Win 10 boot problem

poruka: 24
|
čitano: 4.253
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Win 10 boot problem
Do sinoc je sve radilo najnormalnije i kad sam navecer dosao na pc nece da udje u nijedan fajl,program,start nista(izbacivao je gresku nisam upamtio koju :S) samo task manager radi i neke manje bitne stvari, probam se odlogirati ulogirati i opet isto restartam Pc i jos veci problem...vise nece da boota winse..

Stalno se vrti da repair nije uspio"your Pc did not start correctly"...odem na advance-troubleshoot i tamo probam restore sistem,repair i nista bezuspjesno..sad ima dosta drugih opcija probao sam uci u safe mod sa internet i nisam uspio..

neznam sta dalje jubiturao sam i guglao ali nije mi od pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Win 10 boot problem

Cudno da niko nezna...mogu ući u comand prompt sad sta tu??

Kad odem na systems repair nakon pokušaja popravke restarta se i vrati na pocetak

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Win 10 boot problem

Ima li netko savjet.. nemogu vise bez kompa.probao sam restore syst,probao sam win defalut postavke u biosu,restore point,repair, na kraju sam našao neki tut sa Youtube gdje sam u comand prompt unosio naredbe da registri winsa obnove, ponovno upišu i ništa.Neznam više odakle bi krenuo nebi htio instalirati Windows nanovo,da li bi repair bio uspješan da bootam win sa usb-a pa odaberem repair?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Win 10 boot problem

Zakaj si toliko protiv nove instalacije ? Nova instalacija je definitivno najbrza i najkvalitetnija opcija u tvom slucaju.

Tko zna koliko gresaka imas u sadasnjem sistemu.... Pitanje bi li uopće ikad i uspio sve detektirati i popraviti. Taj popravak bi mogao potrajati satima, a nova instalacija na formatirani disk će potrajati cca pol vure....

.
9 godina
neaktivan
offline
Win 10 boot problem

Ehh dobro govoriš ali imam dosta slika,fajlova a neznam da li su sve na D disku..nisam smio to napraviti ali više ljudi u kući koristi pc i piše,skida slike sa aparata..Backup nije pravljen nisam mislio da ce tako iznenada zahebati stvar pc je relativno nov sluzi samo za surf i gore navedeno.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Win 10 boot problem

Nema veze. Fajlovi ti budu u mapi Windows.old.Samo nemoj kod instala formatirati C particiju.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 boot problem

Uspio sam sa novom instalacijom Windowsa..nasao sam i mapu win.old sad pitanje mogu li sve programe koristiti iz te mape ili ih sve opet instalirati ...

Svakako važno mi je da su tu dokumenti, slike sacuvani..

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 13:47 (dasan).
10 godina
offline
Win 10 boot problem

Programe ponovo instaliraj, a podatke ručno prebaci iz Windows.old pa da onda obriši putem Disk Cleanupa

 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Win 10 boot problem

I izvuci iz ovoga lekciju o važnosti backupa tebi bitnih podataka.

.
9 godina
neaktivan
offline
Win 10 boot problem

Dižem staru temu jer neznam u cem je problem kad udjem u windows.old mapu nemogu otvoriti nista sve je prazno a znam da sam prije neki mjesc uspio tamo naci sve stare fajlove..

Jel moguce da je neki program sam izbrisao komplet sve fajlove i foldere iz te mape ??

Sjetio sam se jednog nacina pa cu probati sa njime Recuve...

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 21:36 (dasan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Win 10 boot problem

mislim da ti se windows old folder brise nakon nekog perioda tipa mjesec dana

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Win 10 boot problem

Da obriše se to sam sad saznao,,,,nego sad sam sa recuveom vratio masu nekih fajlova u win.old datoteku ali nigdje nemogu pronaci slike i dokumente jedino sta mi i je bitno....

da li ici opet na recuve pa ta mapa i onda oznaciti samo slike i dokumente ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Win 10 boot problem

dokumenti se ne bi trebali tamo nalaziti.. tj upgrade (koji je kreirao .old) dokumente muvne na novi OS, pict/desk.. tako da nije jasno što i gdje si držao. (da ne solimo ranu ako nemaš backup..).

ako si već tražio i nema, .. kako objasniti, PC je deterministički stroj, 2+2=4 .. bezbroj puta možeš ponoviti istu stvar i rezultat je isti. Podaci se ne čuvaju u .old odnosno, uz dovoljno vremena, backup je razlika između bitnih i izgubljenih podataka...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 boot problem

Pa nisam znao da ce se old.mapa sama izbrisati :S i da vise nikako necu moci vratiti slike iz nje jer ih eto nisam imao vremena kad premjestiti(bio na putu recimo ili je pc bio u kvaru) ko god je to smislio nije bas najbistriji...

Inace te Pc pita svaku glupost da potvrdis a ovako nesto bitno eto izbrise sam nakon nekog perioda bez da i mukne(beepne) i kako sad ja da vratim te dokumente

8 godina
odjavljen
offline
Re: Win 10 boot problem

Znaci ti si jednom zamalo popusio podatke i uspio ih dobiti natrag i nista nisi preduzeo da ih ne izgubis opet i naravno izgubio si ih..... Koliko puta trebas izgubiti podatek da potrosis 5 minuta na otvaranje nekog cloud servisa? I jos 15 na pravljenej imagea particije......

9 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 boot problem

Pa planirao sam kad uhvatim vremene sortitati iz te mape sve prebaciti na usb,nesto obrisati-treba bi vremena...

poanta price je da nisam znao da ce to samo izbrisati niti me igdje obavjestilo,loše je to urađeno na winsima

8 godina
odjavljen
offline
Re: Win 10 boot problem

Nije to lose uradjeno u windowsim tj to je tako svagdje.....

Briga o podacima je tvoja i nicija druga. 

 

"To prevent data loss, we highly recommend backing up your files and settings to an external drive before resetting, refreshing, upgrading, or reinstalling Windows.

 

You have only 28 days to retrieve most files from the Windows.old folder, beginning from the time you install, upgrade to, refresh, or reset Windows 8.1. After that time, most of the content of Windows.old is automatically deleted.

 

Files and settings stored in the Users or Documents and Settings subfolders of Windows.old (including the default My Documents folder in Windows XP) might still be available in Windows.old after 28 days, but other files, including Windows installation files, will be deleted. If you reinstall, reset, or refresh Windows, the previous Windows.old folder is replaced by a new Windows.old folder."

 

Ovo ti kaze MS na tu temu....

 

https://support.microsoft.com/en-us/help/17125/windows-8-restore-files-old-folder-upgrade

13 godina
neaktivan
offline
Win 10 boot problem

Kako je ihush rekao u windows old ne trebaju da se nalaze tvoji dokumenti niti instalirane aplikacije sve se premješta na novu odnosno istu lokaciju kao na prethodnoj verziji windowsa. Windows.old se nalazi nakon repair/ update, tako da se nemoj kajati što nisi prebacio podatke iz windows.old jer ih tamo nećeš naći (nalaze se samo sistemske datoteke predodređene za vraćanje sistema prije update-a, npr to si mogao uraditi kad ti se desio taj problem sa windowsom).

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 boot problem

Ali bili su tamo nasao sam ih samo ih nisam prebacio sve je bilo lijepo posloženo do desktop ikona do recepata,dokumenata,slika...znaci nemoze se vise vratiti iz old.mape ok to je to D:

10 godina
offline
Re: Win 10 boot problem

Vjerujem da ti je sve iz "My documents" (doc,slike,videa, muzika) ostalo sačuvano ....ali ono što je umjesto prečaca(shortcuts) bilo u mapi "Desktop"  nije čudo da si izgubio jer se tamo trebaju nalaziti samo oni a ne mape sa tvojim podacima.

9 godina
neaktivan
offline
Win 10 boot problem

Recuva vrati masu registrija i nekih datoteka ali nista od slika i doc...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 boot problem
dasan kaže...

Recuva vrati masu registrija i nekih datoteka ali nista od slika i doc...

 pokušaj sa ovim 

14 godina
offline
Win 10 boot problem

pozdrav ljudi

 

imam boot problem na windows 10

 

prilikom pokušaja pokretanja javlja

mi se bsod kao u videu i pokušao

sam ga riješiti na više načina ali

ništa nije uspilo

 

pokušavam preko command prompta i

kada upišem dir za particiju na kojoj su

mi windowsi samo mi napiše da je disk

rezerviran za windowse a ne kao što je

u videu da vidi sve što je u windowsima

 

pokušao sam dir i na svim ostalim diskovima

ali opet nisam ništa uspio napraviti

 

pomozite ako možete

 

hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Win 10 boot problem
filip1 kaže...

pozdrav ljudi

 

imam boot problem na windows 10

 

prilikom pokušaja pokretanja javlja

mi se bsod kao u videu i pokušao

sam ga riješiti na više načina ali

ništa nije uspilo

 

pokušavam preko command prompta i

kada upišem dir za particiju na kojoj su

mi windowsi samo mi napiše da je disk

rezerviran za windowse a ne kao što je

u videu da vidi sve što je u windowsima

 

pokušao sam dir i na svim ostalim diskovima

ali opet nisam ništa uspio napraviti

 

pomozite ako možete

 

hvala

 

 

 - ako mozes najbolje ti je to odma srusit, instalirat lijepo, na novo. 

- podatke ako imas skini neki linux to go, stavis iso file na usb (preko yumi-a). skines podatke na neki hdd.

- onda sve particije izbrisi pa ih ponovo podijeli. 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice