliraš OS, samo staviš foxmarks, ulogiraš se i sinhroniziraš bookmarke.

Uđe Bruce Willis u HGSpot i kaže: Daj Hard...od 500MB
Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Kako prebaciti bookmark u firefoxu?

Evo da ne otvaram novu temu,ja sam pokušavao s ovim HTML i neće. Znači,imam brdo bookmarksa u firefoxu,i kupujem novi comp,kako da te bookmarkse jednostavno izvezem iz ovog firefoxa i uvezem u novi kad ga instaliram na novom compu. Može malo bolje pojaašnjenje,hvala!!

15 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti bookmark u firefoxu?

Imaš 3 načina backupa:

 

1. MozBackup iz mog posta gore

 

2. Opcija Sync unutar samog Firefoxa:

3. Ili kopiraj kompletni sadržaj profila koji se nalazi u skrivenom App data folderu.
 

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2013 22:10 (F1-IVO).
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prebaciti bookmark u firefoxu?

A kopiranje profila je još najbolja opcija ,jel su tu i svi addoni.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
offline
Re: Kako prebaciti bookmark u firefoxu?

ma ne kužim ovo kopiranje cijelog profila,znači meni je firefox instaliran u program files,i kako da otkrijem taj sakriveni folder,ili da cijeli taj folder sa firefoxom kopiram u novi comp?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prebaciti bookmark u firefoxu?
juno kaže...

ma ne kužim ovo kopiranje cijelog profila,znači meni je firefox instaliran u program files,i kako da otkrijem taj sakriveni folder,ili da cijeli taj folder sa firefoxom kopiram u novi comp?

Skrivenio folder se ne nalazi u Program files nego u C\Users\Tvoje ime (korisničko ime)\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles

Iskopiraj sadržaj profila koji ima naziv npr. 5k41kpop.default. Kada ponovo instaliraš FF samo taj sadržaj prekopiraj i ako te pita da zamjeni fajlove potvrdi sa da i to je to.

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prebaciti bookmark u firefoxu?
juno kaže...

ma ne kužim ovo kopiranje cijelog profila,znači meni je firefox instaliran u program files,i kako da otkrijem taj sakriveni folder,ili da cijeli taj folder sa firefoxom kopiram u novi comp?

Idi u C:\Users\<tvoj_account>\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles ,tu ćeš naći folder kriptičnog imena (kao na slici)

 ,kopiraj ga na usb (ili gdje već hoćeš) i kad na novom PC-u instaliraš Firefox i na njemu napraviš profil (samim prvim startanjem Firefoxa nakon instalacije) ,kopiraj sve iz njega u taj profil ,koji će biti na istom mjestu gdje je bio na starom PC-u (znači:C:\Users\<tvoj_account>\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles  ,samo će imati drugačije ''ime'')!!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
offline
Kako prebaciti bookmark u firefoxu?

Ja kopiram ".json" file i svi bookmarksi su tu.AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2013 23:07 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako prebaciti bookmark u firefoxu?

Za ubuduće bi ti bilo najbezbolnije koristiti neke dodatke za firefox poput Xmarks ili Lastpass(pod addons) napraviš account, sinkroniziraš(backup) sve svoje bookmarkse iz Firefoxa sa jednim klikom na njihove servere, i onda kad ponovo instaliraš  Firefox po potrebi, instaliraš addon, i jednim klikom vratiš nazad sve bookmarkse. Brzi backup radiš kad hoćeš i uvijek si siguran da su ti bookmarksi sačuvani i dostupni kad god ti trebaju.

 

Odlična stvar, pogotovo ako koristiš više računala ili browsera, u par klikova mozes namjestiti da su ti svi bookmarks identični (sinkronizirani) na više računala/browsera.

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kako prebaciti bookmark u firefoxu?

Ti želiš samo bookmarks kopirati a ne sve passworde i dodatke !

 

Prvo mišonjom ideš na Bookmarks pa na Show ALL Bookmarks

 

Zatim ideš na Import and Backup

 

 

Nakon toga na Export Bookmarks to HTML

 

 

Kad klikneš na Export bookmarks to HTML otvorit će ti se prozor u kojem će pisati bookmarks.

E, sad ti taj bookmarks možeš spremiti na USB ili na vanjski disk ako slažeš novo računalo pa nemaš particije.

Ja ga stavim na particiju D jer mi je System odn windowsi na SSD.

 

Napraviš jedan folder i napišeš npr Moji Firefox Bookmarksi 22.10.2013 i u njega spremiš taj HTML koji si napravio.

 

Kad uvoziš nakon reinstalacije taj HTML, sve ponoviš do faze kad klikneš na Import Bookmarks from HTML

kojeg ćeš naći u folderu Moji Firefox Bookmarksi 22.10.2013 (kojeg si ranije napravio na USB sticku ili vanjskom disku.

 

I svi bookmarksi su tu.

 

 

Forumaši gore su ti objasnili još efikasniji sistem; gdje spremaš maltene sve postavke firefoxa, no ti si pitao samo za Bookmarkse pa je za tebe ovo najednostavniji način.

 

 

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako prebaciti bookmark u firefoxu?

Hvala puno ljudi,svaka vam cast,puno se da nauciti ovdje!! Respect svima!!

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice