Spor rad autocada

poruka: 8
|
čitano: 1.473
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Spor rad autocada

Imam neku običnu konfiguraciju sa 4gb ddr3,pentium g2030@3GHz.

Sve mi radi ok ali autocad je užasno spor.

Verzija autocada je 2014.

Pošto mi matična ploča podržava max 8gb rama uzeti ću još 4 gb rama.

Da li mi je pametnije uzimati novi procesor ili kupiti neku 3d grafičku karticu uz to?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Spor rad autocada

Mogu ti prenijeti svoje iskustvo. Ako te zanima ozbiljniji rad u AutoCAD-u isključivo procesor i RAM memorija. 3d grafička ne igra toliku ulogu. Isto tako, i5 je sasvim dovoljan, ja sam sebi uzeo i7 i smatram da je i više nego dovoljan za normalne crteže. Osim ako se baviš 3D grafikom, onda ti je sve važno :D Dakle, i5 i min 8gb rama i to će biti ok, ili za profesionalca minimalno 16gb

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Spor rad autocada

Namjeravao sam staviti 8gb da imam bar 12 ali sam vidio da ploča maximalno podržava 8gb tako da tu nemam izbora.

Što se tiče rada u autocadu nisu to nikakvi zahtjevni dijagrami,neki profili za željezne limove koji se šalju na rezanje na plazmu.

Znači da gledam uzeti što bolji procesor i to bi bilo to...

 

10 godina
offline
Spor rad autocada

Pa ako se ima para i5 uzet i to će bit sasvim dovoljno jer autocad ne koristi sve jezgre, ali pretpostavljam da će raditi i druge aplikacije pa zato će 4 jezgre biti sasvim dovoljne. Samo me zanima koja ploča to podržava nove procesore a ne podržava više od 8gb

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Spor rad autocada

Stari mi ima studio za projektovanje i ja im održavam računare. AutoCAD, ArCon, Tower i ostali programi se koriste svakodnevno.

 

3 su, svi su C2D, maksimalno 2GB RAM-a, integrirane grafičke karte. 

AutoCAD 2014 ne bi trebao raditi sporo kao što kažeš jer mi se nikad nisu žalili na to. Možda ne bi trebao trošiti novac na novu konfiguraciju bez razloga već probati reinstalaciju programa ili nešto slično .

Tražim anime shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Spor rad autocada

Ovisi koji AutoCAD, starije verzije se bez problema vrte na tom pentiumu. Ali nova verzija može imati problema, ja sam na i3 laptopu jedva vrtio 2013 AutoCad a imao je i nvidiju u sebi. ja imam i7, 8gb rama i quadro od 512mb koja je prastara i bez problema mi radi najnoviji Autocad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Spor rad autocada

Gledam po netu,svi novi procesori su max i3 za socket 1155.

Na njuškalu mogu naći i7-2600,jel bi mi taj bio ok za acad14?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice