Utorrent?

poruka: 27
|
čitano: 10.593
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Utorrent?

Prijatelju sam instalirao dotični prog za skidanje torrent-a. Svaki put kada krene nešto skidat veza mu se prekida (nekad odmh, nekad nako 20 min). Može li mi itko objasnit da li se to dešava baš zbog utorrenta? Ima li netko iskustva s ovim problemom? Ako ima svaki savjet je dobrodošao! Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent?

Trebaš podesiti portove u uTorrentu pa će sve raditi OK.

15 godina
neaktivan
offline
Utorrent?

Na samo jednom torrentu ili više njih.

Torrent je zakon,koristite ga ivi!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent?
username kaže...

Prijatelju sam instalirao dotični prog za skidanje torrent-a. Svaki put kada krene nešto skidat veza mu se prekida (nekad odmh, nekad nako 20 min). Može li mi itko objasnit da li se to dešava baš zbog utorrenta? Ima li netko iskustva s ovim problemom? Ako ima svaki savjet je dobrodošao! Hvala unaprijed!

 i meni isto, ali sam se više navika, pa sad šiba samo po noći...
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 2 2 giga de-de-er-a 400 ...
15 godina
offline
Utorrent?

meni nije još nešto jasno... ugl problem se dešava i kad se skida i samo jedan torrent. kako to ide s portovima, ja ih znam forwardovat ali pošto imam dinamičnu ip adresu torrent radi super i kad se promijeni ip adresa onta taj port nije više dobar... da li treba staviti u postavkama konekcije privatnu adresu? ako ne kako onda riješit taj problem? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Utorrent?

Moras stavit fiksnu ip adresu na komp i router.

Gigabyte EP35-DS3,C2D E8500,Sapphire Radeon HD4850 dual slot fansink,Corsair XMS2 (2x1gb) 800mhz,Seagate 320+500gb,Corsair TX650W,Thermaltake Soprano http://www.velika-nagrada.hr I´ll take your brain to another dimension...
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Utorrent?

evo naslov teme bi bio isti pa cu ovdje da napisem svoj problem

 

skidam jedan torrent sa TPBa, ima 25 seeds i  40 peers. no brzina downloada mi je 8kb/s, a ja stvarno mislim da je to premalo

verzija programa[ u torrent] 1,8,3

 

kako treba podesiti program i sta treba napraviti jer mi pise time remaining 1y 5w....datoteka koju downloadam ima  5,94 gb,

nema
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Utorrent?

Nadam se da si već podesio portove, jer je to objašnjavano u svim temama o torentima na ovom forumu.

 

Pokušaj ovaj mali trik, ne mjesto gdje piše "maksimalna rata slanja" (upload) upiši broj 4.

 

To je samo jedna od mogućnosti, neznam zašto je točno tako ali nekim torentima kad ograničiš upload skida sljedećim brzinama:

 

- max. upload 1 kb/s = max. download 12 kb/s

- max. upload 2 kb/s = max. download 24 kb/s

- max. upload 3 kb/s = max. download 36 kb/s

- max. upload 4 kb/s = max. download neograničen (naravno zavisi o brzini konekcije i broja seedera)

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent?
Champollion kaže...

 

To je samo jedna od mogućnosti, neznam zašto je točno tako ali nekim torentima kad ograničiš upload skida sljedećim brzinama:

 

- max. upload 1 kb/s = max. download 12 kb/s

- max. upload 2 kb/s = max. download 24 kb/s

- max. upload 3 kb/s = max. download 36 kb/s

- max. upload 4 kb/s = max. download neograničen (naravno zavisi o brzini konekcije i broja seedera)

 

 

 

Ovo je fare-share politika koja je bila uvedena u utorrent, ali su je makli nakon prigovora korisnika. Nadogradi na verziju 1.8.2 ili višu i toga ti više neće biti.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent?
username kaže...

Prijatelju sam instalirao dotični prog za skidanje torrent-a. Svaki put kada krene nešto skidat veza mu se prekida (nekad odmh, nekad nako 20 min). Može li mi itko objasnit da li se to dešava baš zbog utorrenta? Ima li netko iskustva s ovim problemom? Ako ima svaki savjet je dobrodošao! Hvala unaprijed!

 

Procitaj ovo: link

 

Uglavnom ako imas router u 90% slucajeva je da on nemoze podnijeti broj konekcija pa se resetira i veza pukne. Pomaze smanjiti net.max_halfopen na 4 ili manje. Detaljnije i s drugim opcijam na linku kojeg sam ti dao.

http://www.mojtv.info
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent?
Yamayka kaže...

 

skidam jedan torrent sa TPBa, ima 25 seeds i  40 peers. no brzina downloada mi je 8kb/s, a ja stvarno mislim da je to premalo

verzija programa[ u torrent] 1,8,3

 

Nemora biti premalo. O puno toga ovisi brzina skidanja preko torrenta.

 

Na linku kojeg sam dao u proslom postu imas par torrenta na *legalne* stvari koje nakon par minuta moraju krenuti max brzinom koju tvoja veza moze podnijeti. Ako oni rade onda ti je utorrent podesen i najbolje je nista ne dirati.

http://www.mojtv.info
16 godina
neaktivan
offline
Utorrent?

Legalni torrenti rade bez obzira na portove

To doubt, to discredit !!!
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent?

Za da ne prekida (stabilnost),smali "Global number of connections" i "Maximum number of connected peers per torrent" zasto guši  bandwith.

Dr stvar je da ograničiš upload (bar 50%) = guši download (komunikacija sa peer) i surfanje po NETu ali veza je stabilna i normalno port da je OK.

Evo moj config (zavisi od veza sta imas) = moras malo eksperimenti,za da nadzes zlatnu sredinu.

Sentient Hyper Optimized Data Access Network
15 godina
odjavljen
offline
Utorrent?

Ne vidim kakvog smisla ima to da mu se veza prekida sa torrentima...

Znam za probleme kod bezicnih mreznih kartica, kada torrent stane jednostavno, ali da se prekida veza ?!!?

Obicno ovome pomaze, ako se instalira software dobijen uz 'karticu'. Defaultni windows 'software' nekada je pomalo 'glup'.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent?
Mrgud Veliki kaže...

Ne vidim kakvog smisla ima to da mu se veza prekida sa torrentima...

Znam za probleme kod bezicnih mreznih kartica, kada torrent stane jednostavno, ali da se prekida veza ?!!?

 

Ako ide preko routera onda se router srusi i veza se prekine. Vecian "jeftinih" routera koji se dobiju u paketu kod ISP-ova imaju ogranicenja u broju konekcija. Torrenti preopterete router s previse istodobnih konekcija i router se srusi.

http://www.mojtv.info
16 godina
offline
Utorrent?

Evo da stavim svoj slucaj. Naime ja nerazumijem zasto me uTorrent obavjestava da mi port nije forwardiran (otvoren) a skida mi sasvim pristojno.

 

 

Zivim u Starigradu,selu sa 1150 stanovnika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent?
ukay1000 kaže...

Evo da stavim svoj slucaj. Naime ja nerazumijem zasto me uTorrent obavjestava da mi port nije forwardiran (otvoren) a skida mi sasvim pristojno.

 

 

Tako meni zna bit. Port mi je otvoren i sve radi ali valjda utorrent nesto zeza. Provjeri preko utorrenta dal ti je port sigurno otvoren.

 

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
16 godina
neaktivan
offline
Utorrent?

@ukay1000. Možda ti je uključena opcija randomize port each start.

 

Kakv ti je prosječan upload?

Randomize port each start Randomize port each start
To doubt, to discredit !!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2009 17:00 (D4RKL1NG).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Utorrent?
D4RKL1NG kaže...

@ukay1000. Možda ti je uključena opcija randomize port each start.

 

Kakv ti je prosječan upload?

Opcija iskljucena,port zatvoren i sada shiba jos vise.

Zivim u Starigradu,selu sa 1150 stanovnika.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent?
ukay1000 kaže...

Evo da stavim svoj slucaj. Naime ja nerazumijem zasto me uTorrent obavjestava da mi port nije forwardiran (otvoren) a skida mi sasvim pristojno.

 

 

 

Otvaranje porta ti samo omogucuje laksi pronalazk seedova i peerova. Lakse povezivanje s njima. I s zatvorenim portovima mozes skidati max ako naletis na dobrog seeda ili peera.

http://www.mojtv.info
16 godina
neaktivan
offline
Utorrent?

[quote]ja ih znam forwardovat ali pošto imam dinamičnu ip adresu torrent radi super i kad se promijeni ip adresa onta taj port nije više dobar...[/quote]

 

svi imamo dinamične ip adrese. 

[quote]Moras stavit fiksnu ip adresu na komp i router.[/quote]

 

fiksnu adresu ti dodjeljuju ISP-ovi, on može postaviti samo statičnu.



[quote]skidam jedan torrent sa TPBa, ima 25 seeds i 40 peers. no brzina downloada mi je 8kb/s, a ja stvarno mislim da je to premalo[/quote]

 

1. skidaš sa public trackera, šta si očekivao?

2. imaš skoro duplo više leechera nego seedera...šta si očekivao?

3. tih 25 seedera sigurno nije stavilo upload na punu brzinu, tako da... šta si očekivao?

[quote]Vecian "jeftinih" routera koji se dobiju u paketu kod ISP-ova imaju ogranicenja u broju konekcija.[/quote]

  hoćeš reći, većina t-comovih?



[quote]Evo da stavim svoj slucaj. Naime ja nerazumijem zasto me uTorrent obavjestava da mi port nije forwardiran (otvoren) a skida mi sasvim pristojno.[quote]

 

zato što port forward nije toliko bitan u svim slučajevima. to je bitno samo zato da bi ti na privatnim trackerima točnije mogli pratiti količinu prometa, tj. ratio.

Silence! I Kill You...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent?
no name kaže...

[quote]Vecian "jeftinih" routera koji se dobiju u paketu kod ISP-ova imaju ogranicenja u broju konekcija.[/quote]

  hoćeš reći, većina t-comovih?

 

I svih ostalih koji se dijele za jednu kunu/dolar/euro/jen/... bilo gdje u svitu.

http://www.mojtv.info
15 godina
odjavljen
offline
RE: Utorrent?
fkb kaže...

 

Ako ide preko routera onda se router srusi i veza se prekine. Vecian "jeftinih" routera koji se dobiju u paketu kod ISP-ova imaju ogranicenja u broju konekcija. Torrenti preopterete router s previse istodobnih konekcija i router se srusi.

 

Jos se nisam susreo sa takvim problemom, a vala mi je proslo tih jeftinjarija kroz ruke masu...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Utorrent?

ne bih se baš složio...

 

dosta mi ih je prošlo kroz ruke (pričamo o najmanje par tisuća) i na jako malom postotku njih se javlja takav problem...izuzev t-comovih.

Silence! I Kill You...
16 godina
neaktivan
offline
Utorrent?

I T-komini rade dobro ako se flasha s normalnim firmwareom, a ne IPTV/MaxTV fw Cool

To doubt, to discredit !!!
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Utorrent?

imam jedan problem imam u torrent 1.8.3 i kupio asm računalo prije 2 dana i sve se brzo skidalo do sada internet još uvijek ide brzo facebook youtube u hd i slično ali kada pokrenem utorrent skida mi se npr film koji je na top listi (neimenovane) torrent saita i skida se 5 kb per sec a prije dva dane isti film se skido 400 kb per sec pokuso sam s utorrentom 2.0 beta ali se ne mijna port je otvoren firewal je odešen i kada mi je upaljen utorrent ne želi mi računalo na internet trebam izać izu u torrenta i i upalit internet exlplorer i sačekat 1 min da se učita google koristim ie7 ali mislim da je greška u u torrentu.Molim hitnu pomoc.


Brzina
Ovako već1 minutu cekam

Brzina Brzina
Hardverski duh.Ovo sam smislio dok sam kretao na spavanje...Why people must drink water and be water cooled because they brains are overclocked peole are much smarter then ccomputer because they ovre
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2009 12:24 (IBM ROADRUNER).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Utorrent?

jel mi može itko detaljno objasnit kako namjestit baš sve postavke tako da download bude savršen

IVAN
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice