Mozilla Firefox - problem s paljenjem

poruka: 20
|
čitano: 7.907
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Mozilla Firefox - problem s paljenjem

Već dugo vremena koristim Firefox i mišljenja sam da je najbolji preglednik. Nikad nisam imao problema s njim (srušio mi se svega par puta u zadnje 2-3 godine). Jučer sam imao čistku starih i nepotrebnih programa sa računala (Appleovi programi, neki sitni programčići i par igara). Brisao sam ih s pomoću Revo Uninstallera tako da sam obrisao i neke djelove registrya (od tih programa). Od tad mi se Mozilla neće upalit. Kad otvorim Task Managera i odem na procese pa pokrenem firefox, on se pojavi kao proces i nakon sekundu dvije se sam ugasi. Isto mi se događa i sa safe modom. Inače verzija Firefoxa je 3.6.

 

Imao sam spremljeno dosta vrijednih bookmarksa, dosta instaliranih pluginova i postavljenih postavki tako da bi bilo dobro kad bih uspio sve sačuvati bez brisanja programa. Imate li nekih prijedloga?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mozilla Firefox - problem s paljenjem

kreni koristiti Operu, i prilikom njene instalacije, povuci si bookmarke, a za addonove, tu nemozes nista...

Dajem demonoid pozivnicu na pm
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mozilla Firefox - problem s paljenjem

system restore?
ali ne nam da li je vrijedan tih bookmarksa i par pluginova..

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2010 17:15 (seneka).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Mozilla Firefox - problem s paljenjem

Koji OS?

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
15 godina
offline
Mozilla Firefox - problem s paljenjem

Prije par tjedana imao sam isti problem, al rješio se sam od sebe nakon sat-dva. Restartaj komp, i pričekaj malo, pa će onda možda doći k sebi.

I was here. | http://www.bug.hr/forum/topic/44412.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mozilla Firefox - problem s paljenjem
mind_challenge kaže...

kreni koristiti Operu, i prilikom njene instalacije, povuci si bookmarke, a za addonove, tu nemozes nista...

  Sad koristim Operu. Malo je manjkava i ne paše mi baš.

seneka kaže...

system restore?
ali ne nam da li je vrijedan tih bookmarksa i par pluginova..

  Nije loša ideja, al mislim da se nije vrijedno s time sad zamarati. To će mi biti zadnja opcija.

DamageHigh kaže...

Koji OS?

  Windows XP, service pack 3

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Mozilla Firefox - problem s paljenjem
Bichanich kaže...
system restore?

ali ne nam da li je vrijedan tih bookmarksa i par pluginova..

  Nije loša ideja, al mislim da se nije vrijedno s time sad zamarati. To će mi biti zadnja opcija.


 

jesi obrisao i one stavke iz reg koje idu u smeće?
odnosno jesi ispraznio smeće?

16 godina
offline
Mozilla Firefox - problem s paljenjem

Ako misliš na recylcle bin onda jesam, iako ne vidim nikakve povezanosti između toga i firefoxa

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mozilla Firefox - problem s paljenjem
Bichanich kaže...

Ako misliš na recylcle bin onda jesam, iako ne vidim nikakve povezanosti između toga i firefoxa

revo kad briše ,na kraju jedan dio stavki šalje u smeće ,ako se ne varam..
ti si pretpostavljam brisao sve što nudi(označi sve/briši sve) kod opcije da "pažljivo odabereš"..

u svakom slučaju ako ti se da igrat ,možeš skinut na desktop ovaj mali alat (ne instalira se) i probat vratit obrisano iz smeća..
pa vidit tamo šta ima,nešto od firefoxa je obrisano valjda..

jesi brisao neke prazne ili duple foldere možda ?
pomoću nekog optimizatora ili ručno? 
koristio neki registry cleaner..?

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2010 18:01 (seneka).
16 godina
offline
RE: Mozilla Firefox - problem s paljenjem
seneka kaže...
Bichanich kaže...

Ako misliš na recylcle bin onda jesam, iako ne vidim nikakve povezanosti između toga i firefoxa

revo kad briše ,na kraju jedan dio stavki šalje u smeće ,ako se ne varam..
ti si pretpostavljam brisao sve što nudi(označi sve/briši sve) kod opcije da "pažljivo odabereš"..

u svakom slučaju ako ti se da igrat ,možeš skinut na desktop ovaj mali alat (ne instalira se) i probat vratit obrisano iz smeća..
pa vidit tamo šta ima,nešto od firefoxa je obrisano valjda..

jesi brisao neke prazne ili duple foldere možda ?
pomoću nekog optimizatora ili ručno? 
koristio neki registry cleaner..?

  Pažljivo sam odabirao šta brisati, tj nisam brisao neke stvari. Nisam već duže vrijeme koristio registry cleaner  Izlanuo se.

 

  EDIT: Instalirao sam Restoration (tnx Seneka) i pronašao je tri file-a povezana s Firefoxom:

 

  sessionstore   (JScript Script File)

  sessionstore

  mimeTypes.rdf (RDF file)

 

 

Naravno restorao sam ih, ali ništa. I dalje ne radi.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2010 18:24 (Bichanich).
15 godina
neaktivan
offline
Mozilla Firefox - problem s paljenjem

@Bichanich ..sve je to gnjavaža,ja bi ju potpuno deinstalirao i skinuo novu..
jel ju revo uopće prepoznaje više,ili u win programima?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mozilla Firefox - problem s paljenjem
seneka kaže...

@Bichanich ..sve je to gnjavaža,ja bi ju potpuno deinstalirao i skinuo novu..
jel ju revo uopće prepoznaje više,ili u win programima?

Imaš pravo. Ne isplati se mučiti zbog nekoliko bookmarksa i postavaka. Revo kaže da imam instaliran Firefox 3.5.5 iako je bio 3.6, al ionako to više nije važno. Tnx na pomoći.

16 godina
offline
Mozilla Firefox - problem s paljenjem

Javljam se sa Firefoxa. Uspješno instalirao i našao malo stariji backup sa bookmarskima. Još da sredim addonove i pluginove i to je to. Sve radi.. zasad. Što se mene tiče može LOCK na ovu temu.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: Mozilla Firefox - problem s paljenjem
Bichanich kaže...
seneka kaže...

@Bichanich ..sve je to gnjavaža,ja bi ju potpuno deinstalirao i skinuo novu..
jel ju revo uopće prepoznaje više,ili u win programima?

Imaš pravo. Ne isplati se mučiti zbog nekoliko bookmarksa i postavaka. Revo kaže da imam instaliran Firefox 3.5.5 iako je bio 3.6, al ionako to više nije važno. Tnx na pomoći.

Ako već nisi deinstalirao, možeš spasiti bookmarkse (možda).

Nađi bookmarks.html file koji se nalazi u c:\Documents and Settings\[your XP user name]\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles. Iskopiraj ga, reinstaliraj firefox i vrati nazad di je i bilo.

 

EDIT: Kasnim..

 

Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2010 18:53 (DamageHigh).
14 godina
offline
RE: Mozilla Firefox - problem s paljenjem
Bichanich kaže...

Već dugo vremena koristim Firefox i mišljenja sam da je najbolji preglednik. Nikad nisam imao problema s njim (srušio mi se svega par puta u zadnje 2-3 godine). Jučer sam imao čistku starih i nepotrebnih programa sa računala (Appleovi programi, neki sitni programčići i par igara). Brisao sam ih s pomoću Revo Uninstallera tako da sam obrisao i neke djelove registrya (od tih programa). Od tad mi se Mozilla neće upalit. Kad otvorim Task Managera i odem na procese pa pokrenem firefox, on se pojavi kao proces i nakon sekundu dvije se sam ugasi. Isto mi se događa i sa safe modom. Inače verzija Firefoxa je 3.6.

 

Imao sam spremljeno dosta vrijednih bookmarksa, dosta instaliranih pluginova i postavljenih postavki tako da bi bilo dobro kad bih uspio sve sačuvati bez brisanja programa. Imate li nekih prijedloga?

 

 

 

  Ja sam isto koristio Firefox sve do verzije 3.6 (do tada mi je sve super radilo) od kad sam prešao na verziju 3.6 pa nadalje konstantno mi se smrzava i ruši, pa sam si instalirao operu koje mi je super ali ima nekih iritirajućih bugova, isto tako probao sam google chrome koji mi je ok ali je nekako siromašan i  spyware je i zato mi se ne sviđa, najbolji mi je IE ali mrzim ono hiljadu jedno pitanje o sigurnosti i sl. te mi je ružno sučelje za koje ne postoji ni jedna druga tema.

 

Tak da sad ne znam koji browser koristit, sada trenutno koristim operu ....

15 godina
neaktivan
offline
RE: Mozilla Firefox - problem s paljenjem
Memphis kaže...

 

 

   Ja sam isto koristio Firefox sve do verzije 3.6 (do tada mi je sve super radilo) od kad sam prešao na verziju 3.6 pa nadalje konstantno mi se smrzava i ruši,

 

Tak da sad ne znam koji browser koristit, sada trenutno koristim operu ....

..deinstaliraj ju, i skini novi firefox

16 godina
neaktivan
offline
RE: Mozilla Firefox - problem s paljenjem

Evo jedna sitnica od mene za sve koji koriste Mozilline proizvode.

Mali alat za backup koji meni pomaže već dugo vremena za nekoliko programa a zove se mozbackup.

Isto tako postoji jako zgodan dodatak a zove se Xmarks koji sprema bookmarke i lozinke pa ih može i uskladit na više računala.

Nadam se da će vam svima ovo bit od pomoći jer već godinama moj FF na taj način ostaje isti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 12:05 (gavranvg).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mozilla Firefox - problem s paljenjem
gavranvg kaže...

Isto tako postoji jako zgodan dodatak a zove se Xmarks koji sprema bookmarke i lozinke pa ih može i uskladit na više računala.

 

skini novi Firefox 4.0 beta. podržava dijeljenje bookmarka i postavki na više računala (i mobilnih telefona) i konstantno ih održava sinhroniziranim. Za jednu betu je čudesno stabilan.

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
14 godina
neaktivan
offline
Mozilla Firefox - problem s paljenjem

ja imam problem da uopce ne mogu startati FF, cak ni u safe modu... odmah ode na crash report. Jednom mi se to desilo, i kad sam pobrisao suvisne profile stvar je proradila, ali sam postoji samo jedan profil, cak i kad njega pobrisem FF isto ne radi nego odmah ide u crash report ... isto se desava i kad pokusam pokrenuti profile manager (ode u crash report). Deinstalacija ne pomaze, cak ni nova instalacija .... cak ni instalacije FF4 bete ili FF2, kad njih pokusam pokrenuti kaze da je vec pokrenut i da moram FF ugasiti ili restartati racunalo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mozilla Firefox - problem s paljenjem

ja isto imam problem,radi mi Firefox nekih par minuta i onda crasha i tako stalno. i svaki put kad upalim komp. Dali je to do njih? jer takvih problema nemam sa IE

Proud to be adicted to WoW
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice