Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

poruka: 53
|
čitano: 20.474
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

-znaci zelim ubaciti drivere u instalaciju winXP. Imam laptop HP 6820s...i to najvise radim zbog SATA diska.....e sad ja bih ubacio odmah sve drivere.... (za grafičku, zvučnu, mrežnu....)....ali problem nastaje kada pokrenem n lite....odaberem winXP...i kada treba odabrati drivere ja nemogu...jer trebaju biti u .inf     a meni su u .exe svi.....a svi su skinuti sa hp-ovih stranica....pomoc...sto da radim? Fala

DesignIsMy Life
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

Ukratko:Kani se gluposti.Ja sam isto tako pokušao napraviti i kad sam instalirao windowse s tog cd-a bilo je više problema nego koristi.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

hehe :)

to se ipak radi na malo drugaciji nacin nego ubacivati drivere u instalacijski disk od xp-a

imas jedan programcic zove se acronis true image.kad instaliras windowse,ubacis sve drivere i sve programe koje ti trebaju.onda resetiras komp napravis sa tim programom sliku od windowsa.i kad sljedeci put budes mijenjao windowse samo sa tim programom vratis sliku i gotovo ,imas potpuno nove windowse sa svim driverima i svim programima :)

ja tako kod sebe radim:imam 3 slike od xp-a jednu gdje je samo xp na njoj znaci bez ikakvih drivera i programa,drugu sa svim driverima i trecu sa svim driverima i programima i kad mjenjam windowse biram koju cu  sliku da vratim :)

a najbolje je da imam nove windowse za max 5 minuta :)

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu n

Kad smo već kod ubacivanja stvari u instalaciju windowsa. Mene zanima kako se može ubaciti recimo nekakav program u instalaciju (Office, Nero, video codeci i tak te stvari)?

CPU AMD Athlon 6000+, MBO Gigabyte GA-MA790FX-DS5, GPU Sapphire Radeon HD4870, DDR2 Kingmax 4 Gb 800MHz (4x1 Gb) PSU Corsair TX750W
16 godina
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

ne trebas praviti nikakav instalacijski cd

 ili tako neku glupost,bubnes 15 programa na cd i onda ti se windowsi instaliraju 3 sata

napravi se slika sa programom kojeg sam spomenuo u prijasnjem postu i to radi savrseno nisam imao nikad nikakvih problema,a nove windowse stavim za 5 minuta

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu n

Evo ovako.. Obzirom da veliš da imaš HP, onda ti situacija zapravo i nije toliko komplicirana, ako govorimo samo o driverima..

Slažem se da ne bi trebao nagurati baš sve drivere, naročito ne one od grafičke jer se ti driveri često nadograđuju, ali recimo SATA, zvuk, mreža.. ne vidim razloga zašto ne?

I sam imam takav CD napravljen... lakša je administracija.. Problem ti nastaje ako želiš i neke dodatne kontrolne aplikacije instalirati.

 

Ono što ti je zapravo problem, što si ustanovio i sam ekstrakcija drivera iz setup-a.

No ako si primjetio, većina HP-ovih instalacija ima "korake" pri instalaciji.. (odabir lokacije za ekstrakciju, potvrda za instalaciju, lokacija itd, itd..)

Ono što možeš sa ponekim driverima jednostavno napraviti je napraviti ekstrakciju bez instalacije (famozni korak kod HP-a C:\SWSetup\SP12345.exe),

te kad se oni raspakiraju, jednostano stisneš cancel, da se ne nastavi instalacija i potražiš tu lokaciju na računalu i tamo ti se nalaze raspakirani fajlovi.

između ostalog i .inf fajlovi koji ti trebaju da bi nLite znao povući drivere.

Druga opcija ti je : Mislim da sam prije dok sam koristio WinRAR i 7-zip, postajale opcije raspakiravanja .exe datoteka, ali nisam siguran, tak da nemrem potvrditi

Neki se installeri daju raspakirati i sa Uniextract-om, ali mislim da HP-ovi baš i ne.

 

Naravno što se kasnije odabira drivera tiče, moraš točno znati šta radiš, jer ako zezneš (npr. krivo odabereš drivere za Win2000 i sl.) postoji vjerojatno da ti neće ništa raditi ili će ti čak pucati instalacija (Veni, Vidi..)

 

Eto nadam se da će ti pomoći..

 

Ako nisi siguran drži uz onu staru, ali provjerenu metodu, driveri nakon instalacije.

 

Pozdrav.

 

P.S. Razmisli i o kreiranju backup image-a, koji su ti već neki prije predložili.. fakat skraćuje cijeli taj posao (u uvjetima kad se radi o tvojem računalu, kad je riječ o drugom računalu stvar malo pada u vodu)

 

 

 

UTERE SED NE ABUTERE!!!
15 godina
neaktivan
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

zahvaljijem svima na odgovorima......

 

a  sto se tice actronis true img.....znaci  kada  napravim s njim sliku.......s njim poslije  i vračam sistem na tu sliku ili????? može malo detaljnije.....step-by-step------

DesignIsMy Life
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu n

Da sad i mene zanima tocan postupak ,dakle radi se o recovery cd u dvd-u.fino fino

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu n

Da Acronis True Image ili Noroton Ghost su ti mislim najćešće korišteni programi na windowsima za kreiranje image-a. (Nisu besplatni, tako da moraš računati i s tim)

S njim kreiraš i kasnije vraćaš sustav.

 

Mislim da ti nije potreban neki poseban step-by-step, postoje njihovi službeni priručnici, a tamo sve piše.. Acronis True Image User Manual

 

Pozdrav.

UTERE SED NE ABUTERE!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu n

Ček malo jel to znaci da u slucaju da se nešto sjeb mogu formatirati disk nanovo pa dizati sistem sa tog imagea koji se nanovo instalira sa svime onim što sam odabrao  ili to radim pak iz stare instalacije windowsa po sistemu sistem restore?I jel imaš kljuc za ATI?

15 godina
offline
RE: Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu n

Slazem se s acronisom. I sam sam se zafrkavao s nliteom i na kraju nista.  Digao sam sustav, stavio sve drivere, programe, sve fino podesio i napravio image s acronisom, i kada nesto podje po zlu sve vratim u prvobitno stanje za 5 minuta. Pravi program!!!!Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu n

Da a dali se instalacija diže bootom sa CD/DVD-a ili nekako drugačije?Ili moraš biti ulogiran u windowse?

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2008 17:32 (petric1).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu n
petric1 kaže...

Da a dali se instalacija diže bootom sa CD/DVD-a ili nekako drugačije?Ili moraš biti ulogiran u windowse?

  ---i mene to zanima...znaci dali ide kao system restore ili treba bootat??? jel te slike ostavim na hdd-u ili ih zaprzim na cd
DesignIsMy Life
16 godina
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

nemoras biti ulogiran u windowse,ja imam boot cd sa acronisom i jos hrpom programcica za odrzavanje kompa,i preko tog boot cd-a vratim sliku za manje od 5 minuta

evo danas navecer cu si vratiti sliku od xp-a pa cu snimiti neki kratki filmic i staviti ga na youtube.

ja sve tri slike drzim na hardu.

mogao bih probati ih sprziti na dvd ,ali onda ce mi trebati malo vise vremena da vratim sliku od 5-10 minuta

morao bih probati da vidim

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2008 17:45 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

uglavnom imam taj program na tom cd-u koji mi zlata vrijedi,svakom prijatelju kojem sam mjenjao win sam napravio sliku i sad kad me zovu da ima mjenjam win sve bude gotovo za nekih 5-10 min zavisi koliko su im kompovi brzi

onako mi je bila tlaka kad bi me netko zvao da mu sredim komp

odkad ga imam jos nisam stavio kasicnim putem windowse na komp :) samo pri pomislo na to se najezim Izlanuo se koliko cekanja da se sve kopira i ta sranja pa instaliranje drivera,pa konekcija za net,pa podesavanja xp-a, FUJ Viče

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu n
crozoki kaže...

nemoras biti ulogiran u windowse,ja imam boot cd sa acronisom i jos hrpom programcica za odrzavanje kompa,i preko tog boot cd-a vratim sliku za manje od 5 minuta

evo danas navecer cu si vratiti sliku od xp-a pa cu snimiti neki kratki filmic i staviti ga na youtube.

ja sve tri slike drzim na hardu.

mogao bih probati ih sprziti na dvd ,ali onda ce mi trebati malo vise vremena da vratim sliku od 5-10 minuta

morao bih probati da vidim

 

 

  cekaj....onda jos mi nisi objasnio...jel se ponovno boot-a sacd-a ili se vraca kao i sys restore
 
DesignIsMy Life
15 godina
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

Može step by step za acronis.

http://img237.imageshack.us/img237/8337/801214821455cj9.png http://img440.imageshack.us/img440/1372/341214821329xd0.png http://img237.imageshack.us/img237/8337/801214821455cj9.png
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

ne boota se sa cd-a na boot cd-u mi je taj program i jos par drugih.

znaci samo u biosu stavim da boota sa cd-a i ubacim taj cd gdje je acronis i ucita mi se taj program vratim sliku izadjem iz programa resetiram komp,odem u bios vratim boot na hard sacuvam i izadjem i novi windowsi se dignu :)

moze,postaviti cu slike step by step za acronis

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2008 23:15 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu n
Arter kaže...

-znaci zelim ubaciti drivere u instalaciju winXP. Imam laptop HP 6820s...i to najvise radim zbog SATA diska.....e sad ja bih ubacio odmah sve drivere.... (za grafičku, zvučnu, mrežnu....)....ali problem nastaje kada pokrenem n lite....odaberem winXP...i kada treba odabrati drivere ja nemogu...jer trebaju biti u .inf     a meni su u .exe svi.....a svi su skinuti sa hp-ovih stranica....pomoc...sto da radim? Fala

 Imam taj isti model laptopa. I ubacio sam sa nLite-om samo driver za SATA kontroler, sve ostalo instalirao sam kasnije. Mislim da je tako jednostavnije, jer samo taj driver nije moguće instalirati kasnije. A ovako odmah prepozna SATA disk prilikom instalacije pa ne treba isključivati opciju SATA native u BIOS-u.

Uglavnom, pokreni taj .exe file i on će ti se extractirati u neki folder (ne znam napamet koji, ali mislim da te čak i sam pita). I onda ćeš naći .inf file.
15 godina
neaktivan
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

Što se tiče acronis true imaga možete napraviti restore iz windowsa uz uvjet da ti windowsi rade i da imate acronis true image instaliran na računalu i naravno da imate od ranije napravljenu sliku (image) vaše instalacije windowsa, ili si možete snimiti acronis true image bootabilni cd i onda možete napraviti restore tako da:

1. odaberete boot sa CD-a ili DVD-a odmah nakon restarta računala, ili s podesite u BIOS-u da prvo provjerava boot sa CD-a, DVD-a

2. kada se pokrene acronis true image s CD-a samo odaberete opciju restore i izaberete sliku (image) iz koje želite napraviti restore

pričekate par minuta  (ovisno o brzini računala CD-a, DVD-a ili HDD-a na kojem je slika (image) pohranjena) da završi

3. napravite restart računala i imate windowse točno onakve kakvim ste ih pohranili u sliku (image) iz koje ste napravili restore.

 

Stime da slika može biti pohranjena i na CD-u, DVD-u, HDD-u ili mreži bez obzira dali ste pokrenuli  acronis true image iz windowsa ili bootabilnog CD-a.

 

 

Koristio sam acronis true image i mogu samo reći da je: jednostavan za korištenje, brz i sve u svemu odličan, meni osobno puno bolji od norton ghosta, koliko se sjećam ghost je puno sporiji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2008 0:11 (ivex).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

Evo kako sam ja napravio Namigiva.Formirao sam tri particije.Na C sam stavio XP,na F drugi XP gdje sam samo instalitao Norton Ghost 12 (ili 14) mogu se naci na nekom od torrent sajtova sa serijalom,i sa njim sam napravio image XP sa C particije (napravio sam dva,jedan goli XP i jedan sa omiljenim programima koje sam instalirao) i koje sam stavio na trecu,srednju E particiju (jedan image  zauzima 1,2 GB prostora a moze se i kompresovati).Image se mogu cuvati i na DVD-u.Norton Ghost za 5 minuta napravi image vaseg sistema i za toliko ga i vrati.Vec par puta to me je spasilo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu n

Ok ajde naucite nooba kako da to napravim.Dakle zelim da si napravim sliku koja ce mi skratiti muke kod instaliranja windowsa svakih mjesec dana. Dakle cilj mi je napraviti sliku gotove "čiste" instalacije windowsa dakle formatirao sam disk sve je cisto drivera nema .E sad na sici se vidi glavni izbornik kako da krenem (vidi sliku).Ima dosta opcija pa nebi želio nešto sjeb...

 

Za pocetak kuda idem Start ->Acronis->Acronis True Image Home ili Bootable Rescue Media Builder ?? Kako dalje

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2008 1:34 (petric1).
15 godina
neaktivan
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

-kada idem raditi sliku (na kompu su mi samo osnovni programi, znaci driveri, nero, antivirusi, cijeli paket ADOBE.....)

- idemo ovako:

                                              -pokrenem acronis true image

                                              -pa onda    backup and restore

                                              -pa odaberem backup

                                              -onda mi  se pojavi onaj čarobnjak za  backup i tamo odaberem my computer

                                              -i sad dali u sljedecem koraku treba odabrati disk and partitions   ili system state???

                                              -i  dalje moze li pomoć.........jer  ako odaberem disk and partitions slika ce mi biti velika 17.5 gb (neznam mozda  sam nesto  falija)

DesignIsMy Life
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2008 11:47 (Arter).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu n

E tako nekako sam i ja zaglavio pa zato tražim tutorial od pocetka do kraja!!!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu n
petric1 kaže...

E tako nekako sam i ja zaglavio pa zato tražim tutorial od pocetka do kraja!!!

  jos nekuzi sta treba odabrati ono diski i particije ili system.....nekuzim.....
DesignIsMy Life
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu n

Ne ide mi u glavu ispala mi prevelika slika (vidi foto)

15 godina
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

Gledajte tu :

 

https://www.youtube.com/results?search_query=acronis+true+image+tutorial&search_type=&aq=f

http://img237.imageshack.us/img237/8337/801214821455cj9.png http://img440.imageshack.us/img440/1372/341214821329xd0.png http://img237.imageshack.us/img237/8337/801214821455cj9.png
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

bok drustvo,evo ja imam acronis na ovakvom boot cd-u

HIRENS boot tools  ver:8.4

 

 

ako zelite cd,recite mi gdje da ga uploadam  da ga skinete

a danas cu staviti slike: kako ja vracam sliku od windowsa nadam se da cete biti zadovoljni :)

pozdrav

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

može li video kako ti to stavljaš ili objašnjen postupak jer i mene baš zanima kako se to radi, ne da mi se svaki puta instalirati prozore po pola sata i onda još 10 puta duže sve programe. tnx!

Najbrži put do čovjekova srca je pomoću šake Chucka Norrisa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ubacivanje drivera u instalaciju XP-a pomocu nlite

da pa gdje ste sad svi...sad kada treba s riječi priječi na dijela...nema nikoga....

DesignIsMy Life 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice