Windows 7 se ne dize ( u Dual-Boot System.u) zaključana tema

poruka: 3
|
čitano: 8.221
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Windows 7 se ne dize ( u Dual-Boot System.u)

 

Da objasnim o kojem tocno je problemu rijec. Dakle vec nekih 8mjeseci pa do danas sam na kompu imao instalirane Windows XP SP3 te Windows 7 Ultimate. Naravno,svaki sistem je bio instaliran na zasebnoj particiji. Win XP na manjoj od 8GB te Windows 7 na srednjoj od 30GB (dok sam trecu najvecu particiju koristio samo za filmove,mjuzu,programe...itd) Kada sam prije 8mj instalirao ovaj "Dual-Boot System" redoslijed je bio taj da sam najprije inst Win 7 a nakon njega Win XP. Windowsi 7 su mi bili defaultni OS a XP sam koristio po potrebi. Sve je radilo savrseno,tj nakon pokretanja kompa u dos promptu se uvijek prikazao onaj tipicni "izbornik" u kojem sam mogao izabrati da li zelim bootati Win XP ili Win 7.

Danas sam isao reinstalirati Win XP,ali ful nova instalacija ilitiga clean install( tj format ove najmanje particije prilikom instalcije sa CD.a)

Nakon sto je format odradjen i poceo proces kopiranja windows xp fajlova na disk, nestalo je struje! Šutim

Nakon sto je dosla,ponovo sam pokrenuo komp, medjutim slijedila je poruka :

"NTLDR is missing. Press any key to restart."

Jasno mi je pojavljivanje te poruke buduci da je instalacija Win XP prekinuta nestankom struje NO ZASTO MI BAR NIJE PONUDJENA OPCIJA POKRETANJA Windowsa 7 ??

Zatim sam ponovio i zavrsio inst Win XP al nakon toga i dalje nemam opciju podizanja Windows 7, tj vise nema onog izbornika za biranje bootanja Win XP ili Win 7.

Pretpostavljam da sam ovom reinstalacijom poremetio nesto u "Windows boot loader"-u ?

Da li je to ikako moguce "rucno" ispraviti, dakle ponovo omoguciti podizanje prethodno instaliranim Windowsima 7 ?

Pitam zato jer mi je NUZNO pristupiti nekim programima( i podacima spremljenim u njihovim postavkama!) a koji su instalirani na Win 7 ! Samo da navedem jedan primjer, npr bookmarks u firefoxu (njima nikako ne mogu pristupiti preko firefoxa instaliranog na Win XP? nazalost nemam backup bookmarksa sa Windows sedmice)

Znam da je opis problema bio dosta dugSmijeh pa se ispricavam zbog toga Cool no nadam da ce opis rijesenja biti kratak Namigiva

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Windows 7 se ne dize ( u Dual-Boot System.u)

Ubaci DVD od Win7, resetiraj komp i odaberi Startup repair. Ako uspije sredit startup, na idućem resetu će te opet dočekat izbor između WinXP i Win7.

13 godina
offline
Windows 7 se ne dize ( u Dual-Boot System.u)

 

Evo problem je rijesen Smijeh

Rjesenje:

 

Nista se ne dobiva umetanjem Win 7 DVD.a i pokretanjem Startup Repair.a jer mi sistem javlja ovaj problem: 

 

Potrebno je napravit 3 koraka koji su opisani OVDJE tj nakon umetanja Win 7 DVD.a u "system recovery options" izabrati comand prompt, zatim locirati folder "boot" na DVD.u od windowsa, te zatim pokrenuti naredbu (u mojem slucaju) "bootsect /nt60 D:\" (ili pokusati sa ove dvije : "bootsect /nt60 SYS";  "bootsect /nt60 ALL"), slika ovdje

 

I eto nakon restarta, Win7 se opet normalno dize.Osmijeh

 

Nakon toga je potrebno instalirati besplatan programcic EasyBCD. U njegovim postavkama "Add/Remove Entries" je uz postojeci "windows 7 ultimate" samo potrebno dodati jos i stavku u kojoj je win xp. I to je to! Sada se pri pokretanju kompa opet pojavljuje "dual boot izbornik" u kojem mogu birati izmedju Win 7 i Win XP! Stvar opet sljaka kao da uopce nikad nije doslo do ovog problema!Namigiva

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2010 0:59 (Child Of Bodom).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice