Mobilni internet na usb stick velik potrošak mb

poruka: 18
|
čitano: 15.443
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Mobilni internet na usb stick velik potrošak mb

Pozdrav svima.

 

Imam neobičan problem od koji već 4 dana tražim uzroke zašto se uvelike broji mb na netu iako je konekcija otvoren, dakle bez otvaranje firefoxa, windows update isključen, tako da ništa ne skidam, meni je nakon provjere koliki sam potrošio podatkovni promet ali mi je čudno to što nakon dva dana otišlo 200mb. Po običaju jer znam da obično sat vremena potroši između 3 - 5mb, ali nije jasno zašto nakon sat vremena ode čistim 20mb? Kako mogu otkrit problem što uzrokuje veći potrošak interneta?

 

Internet koristim Vodafone stick od kojim imam limit do 1gb.

 

Drugo imam instalirane Aviru i Malwarebytes i nakon skena ništa nije našlo tako da je zasad čist, a svježe instaliran Win7.

 

U čemu je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mobilni internet na usb stick velik potrošak mb

Instaliraj netmeter te vidi koliko prometa potrošiš.Nebi bilo neobično da ti ISP jednostavno stavi da si potrošio više

ako sam ti ikako pomagao,stisni hvala\\\\\\\\\\\\http://life-is-hard.co.cc
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet na usb stick velik potrošak m
Ivan_hacker kaže...

Instaliraj netmeter te vidi koliko prometa potrošiš.Nebi bilo neobično da ti ISP jednostavno stavi da si potrošio više

Hvala na odgovoru, Evo u stanju mirovanja nešto čudno i dalje troši al kad da nešto radi u pozadini. Kako mogu otkrit problem da to napokon riješim? Slika govori.

13 godina
offline
Mobilni internet na usb stick velik potrošak mb

Pogledaj aktivne programe,ako nađeš nešto sumnjivo ugasi ga

ako sam ti ikako pomagao,stisni hvala\\\\\\\\\\\\http://life-is-hard.co.cc
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet na usb stick velik potrošak m
Ivan_hacker kaže...

Pogledaj aktivne programe,ako nađeš nešto sumnjivo ugasi ga

Evo malo sam istražio i stavio sam programom TCPview i pogledao baš tu svchost pojavila IP adrese i vidim meni čudno kad mb broji sve više. I onda sam restartao i upalim ja net i pogledam u tcpview-u i kod svchost onda se nije više pojavila IP adrese i vidim net se normalizirao sad se miruje.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Mobilni internet na usb stick velik potrošak mb

ha teoretski se može malware maskirati u bilo koji proces,pa tako i u ovaj generički
daj ga još skeniraj s hitmanom
edit:sad tek vidim da su windowsi svježe instalirani,no nema veze, hitman možeš imati na pc-u za dodatnu provjeru

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2011 18:54 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet na usb stick velik potrošak m
seneka kaže...

ha teoretski se može malware maskirati u bilo koji proces,pa tako i u ovaj generički
daj ga još skeniraj s hitmanom
edit:sad tek vidim da su windowsi svježe instalirani,no nema veze, hitman možeš imati na pc-u za dodatnu provjeru

Evo skenirao sa Hitmanom i našla 5 nekakvi program pa se i on deletao.

 

U tcpview primječen jedan file MpCmd.exe (piše da je to Microsoft Malware Protection Command Line Utility. Jel taj pravi problem?

15 godina
neaktivan
offline
Mobilni internet na usb stick velik potrošak mb

šta je to,windows defenderov proces?
jesi ga isključio?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet na usb stick velik potrošak m
seneka kaže...

šta je to,windows defenderov proces?
jesi ga isključio?

Izgleda da je, isključio sam. Sad mi se nakon Hitmana počistio 5 čudnih filea a još jednom isto i našla još dva i isto obrisao te je zasad je Ok. Javim ako se opet dogodi..

15 godina
neaktivan
offline
Mobilni internet na usb stick velik potrošak mb

bilo bi dobro da si napisao šta je hitman čistio,no dobro... probaj još ugasiti servis: Background Intelligent Transfer Service,pošto ionako ne updateaš sistem kao što si rekao,mislim da je na sedmici postavljen na manual,a ti ga stavi na disabled
pa vidi šta će se dešavati
inače servis je zadužen da pamti točku downloada u slučaju da se pc restarta ili sl

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mobilni internet na usb stick velik potrošak m
ja sam to prije 2-3god rijesio netlimiterom... Isto nisam imao nikakav virus etc... Al sam imao hrpu smeca,programa,etc... Nakon nekog vremena je doslo na red reinstalacija windowsa i nakon toga nisam ni trebao netlimiter...
Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet na usb stick velik potrošak m
seneka kaže...

bilo bi dobro da si napisao šta je hitman čistio,no dobro... probaj još ugasiti servis: Background Intelligent Transfer Service,pošto ionako ne updateaš sistem kao što si rekao,mislim da je na sedmici postavljen na manual,a ti ga stavi na disabled
pa vidi šta će se dešavati
inače servis je zadužen da pamti točku downloada u slučaju da se pc restarta ili sl

Kao prvo još se događa, tako da ču poludit. Isključio sam onu opciju pa se nemože skinut jer on blokira. Ali kad palim komp i idem na net i pogledam u TPCview i vidim u svchostu stoji IP adresse, i ja njega kliknem END PROCESS onda se stanje normalizira. Ali se sam pojavi isti IP i tako isti postupak isključim process a par minuta kasnije pojavi novi IP adrese u svchostu. Kako sam bio prisiljen da restartam komp i onda se više ne događa. Več triput sam instalirao WIN7 na čisto misleći da če riješit problem ali nije rješeno.. Nije mi jasno, mjesec srpanj nije imao problema i radio ok do 02,08,2011 i tada od 02,08 počeli problemi. Ja više neznam gdje leži problem. Koristim iste programe pa mislim da nema veze stime. Os je Windows7 ultimate.

14 godina
neaktivan
offline
Mobilni internet na usb stick velik potrošak mb

Testirao sam kako se ponaša kod potrošnje na XP i Vistu i mogu reć da se ne troši toliko i da sve rade u normalu a instalirane s istim programom. I zaključio sam da je nešto smrdano u windows 7 (vjerovatno oštečen neki file)u DVD-u barem tako mislim). Uskoro ću testirat s nedotaknute windows 7 pa ču znat rezultate da li se slučaj ponavlja. Dok sam jučer na laptopu s istim windows 7 i istim programom pokazale su drukčije i znatno se povečao potrošnje podatkovni promet u pozadini. Test-> Bez otvaranja pregledanikai  update isključen troši 5 min 8mb! Test 2 -> Otvoren FF, Skype i msn 2 sata surfanja 85mb ! Što je po meni velik potrošak, Jer 80mb bi značilo kao sam  nečim downloadao a nije. Dulje vrijeme pratim potrošnju podatkovnog prometa pa znam koliko šta troši. Primjerice, 2 sata obično ide oko 10-15 mb. A ovo na win 7 da ne rečem, mogu reć da sam skoro poludio zbog velikog potrošnje podatkovnog prometa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mobilni internet na usb stick velik potrošak m
Nello kaže...

Testirao sam kako se ponaša kod potrošnje na XP i Vistu i mogu reć da se ne troši toliko i da sve rade u normalu a instalirane s istim programom. I zaključio sam da je nešto smrdano u windows 7 (vjerovatno oštečen neki file)u DVD-u barem tako mislim). Uskoro ću testirat s nedotaknute windows 7 pa ču znat rezultate da li se slučaj ponavlja. Dok sam jučer na laptopu s istim windows 7 i istim programom pokazale su drukčije i znatno se povečao potrošnje podatkovni promet u pozadini. Test-> Bez otvaranja pregledanikai  update isključen troši 5 min 8mb! Test 2 -> Otvoren FF, Skype i msn 2 sata surfanja 85mb ! Što je po meni velik potrošak, Jer 80mb bi značilo kao sam  nečim downloadao a nije. Dulje vrijeme pratim potrošnju podatkovnog prometa pa znam koliko šta troši. Primjerice, 2 sata obično ide oko 10-15 mb. A ovo na win 7 da ne rečem, mogu reć da sam skoro poludio zbog velikog potrošnje podatkovnog prometa.

Problem može biti Skype. Svojevremeno mi je u jednom danu otišlo 900 MB prometa jer Skype zna trošiti i kad ne razgovaraš (netko drugi razgovara preko tebe, ali to je već dulja tema). Zato sam počeo koristiti NetLimiter. Ograničim brzinu Skypea, a ograničenje privremeno isključim kad nekoga želim zvati ili mene netko zove. Već je bilo ovdje diskusije o tome pa mi je preporučeno da u registru isključim opciju "supernode" (pretraži forum po ključnoj riječi "supernode" u sadržaju poruke). Čini se da mi to ipak nije pomoglo jer sam opet ponekad imao veliki promet. Sad sam se vratio ponovo na NetLimiter. Međutim, ako sam dobro shvatio, tebi i bez uključenog Skypea troši puno, zar ne?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet na usb stick velik potrošak m
espero kaže...

Problem može biti Skype. Svojevremeno mi je u jednom danu otišlo 900 MB prometa jer Skype zna trošiti i kad ne razgovaraš (netko drugi razgovara preko tebe, ali to je već dulja tema). Zato sam počeo koristiti NetLimiter. Ograničim brzinu Skypea, a ograničenje privremeno isključim kad nekoga želim zvati ili mene netko zove. Već je bilo ovdje diskusije o tome pa mi je preporučeno da u registru isključim opciju "supernode" (pretraži forum po ključnoj riječi "supernode" u sadržaju poruke). Čini se da mi to ipak nije pomoglo jer sam opet ponekad imao veliki promet. Sad sam se vratio ponovo na NetLimiter. Međutim, ako sam dobro shvatio, tebi i bez uključenog Skypea troši puno, zar ne?

Da, dobro si shvatio, bez uključenog Skype puno troši iako nebi smjelo. Net limiter isto ima instaliranog ali pa vidim šta se događa u mirovanju kojim se pokazuje aktivni DL kao da nešto skida. Test kod Viste pokazuje odlični i nema nikakve probleme kod velikog potrošnje podatkovnog prometa.

Evo idem ja sad instalirat koji je netaknut  windows 7 ultimate pa ču vidjet dali je riješen problem.  Uskoro javim za rezultate.

13 godina
offline
Mobilni internet na usb stick velik potrošak mb

Ista stvar je i meni bila,na EDGE vezi u 2 tjedna samo surfanja navodno sam potrošio 2GB....Samo sam bacio stick negdje,vec mi se to dosta puta dogadalo s VIPom

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Mobilni internet na usb stick velik potrošak mb

Dosta zanimljiv problem.Isto tako imam VIP mobilni internet i povremeno primjećujem dosta veliku potrošnju.Prije mi je to predstavljalo problem, no sad sam povečao paket na 15 Gb, jer  mi 1Gb nikako nije bio dovoljan.U idleu moram priznati, naravno bez updateova i sa Skypeom, vidim u Vodafone Mobile Connect programu da nemam nikakav promet, no ponekad naprosto podivlja.Imam isključne updateove i radi se o Win 7 OS-u.Da li postoji kakva aplikacija s kojom je moguće deteljno pratiti promet po određenom mrežnom sučelju?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet na usb stick velik potrošak m
alankish kaže...

Dosta zanimljiv problem.Isto tako imam VIP mobilni internet i povremeno primjećujem dosta veliku potrošnju.Prije mi je to predstavljalo problem, no sad sam povečao paket na 15 Gb, jer  mi 1Gb nikako nije bio dovoljan.U idleu moram priznati, naravno bez updateova i sa Skypeom, vidim u Vodafone Mobile Connect programu da nemam nikakav promet, no ponekad naprosto podivlja.Imam isključne updateove i radi se o Win 7 OS-u.Da li postoji kakva aplikacija s kojom je moguće deteljno pratiti promet po određenom mrežnom sučelju?

Postoji program se zove TCPview a to pratiš ako primjetiš kod svchost ako javlja ip adrese tad jako troši podatkovni promet a ako se ne javlja u svchost ip adrese znači da je u noramlu i ne troši.A TCPview imaš na DVd Bug broj 219 pod programom Sysinternals Suite i imaš ikonu TCPview pa je tamo. Dosta koristan program.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice