Ssd i hdd - setup

poruka: 12
|
čitano: 2.075
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Ssd i hdd - setup

odlucio sam ubacit ssd i na njega stavit sys ali nakon sto sam stavio i inst drivere nakon restarta poslje biosa nesto blicne i ucita mi hard a ne ssd... nez nisam nikad jos koristion 2 diska odjednom pa nez kako to radi... jel se moze ikako prebacit sa diska C na ssd da nemoram sve novo?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ssd i hdd - setup
Slayaarr kaže...

odlucio sam ubacit ssd i na njega stavit sys ali nakon sto sam stavio i inst drivere nakon restarta poslje biosa nesto blicne i ucita mi hard a ne ssd... nez nisam nikad jos koristion 2 diska odjednom pa nez kako to radi... jel se moze ikako prebacit sa diska C na ssd da nemoram sve novo?

Isključi hdd i ponovi instalaciju na ssd. To je jedini siguran način da se sistem instalira na onaj disk koji želiš ,kako treba.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 17:47 (kizo2703).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ssd i hdd - setup

ok budem to napravio pa cu vidit.

9 godina
neaktivan
offline
Ssd i hdd - setup

A kad se to instalira tj OS na SSD, kad je onda potrebno ponovo ukljuciti HDD ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ssd i hdd - setup

ja sam znao npr upaliti komp samo s diskom na kojem je OS, i onda tek prištekati drugi HDD. I onda u njemu izbrisati system datoteke tak da neam kaj vise sljedeci put pokretat. Ali to je onak seljački skroz i neznam kolko je pametno pristekavat hdd dok je komp upaljen i to...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ssd i hdd - setup
GRDI-146 kaže...

ja sam znao npr upaliti komp samo s diskom na kojem je OS, i onda tek prištekati drugi HDD. I onda u njemu izbrisati system datoteke tak da neam kaj vise sljedeci put pokretat. Ali to je onak seljački skroz i neznam kolko je pametno pristekavat hdd dok je komp upaljen i to...

- nema potrebe tako uštekavati (tj tad moraš znati dali kontroler podržava hotplug i dali je u BIOSu to omogućeno), ovako na ćoravo =ZABRANJENO.

- kad OS (podrazumijeva se win) jednom 'nanjuši' neki disk, tad mu rezervira dodjeljena 'slova' (path), gašenje i prikapčanje drugog diska neće ništa poremetiti tj dobit će iduća slobodna slova (koja ako se promjene bit će zapamćena i ponovo kad se taj disk pojavi pravilno dodljeljena).

- problem je moguć samo na OSu kao XP koji pathove dodjeljuje po BIOSovom/DOSovom viđenju diskla, primarne aktivne particije ... itd. Tad se može desiti pomak ali ako je OS na C: tad nije problem, jer prvi-boot dobije C:, ako je bilo koji drugi path tad se disk treba isključiti u BIOSu (pa ga OS naknadno vidi). To ne radi sa svim kontrolerima, tad je 'na žganjce', jeidno prikapčanje diska bez FS-particija i kreiranje u OSu kad prepozna disk (ako se ima raznih alata za disk/part tad je dovoljno proglasiti particije hidden i u OSu ponovo unhiddati). Vista nadalje nema potrebe za takvim kemijanjem jer se ignorira DOS path tj OS vidi disk (jednako kao linux) na kontroleru 0-1-2... i ne zbrljavi path/slovo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2015 19:36 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Ssd i hdd - setup

Joj daj na Hrvatskom znaci kad instaliram OS na SSD,(HDD je za to vrijeme iskljucen), znaci sve se  pokrene, desktop i to  sve, onda ugasim komp te spojim HDD i onda pokrenem PC i to je to,ili ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ssd i hdd - setup

da (na hrvaškom)

 

-- ne mora se isključivati, ali tad installer može napraviti svašta (što početni juzer ne zna), npr gdje je boot disk. I tad možda krenu problemi. Ovako se izbjegava mogućnost da je boot na nekom drugom disku. Ništa 'pametnog'.. samo KISS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2015 15:28 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Ssd i hdd - setup

OK hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ssd i hdd - setup

Samo ti izvadi HDD, sjecam se kad sam dual bootao 8.1 i 7 sa 3 diska u kompu pa me poslje toga tjedan dana glava bolila pokusavajuci posloziti rastrkane fajlove po razlicitim diskovima od razlicitih os-ova.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Ssd i hdd - setup

Čemu isključivati HDD? Pa zante valjda koliko je koji hdd velik i na koji želite instalirati Windowse...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ssd i hdd - setup

-zbog boot diska, nije obavezno samo preporuka (početnicima) jer se tako izbjegava budući problem ako se ukloni drugi disk..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice