Problem sa WD externim diskom

poruka: 45
|
čitano: 8.590
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Problem sa WD externim diskom

Imam problem,koji se desava kada ustekam svoj WD 250 GB.

Windows mi izbacuje poruku da se disk treba formatirati,kada kliknem potvrdno dobijem poruku da windows ne moze formatirati disk!

Nakon te druge poruke nista se vise ne desava,koliko god puta ustekam u taj ISTI USB port nema vise niti poruke,nista,niti diska,niti onoga zvuka kada pristekamo nesta!

Promjenim u drugi USB port,tada ispocetka"Windows mora formatirati disk da bi pravilno radio".....i tako u nedogled.

 

Radilo je prije OK sve do jucer.

Kod susjeda sam ustekao externi i kod njega radi!

 

Zanimiljivo je napomeniti da mi se to vec desavalo,na starim windowsima,ali UVJEK nakon sto ustekam jedan VERBATIM externi(od frenda),koji je do jaja spor i koji mi ocito nesta smrda.

I ovaj tjedan sam prebacivao frendu nesta na taj Verbatim i nakon toga evo opet problema-koji onako laicki rjesavan instalacijom novih Win!

 

Scan je obavljen sa MAM,Nortonom i Avastom-nista nije nadeno!

Win 7 ultimate 64 bit

4 GB ram

250 GTS

Maticna neka Asrock(nova)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa WD externim diskom

Mislim da se radi o premalo struje na USB portu. Da li ti je kabel sa dodatnim USBom tj Da li ima 2 USBa i jedan miniUSB ili je USB na miniUSB?

Imao sam točno tih problema sa više proizvođača diskova koji su dolazili sa nekim malim, bagljavim kabelom bez dodatnog USB-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2011 20:17 (Stoned Rider).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem sa WD externim diskom
Stoned Rider kaže...

Mislim da se radi o premalo struje na USB portu. Da li ti je kabel sa dodatnim USBom tj Da li ima 2 USBa i jedan miniUSB ili je USB na miniUSB?

Imao sam točno tih problema sa više proizvođača diskova koji su dolazili sa nekim malim, bagljavim kabelom bez dodatnog USB-a.

Nema dodatnog kabla za napajanje,ako ce sta pomoci u pitanju je WD2500ME-01.

Ma radi kao zmaj dok ne pristekam taj verbatim(koji necu vise nikada)

 

12 godina
offline
Problem sa WD externim diskom

Mislim da je dosta proslo,da bih BUMP-ao!

Itko?

Problem je jos tu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa WD externim diskom

Nemoj BUMPat! Onaj Verbatim je najvjerojatnije neki stariji IDE model, i kažeš užasno spor, a tvoj WD disk SATA radi ko sat. Sa onim diskom nešto nije u redu bad sektori, nikad nije defragmentiran, loša serija, malwarei, itd...To su se pomutili driveri za USB. Probaj u device menageru unistalirati  sve drivere od USBa, restartaj pc, ponovo će Win7 sam instalirati drivere koji nedostaju. Ili u disk managmentu promijeni slovnu oznaku svog WD diska, moguće da će raditi  

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
12 godina
offline
Re: Problem sa WD externim diskom
TONYA_ kaže...

Nemoj BUMPat! Onaj Verbatim je najvjerojatnije neki stariji IDE model, i kažeš užasno spor, a tvoj WD disk SATA radi ko sat. Sa onim diskom nešto nije u redu bad sektori, nikad nije defragmentiran, loša serija, malwarei, itd...To su se pomutili driveri za USB. Probaj u device menageru unistalirati  sve drivere od USBa, restartaj pc, ponovo će Win7 sam instalirati drivere koji nedostaju. Ili u disk managmentu promijeni slovnu oznaku svog WD diska, moguće da će raditi  

Bravo janje moje{#}!

 

Nakon deinstalacije drivera USB-a(inace nije preporucljivo ako imate usb miš i tipkovncu)LOL,restartirao sam komp 2 puta,tada je krenulo uobicajno"win mora formatirati disk","win ne moze formatirati disk",poput pop-upa izbacilo mi je upozorenje jedno 10-tak puta,stalo je i moj WD je ŽIV!

Hvala care!

12 godina
offline
Problem sa WD externim diskom

ipak nista se nije rjesilo,nakon nekoliko trenutaka,opet sve po starom.

Evo video,mozda bude jasnije:

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa WD externim diskom

Zvuk asocira na  konstantno ukapčanje i iskapčanje USB komponente.(Neispravan ili nekvalitetan kabel ili hub ili čak "manjak napona u USBima"?). Kod svog susjeda testirao si sa svojim ili njegovim kabelom? Probaj opet kod susjeda sa njegovim kabelom i pravilno iskopčaj HD, pa sa svojim opet pravilno iskopčaj. Ako je sve OK hard je dobar i greška ju u tvom PCu ili Winsima. Na onom Verbatimu mogao je biti neki USBnametnik, bez da bude registriran od strane AVa pa da smuti tvoj OS. A flashati bios? Po tvom pisanju vidim da se kužiš u PCe, možda si to sve već isprobao, ali napomenuti  još jednom nije nikakav fail.

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
12 godina
offline
Re: Problem sa WD externim diskom
TONYA_ kaže...

Zvuk asocira na  konstantno ukapčanje i iskapčanje USB komponente.(Neispravan ili nekvalitetan kabel ili hub ili čak "manjak napona u USBima"?). Kod svog susjeda testirao si sa svojim ili njegovim kabelom? Probaj opet kod susjeda sa njegovim kabelom i pravilno iskopčaj HD, pa sa svojim opet pravilno iskopčaj. Ako je sve OK hard je dobar i greška ju u tvom PCu ili Winsima. Na onom Verbatimu mogao je biti neki USBnametnik, bez da bude registriran od strane AVa pa da smuti tvoj OS. A flashati bios? Po tvom pisanju vidim da se kužiš u PCe, možda si to sve već isprobao, ali napomenuti  još jednom nije nikakav fail.

Evo upravo provjerio kabal kod susjeda i jos scanirao Avastom,ma sve cisto i radi ko zmaj!

Probao sam njegov externi na mome kompu,ma niti cuti-tj uopce nema zivota njegov,dok kod njega radi!

Maloprije na mome kompu bootnio sam Linux i externi je tu,radi super!

 

...Zakljucak 10000000% je problem u mome softwareu,u driverima ili gdje vec.

Vjerovatno ce mi netko prepruciti driver sweeper-ali vec probano i nist!

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Problem sa WD externim diskom
Milka30 kaže...

 

...Zakljucak 10000000% je problem u mome softwareu,u driverima ili gdje vec.

Vjerovatno ce mi netko prepruciti driver sweeper-ali vec probano i nist!

  U kom USB portu ustekavas disk? U prednjem ili u zadnjem? Pokusaj u zadnjim portovima [kazes da susjedov disk nece raditi, imas problema sa naponom na ploci]

Da li taj disk ima napajanje?

Max Headroom
12 godina
offline
Re: Problem sa WD externim diskom
Lazarus Long kaže...

  U kom USB portu ustekavas disk? U prednjem ili u zadnjem? Pokusaj u zadnjim portovima [kazes da susjedov disk nece raditi, imas problema sa naponom na ploci]

Da li taj disk ima napajanje?

Ok da ponovimo vec kuckano!

 

1-Uvjek externi ustekavam odozada!

2-Nema dodatnog kabla za napon!

3-Radi bez problema sve dok ne ustekam famozni Verbatim od frenda-tada vise na mome kompu niti jedan externi ne radi,dok na drugim kompovima rade

4-Moj hardware,drugi operativni sustav-sve radi bez problema!

5-Desavalo mi se to i prije i svaki puta sam rjesavao rusenjem OS-a,e sada mi je dopiz..lo,

 

.....Deinstalaciom drivera na preporuku kolege gore,rjesen je problem bio na 10-iak min,uspio sam kopirati sa WD-a 100njak MB slika-tada je sve pocelo po starom!

 

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Problem sa WD externim diskom
Milka30 kaže...

Ok da ponovimo vec kuckano!

 

  Ok, ajmo sad probati ovo:

 

U Commnad Promptu upisi ovo >>> set devmgr_show_nonpresent_devices=1

 

Sada idi u device manageru i ukljuci Show Hiden Devices i bingo...sada vidis sve USB uredaje koje si nekad ukopcao. Pod Disk Drives potrazi tvoj WD i susjedov disk i obrisi ih. Ako te pita da li zelis brisati software stavi kvacicu na to, dakle zelis :) 

Max Headroom
12 godina
offline
Re: Problem sa WD externim diskom
Lazarus Long kaže...

   Ok, ajmo sad probati ovo:

 

U Commnad Promptu upisi ovo >>> set devmgr_show_nonpresent_devices=1

 

Sada idi u device manageru i ukljuci Show Hiden Devices i bingo...sada vidis sve USB uredaje koje si nekad ukopcao. Pod Disk Drives potrazi tvoj WD i susjedov disk i obrisi ih. Ako te pita da li zelis brisati software stavi kvacicu na to, dakle zelis :) 

Gle,nisam bas vican u pogledu softwarea-vise sam hardware guy!

100% sam nesta pogresno upisao,ali izbaci mi poruku

C:/Users/Ja>>>set devmgr_show_nonpresent_devices=1

>was unexpected at this time

 

U Device manageru nista se novo nije pojavilo!

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Problem sa WD externim diskom
Milka30 kaže...

C:/Users/Ja>>>set devmgr_show_nonpresent_devices=1

>was unexpected at this time

 

U Device manageru nista se novo nije pojavilo!

  Pazljivo kopiraj i pejstaj u command promptu. Ako si pisao rucno moguce je da je zbog tipkovnice [treba biti na EN]

 

[edit]

Jesi li admin?

 

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc958122.aspx

Max Headroom
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2011 16:41 (Lazarus Long).
12 godina
offline
Problem sa WD externim diskom

Ajmo polako!

Odmah napominjem da nisam bas softverski potkovan!

Imam Hrv lang,tako da se malo mucim pri pronalasku odredenih stvari!

Command prompt-Start/Svi programi/Pomagala/Naredbeni redak-to bi trebao biti on?

Device manager-Start/Upravljacka ploca/Hardver i zvuk/Upravitelj uredaja-To bi trebao biti Device manager?

     Ako sam sve to pogodio onda super,ako ne molim te objasni mi laicki!

Skontao sam da copy paste u Comand P. daje >>>>(umjesto 3>>>)jer je jedan vec napisan,tako da sam jedan izbrisao i dobio:devmgr_show_nonpresent_devices is not recgnized as an internal orexternal command,operable program or batch file.

 

dok naredba iz linka :set DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1 ne daje nikakve rezultate 

 

 

......naravno da sam sve copy paste opcijom!


Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2011 17:27 (Milka30).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Problem sa WD externim diskom
Milka30 kaže...

 

dok naredba iz linka :set DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1 ne daje nikakve rezultate 

 

 

......naravno da sam sve copy paste opcijom!


  Treba samo boldano i trebas biti Administrator ili pripadati u grupi administratora. Ne trebas biti softverski potkovan vec traziti na google

 

I sada u Start upisi devmgmt.msc   i pokreni ga

Max Headroom
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2011 17:57 (Lazarus Long).
12 godina
offline
Problem sa WD externim diskom

Naravno da sam admin.

Nista se ne desava niti kada boldano kopiram!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa WD externim diskom

i dalje mislim da je problem sa nedovoljnim naponom za taj disk.

Čini mi se da se dešava sljedeće:
Kad uštekaš disk, on povuče drajvere za taj ID uređaja, no zbog pada napona, elektronika ne prikazuje uređaj pravilno sustavu.
Kad si obrisao drajvere, proradio je, ali je opet kasnije izgubio napon te zablesirao uređaj.

Probaj negdje posuditi kabel sa dodatnim USBom za struju...
Ja sam imao istih takvih problema... 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa WD externim diskom

Ja sam rijesio taj problem pomocu programa Acronis disk director.Acronis ti vidi sve particije i diskove iako win. explorer ne.

Externi disk (wd 1 tb) je imao samo jednu particiju,pa sam ga podijelio na dvije,s tim da sam kopirao podatke na novu particiju(imao samo oko 450 gb),a onda sam formatirao staru particiju i sve je bilo ok.

Samo da napomenem da je cjelokupan proces trajao puna 2 dana,pa sam komp u meduvremenu sleepao,tako se nije nista poremetilo.

 

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Problem sa WD externim diskom
ivele kaže...

 

Samo da napomenem da je cjelokupan proces trajao puna 2 dana,pa sam komp u meduvremenu sleepao,tako se nije nista poremetilo.

 

  Kako to 2 dana? Zasto dva dana? Bukvalno dva dana??  {#}

Max Headroom
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa WD externim diskom

Bukvalno dva dana,imao sam bitnih podataka na disku,samo samo ga pustio da odradi..

13 godina
offline
Problem sa WD externim diskom

Moj savjet ti je da zapršiš na CD Live distribuciju Linux-a (Mint ili Ubuntu). Digneš ju gore i onda probaš spojiti disk. Čisto kao metoda eliminacije hardverske greške. Ako ga vidiš u Linuxu onda je velika vjerojatnost da ti ne gine reinstalacija Winsa (ili možda samo system restore na vrijeme prije pojave problema). Ako ga ne vidiš ni pod Linuxom, vrlo vjerojatno imaš hardverski problem.

 

Umjesto CD-a možeš koristiti u USB.

 

EDIT: Tek sad skužih da si to već napravio. Hebi ga godine što ćeš. Možda ti je rješenje migrirati na LInux.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2011 0:03 (mario.L_hr).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Problem sa WD externim diskom

taj Verbatim ti vuce previse struje tako da je nema dovoljno na drugim USB-ovima. vjerovao ili ne, isti taj hard kod mene radi sa usb kablom od 20cm dok sa onim od 50 ne radi iako je kabel ok.

 

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Problem sa WD externim diskom

Dobro su ti već napisali. Imaš problema sa napajanjem na USB portovima. Disk nemože povući dosta struje i ne radi. Imao sam istih problema 2 put na 2 različite matične ploče i u pravilu je problem bio riješen stavljanjem kvalitetnijeg i jačeg napajanja. Ako možeš posudit od nekog jače napajanje pa stavi i probaj.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa WD externim diskom
Milka30 kaže...

Maloprije na mome kompu bootnio sam Linux i externi je tu,radi super!

 

Pošto se vidi u Linuxu, Botni opet Linux i prebaci sa vanjskog podatke na komp i deletaj pa formatiraj disk u ntfs sa Linuxom i ponovi formatiranje u Winsima ali normalno NE brzo.

Ovo sam baš danas radio kod prijatelja: kod njega na Winsima je stalno isključivalo/uključivalo externe diskove, 2 HDa 80GB Baracuda jedna "ladica", prebacio sam kod sebe na Ubuntu, odradio gore opisanu radnju u Ubuntuu. Win ga je čitao kao Raw, napravio brzi format i očitava neku grešku(neznam koju) ponovio format sada normalni i diskovi rade.

Šta sam ispravio na hardovima osim eventualnih bad sektora i osvježavanja diska i kako je do toga došlo neznam. Jeste da je potrajalo do maloprije to prebacivanje kod mene pa normalni format onda vraćaj i tako 2X. Naravno sve sumnje su bile u opticaju: kabel, ladica, elektronika, Winsi, PC.

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa WD externim diskom
TONYA_ kaže...
Milka30 kaže...

Maloprije na mome kompu bootnio sam Linux i externi je tu,radi super!

 

Pošto se vidi u Linuxu, Botni opet Linux i prebaci sa vanjskog podatke na komp i deletaj pa formatiraj disk u ntfs sa Linuxom i ponovi formatiranje u Winsima ali normalno NE brzo.

Ovo sam baš danas radio kod prijatelja: kod njega na Winsima je stalno isključivalo/uključivalo externe diskove, 2 HDa 80GB Baracuda jedna "ladica", prebacio sam kod sebe na Ubuntu, odradio gore opisanu radnju u Ubuntuu. Win ga je čitao kao Raw, napravio brzi format i očitava neku grešku(neznam koju) ponovio format sada normalni i diskovi rade.

Šta sam ispravio na hardovima osim eventualnih bad sektora i osvježavanja diska i kako je do toga došlo neznam. Jeste da je potrajalo do maloprije to prebacivanje kod mene pa normalni format onda vraćaj i tako 2X. Naravno sve sumnje su bile u opticaju: kabel, ladica, elektronika, Winsi, PC.

Malo sam brzopleto pisao bez potpunog čitanja {#}. Ono moje gornje rješenje tebi uopće ne pomaže. Reklo bi se da je hard ispravan. Jutro je pametnije od ponoći{#}

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
12 godina
offline
Problem sa WD externim diskom

Ajd da ne visestruko citiram,sazeti cu u ovaj post!

 

Nema govora o formatiranju,imam vazne podatke na njemu.Jasno mi je da se to moze spasiti,reinstalacijom winsa ili svemogucem Linuxom,ali me zanima,zasto se to desava!?

Ovaj OS win 64 ultimate,i moja konfiguracija,dugo radi bez problema,sa svim mogucim externim hardovima,pa tako i mojim WD,sve dok ustekam šugavi Verbatim(koji opet,na drugim konfigruracijama radi OK)-U biti shebe mi sve USB portove!???

Napajanje mi je sasvim solidno Crosair 750W,novo i dosta skupo,tako da.....cisto sumnjam(da ne valja onda ne bi poteralo moj WD prije Verbatima,zar ne?)

Problem se desavao ukupno 3 puta,svaki puta je bio rijesen reinstalacijom OS-a!

Netko je napomenuo Acronis(ako se ne varam),cuo jesam za njega,ali zasto da koristim tako"drasticne" korake ako se moze rijesiti+jos sto ne znam sa njim raditi?!

 

Nije kvaka samo reinstalirati OS,zanima me jel se to moze kako rijesiti!?

Takoder nije niti rjesenje reci frendu da kupi drugi externi,jer on na drugim kompovima radi OK!

 

Sve mi smrdi na nekompatibilnost moje Asrockice i njegovog Verbatima ili moga OS-sa njegovim diskom(prije ovo OS-njegov disk,jer ne bi radilo niti na Linuxu-ili se varam)

 

....Danas kada se malo skuliram,prvo cu restart BIOSA,pa da vidim rezultate,onda sa nekakvim driver sweeperom(molim preporuku za naj),ocistiti USB drivere i ponovo ih instalirati,pa cu vidjeti!

Ja ideje nikakve nemam,ali to mi se cini logicni sljed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa WD externim diskom
Milka30 kaže...

Ajd da ne visestruko citiram,sazeti cu u ovaj post!

 

Nema govora o formatiranju,imam vazne podatke na njemu.Jasno mi je da se to moze spasiti,reinstalacijom winsa ili svemogucem Linuxom,ali me zanima,zasto se to desava!?

Ovaj OS win 64 ultimate,i moja konfiguracija,dugo radi bez problema,sa svim mogucim externim hardovima,pa tako i mojim WD,sve dok ustekam šugavi Verbatim(koji opet,na drugim konfigruracijama radi OK)-U biti shebe mi sve USB portove!???

Napajanje mi je sasvim solidno Crosair 750W,novo i dosta skupo,tako da.....cisto sumnjam(da ne valja onda ne bi poteralo moj WD prije Verbatima,zar ne?)

Problem se desavao ukupno 3 puta,svaki puta je bio rijesen reinstalacijom OS-a!

Netko je napomenuo Acronis(ako se ne varam),cuo jesam za njega,ali zasto da koristim tako"drasticne" korake ako se moze rijesiti+jos sto ne znam sa njim raditi?!

 

Nije kvaka samo reinstalirati OS,zanima me jel se to moze kako rijesiti!?

Takoder nije niti rjesenje reci frendu da kupi drugi externi,jer on na drugim kompovima radi OK!

 

Sve mi smrdi na nekompatibilnost moje Asrockice i njegovog Verbatima ili moga OS-sa njegovim diskom(prije ovo OS-njegov disk,jer ne bi radilo niti na Linuxu-ili se varam)

 

....Danas kada se malo skuliram,prvo cu restart BIOSA,pa da vidim rezultate,onda sa nekakvim driver sweeperom(molim preporuku za naj),ocistiti USB drivere i ponovo ih instalirati,pa cu vidjeti!

Ja ideje nikakve nemam,ali to mi se cini logicni sljed!

Probaj problem riješiti preko system restore-a. Dakle ako znaš dan kada ti se problem pojavio, restoraj se na taj dan ili prije tog dana. Ovo je jako korisna opcija i meni je u nekoliko navrata uštedila dan za reinstaliranje sustava.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Problem sa WD externim diskom
Milka30 kaže...

,ali me zanima,zasto se to desava!?

  Zato sto dijele isti USB Root HUB na maticnoj

Milka30 kaže...

 

Nije kvaka samo reinstalirati OS,zanima me jel se to moze kako rijesiti!?

Takoder nije niti rjesenje reci frendu da kupi drugi externi,jer on na drugim kompovima radi OK!

 

Sve mi smrdi na nekompatibilnost moje Asrockice i njegovog Verbatima ili moga OS-sa njegovim diskom(prije ovo OS-njegov disk,jer ne bi radilo niti na Linuxu-ili se varam)

 

....Danas kada se malo skuliram,prvo cu restart BIOSA,pa da vidim rezultate,onda sa nekakvim driver sweeperom(molim preporuku za naj),ocistiti USB drivere i ponovo ih instalirati,pa cu vidjeti!

Ja ideje nikakve nemam,ali to mi se cini logicni sljed!

  Nema potrebe da resetiras BIOS zato sto neces nista postici! Pazljivo pogledaj moje upute da deinstaliras WD i Verbatim. Nakon unosa one komande nece se ispisati nista u command promptu

Enivej...evo ti uputa sa slikama

http://www.techrepublic.com/blog/window-on-windows/get-rid-of-old-device-drivers-hidden-in-vista/867

 

I ako ovo [sa slikama] ne pali onda svakako skeniraj sa antivirusom. Njegov Verbatim i samo njegov Verbatim upucuje da on ima virus ......

Max Headroom
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa WD externim diskom

Jesi li probao sa drugim kabelom sa dodatnim USBom?

 

Nekako sumnjam da taj problem baš zahtjeva tolike komplikacije. Probaj sa jednostavnim...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice