Prebacivanje pošte na novog operatera

poruka: 7
|
čitano: 3.329
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Prebacivanje pošte na novog operatera

Koristim Windows 10 x64 i Office 2016, a za pregled pošte Outlook 2016. Uskoro ću promijeniti operatera i želio bih svu poštu koju imam, kao i adresar, preseliti na novu mail adresu koju ću dobiti od novog operatera. Možete li mi pomoći u tome. Hvala i pozdrav,

MarioK
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prebacivanje pošte na novog operatera

Stara e-mail adresa i dalje će ti ostati aktivna. Stvari koje imš pohranjene u Outlooku 2016 nemaju uopće veze s Internet providerom ukoliko imaš POP account. Imaš li uopće potrebe za prebacivanjem na novu e-mail adresu?

Dodaš novu e-mail adresu, iskopiraš stvari iz pripadajućih mapa stare e-mail adrese u nove mape (Inbox u Inbox itd.). Moja preporuka da ti ostane stara e-mail adresa aktivna dok ne obavijestiš sve svoje kontakte da si prešao na novu e-mail adresu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2017 10:50 (Thinker).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prebacivanje pošte na novog operatera

Hvala, pretpostavljao sam da će nešto tako biti moguće, jer sam sličnu operaciju radio s pošte s outlook.com-a. Naravno da ću prvo obavijestiti sve o promjeni adrese, i neću je gasiti dok se sama ne ugasi. Hvala na pomoći!

MarioK
9 godina
offline
Re: Prebacivanje pošte na novog operatera

Niti jedan provider u Hrvatskoj ne gasi staru e-mail adresu.

15 godina
offline
Re: Prebacivanje pošte na novog operatera
Thinker kaže...

Niti jedan provider u Hrvatskoj ne gasi staru e-mail adresu.

- onemogućuju.. (korisnicima npr t-com max-adsla.. ).

- trajno rade prastare adrese iz doba prije t.coma/ADSLa (i ugovora, automatski se kod bilo koje usluge dobija i novi mail-acc/user-acc. + pass za postavke npr routera).

- pošto se unazad par godina mora koristiti autentifikacija za slanje, tak je beskorisno imati neki mail na operateru kojeg se ne koristi.. juzeri češće otvore npr gmail acc i sl. + od w8-10 bezbrojni novi ms-malovi. Takvi 'web' mailovi nemaju baš nikakve veze s operaterom, dok za korišenje unutar mail clienta postoje upute za svaki clijent app npr word 2003-7-10.. pop-imap, portovi itd..

 

edit: zgodan hint, forwardajte mail sa starog acc na novi ili na neki neovisni kao gmail.. (webmalovi u opciju ugl ne nude). + svim korisnicima date novi mail, postavke replaya/prikaza maila itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2017 12:22 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prebacivanje pošte na novog operatera

Hvala na hintu!

 

MarioK
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prebacivanje pošte na novog operatera
ihush kaže...
Thinker kaže...

Niti jedan provider u Hrvatskoj ne gasi staru e-mail adresu.

- onemogućuju.. (korisnicima npr t-com max-adsla.. ).

- trajno rade prastare adrese iz doba prije t.coma/ADSLa (i ugovora, automatski se kod bilo koje usluge dobija i novi mail-acc/user-acc. + pass za postavke npr routera).

- pošto se unazad par godina mora koristiti autentifikacija za slanje, tak je beskorisno imati neki mail na operateru kojeg se ne koristi.. juzeri češće otvore npr gmail acc i sl. + od w8-10 bezbrojni novi ms-malovi. Takvi 'web' mailovi nemaju baš nikakve veze s operaterom, dok za korišenje unutar mail clienta postoje upute za svaki clijent app npr word 2003-7-10.. pop-imap, portovi itd..

 

edit: zgodan hint, forwardajte mail sa starog acc na novi ili na neki neovisni kao gmail.. (webmalovi u opciju ugl ne nude). + svim korisnicima date novi mail, postavke replaya/prikaza maila itd..

Meni još uvijek radi t-comova email adresa koju sam imao iz doba dial-up-a iako nisam njihov korisnik već duži niz godina (tek sam je nedavno prestao koristiti). Nisam znao da onemogućuju korištenje po novome, to je još jedan od razloga da se ne koristi operatorov e-mail (ostali su vrlo logični: dostupan prostor na serveru, integracija sa drugim web servisima itd.)

Inače u ovom prvom slučaju, za primanje pošte sam koristio njihov (t-comov) mail server, a kao odlazni mail server sam podesio mail server novog operatera. Problem je jedino ako želiš imati kopiju odlazne pošte na istom serveru (inače su mailovi kompletni jedino lokalno).

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.6.2017 9:41 (Zura).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice