Nečitljiv CD

poruka: 10
|
čitano: 6.042
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv CD

Imam jedan CD s kojeg nemogu izvući fotografije. CD je uredno radio kad je "zapržen" prije nekoliko godina. Kad ga otvorim prikaže folder i fileove unutar njega ali kad te fileove idem kopirati negdje drugdje onda ih čita unedogled i sotji non stop na nuli. Probao sam na više računala i DVD čitača i svugdje isto. Uglavnom jasno mi je da zbog nečega nema više tih fotografija. Pokušao sam sa IsoBusterom. Pokrenuo sam ga jučer i evo 24 sata već vrti bez prestanka , stigao je do 12% onoga što mi treba izvući.

Kad pogledam u folder gdje ih IsoBuster smješta, dio thumbnailova prikaže a dio ne. One thumbnailove koje prikaže u minijaturi kad kliknem da ih otvori, ne prikaže ništa (piše "drawing failed") ili prikaže sliku a pri vrhu (jedna trećina) budezbrčkana (greška) a ostatak sivo što znači da je slika nečitljiva.

Ono što me u svemu zbunjuje jest zašto na thumbnailu vidim urednu sliku a kad je otvorim ništa od toga?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nečitljiv CD

probaj sa clone cdom meni je pomogao u par slučajeva

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv CD

Probaj sa IsoBusterom.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nečitljiv CD
Ivo, valjda ti je pala koncentracija u ove sitne sate, ali piše da je probao IsoBuster.
Bilo je vijesti da CD-i propadaju nakon par godina, ako se čuvaju u običnim uvijetima (ne nešto specijalno, vakuum i sl.), tako da ćeš teško uspijeti u izvlačenju većine podataka. Ako su ti jako važni podaci, probaj u neki servis zadužen za to
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
15 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv CD

Godina proizvodnje me zeza Sefe.Belji se

Mozda probat sa Alcoholom 52% napravit image diska a u postavkama namjestit da preskace greske. Mozda se stogod da spasiti.

 

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nečitljiv CD
Sad mi je palo na pamet: na BUGovom CD-u (pod stalna kolekcija ili BUG favoriti, nisam siguran) imaš 'Roadkills Unstoppable copier' (mislim da je tako ime) pa s njim probaj kopirat, on bi trebao zanemarit greške i kopirat bez obzira na njih
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
15 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv CD

Meni je CDRoller puno puta pomogao kod nečitljivih CD-ova i DVD-ova.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nečitljiv CD

Probao sam nekoliko programa ali neće, pomirio sam se s tim da od podataka nema ništa ali me zbunjuje to što na thumbnailu vidim urednu sliku a kad je otvorim ništa od toga?

Koji je razlog i na koji način se to događa da thumbnail pregled prikazuje sliku, ako bi netko mogao razjasniti, možda Bugovci?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Nečitljiv CD

Ahm.. Da nije hardwareski problem?

Dali je možda medij izgreban/oštećen?

Optike s vremenom gube u kvaliteti čitanja, troše se. Intezitet lasera te sama leća također stradava.

 

Si probao u drugom uređaju očitati?

Ako i u drugom uređaju ne čita, onda je medij u banani.

 

Na tržištu imaš dosta hardwarea koji popravljaju slojeve optike, na principu da ti ispoliraju površinu do sjaja (kao kad je nov kupljen).

No većinom su preskupi za takve akcije (300+kn).

 

Moj savjet je star kao i sam CD. Pasta za zube. Nekih 1cm paste (bilo koje bijele, ne one prozirne niti tekuće) stavi na prst,

i lagano kružnim pokretom poliraj medij. Nakon što ispoliraš medij, isperi ga mlazom hladne vode i osuši lanenom krpicom

ili kuhinjskom papirnatom rolom.

 

Poslije toga napravi backup, te stari medij baci u smeće.

 

GL.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nečitljiv CD
Don Kihoty kaže...

Ahm.. Da nije hardwareski problem?

Dali je možda medij izgreban/oštećen?

Optike s vremenom gube u kvaliteti čitanja, troše se. Intezitet lasera te sama leća također stradava.

 

Si probao u drugom uređaju očitati?

Ako i u drugom uređaju ne čita, onda je medij u banani.

 

Na tržištu imaš dosta hardwarea koji popravljaju slojeve optike, na principu da ti ispoliraju površinu do sjaja (kao kad je nov kupljen).

No većinom su preskupi za takve akcije (300+kn).

 

Moj savjet je star kao i sam CD. Pasta za zube. Nekih 1cm paste (bilo koje bijele, ne one prozirne niti tekuće) stavi na prst,

i lagano kružnim pokretom poliraj medij. Nakon što ispoliraš medij, isperi ga mlazom hladne vode i osuši lanenom krpicom

ili kuhinjskom papirnatom rolom.

 

Poslije toga napravi backup, te stari medij baci u smeće.

 

GL.

Da sad će se neki smijat ovome ali istina,ja sam par svojih cda izgrebanih spasio pastom za zube.

A dok sam to na jednom drugom forumu objasnio ljudi su se smijali.

Znači pasta za zube i poliraj :D

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice