Ne spaja se na određene sajtove

poruka: 38
|
čitano: 15.580
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Imam veliki problem. I taj problem se "drži" i nakon reinstaliranja sedmice, stavljanja XP-a i osmice, znači nije do OS-a. Ne otvara mi neke stranice - manjina njih, uglavnom microsoftove i neke yahoo stranice tipa yahoo mail kojega otvori polovično ili ne otvara. Jedan primjer je i "www.hotmail.com", kojeg ne otvara uopće. Samo se loadira i piše da ju ne može učitati. Ni onaj novi "outlook" ne radi, a što je još gore, Windows, kad hoću update-ati Windows Defender (win8) ne prepoznaje konekciju, iako je inače prepoznaje i piše "Connected". Dok sam bio na sedmici, mijenjao sam i DNS-ove na Googleov i običan T-COMOV (imam t-com) i opet je bilo isto. Kažem, to mi stvara probleme jer ne mogu na yahoo mail, na hotmail niti outlook mail, a ne mogu ni update-ati niti jedan microsoftov alat jer ne prepoznaje konekciju s njihovim serverima. Ne radi mi ni onaj "windows.microsoft.com/hr-HR/windows7/products/home" i takvi sajtovi, al' ne znam više gdje je problem. U OS-u nije, u ruteru nije jer sve drugo radi bez greške, speedtest prolazi normalno... Molim vas, pomozite, ludim već. I taj problem traje već 2 mjeseca možda, ali sam mislio da će osmica ili XP to riješiti - ali nisu to riješili.

 

 

(Sorry što sam stavio i ovdje, ali pdf internet neaktivan je, bar je nekativniji od ovoga... molim vas ne mojte me kazniti nego mi obrišite onu tamo temu il je premjestite ovdje ak' treba... thx! :))

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Oprostite što refresham, ali hitno mi je... :(

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Meni to izgleda kao da si pokupio confickera. Imao sam ja na poslu na jednom računalu iste simptome (nije htjelo otvoriti stranice od nekih antivirusa, microsoftovu stranicu, nije radio windows update...). Probaj skenirati disk s nekim antivirusom ili skini neki alat za uklanjanje confickera i također provjeri sve usb stickove koje si spajao na računalo (vrlo lako se širi i obično na sticku napravi skrivenu mapu sa nekim .exe fajlom i autorun fajl pa i to obriši).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne spaja se na određene sajtove
-podesi modem na defaultne postavke (resetiraj). Uključi DHCP.
-ne petljati s adresama, koristi automatiku ili za DNS-GW unesi ip routera (tcom 192.168.1.1)
-bootaj liveCD neke distre linuxa ili miniPE. Ako radi, tad je soft problem ili virus. Ako ne radi, vidi prvi red ili SZK.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne spaja se na određene sajtove
ciko kaže...

Meni to izgleda kao da si pokupio confickera. Imao sam ja na poslu na jednom računalu iste simptome (nije htjelo otvoriti stranice od nekih antivirusa, microsoftovu stranicu, nije radio windows update...). Probaj skenirati disk s nekim antivirusom ili skini neki alat za uklanjanje confickera i također provjeri sve usb stickove koje si spajao na računalo (vrlo lako se širi i obično na sticku napravi skrivenu mapu sa nekim .exe fajlom i autorun fajl pa i to obriši).

Skinuo sam neki "Conficker Removal Tool" koji ima dobre reviewe i vele ljudi da je ok (nije napasan) i piše da conficker nije pronađen. OS je nov, a jedini USB koji sam "gurao" u PC je formatirati USB s kojega sam instalirao osmicu, tako da... Taj USB je i proskeniran, nemoguće da je do njega (hm, možda i nije?!). Windows Defender (old MSE) ... veli da nije pronašao ništa u Full Scanu.

 

Is my computer infected with the Conficker worm?

Probably not. Microsoft released a security update in October 2008 (MS08-067) to protect against Conficker.

If your computer is up-to-date with the latest security updates and your antivirus software is also up-to-date, you probably don't have the Conficker worm.

If you are still worried about Conficker, follow these steps:

If you can't go to http://safety.live.com, contact support at 1-866-PCSafety or 1-866-727-2338. This phone number is for virus and other security-related support. It is available 24 hours a day for the U.S. and Canada. For support in other countries, visit theWorldwide computer security information page.

 

E, sad, ne mogu otići ni na prvu stranicu koju linka, niti drugu, dakle ništa na .live.com, microsoft.com i takve stvari...

Chrome kaže: "Ups! Google Chrome nije uspio uspostaviti vezu sa stranicom go.microsoft.com".

 

Kad hoću skinuti ovaj Malware Removal od MS-a, uđe mi normalno u ovaj link: http://www.microsoft.com/security/pc-security/malware-removal.aspx ali neće ga skinuti, nego kad stisnem gumb skip and download samo učitava i ništa ne učita.

 

Kada hoću instalirati web setup .NET frameworka i tih "stvari", uvijek mi piše da ne može naći fajlove na serveru jer nemam internetske veze, a ustvari imam i on ju uredno prikazuje sa "Network: Connected". Što god moram update-ati a da je od microsofta, nema šanse da se to dogodi. Yahoo mail isto tako. Ni GMail mi ne radi baš najbolje. Nekad radi, nekad ne. Ista stvar se događa i s forum.hr-om, više ne radi nego radi - drugima normalno radi uvijek.

 

U Metro UI-u nemam logiran account na live.com (ili kako već) jer ne mogu sinkronizirati acc, jer, naravno, ne želi logirati na njega. Kada hoću ući u store, piše mi da nema konekcije, isto kao i u "Igrama", isto tako metro app.

 

Pomoć, molim Vas! :)

16 godina
neaktivan
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Pa za početak uzmi drugi komp/laptop i spoji se preko isto rutera, pa vidi do koga je problem.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne spaja se na određene sajtove

Ne radi ni na laptopu spojenom sa Wirelessom na ruter... Isto samo učitava, učitava ali ništa ne očita. Tamo je OS originalni WIN7.

(koji se redovito update-a)

 

KASNI EDIT:

Ne želi ni online windows help napisati, nego piše da nema konekcije i ide u offline mod.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2012 11:41 (DarkBoss).
13 godina
neaktivan
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Hitno mi je... pliz pomoć.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne spaja se na određene sajtove
DarkBoss kaže...

Ne radi ni na laptopu spojenom sa Wirelessom na ruter... Isto samo učitava, učitava ali ništa ne očita. Tamo je OS originalni WIN7.

(koji se redovito update-a)

 

KASNI EDIT:

Ne želi ni online windows help napisati, nego piše da nema konekcije i ide u offline mod.

jesi li resetirao router na tvorničke postavke, kako je već jedan forumaš predložio?

 

uradi ovako na laptopu na kojem je sedmica

 

1.skini OTL i spremi na desktop

-pokreni program i u prazno polje kopiraj ovo

 

netsvcs

%SYSTEMDRIVE%\*.exe

/md5start

services.*

explorer.exe

winlogon.exe

Userinit.exe

svchost.exe

/md5stop

c:\windows\installer\@ /s

c:\windows\installer\*.@ /s

%systemdrive%\$Recycle.Bin|@;true;true;true

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\BITS /s

CREATERESTOREPOINT

 

klik na RUN SCAN

-kad završi scan dobit ćeš dva log file-a OTL.txt i Extras.txt, te logove ćeš uploadati na speedyshare, a linkove koje dobiješ zaljepi na ovu temu

 

2.Farbar Service Scanner

-skini Farbar Service Scanner i spremi na desktop

-sve označi i klik na scan

-log file koji dobiješ (FSS.txt) uploadaj na speedyshare

13 godina
neaktivan
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Ruter je restartan i izgleda da nije problem u njemu. :)

 

Napravio sam oboje na Windows osmici, jer mi laptop trenutno nije dostupan, no mislim da ne bi trebalo biti problema.

http://pastebin.com/kNJdqxgi - ovo je OTL log.

 

http://pastebin.com/WPxkkx00 - ovo je FSS log.

 

Ovaj OTL sam pokrenuo kako si ti rekao (S tvojim kodom), a u FSS-u označio sve što si rekao.

Oprosti što nije na speedyshare-u, ovako je lakše i meni i tebi! :)

 

LP,

Dark.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne spaja se na određene sajtove
DarkBoss kaže...

Ruter je restartan i izgleda da nije problem u njemu. :)

 

Napravio sam oboje na Windows osmici, jer mi laptop trenutno nije dostupan, no mislim da ne bi trebalo biti problema.

http://pastebin.com/kNJdqxgi - ovo je OTL log.

 

http://pastebin.com/WPxkkx00 - ovo je FSS log.

 

Ovaj OTL sam pokrenuo kako si ti rekao (S tvojim kodom), a u FSS-u označio sve što si rekao.

Oprosti što nije na speedyshare-u, ovako je lakše i meni i tebi! :)

 

LP,

Dark.

uradi ovako

 

otvori OTL i ovo kopiraj u prazno polje

 

:OTL

 

:files

iexplore -extoff /c

sc config wuauserv start= auto /c

ipconfig /flushdns /c

netsh int ip reset c:\resetlog.txt  /c

ipconfig /release /c

ipconfig /renew /c

 

:Commands

[purity]

[resethosts]

[emptytemp]

[emptyjava]

[CREATERESTOREPOINT]

[Reboot]

 

klik na RUN FIX

 

nakon restarta javi kako je

 

13 godina
neaktivan
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Ne pomaže baš ovo... Ima li neki drugi savjet?

Hvala svima na pomoći, ipak! :)

 

EDIT:

http://pastebin.com/1ETaZJmW

Evo log koji mi je pokazao nakon ovog fixa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2012 11:48 (DarkBoss).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Ako kažeš da ti ne radi na oba računala (destopu i laptopu), ako ti je ispravan ruter (ako nisi 100% siguran da jest, posudi drugi pa probaj), onda problem može biti samo u internet vezi (blokirane IP adrese ili nešto) pa se obrati svom internet provideru.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne spaja se na određene sajtove
DarkBoss kaže...

Ne pomaže baš ovo... Ima li neki drugi savjet?

Hvala svima na pomoći, ipak! :)

 

EDIT:

http://pastebin.com/1ETaZJmW

Evo log koji mi je pokazao nakon ovog fixa.

dakle, i dalje je sve isto , nema pomaka ?

 

uradi još ovo

 

1. reinstaliraj driver od mrežne kartice >restart>nakon restarta će windowsi ponovo instalirati driver

-javi kako je

 

a ako ni to ne pomogne jedino što preostaje je da izbrišeš preko add/remove sve od nvidie 

-restart

-ponovo instaliraj nvidia drivere, i kad dobiješ pitanje Do you want to install NVIDIA Firewall and Forceware Network

Access Manager? klik na NO

-restart i javi kako je

 

ako ni ovo ne pomogne, problem je u mrežnoj kartici

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne spaja se na određene sajtove
total kaže...

dakle, i dalje je sve isto , nema pomaka ?

 

uradi još ovo

 

1. reinstaliraj driver od mrežne kartice >restart>nakon restarta će windowsi ponovo instalirati driver

-javi kako je

 

a ako ni to ne pomogne jedino što preostaje je da izbrišeš preko add/remove sve od nvidie 

-restart

-ponovo instaliraj nvidia drivere, i kad dobiješ pitanje Do you want to install NVIDIA Firewall and Forceware Network

Access Manager? klik na NO

-restart i javi kako je

 

ako ni ovo ne pomogne, problem je u mrežnoj kartici

1. - Napravio sam to već 100 puta, i na laptopu i na običnom PC-u, i nema pomaka. A, i prije je to stvaralo probleme, tak' da nije problem u driverima. Nije baš problem u 2 PC-a, jel'?

2. - Nemam ništa od NVIDIA-e u dodaj/ukloni programe, windows mi automatski skine drivere koje rade. Al' prije, na XP-u, kad sam instalirao drivere, nije bilo promjene.

 

A, ne znam kako bi ruter bio kriv ako je hosts prazan (dakle, nema nikakvih blokiranih IP-a) i sve druge stranice rade osim tih nekih. Hm, i brzine su mi povečali i radi normalno. Ruter je onaj TG782i.

15 godina
offline
Re: Ne spaja se na određene sajtove
DarkBoss kaže...
..

 

A, ne znam kako bi ruter bio kriv ako je hosts prazan (dakle, nema nikakvih blokiranih IP-a) i sve druge stranice rade osim tih nekih. ..

 -kakve veze ima router s hostsom? Uz to što postoji i drugi soft koji to radi npr parental control u win, moguće ovisno o modelu routera i u njemu itd.

-već sam natipkao, bootaj liveCD. Ako radi znaš da je neki soft problem na PCu, ako ne radi tad je problem s druge strane žice.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Ne spaja se na određene sajtove
DarkBoss kaže...
total kaže...

dakle, i dalje je sve isto , nema pomaka ?

 

uradi još ovo

 

1. reinstaliraj driver od mrežne kartice >restart>nakon restarta će windowsi ponovo instalirati driver

-javi kako je

 

a ako ni to ne pomogne jedino što preostaje je da izbrišeš preko add/remove sve od nvidie 

-restart

-ponovo instaliraj nvidia drivere, i kad dobiješ pitanje Do you want to install NVIDIA Firewall and Forceware Network

Access Manager? klik na NO

-restart i javi kako je

 

ako ni ovo ne pomogne, problem je u mrežnoj kartici

1. - Napravio sam to već 100 puta, i na laptopu i na običnom PC-u, i nema pomaka. A, i prije je to stvaralo probleme, tak' da nije problem u driverima. Nije baš problem u 2 PC-a, jel'?

2. - Nemam ništa od NVIDIA-e u dodaj/ukloni programe, windows mi automatski skine drivere koje rade. Al' prije, na XP-u, kad sam instalirao drivere, nije bilo promjene.

 

A, ne znam kako bi ruter bio kriv ako je hosts prazan (dakle, nema nikakvih blokiranih IP-a) i sve druge stranice rade osim tih nekih. Hm, i brzine su mi povečali i radi normalno. Ruter je onaj TG782i.

imaš nvidia driver na računalu

 

DRV:[b]64bit:[/b] - [2012.06.02 16:31:52 | 000,344,192 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\SysNative\Drivers\nvmf6264.sys -- (NVNET)

 

pronađi ga u device manageru i postavi na disable, vjerojatno ćeš ga pronaći pod hiden drives...

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne spaja se na određene sajtove
ihush kaže...

 -kakve veze ima router s hostsom? Uz to što postoji i drugi soft koji to radi npr parental control u win, moguće ovisno o modelu routera i u njemu itd.

-već sam natipkao, bootaj liveCD. Ako radi znaš da je neki soft problem na PCu, ako ne radi tad je problem s druge strane žice.

Ne znam da li to ima veze, ali u Virtualki (XP) internet normalno radi, ali ti sajtovi koje trebam isto tako ne rade.

Mislio sam da u hostsu nešto blokira pristup, ali izgleda da ipak ne.  Budem probao bootati liveCD pa ću vidjeti do čega je problem, hvala na savjetu i tebi i totalu. :)

13 godina
neaktivan
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Nemam pojma kako, ali proradilo je i sad radi bez problema.

Hm, meni paše.

---

EDIT: Ipak ne. Radi update sad, radi microsoftova stranica ali Outlook (old hotmail, jel'?) i dalje ne radi. Jel' to ipak nešto do t-coma ili DNS-a ili nemam pojma čega, jer nisam ništa napravio a proradilo je nešto?

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2012 18:50 (DarkBoss).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Refresh, pliz. :(

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Sad opet ne spaja na nikakve...

Sigurno je do njih, jel' tako?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Imao sam isti problem, mijenjaj router.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne spaja se na određene sajtove
Jakovp kaže...

Imao sam isti problem, mijenjaj router.

Znači bio je stvar u ruteru?

Nisam flashao FW niti išta takvo, pazim ruter i izvana je kao novi... Sve svijetli kako treba, speedtest je dobar...

Šta, nešto je pregorilo unutra? :/

14 godina
odjavljen
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Ne znam šta je točno bilo, nisam istažiovao previše, ali nakon promjene sve radi normlano.  Bio je siemensov router, ne znam model. Možda je i bilo nešto neispravno u njemu, ne znam.

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 10:04 (Jakovp).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne spaja se na određene sajtove
Jakovp kaže...

Ne znam šta je točno bilo, nisam istažiovao previše, ali nakon promjene sve radi normlano.  Bio je siemensov router, ne znam model. Možda je i bilo nešto neispravno u njemu, ne znam.

Hm, i ja sam sad spojio još jedan laptop na XP-u (stariji) i ne spaja se na na te sajtove...

Sad je 10000% da je stvar u ruteru... Samo ne znam što napraviti, nemam novca za novi... hm.

13 godina
neaktivan
offline
Ne spaja se na određene sajtove
Baš se i meni slično počelo događati prije par dana. Ne otvara neke stranice ili ih polovično otvara.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne spaja se na određene sajtove
5220 kaže...
Baš se i meni slično počelo događati prije par dana. Ne otvara neke stranice ili ih polovično otvara.

E, baš to. Yahoo nekad ne otvori, nekad otvori polovično pa se ne mogu prijaviti...

Ajde, probaj i ti istražiti pa nam javi što je bilo. Probat ću i ja nešto, izgleda da nas ima ovakvih, "kljastih". :)

14 godina
odjavljen
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Probaj ovu stranicu, ta meni nije baš radila kako treba:

 

http://failblog.cheezburger.com/

 

Yahoo nije radio, i dosta američkih službenih stranica, kao i neki naši portali (tportal, jutarnji...)

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Meni sve te rade. Npr. http://maps.nokia.com mi ne radi kako treba, uopće se ne vidi karta ili se djelomično vidi.

 

edit: Tportal stranica se samo djelomično otvorila

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 10:58 (5220).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ne spaja se na određene sajtove

Meni radi i Nokia maps (cijelog ga učita skroz) i ovaj FAIL Blog (isto tako ga učita brzo).

Ne znam, mene zezaju Microsoftove stranice, GMailove, Yahoo-ove, neki update servisi, Metro aplikacije koje se spajaju na net (samo neke) i tako dalje.

 

EDIT: TPortal učita ali cijelo vrijeme ga kao loada. Hm.

Čudno je da ne rade samo neki sajtovi u milijunima, a baš mi ti trebaju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 11:00 (DarkBoss).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice