Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacije ig

poruka: 14
|
čitano: 2.904
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacije ig

Pitanje iz naslova.

Išao sam instalirati neku igricu, imam win 10 išao sam dvoklikom da mountam image instalirao na c disk, nije radila pa sam je obrisao, unmountao drive. I fali mi bar 15 gigi prostora.Što uraditi?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacij

Isprazniš Recycle Bin, ako ne pomogne iskoristiš CCleaner (pripazi si samo što ćeš sve imati uključeno, jer recimo možda ne želiš da ti obriše Sessione i Cookije od web-preglednika, jer ako ti to obriše, morat ćeš se ponovno ulogiravati na web-stranice, ponovno potvrđivati kukije).

 

Naravno, ovo što sam napisao podrazumijeva da si prvo provjerio kakvo ti je stanje u mapi u koju si instalirao igru.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 21:53 (mbaksa).
6 godina
offline
Re: Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacij

Nije upalilo.Pronašao samo 600 mb za očistiti. A fali preko 15 gigi.U program filesima nema više te mape nakon deinstalacije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 21:58 (simontemp).
16 godina
moderator
offline
Re: Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacij

Probaj ovaj programčić: https://windirstat.net/

 

On će ti vizualno predočiti kamo ti je otišlo najviše prostora - veći pravokutnik, veće zauzeće mape ili datoteke.

6 godina
protjeran
offline
Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacije ig

Trebao si igru uninstallirat sa Revo Uninstaller ili sličnim programom koji može detaljno obrisati svaki trag programa-igre iz sistema koju-kojeg uninstallira.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 22:09 (honor8).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacij

Krenuo sam sa skeniranjem i sad mi fali još 600 mb.Obrisao sam ga odmah.Koji k?

16 godina
moderator
offline
Re: Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacij
simontemp kaže...

Krenuo sam sa skeniranjem i sad mi fali još 600 mb.Obrisao sam ga odmah.Koji k?

Što si obrisao? WinDirStat? Zašto? Nije ti on ništa zauzeo. S njim vidiš kamo ti prostor odlazi - samo se treba malo potruditi.

8 godina
neaktivan
offline
Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacije ig

A da probaš pokrenut Disk cleanup (kao administrator tako da dobiješ mogućnost da ti obriše i zastarjele Windows update fajlove i slično)?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacij

Kažem ti dok je on skenirao ( a to je trajalo preko 2 minute) ja sam refrešao u windows exploreru i vidio sam da se smanjuje prostor, prvo 55,8 pa 55,6 i dok sam ja prekinuo došlo je do 55,4 Gb. I sad tako stoji ;(

6 godina
offline
Re: Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacij

Sve je novo, windowsi stari par dana. Sve je bilo ok dok nisam instalirao pa deinstalirao tu usranu igru.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 22:19 (simontemp).
16 godina
moderator
offline
Re: Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacij
simontemp kaže...

Kažem ti dok je on skenirao ( a to je trajalo preko 2 minute) ja sam refrešao u windows exploreru i vidio sam da se smanjuje prostor, prvo 55,8 pa 55,6 i dok sam ja prekinuo došlo je do 55,4 Gb. I sad tako stoji ;(

Ja ti kažem da ti za to nije kriv WinDirStat.

6 godina
offline
Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacije ig

Problem i dalje stoji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 22:26 (simontemp).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacij

To je program koji ti pomaže da utvrdiš koje mape i datoteke ti zauzimaju najviše prostora na disku. Problem se neće riješiti sam od sebe - ti sam moraš utvrditi koje su to datoteke pa ih onda obrisati (pritom moraš biti siguran da ih smiješ brisati).

15 godina
offline
Re: Nedostaje prostora na disku nakon deinstalacij

-preduvijet za nešto napraviti je znanje... bez tog, ne diraj.

-sys (OS, apps, sve..) zauzima neko mjesto na disku, razni sys fileovi koje bez podešavanja korisnik ne vidi (hidden-sys) kao i update i sl. Obično se tamo pronađe taj nedostajući prostor + ovisi koliki je stvarni kapacitet i što ti misliš da je kapacitet diska.

 

... tek kad poloviš osnove, možeš nešto napraviti, ovako je veća šansa za izazivanje problema...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 9:51 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice