Padanje frameratea

poruka: 10
|
čitano: 2.034
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Padanje frameratea
Pozdrav. Problem je u ovome: kad igram bilo koju igru, framerate mi svakih 5s (pravilni vremenski razmaci) sa pristojnih 30-40fps padne na kakvih 5-10fps (mjereno X-fireom). Znam da nije do preslabih komponenti jer sam te iste igre igrao i prije. Sve su igre originalne (kutija ili steam), nemam pirata. Na virus nije posumnjati jer ne znam niti jedan koji bi radio ovo. Valjda bi trebao napomenuti da sam prčkao po System Configuration Utilityu, gasio razne bespotrebne pozadinske procese. No problem je nastao tek mjesec dana nakon „finog podešavanja“. Te sam ih još par procesa pogasio dok nisu ostali samo osnovni sistemski. Mislio sam da je baš zbog toga što sam gasio procese, pa sam ih SVE vratio, ali je framerate i dalje padao. Čudno je još to ma koliko grafiku smanjivao učestalost padanja FR-a je ista. Kad više nisam znao što da radim, kad sam pomislio da mi je računalo preslabo, instalirao sam CS 1.6 i tamo ista stvar. Dakle nemoguće da je do komponenti. Do čega je?
MC Not Nice
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Padanje frameratea

Gasio si nepotrebne procese, vjerovatno si ugasio potreban...to i nije bas preporucljivo raditi, ja san imao problema dok nisam reinstallirao Windowse.

14 godina
protjeran
offline
Re: Padanje frameratea
kad si gasio sve procese osim bitnih, onda ti neće biti problem nove winse stavit.
Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
13 godina
neaktivan
offline
Padanje frameratea

punkbuster;D causing laggs since 05

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Padanje frameratea

Da ali sam ih SVE vratio i opet je padao framerate. Nije da mi igra šteka konstantno nego svakih 5s padne na sekundu ili dvije, što jako iritira. Također sam rekao da sam gasio procese prije par mjeseci a tek se sada javljaju problemi...

MC Not Nice
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2011 17:13 (nixnixnixnt).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Padanje frameratea
marino12345 kaže...

Gasio si nepotrebne procese, vjerovatno si ugasio potreban...to i nije bas preporucljivo raditi, ja san imao problema dok nisam reinstallirao Windowse.

imao si isti problem?

 

MC Not Nice
15 godina
neaktivan
offline
Re: Padanje frameratea

Ne, meni je sve bilo usporeno, nije bilo moguce ista raditi na njemu jer san ja ovako pametan radia nešto u regeditu itd...

Preporućan reinstall jer je to tesko rjesiti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2011 16:33 (marino12345).
15 godina
neaktivan
offline
Padanje frameratea

Vjerovatno si ugasio proces nekog drivera pa ti se to događa...

 

Jednom mi se dogodilo da sam slucajno ugasio proces po imenu: CCC.exe

a to ima veze sa Catalyst Control Center-om

 

Trebat ces reinstalirat OS ako si ucinio nesto slicno ili ces morati reinstalirati driver ako doznas koji si ugasio....

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Padanje frameratea

Ne ne, ja san ovako munjen pokusava ogasiti svchost.exe, nisan ti sve, pokusava san dokazati da ce raditi comp bez njih, ali ipak nije i nije ih moguće klasićno izbrisati...jer se ponovno palu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Padanje frameratea
Svchost.exe nisam dirao, ali evo sad se spremam reinstall win, wish me luck...

MC Not Nice
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice