Realtek HD Audio Manager problem

poruka: 11
|
čitano: 5.269
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Realtek HD Audio Manager problem

Matična Asus M2V (Realtek ALC660 @ VIA VT8237A), kućište no name sa AC97 front audio panelom, u BIOS-u front audio panel podešen na AC97, windowsi 7 (x64) i Realtek audio driver R2.75 (zadnji sa realtek stranice jer asus driveri za vistu ne rade na w7 x64).

Problem sljedeći: iza na matičnoj su spojeni zvučnici a naprijed na kućištu slušalice i mikrofon. Međutim nema šanse da se dobije drugi stream u slušalice, tj uvije se isti zvuk čuje i na slušalice i na zvučnike. Imam gigabyte matičnu sa istim driverima i podesio sam to preko onog zupčanika u HD Audio Manageru (disable front panel detection i make front and rear different audio streams) ali ovdje uopće nema tih advanced postavki. I još jedna stvar koja mi je zapala za oko, kod svih matičnih ploča na kojima sam koristio nove realtek drivere (r2.75) nisam primijetio branding na manageru dok ovdje imam ASUS branding na manageru, pa možda ASUS ima nešto s tim. Da napomenem, probao sam spojit i HD audio panel sa drugog kućišta i podesit u biosu na HD ali ista stvar. Ima li netko neki savjet, prijedlog ili riješenje.

Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen... Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Realtek HD Audio Manager problem

Koliko mi se čini da riješenja nema. Realtekova instalacija provjerava model i proizvođača matične prije instalacije i sukladno s tim "otključa/zaključa" neke opcije i "brandira" Manager. Instalirao sam valjda 40 različitih verzija HD audio drivera sa Asusove stranice i još toliko Realtekovih i svaki puta dobijem isti HD Audio Manager. Jedina je opcija da nekako ručno izvučem drivere iz instalacije i probam zaobići tu provjeru proizvođača, jer kako sam prije napomenuo instalirao sam iste realtek drivere (pa čak i drivere sa asus stranice) na druge matične sa realtekovim zvukom i sve radi kako treba (nema brandinga, advanced options). Pokušat ću to nekako zaobići pa ako uspijem postam ovdje kako izbjeći taj branding. Ako ne, matična ide u neki komp za donacije djeci.

Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen... Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Realtek HD Audio Manager problem

-driver je 'univerzalan' za nekoliko audio chipova.. proizvođač je sporedan (zato je uzalud kemijati s driverom, jedan je..)

-ako driver ne nudi zasebno front/rear jedino provjeriti s nekim (pra)starim driverom, važno je samo 32-64 bita ne OS.. ali ako je setup.exe/install ta i to može zezati, compatability.. (ako ima *.inf instell iz device managera browsaš do foldera i instaliraš, samo pripazi da te OS ne ignorira.. 'natjeraš ga').

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Realtek HD Audio Manager problem
ihush kaže...

-driver je 'univerzalan' za nekoliko audio chipova.. proizvođač je sporedan (zato je uzalud kemijati s driverom, jedan je..)

-ako driver ne nudi zasebno front/rear jedino provjeriti s nekim (pra)starim driverom, važno je samo 32-64 bita ne OS.. ali ako je setup.exe/install ta i to može zezati, compatability.. (ako ima *.inf instell iz device managera browsaš do foldera i instaliraš, samo pripazi da te OS ne ignorira.. 'natjeraš ga').

Pisao ASUS supportu u vezi toga i oni kažu da pokušam s driverima sa Realtek stranice jer oni s njihove stranice ne rade W7 x64 poslije SP1. Probao sam i ručno instalirat driver (ovo predloženo sa .inf fileom) ali ništa od toga. Kontaktirao i Realtek u vezi toga, čekam njihov odgovor. U međuvremenu sam ubacio C-Media CMI8738 LX unutra i spojio mikrofon i slušalice na nju i sad imam 2 streama, ali baš me zanima što će Realtek reći.

Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen... Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen...
15 godina
offline
Re: Realtek HD Audio Manager problem

-možda.. (ali tad bi bio vjerojatno drugačiji problem) provjeri jumpere na HDA pinovima (jumper) na 5-7 9-10 ili tako nešto, kad nije HDA front. Ili (za test) prebaciti u BIOSu s AC97 na HDA.. možda tad omogući izbor.

-Ako je kartica podržavala, možda će reći koja starije ver drivera to podržava, ali možeš i na ćoravo.. npr 1.xx- manje od 2.x samo treba izgooglati site sa starim driverom ili vidi neki CD od bilo koje MBO.. To što driveri ne rade (nakon SP1) mi zvuči kao da te install odkantao.. moraš uninstall + natjerati OS inače uvijek uzme noviji/certificiran driver.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Realtek HD Audio Manager problem
ihush kaže...

-možda.. (ali tad bi bio vjerojatno drugačiji problem) provjeri jumpere na HDA pinovima (jumper) na 5-7 9-10 ili tako nešto, kad nije HDA front. Ili (za test) prebaciti u BIOSu s AC97 na HDA.. možda tad omogući izbor.

-Ako je kartica podržavala, možda će reći koja starije ver drivera to podržava, ali možeš i na ćoravo.. npr 1.xx- manje od 2.x samo treba izgooglati site sa starim driverom ili vidi neki CD od bilo koje MBO.. To što driveri ne rade (nakon SP1) mi zvuči kao da te install odkantao.. moraš uninstall + natjerati OS inače uvijek uzme noviji/certificiran driver.

Provjerio sam front audio panel, definitivno AC97 (spajao na svoju matičnu čisto da vidim jel radi). U biosu kad prebacim na HD u audio manageru uopće ne vidim front panel tako da je s te strane sve u redu. Probao sam 2.19, 2.20, 2.33, 2.34, 2.37, 2.57... i još jedno 30-ak drugih koji rade na Vista/7 x64, čak i nekoliko starijih beta verzija. Problem kod onih koje nisam mogao instalirati je "you have wrong OS - version 6.1 (build 7601: sp1)" i imam samo cancel installation. Probao sam i ubacit drugi hard, instalirat W7 Pro x64 bez SP pa instalirat te drivere - opet ista priča. Još uvijek čekam odgovor od Realteka.

Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen... Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen...
15 godina
offline
Re: Realtek HD Audio Manager problem
dark_wizz kaže...
..Problem kod onih koje nisam mogao instalirati je "you have wrong OS - version 6.1 (build 7601: sp1)" i imam samo cancel installation. ..

- zato probaš 'ručno' browsajući do .inf-a (setup pokušava detektirati OS, kad je OS noviji nego što ga setup predviđa ne zna kako dalje.) Drugi način je pokrenuti u compatability modu npr Vista. Probati APP. Pa čak i editirati .inf ako je potrebno, dopišeš dio s buildom..

-nisi probao v.1x.. (ako postoji) tj moguće da je tim prelaskom verzije izbačena opcija. Meni je nekad bila bitna istovremeno audio na HDMI-digital i normalan analogni (za TV i liniju, da se ne mora stalno birati jer je PC bio spojen na TV kao monitor, HTPC i muzika na liniju..), u novijim verzijama je jednostavno jedno-ILI-drugo, ne oboje... a zbog kompatibilnosti (igre) je potreban noviji driver.

.. ili odustati, jer si spomenuo drugu karticu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.11.2014 12:33 (ihush).
16 godina
offline
Re: Realtek HD Audio Manager problem
ihush kaže...

- zato probaš 'ručno' browsajući do .inf-a (setup pokušava detektirati OS, kad je OS noviji nego što ga setup predviđa ne zna kako dalje.) Drugi način je pokrenuti u compatability modu npr Vista. Probati APP. Pa čak i editirati .inf ako je potrebno, dopišeš dio s buildom..

-nisi probao v.1x.. (ako postoji) tj moguće da je tim prelaskom verzije izbačena opcija.

Probao browse do .inf, instalacija dođe do kraja i opet mi baci taj wrong OS error

Compatibility mode za Vistu također probao - not responding na sred instalacije i onda crash instalacije

Sve verzije ispod 2.07 (koliko sam ja našao) su samo za XP/2k (našao verziju XP x64) a compatibility mode baca isti error kao Vista

 

I za kraj; dobio odgovor od Realteka. Kaže uljudni gospodin da je zadnja verzija drivera na kojoj moja zvučna to podržava R1.91 koja postoji samo za XP/2K i na Vista/7/8 se to ne može uključiti iako zvučna to podržava.

Dakle ostaje kombinacija dvije zvučne (ALC660 i CMI8738 LX) pa nek stoji tako.

 

Hvala na pomoći i savjetima :)

Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen... Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen...
7 godina
neaktivan
offline
Realtek HD Audio Manager problem

Pokušavam instalirati Realtek HD Audio Manager u windows 10 kojeg uredno preuzmem ali ga nema u device manager.

Zna li netko u čemu je probem.

Zahvaljujem na pomoći.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Realtek HD Audio Manager problem
Oliverius kaže...

Pokušavam instalirati Realtek HD Audio Manager u windows 10 kojeg uredno preuzmem ali ga nema u device manager.

Zna li netko u čemu je probem.

Zahvaljujem na pomoći.

 -preuzmeš, misliš downloadaš? .. i što? čekaš..? Instaliraj :) ako je zipirano raspakiraš, ako je selfextract ili .exe pokreneš.. i vidiš. Tek kad instaliraš nešto se desi.

-inače ako je ispravno tad će win sam instalirati driver, ako je isključeno u biosu tad ga nema, ako je drugi audio chip tad nije realtek itd + vidi gornji primjer, staro-nema supporta/drivera. Nešto od tog vidi pa nastavi s pitanjima+ podaci ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Realtek HD Audio Manager problem

Hvala na odgovoru

poz...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice