Problem kod umrežavanja za gaming

poruka: 12
|
čitano: 1.485
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Problem kod umrežavanja za gaming
Pozz, imam jednu ekipu momaka kada se sastanemo zaigramo ponekad Call of Duty 4 preko svojih laptopa tako što nas uvežem preko switcha i tučemo! Znalo je se dogodit da nekad je ne vidim nečiji server igre ili da netko ne vidi moj ali smo uvijek nasli nekoga koga svi mogu pronaci ali od kad sam zbavio novi laptop od tad nemogu pronaci servere osmim jednom momku ali tako ni oni ne mogu naci moj server uglavnom ne mozemo igrati kao prije i ne znam u čemu je štos imam switch marke INTELLINET 8 portni 10/100Mbps a laptop je
Acer aspire E5-771G
Intel i5 4210U
Nvidia GeForce 840M 2 GB
8 GB DDR3
1TB HDD
Tako da mi nije jasno u cemu je problem a u igraoni svak moze vidjet svaciji komp a ne mislim baš da je njihov sustav umrezavanja nesto drugaciji. Probao sam i da u port 1 postavim dovod interneta misleci da ce to rijesit stvar jer sam cuo neke price da je bolje kad ima internet u mrez ali nema pomoci zato molim pomoc ako zna itko? Hvala unaprijed!! 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem kod umrežavanja za gaming

u mreži moraš imati router-dhcp server ili ručno podesiti IP, bez IPa mreža ne radi.

-korisnički ip 192.168.x.y

Y za svaki PC različit.

-nakon tog ovisi o postavkama OSa-firewalla-antivirusa i same app(igre) ili jave .. npr kad se prvi put spojiš na neku novu mrežu win te pita dali dozvoljavaš .. ako odbiješ (ili ne odabereš) tad je PC zatvoren (public-private-work..).

 

specifikacije PCja su nebitne, mreža je univerzalna, radi jednako (ista pravila) na svim OSevima.. razlika je samo gdje-kako podesiti opcije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 9:57 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem kod umrežavanja za gaming

Znači router-dhcp server automatski postavlja IP za svaki laptop a bez njega bih morao ručno podesiti! I onda bi bilo najbolje podesiti na svim laptopima da je javna mreža!

A da li internetski pristup igra ikakvu ulogu, da li je uopće potreban jer mi internet ne koristimo uopće?

15 godina
offline
Re: Problem kod umrežavanja za gaming

ne javna, javna automatski (firewall postavke-profil) blokira ulaz na taj PC.

privatna (nudi se home ili work, ja biram work i za kućne.. razlika je u defaultnim shareovima, file&print ili multimedija u home defaultu...).

-internet je za LAN sporedan, možeš spojiti.. ali tad imaš router (DHCP) i automatika može sve oko IPa.

-i noviji win će ti javljati da nema interneta (trokutić..)..

 

zbrljavio.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2016 11:49 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem kod umrežavanja za gaming

Ihush možete li pogledati pp? Hvala na odgovorima!!

7 godina
neaktivan
offline
Problem kod umrežavanja za gaming

Onda je najbolje u work sve prebacit! 
 Zanima me kod ovog routera (DHCP) da li je sve postaljeno kako treba i da li ide jedan kabel iz 3. ili 4. porta u switch pošto su oni odabrani portovi za DHCP server i treba li ovdje u postavkama priloženim na slici išta mijenjati ?

 I zanima me još kada se povezujemo s ovim UTP kablovima ba li je bitno da svi kablovi budu s 8 žica ili je to totalno nebitno jesu li sa 8 ili 4 žice?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem kod umrežavanja za gaming

svejedno iz kojeg porta (osim porta koji ima drugu funkciju kao iptv)

8-žični je za gigabitnu mrežu obavezan, ovisi o opremi, 4-žični je dovoljan za 100-fast, nevažno za gaming, ali ako je ostatak opreme GbE šteta izgubiti transfer.. pogotovo jer kroz swich eliminiraš sporost routera (koji je 90% 100tka). To bi trebalo biti jasno vidljivo na led indikatorima (zeleno-žuto...) i na PCju kao brzina kojom se spojio (vidljivo u postavkama mreže).

 

ako ti router radi OK kad spojiš PC npr u port 4, tad će raditi jednako kroz switch. Switch je samo glupi razvodnik (zapravo hub, + malo logike za optimizaciju prometa).

neobično da ti je subnet na .2.x ali zapravo svejdno, ako je ovo dodatni uređaj na postojećoj mreži, tad se na njegov wan port spaja modem za internet i ostatak je vjerojatno defaultno OK ali možda neko vrijeme ne radi (očekuje-detektira signal..) ako nema interneta, nakon npr 5 minuta odustane i vjerojanto radi LAN.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem kod umrežavanja za gaming

E sada da to sve utvrdim fino ! pošto imam u toj prosoriji dolaz interneta s utp kablom njega ustekam u koji port na routeru/ dalje štekam jedan kabel iz routera port 4 u switch port 1 / dalje samo spojim laptope u switch najbolje sve s 8 žičnim utp kablom? 

15 godina
offline
Re: Problem kod umrežavanja za gaming
ante198 kaže...

E sada da to sve utvrdim fino ! pošto imam u toj prosoriji dolaz interneta s utp kablom njega ustekam u koji port na routeru/ dalje štekam jedan kabel iz routera port 4 u switch port 1 / dalje samo spojim laptope u switch najbolje sve s 8 žičnim utp kablom? 

 ulaz-internet s modema ide u WAN port routera, LAN portovi su ravnopravni (uobičajeno 1-4) ako nije modificirano 1-2, 3-4 za npr IPTV (tad je posebno označeno) ali to po opisu nije (bio bi glavni modem za liniju.

 

mrežu spajaš patch (ili crossover) kablom (to je standard) dok je tip kabla npr utp, cat5, cat5e, cat6.. cat5e je noramalan mrežni kabel. UTP znači da su parovi-parice upleteni..

najjedostavnije u trgovini tražiš 'običan' sve skuplje je ugl nepotrebno za kućne udaljenosti (nema ni potrebe za uzemljavanjem ili izolacijom..) i pogledom vidiš jel 4-8 žica.

 

možeš čak birati ako imaju u ponudi gipki-kruti .. gipki je zgodniji za ovakve stvari jednostavno jer je 'mekši' .. savitljiviji  pa manje smeta kad je hrpa PCja ili u bojama kad se spetlja više žica dok se podešava može pomoći. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem kod umrežavanja za gaming

Pardon krivo sam se izrazio! Na krovi imam antenu koja mi direkt šalje kabel s 8 žica i njega sam obično štekao u wireless router cisto da imam nekad neta kad je neki party! Ili jedino ako je moguće da na routeru naštelim da port 1 ili 2 bde WAN port? Svi kablovi za umrežavanje su mi isti i žice su im na glavama jednako poredane tako da mi tu nema dileme!

15 godina
offline
Re: Problem kod umrežavanja za gaming

to je onda modem? (sve to su routeri tj kutija ima više funkcija), u medem ide tel. linija-ADSL.. router je samo dio kutije-software kao i dhcp itd.

da nije modem, tad bi imao WAN port (odvojen) pa i više za više linija-balancing.. itd. označeno je. Poneki uređaj dozvoljava i podešavanje takvih portova, npr WAN-DMZ ili LANport.. to moraš ti znati-vidjeti.. manual u ruke ili .. najvjerojatnije ne trebaš ništa, spojiš, radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem kod umrežavanja za gaming

Uglavnom HVALA PUNO!!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice