Windows 10 problem

poruka: 14
|
čitano: 5.387
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
windows 10

ovako imam jedan problem ... neki dan sam upgrade napravio sa 8.1 na 10 i naci sve normalno radi al kad recimo ugasim komp i preko noci je ugasen i ujutro ga idem upalit ... dode do win loga onog plavog od 10 i ni ne dode onaj kruzic dolje ugasi mi se komp ... ako neko zna molio bi za pomoc :P i kad ponovo upalim onda mi je normalno 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: windows 10

Moguće mu nešto ne paše što je prije bilo instalirano u Windowsima 8.1. Iz tako škrtog opisa problema bojim se da ti nitko ne može ništa previše pomoći. Idealno bi bilo da sad "na čisto" instaliraš 10-ku - problem ti se tada ne bi trebao javljati. Ako bi ti se i dalje javljao, onda je vjerojatno uzrok neki komad hardvera, odnosno vjerojatnije driver za taj komad hardvera.

10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 problem

rijesio sam ... diskovi su bili problem ... 

u biosu nisu bili dobro poredani pa su stopali jedan drugog ... sad je sve super :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 problem
bok ,imam problem. instalirao sam windows 10 upade sa 8.1 nakon toga sam isao clean install preko dvd-a(iso file sa stranice microsofta ) i kada odaberem u boot-u cd pokrene se i pojavi se"ucitaj upravljacki program, na racunalu nema potrebnog upravljackog programa za dvd,usb ili tvrdi disk..." nakon toga sam uspio nekako clean install nesto sam u biosu namjestao i uspjelo mi je pokrenuti instalaciju i imstalirao sam win na jednu particiju ostale sam uklonio..i kada se laptop upali ne prepoznaje dvd,u my computeru opce nema optickog diska a u device manageru pise da ispravno radi,ni jedno rjesenje s interneta nije upalilo za dvd.. pa bi htio opet na clean install ali opet mi se pojavljuje da fali upravljacki program... zna li netko kako to rijesiti ?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 problem
Pozdrav! Imam 3 pitanja. Ništa mi ne utječe na rad, ali malo zbunjuje...
1. Zašto Win kaže da su mi iskorištena 2 od 4 RAM utora na matičnoj ako ustvari imam općenito samo 2 utora na matičnoj i oba su iskorištena?
2. Zašto dodavanje RAM keksa Win tumači kao power kernel critical kao da sam ga prisilno ugasio?
3. Zašto ne mogu pokrenuti neke aplikacije kao što su kalendar itd... ? I zatamnjene budu u start meniju...
Imam slike tu dolje za sve osim za event viewer...
HVALA!
dr. Watson
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 problem
diskDEfragmenter kaže...
Pozdrav! Imam 3 pitanja. Ništa mi ne utječe na rad, ali malo zbunjuje...
1. Zašto Win kaže da su mi iskorištena 2 od 4 RAM utora na matičnoj ako ustvari imam općenito samo 2 utora na matičnoj i oba su iskorištena?
2. Zašto dodavanje RAM keksa Win tumači kao power kernel critical kao da sam ga prisilno ugasio?
3. Zašto ne mogu pokrenuti neke aplikacije kao što su kalendar itd... ? I zatamnjene budu u start meniju...
Imam slike tu dolje za sve osim za event viewer...
HVALA!

1. - jer su MBO/broj DIMM utora zapravo stvar izvedbe, može biti 4 ili 2.. (ili 1) utor i to je podatak chipseta, soft ne zna postoji li zalemljen utor, soft vidi mogućnost.. nevažno. (važnije koliko je max i koja gustoća kad ti zateba više RAMa).

2. - pazi!.. vrlo opasno, problem su OS-defaulti, tj defaultno je standby/hybernacija.. to nije gašenje.

druga moguća stvar je sam BIOS/default, koji može svaki nestanak struje tumačiti kao 'alarm' kod idućeg paljenja (i traži postvku-potvrdu BIOSa, neki čak resetiraju sve i moraš podesiti .. ili je defaultna postavka OK pa ne primjetiš problem). Pošto je sad sve uefi.. i sam OS može kontrolirati iste stvari. Provjeriti verziju BIOSa, postavke, .. zapravo možeš i ignorirati kao poruku, važno je samo da je računalo stvarno ugašeno (propisno).

3. imaš problem. Uzrok? na normalnoj instalaciji bi radilo, sad jel ovo posljedica tvojih gašenja-dodavanja RAMa.. ili loše instalacije, nekog utilsa, neispravnosti neke komponente.. moraš otkriti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 problem
Imam problem sa mrežnim pogonom. Znači jedan disk je podijeljen u mreži i ja ga pronađem ali kad želim ući u njega i vidjeti podatke javlja grešku i ništa nepiše kako rješiti. Radilo mi je to do prije dva dana i odjednom ne radi. A na drugom kompu mogu ući u taj disk u mreži.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 problem
Hvala puno! Da. Evo error s gašenjem se više ne pojavljuje. Samo kad sam danas dodao RAM, BIOS mi je na početku rekao "New CPU or RAM installed... press F1 to run setup." Ja sam otvorio BIOS i provjerio i piše uredno 16GB. Onda sam sejvao i izašao.. i tada je win zabilježio "problem" s gašenjem.
A ovo što nemam neke aplikacije u Windowsima dogodilo mi se još dok sam nakon svježe instalacije Windowsa sa USB sticka prije tjedan dana instalirao drivere za sve. A kalendar mi je danas "potamnio"...
Skroz mi je nejasno...
I PC i Windows su stari 10 dana:)
Inače, sve radi uredno...
dr. Watson
14 godina
offline
Re: Windows 10 problem
14 godina
offline
Re: Windows 10 problem
gamer18 kaže...
Imam problem sa mrežnim pogonom. Znači jedan disk je podijeljen u mreži i ja ga pronađem ali kad želim ući u njega i vidjeti podatke javlja grešku i ništa nepiše kako rješiti. Radilo mi je to do prije dva dana i odjednom ne radi. A na drugom kompu mogu ući u taj disk u mreži.

 Ne mogu odgovoriti, jer ne znam. Ali prvo što mi pada na pamet je to da su ti se možda nekako, ili nakon imstalacije nečega promijenile postavke dijeljenja, pa idi u centar za mreže i zajedničko korištenje pa provjeri je li sve na mjestu. Druga stvar, ako koristiš mapiranje mrežnog pogona, to je meni znalo bit malo bugovito... npr. kad bi se ugasio modem ili komp na kojem je disk podijeljen, idući put ne bih mogao pristupiti. Zato sam umjesto mapiranja mrežnog pogona samo napravio prečac na desktop i uputio ga na \\naziv pc-a\folder (disk). I tada je bilo u redu. Kad god otvoriš taj shortcut, ideš na taj podijeljeni disk. Eto, to je sve što znam, pa sam rekao za svaki slučaj ako može pomoći.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 problem
Sve sam provjerio ali ništa od toga. Mislim da trebam napravit osnovnu grupu na sva tri pa onda neće bit problema na tom kompu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 problem

sve naj u 2017g.drustvo.ovak ima jedan problem. znaci radi se o drugom racunalu,ovako bil je na njemu windows 7. 64 bit,i onda se pojavio prozor o besplatnoj windows10,pa je ljepo moja supruga povukla tu 10.

ona se ljepo ponasal i radila sve normaln.dok jednog ljepog dana, supruga nije si zakljucala racunalo. i normalno zaboravila lozinku.nekako smo otključali,radil normalno.

od jednom je trazio neke update,i poslje ga vise nebih pokrenio ni bok,e onda ga ugasim pa upalim i dobijes onaj log zacrni ekran i krene ocitavanje s onim bijelim krugom po sredini.pa ga opet restartam,pa stiskam F8

da udem u safe mode.onad displej poplavi,  izbaci da izaberem jezik tipkovnice.  tu sad bude us itd.ali nemorem nista izabrati, jer samo u tom trenu neradi mis ni tipkovnica u bit je zaledeno,pa bih moli pomoc ovako to izgleda.

uvid u slike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 problem
fight kaže...

sve naj u 2017g.drustvo.ovak ima jedan problem. znaci radi se o drugom racunalu,ovako bil je na njemu windows 7. 64 bit,i onda se pojavio prozor o besplatnoj windows10,pa je ljepo moja supruga povukla tu 10.

ona se ljepo ponasal i radila sve normaln.dok jednog ljepog dana, supruga nije si zakljucala racunalo. i normalno zaboravila lozinku.nekako smo otključali,radil normalno.

od jednom je trazio neke update,i poslje ga vise nebih pokrenio ni bok,e onda ga ugasim pa upalim i dobijes onaj log zacrni ekran i krene ocitavanje s onim bijelim krugom po sredini.pa ga opet restartam,pa stiskam F8

da udem u safe mode.onad displej poplavi,  izbaci da izaberem jezik tipkovnice.  tu sad bude us itd.ali nemorem nista izabrati, jer samo u tom trenu neradi mis ni tipkovnica u bit je zaledeno,pa bih moli pomoc ovako to izgleda.

uvid u slike.

 ništa očito više niko ne koristi windows 10,nego su još svi na windows 7.....

a ništa onda moram ponovo podić novi sistem,jer koliko vidim samo mi to ostaje hvala na pomoći......

12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 problem

Da ne otvaram novu temu, imam problem sa windowsom kad upalim računar, imam 2 accounta, i po defaultu prvo moj stoji za ukucavanje passworda. Ukucam svoj password i onda krene login i izbaci mi da je pogrešan password i vrati me na kucanje passworda ali za drugi account. Dakle u fazonu kao da je selektiran bio taj drugi account a ne moj kako je prikazano. I onda kad odaberem ponovo svoj account ukucam pw i uđe normalno. Jedino nisam probao još da ukucam odmah pw za taj drugi account da vidim hoće li ući. 

21.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice