Wndows 8.1 i windows 10 na istom PC-u boot problem

poruka: 5
|
čitano: 1.984
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Wndows 8.1 i windows 10 na istom PC-u boot problem

Pozdrav raja. Znači imam komp na kome ima dva fizički odvojena hard diska sa po 500 gb i po dvije particije. Na jednom disku je windows 8.1 PRO a na drugom disku je Windows 10. Eh sada problem nastaje kad ja želim da reinstaliram jedan od njih zbog virusa, sporosti nebitno, nakon što deinstaliram jedan sistem ni ovaj drugi neće da butuje. Prije mi je to radilo normalno dok mi je bio windows 7 sa windows 8-com. Kad mi jedan zakaže samo se prebacim na drugi dok ne nađem wremena da popravim ovaj stradali. Samo da napomenem znači nije mi dualboot opcija nego su sistemi instalirani zasebno na dva zasebna diska i promjena jednog na drugi se odrađujeu BIOS-u prije butanja. Da li je neko imao sličan problem, jer mi se ne dize svaki put dva sistema :( Oba sistema su 32-bitna

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 13:25 (PenX).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wndows 8.1 i windows 10 na istom PC-u boot pro

Očito ti je boot particija (System Reserved) samo na jednom disku. Otvori Disk Management i provjeri.

 

Kad hoćeš imati dva potpuno odvojena sistema, prije instalacije svakog moraš isključiti disk na kojem je onaj drugi.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Wndows 8.1 i windows 10 na istom PC-u boot pro

U tome i jeste problem, što sam tako i uradio. Znači oba diska imaju sistem reserved particije i jedan je uvijek isključen kad se drugi diže. Prije nisam imao ovih problema kad sam imao windows 7 i osam zajedno :(

15 godina
offline
Re: Wndows 8.1 i windows 10 na istom PC-u boot pro

-problem bootanja nema veze s verzijom/OSom osim različitih generacija bootmanagera (meni).

-oštećen ti je boot, popravi. npr install medijem/repair. Možda je HW-HDD problem, možda je nepopravljivo, tad možeš bootati s bilo kojim drugim medijem (ako je sam boot problem, ostatak diska recimo ispravan, kao storage HDD), npr s DVDa.. i nastaviš s HDDa.

btw, možeš imati na svakom disku boot, samo ga ažuriraj (dodaj ili ukloni izbor OSa).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 1:02 (ihush).
13 godina
offline
Wndows 8.1 i windows 10 na istom PC-u boot problem

zanima me isti taj problem samo windows7 i windows 10.nekad sam to radio s windows 7 i windows 8 ali koliko se sijecam moralo je ic preko nekoga programa,

ali se sad nesjecam pa molim malu pomoč...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice