Komp zamrzava - svchost.exe problem

poruka: 13
|
čitano: 7.252
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Komp zamrzava - svchost.exe problem

Zadnjih par dana, svaki put kad upalim računalo, ne otvori mi se explorer.exe nego računalo zamrzne s 50% cpu usage od procesa svchost.exe. Jedini način da moje računalo ostane radit je da ubijem tu istancu procesa, no međutim onda mi se javljaju problemi npr. nema zvuka (uopće ne prepoznaje audio device), chrome crasha stalno i dr. Skenirao sam sa Malwarebytes, SuperAntiSpyware , Avirom Hijackthis log sam pregledao, i sve se čini uredu. Znam da bi trebao to sve napraviti dok taj proces radi, no komp mi zamrzne ako ga ne ubijem. Molim pomoć!

Music is my life :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komp zamrzava - svchost.exe problem

..normalnio da se sve ruši kad ih pogasiš , većina servisa radi pod nazivom svchost.exe
jesi probao uć u safe mod pa pokrenut av i ove skenere

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2010 22:57 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komp zamrzava - svchost.exe problem

Ista stvar i u safe mode, zamrzne mi ako ne killnem taj svchost.exe. Jedini od svih svchostova mi guta preko 18k memory u početku pa ga tako prepoznam. Skenirao sam u safe mode sa svime i svačim, ne pronalazi ništa i ništa ne pomaže :(

Music is my life :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komp zamrzava - svchost.exe problem

Sinoć sam s Ramboxom cijelu noć pregledavao komp, ni Combofix nije pomogao, ni onaj antirootkit GMER nije ništa našao. Izgleda da ću morati formatirati disk =(

Music is my life :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2010 13:35 (makaweli).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komp zamrzava - svchost.exe problem

i meni se pocinje javljat ovaj problem, a i nasao sam na netu puno ljudi ga ima..

zna li IKO na ovom forumu kako se to moze rijesiti a da se ne formatira hdd ?

jer formatirat mi je sad stvarno mrsko, radit backup i sve ostalo..mozel se to nekako rijesit na drugi nacin ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komp zamrzava - svchost.exe problem

Do tog može doći i kad se krivo konfigurira utorrent tako da radi previše konekcija i da skida previše fileova odjednom. Tebi to vjerovatno neće pomoći, ali možda pomogne nekom drugom tko naleti na temu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp zamrzava - svchost.exe problem
blacko kaže...

Do tog može doći i kad se krivo konfigurira utorrent tako da radi previše konekcija i da skida previše fileova odjednom. Tebi to vjerovatno neće pomoći, ali možda pomogne nekom drugom tko naleti na temu.

moguce..jer sam upravo to i radio..(konto da ce radit brze xD)

koliko je konekcija otprilike normalno, da se problem ne pojavljuje ?

i da, tek mi se pocelo pojavljivat od kada sam ostavljao racunar preko noci da skida torrente..

14 godina
neaktivan
offline
Komp zamrzava - svchost.exe problem

Najbolje ti je u utorrentu Ctrl+G ili Options/Setup Guide pa nek ti sam program naštima nakon testiranja brzine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komp zamrzava - svchost.exe problem

vec sam smanjio beoj konekcija na neki manji, i brzina mi je cini mi se ista, ne primjecujem neku razliku, ali zato je racunar vec duze vrijeme stabilan, sve radi kako treba, sto mi zadnjih nekoliko dana nije bilo..cak sam uspio pretrazit cijeli comp sa avirom i nije bilo BSOD Belji se

valjda je sad sve ok..hvala na savjetu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp zamrzava - svchost.exe problem

sve ok sa svchost, ali drugi problem, kmp mi se nakon nekog vremena prosto restartuje..niti se pojavi error, niti BSOD, samo rstart..stvarno ne znam vise Plač

14 godina
neaktivan
offline
Komp zamrzava - svchost.exe problem

Možda bi moglo još biti do utorrenta, možda zauzima puno memorije. Meni je konfiguriran ovako:

  Edit: ja sam na T-comu na najnižoj brzini.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2010 10:45 (blacko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Komp zamrzava - svchost.exe problem

Meni je problem isti svchost.exe mi koristi preko 30k memory i isto mi se zamrzava. GoogleChrome mi zna nekada zauzimat 80k a minecraft 667k memory. Ali kad to ne radi svchost.exe 30k memory i zamrzava se???

WIN 7Ultimate 32-bit,AMD Atholn 64 x2 Dual processor 5400+ 2.80gHz,2,00GB RAM,nVidia GeForce 9500GT
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Komp zamrzava - svchost.exe problem

wuhuuh našao topic

 

kupio sam prije mjesec i pol novi komp, malo manje sve je bilo super, procesor je uvijek radio do nekih 20% snage tako i rami,no evo primjetio sam već par dana čim upalim komp procesor je odmah na 100% i pogledam u task manager i vidim da je neki svchost.exe x2 i to svaki po 50%, možete li mi reći o čemu se radi, čitam na netu da to ne mogu ubiti niti izbjegavati...

 

hvala za pomoć

 

i PS. radi se o procesoru AMD phenom II x965 BE

 

i torrent mi uredno podešen...jako mala propusnost itd

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice