Partition Magic?

poruka: 32
|
čitano: 13.216
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Partition Magic?

-možeš ali... (uvijek neki ali) -windoze će zbog sgurnosnih razloga trebati boot s CDa, u commandpromtu chkdsk C:/R ... i stvar je OK.

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Partition Magic?

najbolje je kad načisto imaš sve instalirano i tada onda manipulirati sa particijama... jer ako imaš već particije, pitanje je da li program može odraditi svoj posao bez da se zasere nešto... to ti je onaj ALI

15 godina
offline
RE: Partition Magic?
FireRaven kaže...

A ništa onda, preostaje mi kupiti novi hard disk... Plač

 -zašto, pa možeš sve napraviti... -čak nemoraš spajati dvije particije u jednu, bar ja neznam za razlog...
自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Partition Magic?

Ja sam svasta radio s Partition Magicom 8.0 i uvijek uspjesno,a sad hoces li i ti biti istog iskustva ne znam...

Kad spajas particije onda ti program sve s druge particije stavi u neki folder na prvoj particiji.

Ja sam si to rjesavao tako da sam sam kopirao podatke s particije na particiju i polako povecavao velicinu na prvoj dok nisam drugu posve ispraznio.

Postoje razni nacini za spajanje i razni nacini da nesto krene krivo...

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.2.2009 20:03 (Kristyans).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Partition Magic?

Nema potrebe za novi HDD-om, ja sam spojio isto tako C i D particiju, a na C mi je bio OS, i ništa se nije dogodilo, isto sa partition magicom.

Been there done that
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Partition Magic?
FireRaven kaže...

A ništa onda, preostaje mi kupiti novi hard disk... Plač

 Nije istina. Prvo, izvrši brisanje svih nepotrebnih fajlova (surfanje, temp fajlovi i ostalo). Nakon toga izvrši defragmentaciju C: particije. To isto napravi sa D: particijom. Nakon toga prebaci pagefile.sys datoteku sa C: particije na D: particiju. Zatim isključi System Restore. Resetiraj komp. Kako mi se  čini da baš nisi siguran u particioniranje a navedeni program je doista veliki program i odličan, ali ima jedan jednostavniji za tebe kojeg bih ti preporučio za obavljanje spajanja dvije particije u jednu a zove se Acronis Partition Magic. Mislim da ćeš se tu lakše snaći. Ne zaboravi vratiti u ON System Restore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Partition Magic?
FireRaven kaže...

Kalea jeli to doista sigurno? Tražio sam fajl pagefile.sys ali se našao samo pagefileconfig u mapi system32. Da to prebacim na drugu particiju? Da kopiram na nju ili da je sa prve particije potpuno izbrišem i stavim samo na drugu? Hvala na odgovorima!

  lol
hall of shame
  My computer /propetis/advanced/performance -settings/advanced - virtual memory -settings
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2009 18:38 (insomniac_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Partition Magic?
FireRaven kaže...

Kalea jeli to doista sigurno? Tražio sam fajl pagefile.sys ali se našao samo pagefileconfig u mapi system32. Da to prebacim na drugu particiju? Da kopiram na nju ili da je sa prve particije potpuno izbrišem i stavim samo na drugu? Hvala na odgovorima!

 Niti govora. Radi se o dvije različite datoteke. Pagefileconfig u mapi system32 ne diraj ni za Majku Božiju. Datoteka Pagefile.sys je skrivena. I nju ostavi gdje je. Radimo na tome da spojiš dvije particije u jednu. Samo počisti surfanje, temp fajlove sa programima koje inače koristiš. Acronis sam ti preporičio iz jednostavnog razloga jer je lakši i jednostavniji za upotrebu od Paragon Hard Disk Manager Professional v8.0. Koliko je sigurno? Smatraš li se sretnim čovjekom? Ako ti nije bed instalirati windoze ispočetka, probaj spojiti dvije particije. Nisi ni prvi ni zadnji koji to radi. Ja sam, eto imao ''sreće'', pa je to kod mene funkcioniralo. Nažalost, moram ti odgovorit da se na taj postupak moraš sam odlučiti. Nezahvalno je davati neke komentare na taj postupak, jer i kad su najidealniji uvjeti, uvijek nešto može krenuti po zlu. Odluči se sam.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Partition Magic?
insomniac_cro kaže...
FireRaven kaže...

Kalea jeli to doista sigurno? Tražio sam fajl pagefile.sys ali se našao samo pagefileconfig u mapi system32. Da to prebacim na drugu particiju? Da kopiram na nju ili da je sa prve particije potpuno izbrišem i stavim samo na drugu? Hvala na odgovorima!

  lol
hall of shame
  My computer /propetis/advanced/performance -settings/advanced - virtual memory -settings
 A evo ti i odgovora kako da dođeš do pagefile.sys datoteke. Možeš mijenjati njezinu veličini, ali windozi s obzirom na količinu memorije kojom raspolažeš obično sami kreiraju veličinu datoteke - virtualne memorije. Nju ne diraj, ona ostaje tu gdje je. Možda će ti nakon svega trebati resetirati comp više puta, ''da dođe k sebi'' i pohvata sve fajlove koji su promjenili putanju. Sretno.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Partition Magic?
FireRaven kaže...

Skinuo sam acronis partition magic i sada me zanima mogu li zbrisati i formatirati drive D i onda stisnuti na drive C na Increase space? Neče se ništa dogoditi loše? Hvala na odgovorima!

 Da, upravo to, dodjeljuješ increase space particiji C:, mislim da imaš i opciju Merge (spoji). Sretno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Partition Magic?
FireRaven kaže...

Sada sam formatirao drive D i u acronisu ga zbrisao. Zašto mi sada kada stisnem resize neče povečati na 250 gb? Šta da učinim? Nisam valjda zauvijek izgubio 125 gb? Help!!!

 Niti govora. Ništa nisi izgubio. Klikni na C: i nju razvuci, ili kreiraj ponovno D: pa merge sa C: . Nema panike, sve je u redu. Malo je problem daljina, da smo zajedno, već bi to riješili još jučer. Pozdrav.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Partition Magic?
FireRaven kaže...

Nema merge opcije u Acronis PartitionExpertu...  A kada stisnem increase space pojavi se poruka: Acronis PartitionExpert was not able to increase free space on selected partition. The current size of the selected partition is the maximum possible. Šta sad?Plač

 Šalje ti poruku da program nije u stanju povećati slobodan prostor na odabranu particiju., te je trenutna odabrana particija na maximumu koji je moguć. Pričekaj malo, idem samo zbog tebe instalirati program da vidim nešto. Evo me za par minuta.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Partition Magic?
FireRaven kaže...
Oče biti šta još danas?
 Evo šaljem ti sliku, dakle D: particiju si očistio, formatirao. Sad samo moraš C: povući do kraja, a kroz to te vodi čarobnjak. Evo ti slike u prilogu, kako bi to trebalo napraviti. Javi se ako imaš i dalje problema. Meni je problem sad dirati particije, jer mi trebaju ovakve kakve jesu, ali vjeruj mi, to sam napravio nebrojeno puta Acronisom. Kad ti jednom legne, vidjet ćeš koliko je to jednostavno. Klikni dolje na C: i gore na resize, otvara ti se čarobnjak i sljedi upute, nakon toga restar računala i jedna particija. Ajde, možeš ti to. Ako zapne, tu sam.
Klikni na C: da bi je razvukao, označi particiju Klikni na C: da bi je razvukao, označi particiju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Partition Magic?
prihvaćeno rješenje

Ima li što novoga? Evo, instalirao sam i Paragon Hard Disk Manager. Nema šta nema, sve ti piše i sve ti je nacrtano. Ako ti i dalje ne ide, onda idi na novu instalaciju, i u postupku instalacije napravi samo jednu particiju i šlus. Jer, ovo je najjednostavnije što postoji. Pa to svi radimo već godinama, mislim da sam ti to rekao. Evo ti slike u prilogu i kratko pojašnjenje. Možda će ti u njemu biti jednostavnije spojiti dvije particije.

Paragon Hard Disk Manager Paragon Hard Disk Manager
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2009 9:19 (Kalea).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Partition Magic?
FireRaven kaže...

Hvala Kalea na pomoči. Instalirao sam Paragon Hard Disk Manager i tamo nisam stisnuo na merge, jer ga nekim čudom nema, nego na redistribute free space. Evo u prilogu šaljem sliku. Još jednom hvala na pomoči. Napokon jedna particija :-)!!!

 Nas dvojica nikako da se nađemo u ON modu u isto vrijeme. Kud su nestale sve opcije tog programa? Nema veze, bitno je da si rješio stvar.
Uz potpis, Kalea. 
Tema je gotova, molim moda da uključi clock.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Partition Magic?

Moze pomoc? Ovako, imam dvije particije, jedna je C(na kojoj je win7)   druga je D(na kojoj je xp). Sada zelim D particiju smanjiti sa 75 GB na 10 Gb i taj ostatak pridruziti C particiji(koja takoder ima 75 GB prostora). To radim kako bi instalirao ubuntu na D particiju, a na C bi mi bile igrice, filmovi, pjesme...

MOLIM VAS OTIĐITE NA OVU STRANICU KAKO BI MI POMOGLI PRI OSVAJANJU NAGRADE: http://www.e-castig.com/index.php?r=Fijh PUUNO HVALA! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Partition Magic?

To možeš u windowsima. desni klik na my computer i odaberi manage. Vidi pod disk management.

Za detaljnjija uputstva potraži slične stranice pod tim pojmom

 

A možeš koristiti i npr: Easeus Partition Master

 

Ako nisi siguran u radnje koje poduzimaš: backup, backup, backup.....

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Partition Magic?

a sad ne znam kako da pridruzim slobodan prostor koji sam dobio na C particiju... HELP!!!

MOLIM VAS OTIĐITE NA OVU STRANICU KAKO BI MI POMOGLI PRI OSVAJANJU NAGRADE: http://www.e-castig.com/index.php?r=Fijh PUUNO HVALA! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Partition Magic?

Evo skuzio sam kako, ali dobijem ovaj error:

 

MOLIM VAS OTIĐITE NA OVU STRANICU KAKO BI MI POMOGLI PRI OSVAJANJU NAGRADE: http://www.e-castig.com/index.php?r=Fijh PUUNO HVALA! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Partition Magic?

Ako nemaš ništa na D particiji izbriši je i onda proširi C udesno tj. pomakni slider do kraja.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369...Mislim da ce se to promjenit uskoro (na bolje)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Partition Magic?

problem je taj sto nema slidera

MOLIM VAS OTIĐITE NA OVU STRANICU KAKO BI MI POMOGLI PRI OSVAJANJU NAGRADE: http://www.e-castig.com/index.php?r=Fijh PUUNO HVALA! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Partition Magic?

Nisam siguran ali kad obrišeš particiju do one koju želiš proširiti onda ti se pojavi mogućnost proširivanja pomicanjem.

Pričekaj minutu da instaliram Partition magic pa provjerim.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369...Mislim da ce se to promjenit uskoro (na bolje)
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2010 21:37 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Partition Magic?

Taj Partition Magic je zastario program i nije ga bas pozeljno koristit, jer ne zna bas dobro radit s vecim diskovima pa ce bit svasta ak se smota a to se događa.Nevinašce Onaj gore spomenuti Easeus Partition Master Home Edition je kak spada odlicno rjesenje i besplatno jos pa nema frke onda.Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Partition Magic?

Eto kod mene radi. Pogledaj sliku:

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369...Mislim da ce se to promjenit uskoro (na bolje)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Partition Magic?

Aj probat cu s tim easusom pa javim.

MOLIM VAS OTIĐITE NA OVU STRANICU KAKO BI MI POMOGLI PRI OSVAJANJU NAGRADE: http://www.e-castig.com/index.php?r=Fijh PUUNO HVALA! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Partition Magic?
EZY-E kaže...

Moze pomoc? Ovako, imam dvije particije, jedna je C(na kojoj je win7)   druga je D(na kojoj je xp). Sada zelim D particiju smanjiti sa 75 GB na 10 Gb i taj ostatak pridruziti C particiji(koja takoder ima 75 GB prostora). To radim kako bi instalirao ubuntu na D particiju, a na C bi mi bile igrice, filmovi, pjesme...

Sad tek pažljivije čitam ovaj tvoj post.

Na C je win 7

Na D XP

D smanjena i prostor dodaješ na C

Na D stavljaš Ubuntu.

Na C stavljaš igre filmove, mjuzu i ostavljaš postojeći win7.

Mislim da nije pametno. Particije si mogao urediti kroz windowse. Stisnuti, izbrisati slobodan prostor da bude nedodjeljen, dodjeliti ga particiji kojoj želiš i bok.

Barem sam ja tako radio i nije bilo problema.

I u tvom slučaju napravio bi 3 particije i na treću stavio muziku i filmove zlu ne trebalo jer ako zaglibiš nakon instalacije Ubuntua...

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
14 godina
offline
Partition Magic?

Mislim da sam uspio:

 

 

Sad da kliknem apply?

MOLIM VAS OTIĐITE NA OVU STRANICU KAKO BI MI POMOGLI PRI OSVAJANJU NAGRADE: http://www.e-castig.com/index.php?r=Fijh PUUNO HVALA! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Partition Magic?

Ako si napravio što si mislio onda klikni.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369...Mislim da ce se to promjenit uskoro (na bolje)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Partition Magic?
archer02 kaže...
EZY-E kaže...

Moze pomoc? Ovako, imam dvije particije, jedna je C(na kojoj je win7)   druga je D(na kojoj je xp). Sada zelim D particiju smanjiti sa 75 GB na 10 Gb i taj ostatak pridruziti C particiji(koja takoder ima 75 GB prostora). To radim kako bi instalirao ubuntu na D particiju, a na C bi mi bile igrice, filmovi, pjesme...

Sad tek pažljivije čitam ovaj tvoj post.

Na C je win 7

Na D XP

D smanjena i prostor dodaješ na C

Na D stavljaš Ubuntu.

Na C stavljaš igre filmove, mjuzu i ostavljaš postojeći win7.

Mislim da nije pametno. Particije si mogao urediti kroz windowse. Stisnuti, izbrisati slobodan prostor da bude nedodjeljen, dodjeliti ga particiji kojoj želiš i bok.

Barem sam ja tako radio i nije bilo problema.

I u tvom slučaju napravio bi 3 particije i na treću stavio muziku i filmove zlu ne trebalo jer ako zaglibiš nakon instalacije Ubuntua...

 

Ako zeznem nakon instalacije ubuntua mogu se vratiti na win7 i po potrebi formatirati D particiju.

MOLIM VAS OTIĐITE NA OVU STRANICU KAKO BI MI POMOGLI PRI OSVAJANJU NAGRADE: http://www.e-castig.com/index.php?r=Fijh PUUNO HVALA! :D
15 godina
neaktivan
offline
Partition Magic?

Dobro ako ti kažeš, ali ne bi bio prvi koji ne bi mogao u win 7 nakon instalacije Ubuntua

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice