Posljedice nakon djelovanja trojanca

poruka: 4
|
čitano: 1.289
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Posljedice nakon djelovanja trojanca

Prošli tjedan sam imao društvo koje se okupilo kod mene da gledamo neke tekme. Jednom od njih je bilo dosadno pa je tražio moj PC da skrati vrijeme. Juče sam otkrio da neke ikone programa na desktopu nisu tu, nego one generičke i kad sam pogledao o čemu se radi vidio sam da je ispred imena fajla postavljeno malo slovo g. Obrisao sam ga ali ikonu nisam uspio vratiti. Tako je bilo i sa ostalih nekoliko ikona. Uvidom u povijest Avasta (free) utvrdio sam da je naišao na izvjesni GROUND.EXE i obrisao, na osnovu čega sam shvatio da se radi vjerojatno o Win32-Renamer-F trj i izlistao sam sadržaje svih mapa i pri tom ustanovio da je svim ikonama dodao ispred imena slovo g, te im dužinu postavio na 0. Fajlovi koji su inače počinjali sa slovom G nije dirao, ali je velikom broju EXE dodao ono g. Avastom sam ponovo provjerio cijeli disk, ništa nije prijavio dodatno, a ja sam sa CC cleanerom prošao kroz registry i izbrisao sve što je iole podsjećalo na neke neregularnosti, provjerio startup sekvencu kod podizanja sustava (Win7 64).

Mene sada zanima da li da srušim OS, nadogradim na Win 10 i opet instaliram preimenovane aplikacije ili da obrišem sve nula fajlove i uklonim ona g slova ispred imena aplikacija i nastavim koristiti, tj. reinstaliram samo te aplikacije?

Ako free Avast nije uspio da ga spriječi u nanošenju štete, da li ima neki Av, pa i onaj koji se plaća, a koji bi bio efikasniji od njega? Inače koristim Commodo firewall 11 sa Avastom, jer kad sam htio dodati Bit Defender Free pri instalaciji je prijavljena greška da nisu "kompatibilni"!? Na Commodo 11 sam navikao, i nakon Outposta i onog Privatefirewall se činio lak jer je omogućavao filter "tko može, tko ne" u svijet, ne volim kad FW nabacuje pravila.

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Posljedice nakon djelovanja trojanca

Da je meni to bilo, ja bi skenirao sa:

 

emsisoft emergency scanner

malwarebytes

kaspersky virus removal tool

super anti spyware

i naravno hitman pro  vjerojatno s njime prvo

 

Koja zastita? Neznam, ja imam kaspersky internet security i dobar mi je, sada kako se tko odluci :)

 

 

 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Posljedice nakon djelovanja trojanca
WooOt kaže...

Da je meni to bilo, ja bi skenirao sa:

 

emsisoft emergency scanner

malwarebytes

kaspersky virus removal tool

super anti spyware

i naravno hitman pro  vjerojatno s njime prvo

 

Koja zastita? Neznam, ja imam kaspersky internet security i dobar mi je, sada kako se tko odluci :)

 

 

 "Prošarao" sam HD navednim programima, zahvaljujem na listi... nema ni traga nečem "nepoćudnom"... htio sam nabaciti Bit Defender da radi skupa sa Commodo FW 11, ali se "ne mirišu"... BD neće da se instalira dok ej Commodo tu, jer nije ona gola verzija već u sebi ima i AV opcije, i iako ih iskopčam - neće. Možda onda NoD32... hvala.

16 godina
offline
Re: Posljedice nakon djelovanja trojanca

Svakako provjeri PC sa AdwCleaner.

A za detaljnu provjeru ako ima jos nesto bilo bi dobro skinuti program F.R.S.T. pa sa njim odraditi skeniranje, nakon sto zavrsi dobije se 2 LOG fajla (Additions i FRST) pa onda ta 2 fajla treba uploudat negdje na net i stavit link u ovu temu da se moze skinut i pogledat te LOG-ove.

 

BTW: da li ti je u Comodo Firewall-u bila/je ukljucena opcija Sandbox (Auto-Containment)?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2019 18:47 (djigibao).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice