WIndows 8 dual boot ?

poruka: 39
|
čitano: 7.902
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
WIndows 8 dual boot ?

Vec sam ga instalirao i imam spremljen WIndows 7 i sve fileove u mapu: Windows.old .. Zanima me kako da pristupim WIndows 7 ?

 

Ne pita mi koji cu OS izabrat kad palim kompjuter

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?

ček ti si instalirao na istu particiju gdje ti je bio win7?

 

mislim da nikako više...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................na glupa pitanja odgovaram sa: ke????
14 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
XXX-Man kaže...

ček ti si instalirao na istu particiju gdje ti je bio win7?

 

mislim da nikako više...

Nazalost da, al dobro ionako mi je pc bio u ku*cu ma mi nije ža.. znaci nikako ?

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
14 godina
moderator
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?

ne

dual boot se radi tako da se svaki OS instalira na drugu particiju, a ne tako

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................na glupa pitanja odgovaram sa: ke????
14 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
markomarko kaže...
XXX-Man kaže...

ček ti si instalirao na istu particiju gdje ti je bio win7?

 

mislim da nikako više...

Nazalost da, al dobro ionako mi je pc bio u ku*cu ma mi nije ža.. znaci nikako ?

/facepalm - sorry zbog ovoga, ali ne mogu odoljeti

 

Da. Za Dual-boot trebaš instalirat na drugu particiju.

 

Ne preporučam ti da ostaneš samo na osmici. Instaliraj sedmicu na neku drugu particiju.

You're NOT relevant, you're NOT right and no, I DON'T care.
14 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
roko121roko kaže...
markomarko kaže...
XXX-Man kaže...

ček ti si instalirao na istu particiju gdje ti je bio win7?

 

mislim da nikako više...

Nazalost da, al dobro ionako mi je pc bio u ku*cu ma mi nije ža.. znaci nikako ?

/facepalm - sorry zbog ovoga, ali ne mogu odoljeti

 

Da. Za Dual-boot trebaš instalirat na drugu particiju.

 

Ne preporučam ti da ostaneš samo na osmici. Instaliraj sedmicu na neku drugu particiju.

Da instaliram 7 ..   ? Ne znam malo ljudi je do sada instaliralo Sedmicu poslje 8, tako da mislim da cu sjebat nesto.   No sta ju ca s ovim folderom : WIndows.old  sve mi je tu spremljeno..

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
14 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
markomarko kaže...
roko121roko kaže...
markomarko kaže...
(...)

/facepalm - sorry zbog ovoga, ali ne mogu odoljeti

 

Da. Za Dual-boot trebaš instalirat na drugu particiju.

 

Ne preporučam ti da ostaneš samo na osmici. Instaliraj sedmicu na neku drugu particiju.

Da instaliram 7 ..   ? Ne znam malo ljudi je do sada instaliralo Sedmicu poslje 8, tako da mislim da cu sjebat nesto.   No sta ju ca s ovim folderom : WIndows.old  sve mi je tu spremljeno..

1. To bih bio ja

2. Ne možeš sjebat ništa instalacijom Windowsa na drugu particiju

3. Možeš si taj folder slobodno zabit u rektum zato jer ti većina stvari neće raditi. Jedino neki sačuvani dokumenti/e-mailovi i slično

You're NOT relevant, you're NOT right and no, I DON'T care.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2011 13:35 (roko121roko).
14 godina
moderator
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
markomarko kaže...

Da instaliram 7 ..   ? Ne znam malo ljudi je do sada instaliralo Sedmicu poslje 8, tako da mislim da cu sjebat nesto.   No sta ju ca s ovim folderom : WIndows.old  sve mi je tu spremljeno..

već si shebao što si mogao..

 

što ti ju tu spremljeno? tu su samo datoteke koje bi bile prije u C:/Windows folderu

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................na glupa pitanja odgovaram sa: ke????
14 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
XXX-Man kaže...
markomarko kaže...

Da instaliram 7 ..   ? Ne znam malo ljudi je do sada instaliralo Sedmicu poslje 8, tako da mislim da cu sjebat nesto.   No sta ju ca s ovim folderom : WIndows.old  sve mi je tu spremljeno..

već si shebao što si mogao..

 

što ti ju tu spremljeno? tu su samo datoteke koje bi bile prije u C:/Windows folderu

Nisu, tu su svi fileovi iz C diska kad je bio na sedmici.

You're NOT relevant, you're NOT right and no, I DON'T care.
14 godina
moderator
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
roko121roko kaže...

Nisu, tu su svi fileovi iz C diska kad je bio na sedmici.

ako ti tako kažeš...

ja sam jednom instalirao namjerno sedmicu preko sedmice i bili su samo fileovi iz windows foldera :/

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................na glupa pitanja odgovaram sa: ke????
14 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
roko121roko kaže...
markomarko kaže...
roko121roko kaže...
markomarko kaže...
(...)

/facepalm - sorry zbog ovoga, ali ne mogu odoljeti

 

Da. Za Dual-boot trebaš instalirat na drugu particiju.

 

Ne preporučam ti da ostaneš samo na osmici. Instaliraj sedmicu na neku drugu particiju.

Da instaliram 7 ..   ? Ne znam malo ljudi je do sada instaliralo Sedmicu poslje 8, tako da mislim da cu sjebat nesto.   No sta ju ca s ovim folderom : WIndows.old  sve mi je tu spremljeno..

1. To bih bio ja

2. Ne možeš sjebat ništa instalacijom Windowsa na drugu particiju

3. Možeš si taj folder slobodno zabit u rektum zato jer ti većina stvari neće raditi. Jedino neki sačuvani dokumenti/e-mailovi i slično

Mozes linkat neki tutorial da pratim korak po korak.

 

Znaci meni je WIndows 7 i WIndows 8 na C disku, onda cu Windows 7 opet instalirat na D disk ?

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
14 godina
moderator
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
markomarko kaže...

Mozes linkat neki tutorial da pratim korak po korak.

 

Znaci meni je WIndows 7 i WIndows 8 na C disku, onda cu Windows 7 opet instalirat na D disk ?

imaš tutoriale na forumu, upotrijebi tražilicu

 

nemaš ti više win7 nigdje, shvati to!

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................na glupa pitanja odgovaram sa: ke????
14 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
markomarko kaže...
roko121roko kaže...
markomarko kaže...
roko121roko kaže...
(...)

1. To bih bio ja

2. Ne možeš sjebat ništa instalacijom Windowsa na drugu particiju

3. Možeš si taj folder slobodno zabit u rektum zato jer ti većina stvari neće raditi. Jedino neki sačuvani dokumenti/e-mailovi i slično

Mozes linkat neki tutorial da pratim korak po korak.

 

Znaci meni je WIndows 7 i WIndows 8 na C disku, onda cu Windows 7 opet instalirat na D disk ?

Ne treba ti tutorijal, samo ubaci Windows 7 disk, bootaj sa njega, instaliraj na particiju na kojoj nije Windows 8.

A folder Windows.old ti samo služi da možeš izvući neke stvari ako ti trebaju, ništa više i ništa previše korisno.

You're NOT relevant, you're NOT right and no, I DON'T care.
14 godina
neaktivan
offline
WIndows 8 dual boot ?

Pa mogu li ja preko diska gdje je WIndows 8 ? Naprimjer ako mi ne ispadne koristan za ono sto mi je trebao

 

 

I mogu li instalirat tako da stavim SETUP na D disk i instaliram Windows na C disk.  Tako sam s osmicom napravio

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
markomarko kaže...

Pa mogu li ja preko diska gdje je WIndows 8 ? Naprimjer ako mi ne ispadne koristan za ono sto mi je trebao

 

 

I mogu li instalirat tako da stavim SETUP na D disk i instaliram Windows na C disk.  Tako sam s osmicom napravio

1. Možeš prebrisati osmicu, naravno.

2. Zbunio si me, objasni.

You're NOT relevant, you're NOT right and no, I DON'T care.
14 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
roko121roko kaže...
markomarko kaže...

Pa mogu li ja preko diska gdje je WIndows 8 ? Naprimjer ako mi ne ispadne koristan za ono sto mi je trebao

 

 

I mogu li instalirat tako da stavim SETUP na D disk i instaliram Windows na C disk.  Tako sam s osmicom napravio

1. Možeš prebrisati osmicu, naravno.

2. Zbunio si me, objasni.

Windows 7 install folder na D disku.

 

Ja instaliram putem toga, bez CDa

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
16 godina
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?

nije niš syebao ni izgubio kaj ga plašite..

spremi na sigurno (par dvd-a, vanjski disk, flash disk, no najbolja opcija je da staviš na drugu particiju ako je imaš.. ak je nemaš, napravi je, neka bude velika kao windows.old folder, par gb više za svaki slučaj) cijeli windows.old folder, nakon toga napravi instalaciju windowsa 7 po običaju kak već ide..

kad je instalacija gotova, još jednom bootaj windows 7 instalaciju i uđi u cmd, preko njega samo zamijeni nove windows foldere (windows, users, perflogs, program files, programdata ... mislim da ima jedno 6-7 foldera) sa onima iz windows.old .. nakon kaj si to napravio, bootaj normalno windowse kao i do sada, sve preference, instalacije, dokumenti i ostalo će biti na svojem mjestu kao i prije. oni novi folderi/dokumenti koji su nastali nakon nove instalacije win7 slobodno nafrljiš u recycle bin.

 

alternativno možeš dignut neki ubuntu live distribuciju i iste te foldere prebacit na nešto lakši način sa klikanjem miša i time izbjegneš korištenje cmd-a

 

--------------------------

nego, kod windows 8 instalacije me strašno živcira kaj se ne može (kao npr win7) pokrenut iz windowsa a da ne napravi kaos kao kolegi iznad.

nema nikakvog upozorenja niti pitanja na koju particiju se želi instalirat nego puf, on se lijepo instalira ni manje ni više preko "starog" OS-a

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2011 14:03 (nixass).
14 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
markomarko kaže...
roko121roko kaže...
markomarko kaže...

Pa mogu li ja preko diska gdje je WIndows 8 ? Naprimjer ako mi ne ispadne koristan za ono sto mi je trebao

 

 

I mogu li instalirat tako da stavim SETUP na D disk i instaliram Windows na C disk.  Tako sam s osmicom napravio

1. Možeš prebrisati osmicu, naravno.

2. Zbunio si me, objasni.

Windows 7 install folder na D disku.

 

Ja instaliram putem toga, bez CDa

OK. Instaliraj kako znaš, samo se pobrini da ne instaliraš preko osmice (ako želiš zadržati osmicu)

You're NOT relevant, you're NOT right and no, I DON'T care.
14 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
nixass kaže...

nije niš syebao ni izgubio kaj ga plašite..

spremi na sigurno (par dvd-a, vanjski disk, flash disk, no najbolja opcija je da staviš na drugu particiju ako je imaš.. ak je nemaš, napravi je, neka bude velika kao windows.old folder, par gb više za svaki slučaj) cijeli windows.old folder, nakon toga napravi instalaciju windowsa 7 po običaju kak već ide..

kad je instalacija gotova, još jednom bootaj windows 7 instalaciju i uđi u cmd, preko njega samo zamijeni nove windows foldere (windows, users, perflogs, program files, programdata ... mislim da ima jedno 6-7 foldera) sa onima iz windows.old .. nakon kaj si to napravio, bootaj normalno windowse kao i do sada, sve preference, instalacije, dokumenti i ostalo će biti na svojem mjestu kao i prije. oni novi folderi/dokumenti koji su nastali nakon nove instalacije win7 slobodno nafrljiš u recycle bin.

 

alternativno možeš dignut neki ubuntu live distribuciju i iste te foldere prebacit na nešto lakši način sa klikanjem miša i time izbjegneš korištenje cmd-a

 

--------------------------

nego, kod windows 8 instalacije me strašno živcira kaj se ne može (kao npr win7) pokrenut iz windowsa a da ne napravi kaos kao kolegi iznad.

nema nikakvog upozorenja niti pitanja na koju particiju se želi instalirat nego puf, on se lijepo instalira ni manje ni više preko "starog" OS-a

Hvala , ima li koji detaljniji tutorial kako zamjenit old fileove s novima ?

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
16 godina
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?

ima ovdje (nek te ne zbuni windows vista, identičan je postupak i za win7)

 

ali tu moraš koristit command prompt.. što zna biti mukotrpno i ne baš pregledno..

ja sam si olakšao tako što sam skinuo linux Ubnutu, stavio ga na usb stick i dignuo Ubuntu Live (ništa se ne instalira na komp, sa sticka ti cijeli ubuntu os kopira u RAM i koristiš ga kao i svaki drugi OS), i iz njega sam brisao (DELETE) novonastale foldere koji mi ne trebaju i na njihovo mjesto stavljati one iz windows.old ..

nakon što je kopiranje gotovo, restartaš komp, uđeš u win7 i sve ti je po starom.. radio sam to nedavno, nema nikakvih problema.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
WIndows 8 dual boot ?

meni nece da boota windows xp, proba sam sa 3 dvda, na jednom je iso na jednom sam extracta..

 

boot device 1st priority: cd drive

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
WIndows 8 dual boot ?

Evo da ne otvaram novu temu tu cu postavit pitalje moze li mi itko objasnit kako da instaliram dual boot imam jednu praznu particiju ali kada pokrenem instalaciju pise mi da odlucim hocu li sve izbrisat sa kompa pa se bojim da mi se sve ne izbrise

uglavnom htjeo bi da mi neko kaze pri iinstalaciji vidnowsa sta trebam napravit?

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
WIndows 8 dual boot ?

Brisanje insatliranih datoteka.

Naime, instalirao sam Windows 8 CP (DB) na externi disk (sata), i sada pokušavam obrisati te datoteke ne mogu?

Sve probao, ali ne ide, i dalje traži adminsitrativnu dozvolu??

Ima neko iskuatvo?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
Koje datoteke?
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
12 godina
neaktivan
offline
WIndows 8 dual boot ?

Bok, imam windows 7 i sad bi tio napravit dual boot sa win 8 ali imam c i d, na d bi stavio win 8 ali tu su mi datoteke, muzika, filmovi, igrice i sve, pa kako cu ja to sad izvest, dajte mi neko tut kako skinit, gdje,kako to napravit i sve

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
ogi219 kaže...

Bok, imam windows 7 i sad bi tio napravit dual boot sa win 8 ali imam c i d, na d bi stavio win 8 ali tu su mi datoteke, muzika, filmovi, igrice i sve, pa kako cu ja to sad izvest, dajte mi neko tut kako skinit, gdje,kako to napravit i sve

Imaš slobodnog mjesta na D particiji? Ako imaš ,u Disk Managementu shrinkaj D particiju za ,recimo ,30 GB ,napravi još jednu particiju i instaliraj Osmicu na nju.

 

Download

 

How to Do a Dual Boot Installation with Windows 8 and Windows 7 (or Vista)

 

Da nebi sje**o Sedmicu ,napravi Clean install!! Znači ,bootaš PC sa instalacijskog dvd-a ili usb-a ,NE ZAPOČINJI INSTALACIJU IZ WINDOWSA!!

 

KLIK na Hvala! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2012 18:49 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
kizo2703 kaže...
ogi219 kaže...

Bok, imam windows 7 i sad bi tio napravit dual boot sa win 8 ali imam c i d, na d bi stavio win 8 ali tu su mi datoteke, muzika, filmovi, igrice i sve, pa kako cu ja to sad izvest, dajte mi neko tut kako skinit, gdje,kako to napravit i sve

Imaš slobodnog mjesta na D particiji? Ako imaš ,u Disk Managementu shrinkaj D particiju za ,recimo ,30 GB ,napravi još jednu particiju i instaliraj Osmicu na nju.

 

Download

 

How to Do a Dual Boot Installation with Windows 8 and Windows 7 (or Vista)

Thanks :D

12 godina
neaktivan
offline
WIndows 8 dual boot ?

@kizo2703 

 

Daj samo mi slikaj kako napravit novu particiiju od D-a ukrast nekoliko gb na disk managmentu.. noob sam u tim stvarima

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: WIndows 8 dual boot ?
ogi219 kaže...

@kizo2703 

 

Daj samo mi slikaj kako napravit novu particiiju od D-a ukrast nekoliko gb na disk managmentu.. noob sam u tim stvarima

Idi po redu!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
WIndows 8 dual boot ?

Fala asu :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice