MS DOS

poruka: 32
|
čitano: 20.723
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: MS DOS

-ne možeš ga kupiti od prošlog milenija.. :)

u to vrijeme, dokaz legalnosti je bila sama original disketa, R1 nije bio potreban. Današnja pravila se ne odnose na stvari od prije .. tj pravila su se mijenjala, ali je problem navlačenja-dokazivanja s inspektorom.. koji će tražit račun (nakon +10 godina ne moraš ga imati ni za firmu)...

teoretski možeš ga koristiti, legalno, jednako platiti kaznu.. :) zgodno?

 

+ noviji OSevi kao w95-98/me imaju DOS (7.0), xp-w7 kao CMD... to se ugl koristi za appse u dosu, kao i VMovi.

neke od gluposti, MS iz generacije u generaciju ograničava-postrožuje izvršavanje dos appsa u cmdu, pogotovo w10 koji ne dozvoljava brljanje po C: disku (root-sys) .. iz sigurnosnih razloga.

Dok fahidioti ne znaju prilagoditi se.. i drljaju po C: disku koji ima restrikcije (koje npr d-e-f.. x: nema), banalno subst je dovoljno :) .. posljednji od kretenizama fahidiota je mountanje u dosboxu C: -na- c: .. ali radi :))) ...

 

daleko veći problem osi OSa/DOSa je npr printer.. odavno su svi u apssima ubacili emulator-dosprint (za usb..).

 

soft može raditi na bilo čemu, naravno, ako se odgovarajuće napravi, podesi.. korištenje pak uključuje i npr internet (banking/fiskalizacija), printer.. ... nije soft sam sebi svrha. Treba to sve zajedno koristiti. Može se, ako se zna i ako netko od clipperaša još kucka kod. Polovica ih samo copypastea nasljeđeno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: MS DOS

Thnx.

 

U pitanju je računovodstveni program. Na računalu nema windoza, samo DOS.

Da stvar bude bolja negdje sam i imao originalne instalacijske diskete, ali .....sam si rekao, prošli milenij.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice