Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

poruka: 24
|
čitano: 8.459
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

prije nekoliko dana sam pobrisao gamad sa superantispyware pro. kolko se sjećam to su bili: adaware tracking cookie, bearshare client i spyware.relevant knowledge. od tada mi se windowsi sporo dižu. prvo dosta dugo traje "windows is starting up" pa još treba dosta da se sve do kraja dovrši. nisu dodani nikakvi dodatni programi na startup.

(xp sp3)

 

+ imam još jedan problem:

poslije igranja igre wolfteam kada izađem u windowse, windowsi se zblokaju i treba restart.

Čekamo...10.11.09.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2009 16:08 (djdomi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

skini tune up utilites 2009 pa snjime probaj ocistit registry od smeca a sa glary utilitiesem popravit registry brijem da je do registrya sve pa ti se sporo dize

 

 

i probaj defragmentirati disk

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2009 16:44 (geek_boy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

bolje ccleaner a i free je

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

ma brijem da je glary utilities  cc cleaner i tune up programi koji rade isto samo neki malo bolje a neki se i placaju naravno osim cc cleanara i glary utilites -a

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

imam sve od toga i to sam već napravio.

Čekamo...10.11.09.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

jer to svježe instaliran superantispyware pro..neposredno prije scana i čiščenja,ili ga imaš odprije?

ima rezidentnu zaštitu..ažurira apdejte u startup-u kod dizanja OS-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pobrisani virusi-Windows se sporo diže
seneka kaže...

jer to svježe instaliran superantispyware pro..neposredno prije scana i čiščenja,ili ga imaš odprije?

ima rezidentnu zaštitu..ažurira apdejte u startup-u kod dizanja OS-a?

skinuo sam ga i odma tada pokrenuo scan. poslije sam ga maknuo iz startupa.

Čekamo...10.11.09.
15 godina
neaktivan
offline
Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

zašto nisi skinuo free edition?malwarebytes free imaš?

i meni  se nakon nekih instaliranih programa usporilo dizanje windowsa..tako da..,nije to baš neobično..

i šta to znači sporo,koliko je bilo prije a koliko sad..

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2009 18:04 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

Ako si pobrisao gamad moguce je vjerovatno da ti se ta gamad nakupila u sistemskim datotekama i kad si brisao gamad onda si obrisao i taj dio sistemske datoteke.U sustini Windows bi trebao da radi u koliko mu je sve uredu u kernelu tj osnovnoj bazi sistema, ali usporeno moze radit ako je neka druga datoteka obrisana.U buduce kad brises viruse pogledaj u kom direktoriju se nalazi ako je windows dorektoriji onda najbolje je da koristis funkciju repreir mada nista tim neces dobit jer to nije preporucljivo.
Najbolje ti je CD Windowsa ili pak DVD Viste i format diska.Pokusaj napravit Backup svih podataka na drugu particiju ako imas ili pak sprzit  na DVD odnosno DVD jeve ili neke druge prenosne medije.

 
Mada windows nemora se sporo dizat radi ovog moze biti i vise stvari u pitanju ali ako je rijec o takvoj proslosti punoj infekcija znaci :)

format:)

 

Ukoliko ne znas sam mozes dat u servis ali ipak mislim da bi bilo to samo bacanje novca...

http://s3.ba.battle-knight.org/index.php?loc=hire&ref=MjAzNA==
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

a format-teška odluka.

windowse izgrađujem i tako do savršenstva. kada se još nešto gore dogodi tada nastupa format.

a ovo za windows folder, mislim da je bilo tamo.

Čekamo...10.11.09.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Pobrisani virusi-Windows se sporo diže
djdomi kaže...

a format-teška odluka.

windowse izgrađujem i tako do savršenstva. kada se još nešto gore dogodi tada nastupa format.

a ovo za windows folder, mislim da je bilo tamo.

Vidis kako znam:) takodzer ako ti je legalna kopija XP ili viste ukljuci upodate pa ti mozda sam od sebe skine dijelove koji ti ne dostaju.Ili pokusaj samo reinstalaciju OS.Ako uspije ako ne onda nemas druge neg il cekat da ti rikne skroz ili dizat novi OS.

http://s3.ba.battle-knight.org/index.php?loc=hire&ref=MjAzNA==
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pobrisani virusi-Windows se sporo diže
311008 kaže...
djdomi kaže...

a format-teška odluka.

windowse izgrađujem i tako do savršenstva. kada se još nešto gore dogodi tada nastupa format.

a ovo za windows folder, mislim da je bilo tamo.

Vidis kako znam:) takodzer ako ti je legalna kopija XP ili viste ukljuci upodate pa ti mozda sam od sebe skine dijelove koji ti ne dostaju.Ili pokusaj samo reinstalaciju OS.Ako uspije ako ne onda nemas druge neg il cekat da ti rikne skroz ili dizat novi OS.

a da probaš napravit restore iz karantene superantispywarea(ako nisi obrisao) i očistit s malwarebytesom free..
makar sumnjam da je to u pitanju..ja bi tako napravio..

opcija je i system restore,ako nisi isključio..pa onda s malwarebytesom ..
ako bude problema s AV-om reinstaliraš ga..
nije mi jasno zašto superantispyware pro,kad free  verzija radi odlično svoj posao..o malwarebytesu  da ne pričam..

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2009 11:03 (seneka).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

Prije nekoliko dana nakalemilo mi se u Winsima par virusa koji su došli preko USB-a,i kad sam ih zbrisao s antivirusnim programom i winsi
su bili u banani....i tako kad su u pitanju oštećenja određenih sistemskih datoteka-format i novi winsi.Programi protiv gamadi su obavili dobar posao
ali čini se i predobar.

Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pobrisani virusi-Windows se sporo diže
Private kaže...

Prije nekoliko dana nakalemilo mi se u Winsima par virusa koji su došli preko USB-a,i kad sam ih zbrisao s antivirusnim programom i winsi
su bili u banani....i tako kad su u pitanju oštećenja određenih sistemskih datoteka-format i novi winsi.Programi protiv gamadi su obavili dobar posao
ali čini se i predobar.

pa navedi šta si točno koristio..da se znamo čuvat,jesi brisao zaključane foldere npr..

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2009 23:38 (seneka).
15 godina
neaktivan
offline
Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

pa mogo bi srušit xp i stavit win7.

samo ne znam kako bi radilo: preformanse(pogle moj pc) i pirat-svako malo će blokirati piratsku aktivaciju.

Čekamo...10.11.09.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pobrisani virusi-Windows se sporo diže
djdomi kaže...

pa mogo bi srušit xp i stavit win7.

samo ne znam kako bi radilo: preformanse(pogle moj pc) i pirat-svako malo će blokirati piratsku aktivaciju.

što se tiče konfe - gusto...

ako baš hoćeš, onda makar stavi legalni rc sa ms-ovih stranica

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pobrisani virusi-Windows se sporo diže
djdomi kaže...

pa mogo bi srušit xp i stavit win7.

samo ne znam kako bi radilo: preformanse(pogle moj pc) i pirat-svako malo će blokirati piratsku aktivaciju.

RC imaš već instaliran? Kaj će ti više ,ovaj je legalno registriran još 6 i pol mjeseci! Stavi Sedmicu za glavni OS ,formatiraj particiju s XP-om i gotovo.

Normalno ,napravi backup svega bitnog. Onda vidi sam hoćeš li odma ponovno instalirat XP ili dat PC-u malo mira od njih!!

A i Sedmica je ipak puno sigurnija na gamad od XP-a. Iako ,ništa nije dovoljno sigurno ako vlasnik "šeta" svuda i skida svašta. Tu nema pomoći.

 

I usput ,ne nadaj se ključu za Sedmicu od bilo koga ,potrudi se sam - najbolje počni štedit!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2009 2:00 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

Antivirus koji sam koristio je nod32 koji je lijepo upozorio na sve gamadi pa ih pobrisao ,a naravno tu je bio i superAntiSpy... koji je također dobro obavio svoj posao.
naknadno sam skenirao i s avirom .Winsi (Vista Premium) je dobro radila (malo usporeno)do prvog updatea a onda rasulo.....i tad je bio format i ultimate gore.Gamadi je bilo petnaestak
otprilike .Mislim da mi se to desilo jer sam bio van mreže tri tjedna i nije bilo update-a za nod32 i za winse općenito i stoga istićem važnost obnavljanja definicija kao i
zakrpa.Također ,moja krivica što sam dopustio drugima da stave svoje usb uređaje.Crvi koliko hočeš a vjerujte da sam  prestao čitati koji su sve došli ,jer mi se zacrnilo pred očima.Narvno ,nakon brisanja su bili winsi u banani jer su virusi već napravili štetu ,a kad se to desi samo je format rješenje i sve novo.Eto,zahvaljujući stalnim backup -ima

i dobrim lenovo sigurnosnim povratkom podataka ,svi podaci i dokumenti su sigurni.

 

Private
15 godina
neaktivan
offline
Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

private-..da.ali i sam si rekao,nisu krivi antivirusni programi i alati za ostale nametnike,nego ljudski faktor..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

Molim majstore za savjet: što raditi sa smećem koje sam našao Avastom i sad ga čuvam u kavezu, jer se i meni dogodilo da brišem , pa sam onda obrisao i dio Corela. Molim pogledati sličicu i dati savjet,a ja ću reči "tejnks"

poletarac u duši i još sasvim zelen
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Pobrisani virusi-Windows se sporo diže
Obriši ga, napravi backup prije brisanja ako se stvari zakompliciraju.
13 godina
offline
RE: Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

Ovaj prvi virus se nalazi u važnoj sistemskoj datoteci. Najbolje bi bilo da ga ostaviš u karanteni, a ostale možeš izbrisati.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 15:13 (deadman).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pobrisani virusi-Windows se sporo diže
žeto kaže...

Molim majstore za savjet: što raditi sa smećem koje sam našao Avastom i sad ga čuvam u kavezu, jer se i meni dogodilo da brišem , pa sam onda obrisao i dio Corela. Molim pogledati sličicu i dati savjet,a ja ću reči "tejnks"

ostavi  sve u kavezu..

edit:kavez,karantena,podrum ili kakoveć i postoji zato da se eventualno može iz nje napraviti restore..

nema nikakve potreba da se stavke iz nje brišu,nakon nekog vremena. ako sve radi normalno,može se i ispraznit

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 17:16 (seneka).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pobrisani virusi-Windows se sporo diže

Sad mi je lakše i moći ću mirno poći lijegat u perine. Prekinut ću sa Xanaxom, jer mi je pao kamen sa srca. Dečki, ljubi Vas majkaPoljubac

(nadam se da zbog ovog neću dobiti "žuti", jer ja se samo volim fino izražavati)

poletarac u duši i još sasvim zelen
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice