Ne mogu uci u bios

poruka: 30
|
čitano: 25.697
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ne mogu uci u bios

dobio sam racunar na kojem je bio srusen sistem i kad sam ga pokrenuo u nadi da cu da uspijem dici sistem prvo mi je upozorilo na bateriju koju sam zamjenio kad sam htjeo da udjem u buios nisam mogao jer mi je trazio pasword koji nisam upucavao nikako jer ne znam dali mogu sta da zeznem ako pogrijesim a ne znam pasword pa me zanima dali postoji kakva mogucnost da se udje u bios

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ne mogu uci u bios

Izvadi bateriju van i iskopčaj napajanje iz kompa, pričekaj 5 min i probaj ga upalit bez kabla od napajanja, kasnije spoji napajanje pa probaj, ako ide samo kasnije vrati baterijicu i uredi bio skako hoćeš

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu uci u bios
almir kaže...

dobio sam racunar na kojem je bio srusen sistem i kad sam ga pokrenuo u nadi da cu da uspijem dici sistem prvo mi je upozorilo na bateriju koju sam zamjenio kad sam htjeo da udjem u buios nisam mogao jer mi je trazio pasword koji nisam upucavao nikako jer ne znam dali mogu sta da zeznem ako pogrijesim a ne znam pasword pa me zanima dali postoji kakva mogucnost da se udje u bios

kako ti ulaziš u bios

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu uci u bios
dery kaže...
almir kaže...

dobio sam racunar na kojem je bio srusen sistem i kad sam ga pokrenuo u nadi da cu da uspijem dici sistem prvo mi je upozorilo na bateriju koju sam zamjenio kad sam htjeo da udjem u buios nisam mogao jer mi je trazio pasword koji nisam upucavao nikako jer ne znam dali mogu sta da zeznem ako pogrijesim a ne znam pasword pa me zanima dali postoji kakva mogucnost da se udje u bios

kako ti ulaziš u bios

pa sa tipkom f10 tako mi pise na pocetku kad se upali pc bios setup f10

12 godina
protjeran
offline
Ne mogu uci u bios

Ajde probaj ovo šta sam ti ja reko pa javi kako je prošlo

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu uci u bios
Cvik kaže...

Ajde probaj ovo šta sam ti ja reko pa javi kako je prošlo

ok pokusat cu pa ti javim

14 godina
offline
Re: Ne mogu uci u bios

Još kada bi napisao koja je ploča...

Ugl. ili Clr_CMOS jumperom, ili izvadiš bateriju van, pa ju vratiš nakon 10-ak minuta.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
12 godina
protjeran
offline
Ne mogu uci u bios

Neznamo koja je ploča a i ako nezna resetat bios neznam kako da mu objasnim za jumper... Jednostavnije je ovako

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2011 15:07 (Cvik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu uci u bios
DamageHigh kaže...

Još kada bi napisao koja je ploča...

Ugl. ili Clr_CMOS jumperom, ili izvadiš bateriju van, pa ju vratiš nakon 10-ak minuta.

ploca je asrock P4S55FX2

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu uci u bios

Skini si neki program za micanje passworda sa BIOS-a..

 

"$"
12 godina
neaktivan
offline
Ne mogu uci u bios - Tipkovnica ne reagira

Molim vas ako mi mozete pomoc

izgled kad upalim komp izgled kad upalim komp
 naime kad upalim komp, prvo sto se stvori je ovo na slici ali ja ne mogu ni uci u BIOS, naime, tipkovnica mi je usb, ali imam i onaj mali prikljucaj sto sa usb pretvori u ps2 pa ukljucim i opet nista, uopce ne zasvijetli nista  na tipkovnici, ne registrira je uopce, probao sam sa svim usb portovima i nista.

 

Pomoc ako nesto neko zna molio bih vas.

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne mogu uci u bios - Tipkovnica ne reagira

Nabavi PS/2 tipkovnicu.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu u bios - PS/2 Tipk ne reagira pomoc!!!
DamageHigh kaže...

Nabavi PS/2 tipkovnicu.

Jesam, upravo sam probao sa PS/2 tipkovnicom i da ocitalo je, vidio sam da je zasvijetlila kad sam upalio komp ali dalje nista, ne reagira.

 

Znaci ja u ovom slucaju ne mogu nista, da stavim cd od win 7 bi li mogao restartat win i sve ispocetka??? ili neko jos nesto predlaze???

13 godina
offline
Re: Ne mogu u bios - PS/2 Tipk ne reagira pomoc!!!
Galeb24 kaže...
DamageHigh kaže...

Nabavi PS/2 tipkovnicu.

Jesam, upravo sam probao sa PS/2 tipkovnicom i da ocitalo je, vidio sam da je zasvijetlila kad sam upalio komp ali dalje nista, ne reagira.

 

Znaci ja u ovom slucaju ne mogu nista, da stavim cd od win 7 bi li mogao restartat win i sve ispocetka??? ili neko jos nesto predlaze???

Tako sve isto ja imam,i imo sam isti problem.Samo klikni F2 i čekaj,ući će.

Ako sam ti pomogao stisni HVALA!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2012 21:06 (Marko :D).
12 godina
neaktivan
offline
Cudesni oporavak Op sustava

Tako sve isto ja imam,i imo sam isti problem.Samo klikni F2 i čekaj,ući će.

naime, nakon sto sam probao Ps/2 tipk, opet nije nista htjelo, da cekao sam, onda sam ga 4 ili 5 puta palio i ugasio i gle cuda 6 put se otvorio operativni sutav i ucitao se Win 7.  Tako da moram reci da je ovo bio neki cudesni oporavak....

 

jel zna ko kako se namjesta u BIOS-u mogu iduci put uci preko tipkovnice koja je spojena na USB?   

hvala

 

14 godina
moderator
online
Re: Cudesni oporavak Op sustava

nađi i uključi usb keyboard suppors ili usb legacy...tako nešto slično, naći ćeš...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
neaktivan
offline
Opet isto...ne mogu u Bios, ne mogu boot-at Win 7

 Znaci nakon sto mi se sve vratilo u normali, sutradan kad sam upalio komp opet isto. Imam sad i ps/2 tipkovnicu,zasvijetle led diode na pocetku,tj.registrira ih i opet isto.

 

Stara slika gdje ne mogu uci u Bios ali jos nesto, ne mogu boot-at win 7 sa cd-a a znam da mi je namjestena opcija da mogu bootat sa cd-a jer sam tako prije radio.

 

Znaci koje po vama imam opcije kako bootat win , da li sa ovim sto izvadim bateriju i vratim resetiram Bios, ali sta to znaci, na koje je onda postavke namjesteno, da bi boota win sa cd-a ili ne? ili da probam bootat sa sa usb stick-a????

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 18:08 (Galeb24).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu uci u bios - Tipkovnica ne reagira

ja imam isti problem imam ps2 tipkovnicu i usb i samo mi zasvjetli i ne reagira dalje kako to da popravim?

PRORADILO :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2012 5:05 (pivac).
10 godina
neaktivan
offline
Ne mogu uci u bios

Kad ukljucim laptop pokaze mi se ovo i dalje ne mogu nista dalje ne reagira. Moze pomoc,???

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.3.2014 9:49 (sused pero).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ne mogu uci u bios
Ja kad ukljucim laptop meni se pojavi slika sa znak Q(zato jer imam HP Compaq CQ10) i dvije opcije za f9 i f 10 ali kad stisnem bilo koju tipku nista ne reagira. Moze pomoc????
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ne mogu uci u bios

Imam Dell Vostro 3300.

 

I zakljucan je bios, upali se laptop i nakon 2s trazi sifru, sto god da stisnem, i nema nikakvih oznaki nicega, samo da upisem sifru.

 

Otvorio sam ga i sve i probao naci bios chip i kratko spojit ali nisam uspio itd, i ne znam kako da ga otkljucam.

 

Ima kodova na netu, ali oni trebaju neke informacije bi se trebale vidjeti kad trazi upis sifre, kod mene nema niceg???!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ne mogu uci u bios
BMK kaže...

Imam Dell Vostro 3300.

 

I zakljucan je bios, upali se laptop i nakon 2s trazi sifru, sto god da stisnem, i nema nikakvih oznaki nicega, samo da upisem sifru.

 

Otvorio sam ga i sve i probao naci bios chip i kratko spojit ali nisam uspio itd, i ne znam kako da ga otkljucam.

 

Ima kodova na netu, ali oni trebaju neke informacije bi se trebale vidjeti kad trazi upis sifre, kod mene nema niceg???!

Pa izvadi na 7 min baterijicu biosa,pa ju naravno vrati nazad.

Ona ti ako ne znas izgleda nekako ovako

Uglavnom,se nalazi ispod tipkovnice lapa!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu uci u bios
Milka30 kaže...
BMK kaže...

Imam Dell Vostro 3300.

 

I zakljucan je bios, upali se laptop i nakon 2s trazi sifru, sto god da stisnem, i nema nikakvih oznaki nicega, samo da upisem sifru.

 

Otvorio sam ga i sve i probao naci bios chip i kratko spojit ali nisam uspio itd, i ne znam kako da ga otkljucam.

 

Ima kodova na netu, ali oni trebaju neke informacije bi se trebale vidjeti kad trazi upis sifre, kod mene nema niceg???!

Pa izvadi na 7 min baterijicu biosa,pa ju naravno vrati nazad.

Ona ti ako ne znas izgleda nekako ovako

Uglavnom,se nalazi ispod tipkovnice lapa!

 

Da rastavio sam laptop a ne znam kak izgleda baterijica :D?


Cijeli dan je bila van laptopa prije no sam ju stavio i opet nista.

13 godina
offline
Re: Ne mogu uci u bios
BMK kaže...

- Probaj ovo.

 

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu uci u bios
Valentin17 kaže...
BMK kaže...

- Probaj ovo.

 

 

 

Napisao sam da nema tih brojeva jedino sto na screenu pise Enter Password i to je to.

 

Ne mogu nista ni kupit od toga kad ne mogu nikakve podatke upisat. :(

10 godina
neaktivan
offline
Ne mogu uci u bios

Imam slican problem. Instalirao win 8.1 na novi ssd samsung 850 evo. Sve proslo oke. Idem instalirat drivere za maticnu ne mogu instakirat integriranu graficku, odem u bios nesto promjenim i ajde instalira se to. Nakon toga updateam bios. I od tad kad god palim ili resetiram komp ne mogu mogu uci u bios niti ima onaj screen za uci u bios. Monitor bude na standbyu tih par sec dok se ne podignu win. E sad u cemu je problem i zasto nisam mogao instalirat integriranu graficku? Maticna je msi b75a g41. Hvala unaprijed :D

battlelog: marinacsmrad
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ne mogu uci u bios

Pozdrav ljudi, imam problem, ne mogu uci u bios niti se pri paljenju pojavljuje slika s logom i odredenim mogucnostima i oznacenim tipkama (F2- bios, F8-xy...), znači, kad palim PC, nakratko crna slika, onda dolazi pozadina s naslovom "dobro dosli" i poslije toga ide radna povrsina. A ja moram u BIOS. Savjet?

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2015 21:12 (Elijah01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu uci u bios

čitati manual-RTFM za MBO-BIOS ili googleati za svoju MBO-PC, npr neki notebookovi imaju posebnu power-bios tipku, neki nemaju ništa (samo iz win8..).

preduvijet, mora biti ugašen ili restart (ne hyber-sleep), mora se isključiti fastboot, mora se bezbroj sitnica, sve povezano s uefijem i sve piše za svaki konkretan PC.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Ne mogu uci u bios

Ekipa, šta bi moglo biti jer ne mogu ući u bios nikako. Ovo se dešava od prije nekoliko dana kako sam stavio ssd, jer kad je bio hdd sve je ferceralo normalno.

Zbox id88.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu uci u bios

zato se i čita RTFM (jer vrijeme inicijalizacije sistema može biti prekratko za pritisak tipke ili im je funkcija izmjenjana, Fn + ..), iz OSa itd itd.

alternativno, google, howto + par riječi koje utipkaš i trenutno dobiješ točan odgovor s YT filmičem..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice