Win 7 Professional 64 bit se ne bootaju

poruka: 7
|
čitano: 1.375
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Win 7 Professional 64 bit se ne bootaju

Laptop mi je u 4. mjesecu počeo čudno raditi. Prvo je radio jako sporo, pa je počeo izbacivati neki blue screen (otvarao sam bio temu za to, ali sam problem "rješio" kombinacijom Ccleanera i chkdsk komandi u Command Promptu). Neko vrijeme je radio ok dok nije skroz prestao raditi. Budući da imam i komp, laptop je čekao više slobodnog vremena da se pozabavim njime, što je bilo danas.

 

Budući da na njemu nemam nekih prevažnih stvari, mislio sam napraviti jednostavno čistu instalaciju Windowsa (legalni, samo da bude jasno, preko faxa). Instalacija zapne na "Setup is starting"" ekranu. Vratio sam BIOS na deafult postavke, opet isto, Win se ne dižu uopće. Ako palim normalno nakon paljenja mi brzo bljesne blue screen i resetira se, a ako palim u safe modu, dođe do file-a Aswsnx.sys i stane (nešto vezano uz Avast AV, nisam siguran još što točno se događa). Znači ne mogu podići OS uopće, ne mogu napraviti instalaciju...

 

Probao sam ići na startup repair, ništa.

Kad u instalaciji stisnem Repair my PC opet ništa.

 

Mogu jedino upaliti CMD sa shift i F10. Tamo sam probao diskpart naredbu. Izbaci mi ona tri retka (zadnji je nešto tipa "on this PC:.....") i to je to, ne mogu ništa drugo nego ugasiti prozor.

Napravio sam sve bootrec.exe naredbe. scanos i rebuildbcd traju satima i ništa se ne događa... znači ne mogu apsolutno ništa, bar od ovoga što sam naveo da sam probao.

 

Lampica od harda normalno svijetli sve dok ne dođe do tog dijela gdje sve zapne (bez obzira šta radim).

 

Nemam više ideja šta napraviti, dal jednostavno kupiti novi hard? Jel uopće je stvar u hardu, ni to ne znam?

Tako da bi mi bilo kakva pomoć dobro došla.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Win 7 Professional 64 bit se ne bootaju

skini si Hiren's (ili neku linux live distribuciju) i bootaj s njim laptop pa provjeri hardware laptopa sa alatima koji su u Hiren'su

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Win 7 Professional 64 bit se ne bootaju
filips989 kaže...

Laptop mi je u 4. mjesecu počeo čudno raditi. Prvo je radio jako sporo, pa je počeo izbacivati neki blue screen (otvarao sam bio temu za to, ali sam problem "rješio" kombinacijom Ccleanera i chkdsk komandi u Command Promptu). Neko vrijeme je radio ok dok nije skroz prestao raditi. Budući da imam i komp, laptop je čekao više slobodnog vremena da se pozabavim njime, što je bilo danas.

 

Budući da na njemu nemam nekih prevažnih stvari, mislio sam napraviti jednostavno čistu instalaciju Windowsa (legalni, samo da bude jasno, preko faxa). Instalacija zapne na "Setup is starting"" ekranu. Vratio sam BIOS na deafult postavke, opet isto, Win se ne dižu uopće. Ako palim normalno nakon paljenja mi brzo bljesne blue screen i resetira se, a ako palim u safe modu, dođe do file-a Aswsnx.sys i stane (nešto vezano uz Avast AV, nisam siguran još što točno se događa). Znači ne mogu podići OS uopće, ne mogu napraviti instalaciju...

 

Probao sam ići na startup repair, ništa.

Kad u instalaciji stisnem Repair my PC opet ništa.

 

Mogu jedino upaliti CMD sa shift i F10. Tamo sam probao diskpart naredbu. Izbaci mi ona tri retka (zadnji je nešto tipa "on this PC:.....") i to je to, ne mogu ništa drugo nego ugasiti prozor.

Napravio sam sve bootrec.exe naredbe. scanos i rebuildbcd traju satima i ništa se ne događa... znači ne mogu apsolutno ništa, bar od ovoga što sam naveo da sam probao.

 

Lampica od harda normalno svijetli sve dok ne dođe do tog dijela gdje sve zapne (bez obzira šta radim).

 

Nemam više ideja šta napraviti, dal jednostavno kupiti novi hard? Jel uopće je stvar u hardu, ni to ne znam?

Tako da bi mi bilo kakva pomoć dobro došla.

 Kao što je kolega Wolverine rekao, bootaj Hirens BootCD i bootaj Mini XP i nađi HDTune, skini kvačicu sa Quick Scan i odvrti test. Također odvrti memtest 8 passova (ostavi preko noći) da nije RAM u pitanju.

 

Ako možeš bootati u RE (Recovery Enviroment ili Repair Your PC) ili Safe Mode sa CMD,reci pa da ti dam instrukcije da bootaš FRST preko CMD i da vidim je li malware prisutan.

Lupio si TD ? Nadam se da nemaš 12 godina ;) http://techforums.ml
11 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 Professional 64 bit se ne bootaju

Ne mogu bootati nikako. Jedino sto sam uspio je shit+F10 na pocetku instalacije da udjem u cmd, ali i on zapne cim rafi nesta konkretno.

 

Uglavnom, taj Hiren's, (nisam nikad koristio) normalno napravim usb za bootanje s njim gore? 4GB ce biti dosta pretpostavljam.

16 godina
offline
Re: Win 7 Professional 64 bit se ne bootaju
filips989 kaže...

Ne mogu bootati nikako. Jedino sto sam uspio je shit+F10 na pocetku instalacije da udjem u cmd, ali i on zapne cim rafi nesta konkretno.

 

Uglavnom, taj Hiren's, (nisam nikad koristio) normalno napravim usb za bootanje s njim gore? 4GB ce biti dosta pretpostavljam.

 ako baš želiš sa usb-a pokrenuti hiren's upute su tu: http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

 

ja ga koristim sa cd-a (a i za napraviti usb trebaš ga na cd-u):http://www.proyectobyte.com/hirens-boot-2/hirens-boot-cd-15-2-usb-2014-everything-one-cd?lang=en

10 godina
odjavljen
offline
Win 7 Professional 64 bit se ne bootaju

I USB od 1GB je dovoljan. USB napravi sa Rufus.

Lupio si TD ? Nadam se da nemaš 12 godina ;) http://techforums.ml
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 Professional 64 bit se ne bootaju

DVD rom mi je krepao prije jedno dvije godine tako da nista od bootanja s cd-a. Probat cu sutra pa javim rezultate.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice