Komprimiranje file-ova, pomoć ?

poruka: 22
|
čitano: 12.512
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Komprimiranje file-ova, pomoć ?

Ovako zanima me da li mogu jedan .iso file veličine oko 8GB komprimirat da mi cili stane na jedan standardni DVD ili moram koristiti opciju split archives pa ga stavit na 2 DVD-a.

Dual Layer nije opcija.


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Komprimiranje file-ova, pomoć ?

Zavisi kakvi podaci su u slici. Tekst se bolje sažima, video (divx, xvid...), slike ---slabo tj. nikako. Probaj MagicISO. On ima opciju komprimiranja ISO slika 


What Would Biran Boitano Do?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komprimiranje file-ova, pomoć ?

Riječ je o jednoj igri, dakle nema šanse ?


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
16 godina
offline
RE: Komprimiranje file-ova, pomoć ?

Najvjerojatnije ne... Za neke igre imaš na netu metode da se "sreže" koji "nepotrebni" gigabajt, probaj proguglati,  ali  ako  ima  stvarno  8  GB  onda  ne  vjerujem  da  je  to  moguće.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Komprimiranje file-ova, pomoć ?
Opet ovisi o igri.

npr. HL2 i ostale igre na source engine-u sam znao komprimirat i do 40% originalne veličine
16 godina
neaktivan
offline
Komprimiranje file-ova, pomoć ?

Kako ?


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komprimiranje file-ova, pomoć ?
Win RAR - compresion - best
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komprimiranje file-ova, pomoć ?

Već sam to pokuša i ispalo je jadno !


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komprimiranje file-ova, pomoć ?
Pa ovisi o igri ili engineu . Meni većina igra koje sam probao kompresirat je bilo kompresirano na negdje 90-95%. Stvar je u tome da su u instalacijskim paketima file-ovi od igre već kompresirani. postoje par rijetkih izuzetaka kod kojih možeš dobiti neku bolju kompresiju.

P.S. Koja je to igra koju pokušavaš kompresirat
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komprimiranje file-ova, pomoć ?

Colin DIRT a pokuša sam i COD 4 !


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komprimiranje file-ova, pomoć ?
Mislim da bi trebao opciju split archives.
16 godina
neaktivan
offline
Komprimiranje file-ova, pomoć ?

Colina sam i ja probao  -  0 bodova
odustao sam jer mi je frend ga dao na 2 dvd-a sa čistim  "insert disc2" a ne sa rarovima, image-ima itd...
CoD4 - nisam ni pokušavao pirat mi ga dao za 15kn na DL Cool


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komprimiranje file-ova, pomoć ?

Da mi je znat di nabavljaju te DL tako dobre cijene da im ga se isplati prodat za 15kn Cool


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
16 godina
neaktivan
offline
Komprimiranje file-ova, pomoć ?

Ma uzimam igre od njega već 5 godina  pa smo već dobri frendovi. Naručivao neku igru i kaže mi da mu je neki debil otkazao CoD4. Da li ću ja uzet za 15kn?  hmmmm............DA!!!


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komprimiranje file-ova, pomoć ?

Mislim da nije moguće smanjti sa 8 na 4,5 GB. Ako želiš podijeliti na dva dijela najbrži način ti je sa 7Zipom. Isključiš kompresiju jer ti ne treba i samo podijeliš na dva dijela. Radio sam to sa nekim igrama i sve radi. Jedino ti treba mjesta na hardu jer prvo ta dva dijela treba kopirati sa DVD-a na komp a onda spojiti. Postoje razni programi za kompresiranje ali oni najjači samo će stvoriti datoteke kojima treba sto godina da se otpakiraju. Primjer, skinio sam nedavno GTA San Andreas, cijela igra veličine 1 CD-a a kad se otpakira dobije se oko 5 GB. Naime, proces raspakiravanja mi je trajao sat i po a imam AMD X2 4200 i 3 GB Rama. Tu igru netko je kompresirao sa UHARC programom.


I am Borg...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komprimiranje file-ova, pomoć ?

Možeš i sa Win Rarom kada ga već imaš instaliranog:

desni klik
add to archive
u donjem lijevom kutu  split o volumes,bytes i odabereš DVD


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komprimiranje file-ova, pomoć ?

COD 4 se moze rastaviti na 2 DVD-a 4,7 Gb, osobno sam provjerio, kao i sve danasnje nove igre koje dolaze na DL, i to ne mislim na kompresiranje u WinRAR nego se određeni file-ovi presnime na 1. DVD, ostali na 2. DVD, promijeni se par postavki i to je to, svega par minuta posla, nemoze biti lakse!

 

http://fileforums.com/ se bavi takvim stvarima i imaju gotovo za sve igrice, da nemoras googlat bezveze!


Core 2 Duo E6300 @ 3,0 GHz + AC Freezer 7 Pro, Gigabyte 965P-DS3, 2 x 1GB Supertalent 800 MHz, XFX Nvidia 7900 GS @ 600/800 + Accelero S1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komprimiranje file-ova, pomoć ?
qbone kaže...

COD 4 se moze rastaviti na 2 DVD-a 4,7 Gb, osobno sam provjerio, kao i sve danasnje nove igre koje dolaze na DL, i to ne mislim na kompresiranje u WinRAR nego se određeni file-ovi presnime na 1. DVD, ostali na 2. DVD, promijeni se par postavki i to je to, svega par minuta posla, nemoze biti lakse!

 

http://fileforums.com/ se bavi takvim stvarima i imaju gotovo za sve igrice, da nemoras googlat bezveze!


Hvala, naša sam šta mi je tribalo, sad triba vidit jel' radi !Cool

AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
15 godina
offline
Komprimiranje file-ova, pomoć ?

Imam jedno pitanje. U pitanju je jedna igra... Dakle zanima me zna li netko koliko se gubi na kvaliteti komprimiranjem (prilično velikim) kod igara i u kojem točno obliku su izraženi ti gubici? Naime, čuo sam da su ti gubici u vidu degradacije kvalitete slike i zvuka. Dakle, u kojoj je mjeri to točno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komprimiranje file-ova, pomoć ?
Izzy kaže...

Imam jedno pitanje. U pitanju je jedna igra... Dakle zanima me zna li netko koliko se gubi na kvaliteti komprimiranjem (prilično velikim) kod igara i u kojem točno obliku su izraženi ti gubici? Naime, čuo sam da su ti gubici u vidu degradacije kvalitete slike i zvuka. Dakle, u kojoj je mjeri to točno?

  ma kakav gubitak... nije to komprimiranje slika odnosno videa pa da se gubi kvaliteta...

 

to je data komprimiranje u kojem ti na kraju extrahiras igru i igras je nekomprimiranu...

In Control
15 godina
offline
RE: Komprimiranje file-ova, pomoć ?

Da, da to se odnosi na one uvodne filmove i one koji se nalaze između misija. Ali je li sigurno tako?

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 20:32 (Izzy).
14 godina
offline
RE: Komprimiranje file-ova, pomoć ?

za neke igre postoje upute na gamecopyworldu kako iz jednog DVD DL-a  igru spržit na 2 DVD-a. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice