TV i klima uređaj se pale sami od sebe

poruka: 41
|
čitano: 18.239
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

U zadnje vrijeme mi se dešavaju čudne stvari u stanu, prvo mi se klima uređaj uključio sam od sebe, a sad unatrag mjesec i pol TV se tri puta uključio, i to uvijek na istom mađarskom kanalu, s tonom koji budi cijelu zgradu.., sijalice crkavaju jedna za drugom... postoji li neko logičko objašnjenje? Ovo me već izluđuje{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe

zaboravila sam napisati da se problemi s tv-om i klimom događaju noću

14 godina
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe
iris1801 kaže...

U zadnje vrijeme mi se dešavaju čudne stvari u stanu, prvo mi se klima uređaj uključio sam od sebe, a sad unatrag mjesec i pol TV se tri puta uključio, i to uvijek na istom mađarskom kanalu, s tonom koji budi cijelu zgradu.., sijalice crkavaju jedna za drugom... postoji li neko logičko objašnjenje? Ovo me već izluđuje{#}

Postoji ,neravnomjerna struja,,losa provodljivost..

٩(●̮̮̃•̃)۶ ٩( -̮̮̃ –̃)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶ Fear is good !!
16 godina
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

trebao bi netko provjeriti struju u stanu, nema tu puno mudrolije... prvo sam pomislio da netko u blizini ima daljinski s tim frekvencijama, ali ako žarulje tako odlaze, onda je struja

a može biti i jedno i drugo

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 7:12 (igy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

moj suprug je elektroinstalater (naravno nije on u stanu postavljao instalacije), ali kaže da je to glupost - što se tiče neravnomjerne struje {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

Who you gonna call?

 

who you gonna call who you gonna call
We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

Mozda ti

  mogu pomoci...

 

edit:

netko je bio brzi... {#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 7:39 (SupremeCommander).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

Zovi ghostbusterse :) (edit: kolege su bile brže za ovu foru)

 

Ako je suprug elektroinstalater onda ima i mjerne instrumente pa neka pogleda po utičnicama oscilacije. Jena od mogunosti je da negdje struja probija bilo zbog vlage u zidovima ili loše napravljenih instalacija.

To je mala ali opasna mogućnost jer bi moglo doći do požara. To svakako prvo provjeriti kako bi se izbjegla veća šteta.

Druga mogućnost je da je neki od kućanskih potrošaća neispravan (bojler, klima ili nešto treće).

Možda je struja slaba što može biti zbog npr. loših instalacija ili nećeg drugog.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 7:48 (Micek).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe

pa da znate da mi je i to već palo na pamet {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe

uh kak se ovaj moj srdi {#}, mislil je da tipkam po fejsu i tamo tražim savjete, a na to poludi {#}

13 godina
neaktivan
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

Ovo me podsjeca na tvoj problem:

http://www.elcollie.com/st/super.html

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

Ako bude s*ao- tavica u glavu {#}.

 

Čini mi se da suprug preolako shvaća svoju profesiju. Zbog takvih stvari ljudi ostaju, u najmanju ruku, bez skupih kućanskih aparata. Ne dao Bog nešto teže poput požara ili da nekog ubija struja.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe

vrlo interesantno, toga sam se najvie bojala, samo neznam dali je problem u meni, ili mojoj kćeri, obje imamo sličnih podudarnosti s ovim tekstom, i ako ima istine u tome, neznam što mi je činiti, huh{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe

i budem, mislim tavicu {#}, no on ima dugogodišnji staž, i sad mi više neda uopće više govoriti, samo me grdo gleda{#}

14 godina
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe
iris1801 kaže...

i budem, mislim tavicu {#}, no on ima dugogodišnji staž, i sad mi više neda uopće više govoriti, samo me grdo gleda{#}

i najbolji grijese {#}

٩(●̮̮̃•̃)۶ ٩( -̮̮̃ –̃)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶ Fear is good !!
15 godina
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

Možda vam je netko od djece (ili čak vi) indigo? U njihovoj blizini se takve stvari događaju.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

Joj, dajte ne bulaznite... indigo djeca, kundalini, ovo nije forum za ezoteriju.

Promijeni baterije u daljinskim upravljačima, znaju raditi gluposti kada oslabe.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe
iris1801 kaže...

moj suprug je elektroinstalater (naravno nije on u stanu postavljao instalacije), ali kaže da je to glupost - što se tiče neravnomjerne struje {#}

jaki neki elektroinstalater onda {#}

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe

tv i baterije stari par mjeseci, tv premješten iz jedne sobe u drugu, u prvoj nije radio taj problem, a daljinski inače moja kćer drži pod krevetom na skriptama (možda skripte ha {#}), nije čak ni uperen u tv

16 godina
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

Bez obzira, promijeni ih, pogotovo ako su neke kineske baterije.
Druga stvar, nagli padovi napona znaju raditi gluposti - TV možda detektira da je došla struja, pa se pali automatski. Klima također.
Reci mužu da prestane filozofirati i neka se uhvati posla.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe
Father_Dougal kaže...

Bez obzira, promijeni ih, pogotovo ako su neke kineske baterije.
Druga stvar, nagli padovi napona znaju raditi gluposti - TV možda detektira da je došla struja, pa se pali automatski. Klima također.
Reci mužu da prestane filozofirati i neka se uhvati posla.

ma nemoj ti njega vrijedati..on je iskusan elektroinstalater..nema tu greske..hehehe {#}{#}

٩(●̮̮̃•̃)۶ ٩( -̮̮̃ –̃)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶ Fear is good !!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 11:41 (zagy15061984).
14 godina
neaktivan
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

Jedno glupo pitanje... Znaš da veliki broj klima i novijih TV-a ima mogućnost automatskog paljenja prema zadanom rasporedu? Pogledaj po izbornicima nije li slučajno postavljeno nešto takvo.

 

Ako si to sve provjerila i dalje imaš problema, onda postoji još nekoliko mogućnosti:

- možda susjedi imaju neke daljinske upravljače koji interferiraju s tvojom opremom (Postoji li linija vidljivosti s prozora prostorija u kojima su TV / klima prema samim uređajima? Iako signal može i preko refleksija od zidova doći do opreme, pa to i nije neki pouzdani način detekcije... Možda da prije spavanja spustiš rolete pa vidiš hoće li se ponovo dogoditi?)

- "neispravni" rezistori (teško da se istovremeno dogodilo u 2 različita uređaja, ali nikad se ne zna)

- možda da napraviš firmware upgrade za TV (da, stvar može biti i softverske prirode) - P.S. da TV nije slučajno Samsung?

- ...

 

P.S.

Što se sijalica tiče - ako kupuješ one najjeftinije (od par kuna) to što krepavaju nije ništa čudno. Probaj staviti one malo skuplje.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 11:56 (vlad0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe
zagy15061984 kaže...

ma nemoj ti njega vrijedati..on je iskusan elektroinstalater..nema tu greske..hehehe {#}{#}

Samo ti reci mužu da mu je savjet dao "elektrostrojar i elektroenergetičar" :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
14 godina
neaktivan
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe

provjerila sam, isključeno je automatsko paljenje. TV nije samsung nego LG i dva mjeseca je bio u jednoj prostoriji- na Optimi, a sad je u drugoj na kućnoj anteni od zgrade. ne postoji mogućnost kod prozore jer moja kćer ima spuštene rolete i danju i noću. a što se tiče sijalica, u pitanju jesu one obične, ali je problem da je u isto vrijeme krepunula i sijalica u mikrovalki i u  peći (rolu).

13 godina
neaktivan
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

Jeste izmjerili napon mreze? povecanje napona za 5% smanjuje vijek trajanja zarulje za 50%.

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

Napon 99% :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 16:32 (Ghettoblaster :)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe

mislim da to nije u pitanju, nitko u zgradi nema ovakve dogodovštine, a onda bi i ovaj drugi tv, i kompovi isto tak mogli

14 godina
neaktivan
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe

hehe Father ok

14 godina
protjeran
offline
Re: TV i klima uređaj se pale sami od sebe
no tengo dinero kaže...

Who you gonna call?

 

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
offline
TV i klima uređaj se pale sami od sebe

Spojiti TV, klimu i ostale uređaje na letve s prenaponskom zaštitom.

Ako ne pomogne, barem će biti sigurnije...

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice