Titlovi u filmu

poruka: 25
|
čitano: 17.130
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Titlovi u filmu

Imam jedan DivX film. U njemu već postoje njemački titlovi. Znam da je u prošlom broju BUG-a bilo nešto slično o izbacivanju 2 jezika da ostane samo jedan i tako nešto, ali taj BUG trenutno nije kod mene, pa ne mogu pogledat. Pa me zanima dali postoji način da ove titlove izbacim van i da samo za vrijem filma ubacim ove na hr.?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Titlovi u filmu

Pretpostavljam da je subtitle zaljepljen za film, tj. hardcode subtitile.

Ukoliko je ovaj slučaj, tada možeš izbrisati hardcode subtitle tako da re-encode(iraš)

avi format u Virtual Dub Modu- koristeći filter MSU subtitle remover.

Druga mogućnost je da kropiraš(odsjećeš) taj dio filma s subtitlom, ali se opet

svodi na re-encode.

Sretno uz njemački subtitle.

16 godina
offline
RE: Titlovi u filmu
nijemci obicno sinkroniziraju filmove tako da si bas imao peh kad si naletio na neki sa titlovima :)

ako su titlovi bas zalijepljeni na filmu probaj potraziti eng verziju pa ponovno skinuti.
16 godina
offline
RE: Titlovi u filmu

nades titlove na netu ( www.divx-titlovi.com/, http://hr.podnapisi.net/, http://www.titlovi-extra.com/, http://www.balkan-titlovi.tk/ ) skines. Neznam u kojem programu gledas, mozda bsplayer, ide desnom tipkom i subtitles, pa dodaj subtitles, i nades te koje si skinuo. ako su ti njemacki naljepljani na film, onda ce ti ovi ici preko njih, ako ne onda se ti micu ovi dolaze.


We are born naked, wet and hungry. Then things get worse.
16 godina
offline
RE: Titlovi u filmu

ja imam divx film ali bez subtitlova ali sad sam nabavio ali neznam kak da gledam na dvd playeru ubacim titlove sa filmom na cd i pise no subtitles ima ko kakvu ideju kaj da napravim


intel q6600,500gb hard,4gb ram corsair520w
16 godina
offline
RE: Titlovi u filmu
benko kaže...

ja imam divx film ali bez subtitlova ali sad sam nabavio ali neznam kak da gledam na dvd playeru ubacim titlove sa filmom na cd i pise no subtitles ima ko kakvu ideju kaj da napravim


Titlove nazovi tocno isto kako se zove film, i ubaci ih na isto mjesto di ti je film, znaci u isti folder. Ako zelis na DVD playreu, isto to sprzis na CD. Za komp, koristi BSPlayer za DIVX.  

We are born naked, wet and hungry. Then things get worse.
16 godina
offline
Titlovi u filmu

dovoljno je instalirati K-lite codec pack full iradi titl na svim playerima, naravno divx film i titl moraju imat isto ime. Sami bise trebali učitat na xp-u i visti

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Titlovi u filmu
dado kaže...
nijemci obicno sinkroniziraju filmove tako da si bas imao peh kad si naletio na neki sa titlovima :)

ako su titlovi bas zalijepljeni na filmu probaj potraziti eng verziju pa ponovno skinuti.
 
Skinio sam novi film. Btw dali kada su titlovi nazvani isto kao i film moraju imat ekstenziju .sub ili .srt da rade na linijskom DVD playeru?
Hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2008 18:42 (ParaNO1d).
16 godina
offline
RE: Titlovi u filmu

Moraju bit .srt :)

16 godina
offline
RE: Titlovi u filmu
ParaNO1d kaže...

Moraju bit .srt :)

 Da mi je znati kako si saznao :lol: :lol:

We are born naked, wet and hungry. Then things get worse.
16 godina
neaktivan
offline
Titlovi u filmu

Ako neko recimo skine titl za film i on nije "sinkroniziran" sa filmom postoji odlican program gom player u kojem se vrijeme prikazivanja titla moze pomicati +/- 0,5 sekundi sa tipkama

. i ., nadam se da ovo nije off topic

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Titlovi u filmu
HarryPlopper kaže...

Ako neko recimo skine titl za film i on nije "sinkroniziran" sa filmom postoji odlican program gom player u kojem se vrijeme prikazivanja titla moze pomicati +/- 0,5 sekundi sa tipkama

. i ., nadam se da ovo nije off topic

 Takoder je moguce i u BSPlayer-u.

We are born naked, wet and hungry. Then things get worse.
16 godina
neaktivan
offline
Titlovi u filmu

Imam problem sa titlovima.Dobio san film bez subtitlova,skinio san hrv. titl i pomoću convertxtoDVD ubacija ga u film, međutim titl kasni otprilike dvi do tri scene.Kako ovo uštimat.Molim pomoć.Hvala unaprijed. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2008 21:49 (iron maiden).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Titlovi u filmu
Nemoguće jer je to sada "prilijepljeno na film" možeš samo gledati bez?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Titlovi u filmu

Da mogu gledati i bez. Dali znaš za neki drugi program za spajanje titlova i filma? Vidim da neki spominju gom player, gdje se može naći da je sigurno?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2008 12:19 (iron maiden).
16 godina
neaktivan
offline
Titlovi u filmu

Nikakav gom player nego subtitle workshop..sa njim ustimas titlove...ucitas film prvo u njemu, zatim titl...onda pokrenes fil nek ide..kad izgovori prvu recenicu..pauziras..odes na prepravi, pa na vremena, pa podesi pa podesi titlove...tamo ce ti bit otvren mali prozorcic...u njemu ima prva izgovorena linija...sad tamo upises vrijeme koje si stopiro prije u workshopu...ponovo pokrenes play i isto tako nadjes zadnju izgovorenu recenicu..stopiras i prepises vrijme recenice i stavis to vrijeme na zadnju izgovorenu recenicu...kad si to napravio stisnes USKLADI i to je to..i spremis titl..save as srt..eto..Tak ja radi ak trebam uskladit titlove

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Titlovi u filmu

Hvala pancurak, samo mi reci da li se film može premotati do kraja da ne moram gledati cijeli film do zadnje izgovorene rečenice?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Titlovi u filmu

skini taj subtitle editor i sve ce ti bit jasno.covjek ti je objasnio.imas opciju visual sync mislim da se tak zove i tam jednostavno

pokreni na prvom ekranu film i vidi gdje pocinje prva recenica.tu stopiraj film.(tj taj pocetak),onda se prebaci na drugi ekran

i tam ubzaj film do samog kraja(nemoras nista cekat) vidi gdje zavrsava zadnja recenica ,to sinkroniziraj i rijesen ti je problem.te titlove

spremi i titlovi su ti sredjeni.2 min.posla kad se malo ufuras.

16 godina
neaktivan
offline
Titlovi u filmu

e sam jedno pitanje u vezi titlova.kad ih oces zaljepit na film.kak se to radi?

da mogu znaci ubacit dvd u dvd player i normalno gledat sa titlovima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Titlovi u filmu

Ja koristim convertxtodvd i upravo ovaj titl koji sam ispravio pomoću subtitle workshopa sam spojio sa filmom i radi ok

15 godina
neaktivan
offline
Titlovi u filmu

ljudi pomagajte, dobio sam od frenda serije na dvd-ima i sad tu dolazimo do problema, naime serije nisu sa titlovima i šta je još gore morat ću titlove koje sam skinuo vremenski korigirat zato jer su serije skraćene za uvodnu špicu i problem je također što svaka serija ima odmak od 2-3 sekunde +/-, fora je u tome kaj imam 5 sezona serija za korigirat, baš nemam vremena pa bi me zanimalo jel postoji kakva opcija u subtitle workshopu koja odjednom vremenski skorigira sve serije? ili još bolje jel postoji koja stranica na netu s koje se mogu skinut kraće verzije titlova....hvala unaprijed na odgovorima...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Titlovi u filmu

jel moguće u subtitle workshopu povećat slova titlova ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Titlovi u filmu
kruzic kaže...

jel moguće u subtitle workshopu povećat slova titlova ?

 MOzes ga povecat i u playeru u kojem gledas.

Volim sise :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Titlovi u filmu
da, možeš i mijenjati tekst
16 godina
neaktivan
offline
RE: Titlovi u filmu

Ne znam za skraćene titlove ali ćeš u subtitleworkshopu morati radit seriju po seriju

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice