Windows se neće bootati

poruka: 3
|
čitano: 804
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Windows se neće bootati

Evo već sam lud cijeli dan se borim sa kompom.

Uglavnom stvar je ovakva.

Jutros sam koristio komp i vidim dosta toga steka i reko idem restartat. Poslije restarta dodje screen da nije pronadjen OS da disku i da stavim OS. Reko nesto se sa kablovima zmrdalo.

Otvorio komp iskopcao ssd opet ukopcao i onda mi se normlano pokazao u biosu (prije toga ga nije bilo u biosu). I uglavnom sad kad palim komp vrti mi samo logo on windowsa (windowsi su 8.1) ili dodje na automatic repair i poslije toga crni zaslon i nista se ne dogadja.

Zelio sam uci u safe mode ali ni to nefunkcionira jer je komp ocito prebrz da detektira moj F8. Pokusao sam USB bootable disk napraviti sa winsima (orginal su) ali kad bootam sa usba i odem na repair nista se ne dogadja a kad odem na instal dodje mi preparing instalation i samo se zablokira sve.

Neznam vise sta da radim lud sa, nista ne funkcionira.

Sad skidam ubuntu pa zelim probati prekonjega uci u komp nekako. Jel moguce onda preko linuxa natjerati komp da kad se ponovno upali ode u safe mode?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows se neće bootati

-ovisi kako si postavio BIOS/UEFI tj neće pomoći ako ne možeš do F8.. jer npr FastBoot. (btw, zato postoji opcija iz Win8 da se idući boot pokrene u safemodu.)

-podesi BIOS.

-ako se promjene postavke BIOSa već instaliranom npr win8, tad i kad se sve ispravno, ne boota (ne želi, key itd.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 18:11 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows se neće bootati
ihush kaže...

-ovisi kako si postavio BIOS/UEFI tj neće pomoći ako ne možeš do F8.. jer npr FastBoot. (btw, zato postoji opcija iz Win8 da se idući boot pokrene u safemodu.)

-podesi BIOS.

-ako se promjene postavke BIOSa već instaliranom npr win8, tad i kad se sve ispravno, ne boota (ne želi, key itd.).

 Nakon monogo pokusaja odlucio sam jednostavno skopcati SSD i ostaviti samo HDD i staviti nove windowses. Sad sve super radi a SSD sam ostavio serviseru posto jos ima garancije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice