Usb problem

poruka: 18
|
čitano: 4.718
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Usb problem
Znači uključim usb u komp,sija lampica i čuje se onaj zvuk da je uključen, ali ga ne pokazuje u my computers.
Gledao sam svašta po yt, ali ništa ne pomaže..
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Usb problem

Probaj u drugom kompu pa ako su i tamo simptomi isti baci ga u smeće. Prije toga vidi jel ga vidi u disk memanageru

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Usb problem

svaki USB stick ima svoje pokretačke programe ("driver"). nisi napisao pod kojim win se ne vidi no recimo da je sedmica. pokušaj ovako:

 

- upikni USB

- desnom tipkom miša klikni na My Computer a zatim lijevom na Manage.

- otvara se Computer Management.

- u stupcu lijevo gore klikni lijevom tipkom miša na Device Manager.

- u popisu uređaja, pod "Disk Drives" pronađi svoj USB stick (ili nema opisa/naziva ili piše ime proizvođača)

- desnom tipkom miša klikni na taj USB disk i u izborniku koji će se otvoriti lijevom tipkom miša klikni na Uninstall.

- kad ti javi da je USB deinstaliran, odspoji USB od računala i pono ga upikni - windows će sami instalirati driver za taj USB (i o tome te obavijestiti - da je "ready for use")

- tad bi se trebao pojaviti i pod My Computer pa mu tu izravno možeš dodijeliti neki naziv (desni klik na naziv i piši).

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 18:06 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Usb problem
Problem je što se meni usb ne pojavljuje u disk drives, u device menageru.Meni u DM-u usb se pojavljuje pod universal serial bus controllers,pod nazivom mass storage, tako nešto i kod toga mi pokazuje ono žuto, tj. da ima problem..
Probao sam izbrisat taj mass storage, ali kad počne ga ponovo instalirati, pojavi se kao da nije uspjelo instalirat i nakon toga opet isti problem koji sam naveo gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Usb problem
Uz to da dodam, usb je ispravan, proban na drugom kompu..
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Usb problem
Jimmy Lenard kaže...
Problem je što se meni usb ne pojavljuje u disk drives, u device menageru.Meni u DM-u usb se pojavljuje pod universal serial bus controllers,pod nazivom mass storage, tako nešto i kod toga mi pokazuje ono žuto, tj. da ima problem..
Probao sam izbrisat taj mass storage, ali kad počne ga ponovo instalirati, pojavi se kao da nije uspjelo instalirat i nakon toga opet isti problem koji sam naveo gore

 to znači da je jednom driver instaliran i sad ga računalo pamti no najvjerojatnije je USB stick neispravan pa mu win ne mogu "pristupiti", a tu nažalost nema pomoći. 

 

jedino što još možeš pokušati je upiknuti USB na svaki od utora na računalu. ako nigdje ne proradi (ne "prepoznaje ga"), postoji jedan alat no funkcionira samo za ispravne USB-e. probaj. nemaš što izgubiti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 18:11 (Ajar).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Usb problem
Problem je nastao updateom drajvera sa driver boosterom..
Inače usb je 2.0
10 godina
offline
Usb problem

Jel taj komp prihvaća druge usb uređaje?

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Usb problem
Usb radi sto posto, problem je u kompu, ne prima ni jedan usb.
10 godina
offline
Usb problem

Probaj vratit sustav par dana unatrag u vrime dok je još sve radilo.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Usb problem
To se desilo podavno, tako da sam obriso tačku vraćanja
10 godina
offline
Usb problem

Zavrti neku Linuks live distribuciju pa vidi jel radi tad usb

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Usb problem

Riješio problem brisanjem "USB Mass Storage Device" i instaliranjem drajvera manuelno.Ako neko bude imao isti problem,neka mi se javi,pojasnit cu mu bolje ako treba..

 
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Usb problem

Vidim tu ima aktivnih jer mi na drugoj temi niko nije odg, a ima veze s usb portom. Ovak, to mi se događalo na 8.1 a i sad na desetki. 

  • Kad uštekam usb u port, javi mi sljedeću grešku. http://postimg.org/image/xla0n0xlz/
  • Probao sam ih prije deinstalirat i instalirat, ali ništa, i dalje isto. Inače port se nalazi kućištu, ne na matičnoj. Neznam je li hardverski ili softverski problem, jer očito windowsi prepoznaju da je nešto uštekano, ali dalje nejde..


Jel imao ko takav slučaj? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Usb problem

Probaj ga uštekat straga na neki USB port ( to su portovi od matične).

Moguće je da nisu pravilno prednji portovi priključeni kablovima na matičnu i da ti samo prednji zezaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 11:50 (AF139).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Usb problem
Ma svi portovi rade, samo taj 1 od 2 na kucistu ne radi. I u pocetku je i on radio i onda jednog dana tu poruku mi izbaci. Ocito da on vidi da je nest ukljuceno kad skoci poruka, al dalje nejde
15 godina
offline
Re: Usb problem

front panel (USB) je spojen žicama koje mogu biti oštećene + pločica s elektronikom (sve se kvari).. + fizički oštećeno/svinuto/kontakt..

+ sam napon za stabilan rad i sve smetnje/spojevi .. pogotovo kad se spaja npr usb.hdd ili nešto što traži 3.0 (ili 2.0 5V).

sve starenjem gubi efikasnost (otpor) pa tako i taj dio, čak ako je sve ispravno možda daje npr 4V ..

 

+ starija kućišta su imala po usb.v1.1 pa zatim po 2.0. Nove MBO-front ima i poseban 3.0 (plavi) ona pločica na koju je to spojeno (u maski kućišta).

ovisno o MBO (dali ima 3.0) možeš kupiti i zamijeniti kao ugradbeni panel na mjesto 3.5-5.25 (teško da ćeš pronaći za frontpanel kućišta).

 

edit: i da, predviđeni radni vijek tih priključaka je cca 2 godine ili cca 5.000 uštekavanja... to je industrijski standard za jeftikaner proizvodnju (atest). Nakon toga i sam kontakt-pinovi ne moraju raditi .. ili mogu još godinama.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 12:34 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Usb problem

Pozzz gospodo imam jedan usb nemogu da mu ubacim win 7 kad ga ubacim sve normalno radi muziku sve ali kad treba da primi win 7 preko rufusa krene malo i izbaci kaze neutvrdjena greska pri formatiranju i dalje ne ide ja bi vas zamolio za pomoc

HVALA

 

 

alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice