Namještanje browsera !?

poruka: 18
|
čitano: 2.919
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Namještanje browsera !?
pitanje

Ovako, trebao bi jednu malu pomoć:

 

-radi se o tome, da više ne koristim internet explorer (ali sam ga ostavio instaliranog zbog nekih iznimki, normalno), koristim Google chrome za sada, super mi je za sada, ali oko toga mi treba vaša pomoć:

 

- kako da namjestim, kad otvaram recimo: neke linkove poslane, msn email, i takve stvari na tu temu - da mi sve to otvara direktno preko google chromea, jer sve to mi otvara preko internet explorera, kojeg mi učitavan po nekoliko min i izluđuje me... pa jer mogu negde namjestit da mi sve te neke stvari direktno više ne otvara preko explorera nego preko chromea (i znam da se može, jer frendu koji isto koristi chrome otvara sve to preko njega, samo što se to njemu nekak automatski namjestilo,a kod mene nije) ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2009 18:00 (Bart).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Namještanje browsera !?
namjesti da ti chrome bude glavni preglednik
15 godina
online
Namještanje browsera !?

Da,to bi svakako pomoglo. I svakako prebaci favorite iz IE u Chrome.

E5200/OC@3.75Mhz,GIGABYTE P-35 DS3-L,2Gb DDR2 Kingmax/OC@900Mhz,Gigabyte Radeon 4850 512Mb DDR3&Zalman cooler,HDD Seagate 320&500Gb Sata2,2x DVD Rom LG 18x,Fortron Bluestorm2 500W,Chieftec medium tower 2x120mm fan,5x92 mm fan,Lcd LG 19"-1440x900.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2009 18:04 (fromcelltohell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Namještanje browsera !?
autorov komentar

Ok, samo gdje da točno namjestim koji da mi browser bude glavni izbornik?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Namještanje browsera !?

mora negdje u opcijama chroma biti nešto kao "postavi chrome kao zadani preglednik"

 

edit: ja kraj firefoxa koristim i chrome, ali nisam kod kuće pa ne znam točno, ali sigurno bih našao pravo rješenje da sam kod kuće

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2009 18:17 (jurluk).
15 godina
neaktivan
offline
Namještanje browsera !?
autorov komentar

Skužio sam, našao sma i sredio...hvala svejedno na trudu,pozz...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Namještanje browsera !?
ma nema na čemu. zato sam tu. pozz
14 godina
neaktivan
offline
Re: Namještanje browsera !?
Hitno trebam pomoc.neznam sto sam uradila ali sve ikone su mi se pretvorile u PS pfotoshop. I samo mi se Ps i otvara kao zadani preglednik. Sve sam probala. Nista ne mogu drugo otvoriti. Win 7 imam na laptopu
Hvalaaa
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Namještanje browsera !?

desni klik na ikonu -> open with. ovisno o "ikoni" izaberi odgovarajuci program

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Namještanje browsera !?

ne pomaže, a negdje ni nemam tu opcju open with- nego samo open

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Namještanje browsera !?
Restore pc na neki datum kad ti je sve bilo ok....
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Namještanje browsera !?
Kako?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Namještanje browsera !?
Kako?
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Namještanje browsera !?
Ili iz upravljacke ploce a mozes i brze sa desktop ikone my pc... Desni klik, svojstva, zastita, povrat...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Namještanje browsera !?

na desktopu kad idem desnim klikom na svojstva- properties - opet mi otvara PS - ni tu ne mogu ući, a što da radim na upravljačkoj ploči? pregledala sam ali nisam sigurna što smijem a što ne. može detaljnije?

ispričavam se što sam ovakva neznalica

10 godina
protjeran
offline
Re: Namještanje browsera !?
Ni bed. U upravljackoj ploci imas polje trazilice, za upis pojmova, pa ovisno o podtavljenom jeziku upisi restore, povrat i sl... Mozes i kod restarta uci u safe mode ( f8 ili f12 , kako koja ploca ) pa iz ponudjenog izbornika mozes odraditi restore sistema na datum kad je sve bilo ok.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Namještanje browsera !?

baš je bed, ništa, ama baš ništa ne mogu, jedino da mi neki majstor uđe u komp preko teamwievera pa da vidi tu glupost nad glupostima koju sam uspjela izvesti. :-(

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Namještanje browsera !?
A ne predaj se tako lako. Na youtubeu imas na tisuce video uputa kako odraditi restore point. Imas tamo i upute kako direkt iz run-a i terminala pokrenuti restore.

Nema majstor cudotvorne alate, jedino kaj ima vise znanja pa nemora googlati kako doci do health opcija. Plus kaj "dobar majstor" bi te "dobro" i kostao...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice