Laptop ne može ući ni u bios niti u windowse

poruka: 5
|
čitano: 1.176
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Laptop ne može ući ni u bios niti u windowse
Pozdrav!!

Imam problem sa laptopom Lenovo G500. Pri paljenju dode do oznake lenovo i tu jednostavno zapne te ne moze uci ni u bios niti u windowse. Star je 3-4 godine i to se prvi put pojavilo prije nekih godinu dana, ali je proradio sljedeci dan i onda se to nije desavalo do nedavno. Zadnjih tjedan dva bi 1-2 dana radio normalno i onda opet isti problem. Sada se nazalost vise danima ne moze upaliti.

Ima li netko neki prijedlog sto bih mogao napraviti prije nego ga odnesem na servis?

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Laptop ne može ući ni u bios niti u windowse

Evo kako kod prijatelja izgleda unutrašnjost laptopa nakon 4 godine...

Isto mu je kao nešto štekao, pa ajde da pogledam, što bi to moglo biti...

SkorvY
Moj PC  
2 1 hvala 1
7 godina
offline
Re: Laptop ne može ući ni u bios niti u windowse

Hvala na savjetu. Nisam mislio da ce prasina uzrokovati takve probleme, ali evo danas sam ga rastavio i iako nije bio u groznom stanju, bilo je dovoljno prasine da zablokira izlaz za ventilator. Sad radi normalno nakon sto sam to pocistio i zamjenio termalnu pastu :)

 

Moze lock na temu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 15:45 (roxas).
7 godina
offline
Laptop ne može ući ni u bios niti u windowse

Nažalost evo problem se vratio nakon što je dva tjedna laptop normalno radio. Znači da je prašina možda dodatno potencirala problem, ali nije bila glavni uzrok. Ima li tko još neki prijedlog što mogu učiniti?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptop ne može ući ni u bios niti u windowse

toplina-prašina ... + starenje, tako je to, elementarna fizika.

-starenjem sve el.komponente 'stare', .. povećava se otpor, smanjuje vodljivost, to povećava temperaturu (el.otpor), koja se dodatno povećava pojačanim napajanjem jer i to gubi na efikasnosti.. staro je toplije od novog, svaki kontakt, svaki spoj, termo pasta.. a sad je ljeto.

provjeriti sve što se može, kontakte, počistiti (razni sprejevi, može i gumica za olovku), ali na laptopu 90% ne možeš rastaviti. Ponekad neki iskusni elektroničar, prelemi (hladni) lem i to možda pomogne, dovoljno je nekih +-10% .. tj to je razlika staro-novo. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice