POTPUNA deinstalacija programa

poruka: 25
|
čitano: 34.874
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
POTPUNA deinstalacija programa
pitanje

Pozdrav

 

Interesuje me da li postoji neki software koji je namijenjen POTPUNOJ deinstalaciji programa (sa naglaskom na POTPUNOJ), tj. software koji ce ukloniti sve moguce tragove sa sistema nekog instaliranog programa,a pod tim podrazumijevam sve file-ove tog programa, registry unose i sve sto pod to spada.

 

Mozda cu kroz primjer najbolje pojasniti sta zelim. Npr. kad instaliram neki trial program koji traje recimo 5 dana, nakon isteka tih 5 dana trial perioda, zelim pomocu tog nekog software-a kojeg trazim izbrisati taj trial program, te ga ponovo instalisati kako bih ponovo dobio tih 5 dana koristenja trial programa.

 

Probao sam dosta programa (Smarty Uninstaller Pro, Your Uninstaller, Revo Uninstaller... i jos mnoge druge kojih se ne sjecam trenutno), ali ni jedan nije uspio rijesiti ono sto ja trazim. Vjerovatno mi treba neki program koji ce pratiti stanje instalacije nekog novog programa,pa na osnovu tih prikupljenih informacija ce tacno znati sta je doticni program instalisao i upisao na disk i na osnovu toga uspijeti u POTPUNOSTI izbrisati taj program.

 

Jednostano zelim izbrisati program sa sistema kao da nije ni postojao nikad.

 

Zahvaljujem se unaprijed na pomoci i stvarno bi mi puno znacilo ako bi mi neko uspio ukazati na to sto ja trazim.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
POTPUNA deinstalacija programa

Mislim da je bilo negdi već o ovome potraži malo po forumu...i mislim je da to što ti oćeš teško izvedivo

Kad su svi protiv Vas to znači ili da ste apsolutno u krivu ili apsolutno u pravu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2008 4:03 (Der_Wolf).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: POTPUNA deinstalacija programa

Total Uninstall ima neku opciju monitoringa instalacije. Nisam isprobavao ali to bi valjda onda trebalo izbrisati sve tragove kada se uninstalira preko te opcije. Isprobaj.

15 godina
neaktivan
offline
POTPUNA deinstalacija programa

Program koji tražiš je Ashampoo UnIstaller 3.

On prati instalaciju, registruje promjene u registryju

i uklanja sve tragove u potpunosti. Opis sa weba:

"Ashampoo UnInstaller 3 removes programs from your system

without a trace, allowing you to test software with confidence

because you know it’s not going to “dirty” your computer.

It makes this easy, monitoring the installation of new programs

automatically and enabling you to remove them completely with a

couple of clicks."

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: POTPUNA deinstalacija programa
autorov komentar
Der_Wolf kaže...

Mislim da je bilo negdi već o ovome potraži malo po forumu...i mislim je da to što ti oćeš teško izvedivo

 
Pokusao sam traziti na forumu, i fakat sam sate proveo trazeci, prvo sam u trazilici pokusao sa raznim kljucnim rijecima (deinstalacija, uninstall, ciscenje programa...i mnoge druge), al fakat je trazilica nula, izbacuje gluposti... onda sam pokusao rucno pregledati teme, i nisam nasao nista korisno.

Mada se ne slazem bas u potpunosti sa vama. Malo sta je danas neizvedivo... mozda jeste tesko izvedivo, al ipak izvedivo.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2008 16:11 (neopravdano_odsutan).
16 godina
online
POTPUNA deinstalacija programa

Ne moras traziti dalje program koji trazis je Revo Uninstaler i on to radi odlicno instaliraj ga i bit ces i vise nego zadovoljan samo moras napraviti ovako  kad ga instaliras dobis popis programa i onda desni klik na odabrani program i uninstall pa onda izaberes opciju Advanced i ocistis sve sto nadje kad deinstaliras bilo koji program a kad deinstaliras browser izaberes prvu opciju Built-in koja samo ukloni program a ostavlja ti bokmarke i ostalo i to je to a deinstalaciju sa XP-ovim Add or Remove programom zaboravi a ono sa pet po pet dana Trial softwarea ti bas i nema smislai!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (2.8ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Powercolor Radeon HD 3650 512mb ddr3
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2008 16:41 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: POTPUNA deinstalacija programa
autorov komentar
rambox kaže...

Ne moras traziti dalje program koji trazis je Revo Uninstaler i on to radi odlicno instaliraj ga i bit ces i vise nego zadovoljan samo moras napraviti ovako  kad ga instaliras dobis popis programa i onda desni klik na odabrani program i uninstall pa onda izaberes opciju Advanced i ocistis sve sto nadje kad deinstaliras bilo koji program a kad deinstaliras browser izaberes prvu opciju Built-in koja samo ukloni program a ostavlja ti bokmarke i ostalo i to je to a deinstalaciju sa XP-ovim Add or Remove programom zaboravi a ono sa pet po pet dana Trial softwarea ti bas i nema smislai!!!Cool

 
Kolega rambox, vi ocito niste procitali moj post u kojem sam naveo da sam koristio Revo i to je smece od programa. Probao sam par programa izbrisati sa njim,i nista, nadje uglavnom po 2 kljuca u registry-ma i obrise ih, a rucno ih nadjem na desetine, tako da tvoj prijedlog definitivno ne prolazi i nije ono sto trazim, jer ne sluzi svrsi kojoj bi trebao.

A za trial period od 5 do 5 dana sam naveo samo kao prijer, ne radim ja to, ako ne nadjem crack i ne koristim ga, samo sam naveo primjer da lakse shvate citaoci sta sam htio reci. Jer sako program moze uraditi ono sto sam naveo kroz taj primjer, onda je to ono sto trazim
15 godina
neaktivan
offline
POTPUNA deinstalacija programa
autorov komentar

evo probat cu sa ova 2 (Total Uninstall i Ashampoo) sto su naveli Eld i Nedlm, pa cu javiti kakva su iskustva sa ta 2 programa, jer su mi STVARNO potrebna.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
POTPUNA deinstalacija programa

Kod mene Revo Uninstaler uklanja svo smece a ako kaj ostane   to makne Regseeker (najprecizniji cistac registrya ali ne oprasta greske pa ga neiskusni izbjegavaju) , a nazvati Revo uninstaler smecem je nebuloza progoglaj malo pa vidi na netu i po renomiranim download stranicama kaj strucnjaci i korisnici kazu o tom programu pa ti bude sve jasno treba znat radit s alatom!!!Šutim

Athlon 64 LE-1620 (2.8ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Powercolor Radeon HD 3650 512mb ddr3
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: POTPUNA deinstalacija programa

Definitivno Ashampoo Uninstaller 3, u početku može djelovati pomalo zbunjujuće i komplicirano no help je napisan vrlo detaljno i informativno pa tko nije ljen za čitanje nebi trebao imati problema. Zgodna stvar je opcija insallation monitor koja prati svaku promjenu u cijelom sistemu koju je aplikacija prilikom instalacije napravila te prilikom deinstalacije sve to briše. Ako želiš, skini trial verziju s ashampoo sajta a za daljnje informacije o registraciji itd, javi mi se na pm.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2008 19:30 (Sowhat).
15 godina
neaktivan
offline
RE: POTPUNA deinstalacija programa
autorov komentar
rambox kaže...

Kod mene Revo Uninstaler uklanja svo smece a ako kaj ostane   to makne Regseeker (najprecizniji cistac registrya ali ne oprasta greske pa ga neiskusni izbjegavaju) , a nazvati Revo uninstaler smecem je nebuloza progoglaj malo pa vidi na netu i po renomiranim download stranicama kaj strucnjaci i korisnici kazu o tom programu pa ti bude sve jasno treba znat radit s alatom!!!Šutim

 
ma nije bitno sta oni pisu na tim sajtovima sa recenzijama, to je samo marketing... procitao sam help Revo i pokusao obrisati sa njim par trial programa, i kad sam vidio da je od svakog obrisao samo 2 kljuca u registru, zgadilo mi se.

Eto probaj ti obrisati neki trial sa Revo pa ponovo instalisi taj isti trial, pa vidi kako ce ti fino pobrisati.
14 godina
neaktivan
offline
POTPUNA deinstalacija programa

pozdrav svima...

 

evo ja imam isti problem kao i gos'n "neporavdano odsutni" sa nekim programom kome je istekao trial period, pa posto je ne moguce naci crac/serial za isti, pokusavam da ga ponovo instaliram, ali da bi to uradio, neophodna bi bila prvo totalna deinstalacija.

probao sam sve ove programi koji su navedeni i ne daju resenje, pa ako nekome pada jos neka ideja na pamet neka podeli sa nama... :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: POTPUNA deinstalacija programa
paosmarsa kaže...

pozdrav svima...

 

evo ja imam isti problem kao i gos'n "neporavdano odsutni" sa nekim programom kome je istekao trial period, pa posto je ne moguce naci crac/serial za isti, pokusavam da ga ponovo instaliram, ali da bi to uradio, neophodna bi bila prvo totalna deinstalacija.

probao sam sve ove programi koji su navedeni i ne daju resenje, pa ako nekome pada jos neka ideja na pamet neka podeli sa nama... :)

 Probaj revo koji je besplatan ili your uninstaller koji se placa...
Je, je, aha...
15 godina
online
RE: POTPUNA deinstalacija programa
Fowix kaže...
paosmarsa kaže...

pozdrav svima...

 

evo ja imam isti problem kao i gos'n "neporavdano odsutni" sa nekim programom kome je istekao trial period, pa posto je ne moguce naci crac/serial za isti, pokusavam da ga ponovo instaliram, ali da bi to uradio, neophodna bi bila prvo totalna deinstalacija.

probao sam sve ove programi koji su navedeni i ne daju resenje, pa ako nekome pada jos neka ideja na pamet neka podeli sa nama... :)

 Probaj revo koji je besplatan ili your uninstaller koji se placa...
 Tako je.
Staviš zadnju opciju (napredna deinstalacija) i uništavaš
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: POTPUNA deinstalacija programa

Meni je najbolji ZSoft Uninstaller jer je mal i jednostavan a radi upravo to. Radi na istom principu kao Total Uninstall i slični programi ali je besplatan. Ako želiš da možeš potpuno obrisati program moraš ga instalirati preko ZSoft Uninstallera (Analyze), kad ga želiš deinstalirati koristi Analyzed Programs a ne Installed Programs. On skenira računalo prije i poslije instalacije pa usporedi promjene. Uklonit će baš sve, isteknuti trial programi će raditi kao da su prvi put instalirani - provjereno. Jako je važno pratiti instalaciju (Analyze) jer ako si već imao instaliran program onda su ti neke promjene na računalu već napravljene pa neće moći biti snimljene!!! Prva instalacija mora biti analizirana.

15 godina
neaktivan
offline
POTPUNA deinstalacija programa

Nema te magije koja može potpuno deinstalirati bilo koji program bez skeniranja kompjutera prije i poslije instalacije. Programi za čišćenje registrija neće pomoći jer oni samo traže greške i nepotrebne unose ali nisu u mogućnosti predvidjeti gdje je koji program mogao nešto zapisati.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: POTPUNA deinstalacija programa

Najbolji program za ciscenje i te zajebancije (po meni) je glary ultilities.

 

Ubuduce pazi kakve linkove stavljas!

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2009 18:59 (F1-IVO).
16 godina
neaktivan
offline
RE: POTPUNA deinstalacija programa
kingone kaže...

Najbolji program za ciscenje i te zajebancije  (po meni) je glary ultilities 

  ne znam bas kolko je pametno ovo stavljat na forum, ali osobno koristim TuneUp Uninstaller i zadovoljan sam, premda uvijek ostane smeca
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2009 18:59 (F1-IVO).
16 godina
neaktivan
offline
POTPUNA deinstalacija programa

Ja koristim revo uninsteller i pre zadovoljan sam Smijeh

Core 2 Quad Q6600@ 3.5 GHz, Thermatake Max Orb, Asus P5K PRO, 2X2GB kingmax, WD 500 GB, Nvidia GeForce 9800 GTX+, Antec 900, Logitech G15 + Razer Death Adder + Razer eXact Mat+Logitech Cordless Rumble Pad II
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
POTPUNA deinstalacija programa

revo je najbolji

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
POTPUNA deinstalacija programa

Potpuno uklanjanje nece napraviti niti jedan program namjenjen za to.Uvijek ce ostat neki unos u registryju.Osobno preporucam Revo uninstaller koji je besplatan ili Your uninstaller trial verzija.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: POTPUNA deinstalacija programa
F1-IVO kaže...

Potpuno uklanjanje nece napraviti niti jedan program namjenjen za to.Uvijek ce ostat neki unos u registryju.Osobno preporucam Revo uninstaller koji je besplatan ili Your uninstaller trial verzija.

 ili your uninstaller ili Advanced Uninstaller PRO ja ga koristim i zadovoljan sam sa njim
eXtreme overclocker
15 godina
neaktivan
offline
Re: POTPUNA deinstalacija programa

Slučajno sam naletio na ovaj komentar pa me malo zabolilo u želucu. Ne trebaš goglati po netu da bi vidio kako radi revo. Obriše nešto - ali daleko od potpune deinstalacije.

Zato ga možemo mirne duše nazvati obično smeće jer ne radi posao za koji je napravljen. Ubuduće nemoj preporučivati nešto o čemu znaš malo ili nimalo, da ne zbunjuješ ljude i radi kiseline u želucu. Ok?

14 godina
neaktivan
offline
Re: POTPUNA deinstalacija programa
tata kaže...

Slučajno sam naletio na ovaj komentar pa me malo zabolilo u želucu. Ne trebaš goglati po netu da bi vidio kako radi revo. Obriše nešto - ali daleko od potpune deinstalacije.

Zato ga možemo mirne duše nazvati obično smeće jer ne radi posao za koji je napravljen. Ubuduće nemoj preporučivati nešto o čemu znaš malo ili nimalo, da ne zbunjuješ ljude i radi kiseline u želucu. Ok?

  a što bi ti preporučio?

15 godina
neaktivan
offline
Re: POTPUNA deinstalacija programa
tata kaže...

Slučajno sam naletio na ovaj komentar pa me malo zabolilo u želucu. Ne trebaš goglati po netu da bi vidio kako radi revo. Obriše nešto - ali daleko od potpune deinstalacije.

Zato ga možemo mirne duše nazvati obično smeće jer ne radi posao za koji je napravljen. Ubuduće nemoj preporučivati nešto o čemu znaš malo ili nimalo, da ne zbunjuješ ljude i radi kiseline u želucu. Ok?

Neznam dal si mislio na moj ili benkov komentar ali što se tiče mog komentara ja sam rekao da niti jedan nije sposoban kompletno ukloniti sve (raznorazne foldere i registry ključeve).

Revo koristim i u usporedbi sa Windowsovim defaultnim add/remove programs funkcijom razlika je ogromna.

Što se tiče kiseline u želucu preporučujem Gastal

ili u nedostaktu istog žličicu sode bikarbone otopiti u čaši vode:)

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2011 1:21 (F1-IVO).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice