Problem s videozapisima

poruka: 15
|
čitano: 2.224
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem s videozapisima

Pozdrav, 

 

imam problem s videozapisima, naročito s ovima koji se streamaju preko interneta. (na slikama)

 

Grafička kartica: HD4890, factory clock, legacy driveri. 

 

Ako pokrenem film s PC-a, možda se dogodi 1-2 puta tokom 2-3 sata da se pojave artifakti, ali većinom ih uopće nema. 
Isto tako na dosta videozapisa s interneta nema problema, a sve je neovisno o kvaliteti - 360p, 480p, 720p, 1080p; i playeru - vimeo, youtube, popcorn time, mpc-hc; sve isto.

 

U igrama uopće nema navedenih problema. Zato me najviše i čudi što bi to moglo bit jer bi inače samo pomislio da je riječ o grafičkoj kartici.

 

Ima li itko ideje, neki test softver i slično, jer mi se ne da baš kupusat drugi PC jer ako se na njemu trenutno ne radi stalno nešto renderira...

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2014 10:55 (Mitsuoka).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Problem s videozapisima

Deinstaliraj postojeće video kodeke i onda preuzmi preko interneta i instaliraj nove .... To nema veze sa graf.karticom ......... Nego postojeći videoplayeri ne znaju ili ne mogu koristiti videokodeke koje možda i imaš na računalu .... 

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Problem s videozapisima

Može samo objašnjenje kako video codec na PC-u ima utjecaj na web preglednike?

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem s videozapisima
Mitsuoka kaže...

Može samo objašnjenje kako video codec na PC-u ima utjecaj na web preglednike?

Pa, ako video ne radi pravilno i pojavljuju se artefakti, znači da moraš dodati nešto što bi računalu poslužilo kao "čitač" tog formata i tog videa kako bi ga mogao pravilno očitati i prikazati. Isto kao što je to i sa zapisima na PC-u.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s videozapisima

Pa to vrši web browser, jer svaki bolji noviji browser interno to čita. Jasno bi bilo da se događa na jednom pregledniku, ali isto je na Mozilli, na Chromeu, IE11, WMP, MPC-HC,... da nedostaje codec (Flash ili HTML5), onda se video uopće ne bi pokrenuo. Nije do toga, to sam 100%. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
odjavljen
offline
Problem s videozapisima
Jesi probao druge drivere od graficke? Jel ti se desava ista stvar u streamanju videa preko VLC playera npr? Ako ne desava, nesto cudno mora biti u vezi codeca na browserima, a jos cudnije je da ti se to desava na svim browserima..
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s videozapisima

Nema drugih drivera već par godina za ovu seriju. Kao sto gore piše dogada se i u media playerima, samo treba malo bolje pročitati. Za sve bi okrivio grafičku, ali mi nije jasno kako onda igre rade OK.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Problem s videozapisima
Mitsuoka kaže...

Nema drugih drivera već par godina za ovu seriju. Kao sto gore piše dogada se i u media playerima, samo treba malo bolje pročitati. Za sve bi okrivio grafičku, ali mi nije jasno kako onda igre rade OK.

Oprosti citao sam od oka pa mi promaklo.. Moj savjet ti je da od nekog frenda posudis grafu neku, da se zamijenite i vidite u cemu je problem, tako ces znati dal je do graficke 100%.

 

Inace HD48xx serija je poznata po tome da krepaju zbog temperatura, kod mene u servis navrate bar jednom u dva tjedna, sa RV7x0 i G92 chipom su grafe koje najcesce krepaju

15 godina
offline
Re: Problem s videozapisima
Mitsuoka kaže...

Pa to vrši web browser, jer svaki bolji noviji browser interno to čita. Jasno bi bilo da se događa na jednom pregledniku, ali isto je na Mozilli, na Chromeu, IE11, WMP, MPC-HC,... da nedostaje codec (Flash ili HTML5), onda se video uopće ne bi pokrenuo. Nije do toga, to sam 100%. 

Meni se to znalo pojaviti, ali update flash playera i jave je riješio problem. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s videozapisima
MARKOZD15 kaže...

Oprosti citao sam od oka pa mi promaklo.. Moj savjet ti je da od nekog frenda posudis grafu neku, da se zamijenite i vidite u cemu je problem, tako ces znati dal je do graficke 100%.

 

Inace HD48xx serija je poznata po tome da krepaju zbog temperatura, kod mene u servis navrate bar jednom u dva tjedna, sa RV7x0 i G92 chipom su grafe koje najcesce krepaju

Ma najveći mi je problem što za to treba vremena, imam drugi PC tu, ali kao što rekoh, nezgodno mi je sad to mijenjat, čistit drivere i slično pa pokušavam vidjet softverska rješenja.

 

Znam da je, mislio sam prvo i zamijenit pastu, al i to ne stignem...

 

Probam s javom, ali sumnjam da je do toga, jer bi trebalo radit i bez toga. Najviše me čudi da 90% videa ni ne prikaže nikakve probleme, ali jedan ako krene onda je stalno.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Problem s videozapisima

Novo saznanje, Pinkbikeov videoplayer vrti svaki video bez problema, dok Vimeo player zeza na svakom videu.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem s videozapisima
Mitsuoka kaže...

Novo saznanje, Pinkbikeov videoplayer vrti svaki video bez problema, dok Vimeo player zeza na svakom videu.

Pokušaj pokrenuti neki random video, pauzirati ga i potom pokrenuti neki drugi video, ali u drugom tabu dok je ovaj pauziran u prvom. Radi li onda?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s videozapisima

Ista je situacija. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Problem s videozapisima
Mitsuoka kaže...

Ista je situacija. 

Koji browser koristiš?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s videozapisima

Koristim Chrome, al je to totalno nebitno jer je na svima isto. {#}

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice