Tipka uvijek uključena čak i bez tipkovnice

poruka: 8
|
čitano: 2.725
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Tipka uvijek uključena čak i bez tipkovnice

Može pomoć?
Jer ludim već...

Ima već neko vrijeme da mi se pojavljuje greška na način da mi se, neovisno o tome dal je tipkovnica priključena il ne, računalo ponaša ko da je uvijek pritisnuta tipka gore ili lijevo.
Iako sitan, problem je toliko grozan da ne mogu ni raditi na računalu kako treba. Ponekad je bilo dovoljno restartati par puta pa bi na neko vrijeme problem nestao.. a sad ne nestaje ni formatiranjem diska i reinstalacijom windowsa.

Znači svaki dropdown meni automatski mi vraća gore, ili pak nakon što nešto utipkam kursor se premješta s lijeve strane itd itd...

Googlao sam sve moguće i apsolutno nijedno rješenje ne pomaže :-(

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tipka uvijek uključena čak i bez tipkovnice

Koja tastatura je u pitanju? Jesi skinuo drivere? Jesi probao sa drugom tastaturom?

Zadar živi vječno!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 0:32 (zeko73).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Tipka uvijek uključena čak i bez tipkovnice
myway kaže...

Može pomoć?
Jer ludim već...

Ima već neko vrijeme da mi se pojavljuje greška na način da mi se, neovisno o tome dal je tipkovnica priključena il ne, računalo ponaša ko da je uvijek pritisnuta tipka gore ili lijevo.
Iako sitan, problem je toliko grozan da ne mogu ni raditi na računalu kako treba. Ponekad je bilo dovoljno restartati par puta pa bi na neko vrijeme problem nestao.. a sad ne nestaje ni formatiranjem diska i reinstalacijom windowsa.

Znači svaki dropdown meni automatski mi vraća gore, ili pak nakon što nešto utipkam kursor se premješta s lijeve strane itd itd...

Googlao sam sve moguće i apsolutno nijedno rješenje ne pomaže :-(

  START
-> ALL PROGRAMS
- ACCESSORIES
-- EASE OF ACCESS
--- ON-SCREEN KEYBOARD

 

Probao si foru sa Windows tipkom (nekoliko puta)? Ili mozda si nesto dirao u Accesibility Options

 

Ako je Logitech tipkovnica makni drivere

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2013 0:32 (Lazarus Long).
14 godina
neaktivan
offline
Tipka uvijek uključena čak i bez tipkovnice

Isti problem je i sa drugom tipkovnicom, a kao što naslov kaže i kad nijedna tipkovnica nije priključena.

Koristim win 7 inače, ali problem se javljao čak i kad sam instalirao.

 

Malo prije sam izvadio bateriju iz matične da resetiram cmos, ali ni od toga nista

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tipka uvijek uključena čak i bez tipkovnice

Možda će zvučati čudno, ali nije nemoguće:

Imaš li možda u neposrednoj blizini kućišta računala ili kabela od tipkovnice / miša neki RF izvor (npr. baza bežičnog telefona, mobitel, WLAN router...)? U nekim situacijama moguće je da se pojavi problem sličan opisanom.

 

Isto tako, provjeri da slučajno u blizini PS/2 porta nije upalo nešto što bi eventualno moglo stvoriti neki neželjeni kontakt.

KaeR
12 godina
protjeran
offline
Re: Tipka uvijek uključena čak i bez tipkovnice
nikad cuo za ovako nesto, jako me zanima rijesenje ovog problema:)? sry sto nemrem pomoci ali evo pokusat cu odrzati temu zivom da vidimo svi rijesenje problema!LP
Rasturam na Intel i7 3820 - 3.8ghz @ 1.116V + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 1150/1575
15 godina
offline
Re: Tipka uvijek uključena čak i bez tipkovnice
myway kaže...

Može pomoć?
Jer ludim već...

Ima već neko vrijeme da mi se pojavljuje greška na način da mi se, neovisno o tome dal je tipkovnica priključena il ne, računalo ponaša ko da je uvijek pritisnuta tipka gore ili lijevo.
Iako sitan, problem je toliko grozan da ne mogu ni raditi na računalu kako treba. Ponekad je bilo dovoljno restartati par puta pa bi na neko vrijeme problem nestao.. a sad ne nestaje ni formatiranjem diska i reinstalacijom windowsa.

Znači svaki dropdown meni automatski mi vraća gore, ili pak nakon što nešto utipkam kursor se premješta s lijeve strane itd itd...

Googlao sam sve moguće i apsolutno nijedno rješenje ne pomaže :-(

-USB-PS/2? wireless ili žica? Koji model, brand..

-Takve stvari se ne rješavaju instalacijom, ako je HW problem jednako radi npr u BIOSu.

-Po svemu problem je u MBO ili neka elektromagnetska smetnja u blizini (manja šansa nego zgoditak na lotu).

test:

-većina BIOSa ima opciju 'Hallt on error'.. ako ima, postaviti na all but keyboard. Tad bez tipkovnice nema bootanja. Time provjeravamo što MBO detektira.

-odspojiti sve i vidjeti kako se ponaša BIOS.

-spojiti tipkovnicu i u BIOSu 'šetati' krusorima.. ako se ponaša jednako tad ne treba dalje tražiti, MBO (ili ona 'nemoguća' smetnja... možda zvučnici, daljinski.. nešto).

.. ipak, provjeriti sve opcije MBO-BIOS npr power on key.. i (opet ovisno o MBO) postoji jumper koji omogućuje to, 5V.. obično iza konkektora PS/2.. ispod napajanja.

-ovisno o tipkovnici, omogućiti USB ili PS2 odnosno isključiti ako se ne koristi takva tipkovnica. Za USB je to 'DOS support' ..

-ako problema nema u BIOSu, tj ako problem nastaje tek u OSu, tad je driver (Soft) krivac (neobično) ali još bi bilo neobičnije da je hardware ako se jednako ponaša kad tipkovnnica nije priključena (pa je logički nemoguće).Pošto je već napravljena clean install, pošto se kvar postupno ''pojačavao''.. to bi inače bilo klasičan hardware kvar, kad komponenta crkava. U ovom slučaju je jedino moguće da je kvar na MBO (PS/2 ili USB) port... ali tad se to već u BIOSu mora potvrditi, pa je tipkovnica i driver OK.

-ako možeš tipkovnicu spojiti na neko drugo računalo i protvrditi.. preostaje isključivo MBO kao krivac ... ako je pod garancijom,...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Tipka uvijek uključena čak i bez tipkovnice

mozda ce ovo zvucati jos gluplje ali da nemas slucajno gamepad ukljucen?

slican sam problem imao, gamepad nije bio kalibriran i slao razne pokrete prema racunaru... prestalo je kad sam ga kalibrirao...

-BiH-slackspace
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice