Sinhronizacija dva foldera

poruka: 14
|
čitano: 12.068
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Sinhronizacija dva foldera

Pozdrav svima

 

Molim za preporuku programa za sinhronizaciju dva ili vise foldera na dva HDD;

jedan je u computeru a drugi je externi koji bi mi sluzio za backup.

 

Vecina fileova su mp3 i sta meni u stvari treba - program koji ce provjeriti i kopirati sve nove fileove sa computera na externi hdd, a da pritom recimo ne brise fileove koji su na externom HDD a nema ih na computeru; tako da mogu neke fileove brisati ili prebaciti sa computera na externi HDD da malo rasteretim ovaj HDD u computeru (ne znam koliko sam jasan bioOsmijeh ).

 

Poenta je da na externom hdd se nista ne brise pri sinhronizaciji sa diskom u computeru, ne treba mi nikakva automatika samo da sam siguran da se sve vremena na vrijeme (ili rucno) svi novi fileovi sa computera kopiraju i na externi HDD

 

Unaprijed hvala na korisnim savjetima i preporukama

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sinhronizacija dva foldera

To možeš raditi sa SyncToy v2.0. Program je besplatan, a proizvođač je Microsoft. Postoji i 32 i 64 bitna verzija.

Ako želiš da na vanjski disk samo dodaje nove datoteke bez brisanja onih kojih nema na računalu, tijekom pravljenja novog para za sinkronizaciju za vrstu akcije odaberi Contribute.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2008 15:25 (klimama).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sinhronizacija dva foldera

GoodSync

 

ima dosta opcija za podešavanje sinkronizacije

Hello World!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sinhronizacija dva foldera

goodsync je odličan i free je neko vrijeme. nakon toga dolaze restrikcije i program tada postaje skoro pa beskoristan. i ja sam se muči s istim problemom sinkronizacije sve dok nisam našao program Super Flexible File Synchronizer i zauvijek sam riješi taj problem. moja preporuka.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sinhronizacija dva foldera

 

Ako imaš Directory Opus file manager, on ima ugrađenu sinkronizaciju, vrlo dobru (podesivu).

 

Za platiti je po meni najbolji Beyond Compare, definitivno i provjereno godinama, prije nego sam kupio Directory Opus!

 

Za besplatni ne znam, sorry.

 

 

Koliko god ga tresao, jedna kap ti uvijek ostane za gaće...
16 godina
offline
Sinhronizacija dva foldera
... ...sine spe
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Sinhronizacija dva foldera

Rsync , DeltaCopy

iMac 20" - C2D 2.4GHz/2GB/320GB Mac OS X Leopard 10.5.5 ... Laborare non amo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sinhronizacija dva foldera

Ako imaš Total Commander onda izaberi Commands > Synchonize Dirs... i namjestiš opcije kako te volja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sinhronizacija dva foldera

Toucan - koristim ga duze vrijeme, odlican je --> http://portableapps.com/news/2008-12-02_-_toucan_2.0.3

Na toj stranici imas portablinu verziju koja moze direktno na USB stik, bez instlacije i koristenja registry-ja.

iMac 20" - C2D 2.4GHz/2GB/320GB Mac OS X Leopard 10.5.5 ... Laborare non amo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Sinhronizacija dva foldera

Iako je tema stara skoro godinu, zanima me isti problem i dali ima neka bolja novija opcija?

Imam dva HDD-a, iste veličine i na jednom meni važne podatke. Da ih nebi opet izgubio (crka mi već jednom HDD) uradio bio povremeno (jednom mjesečno) sinhronizaciju podataka na drugi disk. Tako da u slučaju havarije na jednom, imam podatke na drugom, ne starije od mjesec dana.

Probao sam neke programe: SyncToy2, GFI Backup, Vice Versa ali nisam zadovoljan. Ne prebaci sve.

Ako netko ima iskustva sa ovakvim problem molio bi da napiše.

Volio bih kada bi o ovome bilo u BUG-u na temu "Kako uraditi sinhronizaciju podataka na drugi disk". Kako koristim USB stickove sa aplikacijama i podatcima, povremeno bih i njih backupirao na taj jedan HDD a taj kako sam naveo na rezervni disk.

Ne zanimaju me programi poput Acronisa koji će napraviti backup u svom formatu, već program koji će"fotokopirati" ili klonirati podatke na drugi disk a ako je moguće da na tom drugom rezervnom izbriše podatke koji su, od zadnje sinhronizacije izbrisani na ovom glavnom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2009 22:13 (stiropor).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sinhronizacija dva foldera

Pozdrav

da li imaš externi HD ili su oba u PC-u?

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Sinhronizacija dva foldera

Preporuka:

osobno imam externi HD, (uz njega obično dobiješ software za pohranu i sinhroniziranje)

za sinhronizaciju između više mapa, ili sa HD na USB itd:

Allway Sync

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2009 22:38 (mci).
16 godina
neaktivan
offline
Sinhronizacija dva foldera

Ovaj glavni mi je eksterni, ustvari sam uzeo zasebno kućište i ubacio u njega HDD te ga spajam na PC preko USB. Ovaj drugi za rezerve (sata) povremeno bi ukopčao u PC i tako prebacio podatke s ovog prvog eksternog.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sinhronizacija dva foldera

Allway Sync

ja imam externi WD Studio

Allway Sync

svaki vikend sinhroniziram važne dokumente

kao i na USB memoriju

Za svaku sinhronizaciju otvori novi projekt.

Npr.

Projekt 1

Sa HD na Externi HD

 

Projekt 2

sa HD na USB Memoriju

itd

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice