Konvertiranje chk.file u izvorni format

poruka: 4
|
čitano: 1.184
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Konvertiranje chk.file u izvorni format

Imam problem na usb stiku, sa skrivenim fajlovima, sve je bilo tu u gigabajtima, ali nije bilo vidljivo. Probao sam "shov hiden files", ali nije pomoglo. Nakon sto sam na usb stiku odradio "Check disk", pojavila se mapa "Found.000", u kojoj su se nalazili fajlovi "file.chk". Nakon toga sam poveličini odabrao fajlove koji bi trebale biti slike i konvertirao ih u .jpeg, ti fajlovi su dobili ikonicu, kao da su slike, ali ih se opet ničim ne može otvoriti. Kad ih pokušam otvoriti u notepadu, nema ništa, samo praznina, iako se po klizaču vidi, da je sadržaj velik, jer se može dosta skrolati skrolati . Potoji li način da se ove datoteke pokažu, jer su tu zauzimaju prostor, a ne vide se?

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2016 9:04 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Konvertiranje chk.file u izvorni format
ivo454 kaže...

Imam problem na usb stiku, sa skrivenim fajlovima, sve je bilo tu u gigabajtima, ali nije bilo vidljivo. Probao sam "shov hiden files", ali nije pomoglo. Nakon sto sam na usb stiku odradio "Check disk", pojavila se mapa "Found.000", u kojoj su se nalazili fajlovi "file.chk". Nakon toga sam poveličini odabrao fajlove koji bi trebale biti slike i konvertirao ih u .jpeg, ti fajlovi su dobili ikonicu, kao da su slike, ali ih se opet ničim ne može otvoriti. Kad ih pokušam otvoriti u notepadu, nema ništa, samo praznina, iako se po klizaču vidi, da je sadržaj velik, jer se može dosta skrolati skrolati . Potoji li način da se ove datoteke pokažu, jer su tu zauzimaju prostor, a ne vide se?

 Da li ti je stalo do tih fajlova? Ako nije jednostavno mozes formatirati USB stick i prostor ce ti se osloboditi. Ako ovaj format iz Windowsa ne radi (a vjerojatno nece), imas alat "EaseUS partition master" i njime formatiras USB. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Konvertiranje chk.file u izvorni format
ivo454 kaže...

Imam problem na usb stiku, sa skrivenim fajlovima, sve je bilo tu u gigabajtima, ali nije bilo vidljivo. Probao sam "shov hiden files", ali nije pomoglo. Nakon sto sam na usb stiku odradio "Check disk", pojavila se mapa "Found.000", u kojoj su se nalazili fajlovi "file.chk". Nakon toga sam poveličini odabrao fajlove koji bi trebale biti slike i konvertirao ih u .jpeg, ti fajlovi su dobili ikonicu, kao da su slike, ali ih se opet ničim ne može otvoriti. Kad ih pokušam otvoriti u notepadu, nema ništa, samo praznina, iako se po klizaču vidi, da je sadržaj velik, jer se može dosta skrolati skrolati . Potoji li način da se ove datoteke pokažu, jer su tu zauzimaju prostor, a ne vide se?

 Sve si pogresno napravio. Konvertovanje nije promjena extenzije. Prvo sto bih ja napravio jeste digao live linux pa provjerio sa njim a ako to ne upali onda bih sa nekim programom za spasavanje podataka provjerio stick... Tipa recuva ili nesto slicno. Deep scan. To ce malo potrajati. Ikonicu jpg si dobio radi extenzije koju si stavio na jpg al naravno da ne mozes otvoriti to. Ne znam sta si mislio postici sa notepadom....

 

I NIKAD ALI BAS NIKAD ne drzi nista do cega ti je stalo samo na USB. to je medij za prenosenje podataka ali ni pod razno za cuvanje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2016 9:17 (Torent).
14 godina
offline
Konvertiranje chk.file u izvorni format

Najviše me bunilo, što je sve tu, a ništa nije vidljivo, pokušao sam prije sa programima za vraćanje, ali oni su našli samo pet fajlova. Konvertiranje nisam dobio samo stavljajući ekstenziju, nego po uputi na "youtube". Što se tiče otvaranja sa notepadom, sve uobičajene datoteke se mogu otvoriti i vidi se hrpa znakova, gdje u početnom redu stoji tip ekstenzije, jpeg, pdf itd., dok se ove ne mogu otovriti, odnosno otvore se, ali se znakovi ne vide, zato mislim da je nečim zaključano, pa je nevidljivo. Live Linux isto ništa nije "vidio".

Stik je od kćeri, a njoj su slike jako "važne".

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice