Problemi s laptopom

poruka: 10
|
čitano: 2.530
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Problemi s laptopom

Pozdrav,

 

evo ovako. Acer aspire 5730zg, instaliram sve lijepo i radi sve. Ugasim ga par puta i upalim ono za korištenje i sve radi. Prilikom zadnjeg dizanja jednostavno na welcome se slika sledila i ja ga ugasim prisilno na tipku. Sinoć palim dođe da će dignut windows i samo plavi ekran na sekundu i restarta se. Instaliram novi windows i shut down nece nikako prvi puta a sada normalno prolazi. U čemu je problem?

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Problemi s laptopom

Imam laptop Acer Aspire ES 15 sa windowsima 10 i nemogu nikako otvorit cd-e,molim onog koji zna da mi odgovori

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s laptopom

DVD-ove možeš tj. imaš optički pogon u laptopu?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s laptopom
Dali možda znaš nešto u vezi računala. Imamo asus p5sd2/fm/2.Instalirani su novi Windowsi 7.Nakon toga su bili problemi sa biosom i komp je rastavljen,stavljena termalna,provjerena napajanja i grafička,sve osim ramova i napravljen je cmos.Sada nemogu niti u bios niti jedna tipka ne reagira i pokazuje da ne može naći cd rom niti floppy(kojeg nemam)...kad premjestim cmos onda pokazuje cmos wrong i usb controles... Maknuti su dva prednja usb-a jer je jedan bio oštećen.Neznam šta napraviti više.Komp je Fujitsu Siemens asus P5SD2-fm matična,grafička x1330/1550series, x1330/1550secundary.Puno hvala
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s laptopom
Dali možda znaš nešto u vezi računala. Imamo asus p5sd2/fm/2.Instalirani su novi Windowsi 7.Nakon toga su bili problemi sa biosom i komp je rastavljen,stavljena termalna,provjerena napajanja i grafička,sve osim ramova i napravljen je cmos.Sada nemogu niti u bios niti jedna tipka ne reagira i pokazuje da ne može naći cd rom niti floppy(kojeg nemam)...kad premjestim cmos onda pokazuje cmos wrong i usb controles... Maknuti su dva prednja usb-a jer je jedan bio oštećen.Neznam šta napraviti više.Komp je Fujitsu Siemens asus P5SD2-fm matična,grafička x1330/1550series, x1330/1550secundary.Puno hvala
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s laptopom
Taja30 kaže...
Dali možda znaš nešto u vezi računala. Imamo asus p5sd2/fm/2.Instalirani su novi Windowsi 7.Nakon toga su bili problemi sa biosom i komp je rastavljen,stavljena termalna,provjerena napajanja i grafička,sve osim ramova i napravljen je cmos.Sada nemogu niti u bios niti jedna tipka ne reagira i pokazuje da ne može naći cd rom niti floppy(kojeg nemam)...kad premjestim cmos onda pokazuje cmos wrong i usb controles... Maknuti su dva prednja usb-a jer je jedan bio oštećen.Neznam šta napraviti više.Komp je Fujitsu Siemens asus P5SD2-fm matična,grafička x1330/1550series, x1330/1550secundary.Puno hvala

 

Resetom biosa se promijenio i boot order pa zato traži floppy, optički pogon. Ako dobijate sliku znači da nije problem u grafici niti ram memoriji. Da li je tipkovnica USB? Ako je nabavite ps/2 tipkovnicu pa ćemo dalje (u starim biosima je default priključak tipkovnice ps/2)..

8 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s laptopom

Ok,problem sa biosom sređen,sada se pojavljuje jedna druga stvar,sve se normalno pali,ostavljeno je kučište otvoreno jer se pregrijava pogotovo kod grafičke i chipa pored nje.Improvizirali smo za sada tako da su stavljena dva mala ventilatora skinuta sa starijih grafickih direkt na napajanje.Interesantno je da programi tipa everest,speed fun..itd uopce ne pokazuju da je temperatura visoka.Ja cu kupiti dva ventilatora ali nemam pojma di da ih montiram pa da mogu kuciste zatvoriti?Spomenuo mi je frend termalno Ljepilo(ne pastu)ali pojma nemam gdje da zaljepim vent.Mozda ta tuba koju nikad nisam prije vidio koja je na procesoru,tj iznad venta radi gresku?skroz cudno..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s laptopom
Taja30 kaže...

Ok,problem sa biosom sređen,sada se pojavljuje jedna druga stvar,sve se normalno pali,ostavljeno je kučište otvoreno jer se pregrijava pogotovo kod grafičke i chipa pored nje.Improvizirali smo za sada tako da su stavljena dva mala ventilatora skinuta sa starijih grafickih direkt na napajanje.Interesantno je da programi tipa everest,speed fun..itd uopce ne pokazuju da je temperatura visoka.Ja cu kupiti dva ventilatora ali nemam pojma di da ih montiram pa da mogu kuciste zatvoriti?Spomenuo mi je frend termalno Ljepilo(ne pastu)ali pojma nemam gdje da zaljepim vent.Mozda ta tuba koju nikad nisam prije vidio koja je na procesoru,tj iznad venta radi gresku?skroz cudno..

 Uopće ne pokazuju temperaturu ili? U biosu takodjer možeš provjeriti temperaturu. Tuba ne radi grešku, komad plastike koji samo usmjerava toplinu.

 

p.s. ventilator se stavlja na kučište, po toj slici između procesora i grafičke gdje su 4 rupice za vijke..

7 godina
neaktivan
offline
prazna baterija

Pozdrav, 

 

prije par mjeseci kupljen je laptop marke Dell (nisam trenutno ziher koji model jer lap nije kod mene).. ugl. par puta se znalo dogoditi da se ne može upaliti jer je baterija skroz prazna. Nakon što se spoji na punjač, sve dalje normalno radi. Ugasi se s full punom baterijom, a dogodi se da se ne može upaliti jer je baterija skroz prazna. Je li problem u bateriji ili nečem drugome? Hvala na odgovoru!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: prazna baterija
dellproblems kaže...

Pozdrav, 

 

prije par mjeseci kupljen je laptop marke Dell (nisam trenutno ziher koji model jer lap nije kod mene).. ugl. par puta se znalo dogoditi da se ne može upaliti jer je baterija skroz prazna. Nakon što se spoji na punjač, sve dalje normalno radi. Ugasi se s full punom baterijom, a dogodi se da se ne može upaliti jer je baterija skroz prazna. Je li problem u bateriji ili nečem drugome? Hvala na odgovoru!

Moguće, ali ja bih provjerio Intel Rapid Storage i Power opcije. Također, Dell ima neki Battery test, pa možeš i to odraditi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice