Zamjena za Windows Live Mail

poruka: 6
|
čitano: 3.186
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Zamjena za Windows Live Mail

Treba mi zamjena za WLM koja može raditi sa više email računa na istom POP serveru.

 

Da malo odužim, na htnet-u imam više mail adresa koje će koristiti više ljudi. Znači, trebam email klijent koji neće povući poštu sa servera ako na tom računalu ne postoji email adresa za tu i takvu poruku. Ili ti, ako je na računalu medo@htnet.hr, klijent neće skinuti poruku i za brundo@htnet.hr kao što to WLM radi. Nadam se da sam bio jasan.

 

Unaprijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Zamjena za Windows Live Mail

Imaš baš više accounta ili aliasa?

 

Probaj s Thunderbirdom.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena za Windows Live Mail

Pretpostavljam da bi to išlo pod aliase. Jedan account s više aliasa, odnosno više email adresa. Ustvari, nisam siguran jel se to vodi pod aliase ili ne. :D

 

Samo da još jednom probam objasniti. Svi u kući se spajaju na internet preko jednog računa i htnet je tom računu dodijelio email adresu s opcijom da se može otvoriti više adresa na tom računu. Dakle, možeš imati email adrese tipa 123@t-com.hr, 123@htnet.hr, 321@email.htnet.hr, 435@post.t-com.hr. Problem je što windows live mail pokupi poruke za sve adrese bez obzira jel je na tom računalu otvorena neka od tih adresa ili ne. Primjer, na računalu1 nije ukucana 435@post.t-com.hr adresa, ali kad se ulogiraš na WLM on će uredno pokupiti poruku za tu adresu u inbox. Plus. što će ju povući za svaku adresu na tom računalu, pa umjesto jedne poruke dobiješ onoliko koliko imaš adresa.

 

Malo me pamćenje trola, ali gotovo sam siguran da je outlook express znao raditi sa svakom tom adresom posebno. A zato i pitam ovdje jer mi se ne da isprobavati 10-tak mail programa, pogotovo što ne znam koja bi to mogućnost bila. Accounti, aliasi, samo ću zasmraditi registry. Tko pita, ne skita.. tko rano rani.. itd itd. :D

 

Hvala na prijedlogu, ali malo ću još pričekati. Možda netko zna definitivan odgovor.

 

 

 

13 godina
offline
Re: Zamjena za Windows Live Mail

Jesi li razmišljao da umjesto providerovog e-mail koristiš gmail, Yahoo ili neki treći. Riješit ćeš problem vrlo jednostavno i nisi ovisan o provideru (ako ga poželiš zamijeniti).

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena za Windows Live Mail
mario.L_hr kaže...

Jesi li razmišljao da umjesto providerovog e-mail koristiš gmail, Yahoo ili neki treći. Riješit ćeš problem vrlo jednostavno i nisi ovisan o provideru (ako ga poželiš zamijeniti).

 

  Web mail koristim. Za forume :D

 

ISP mail adrese će se koristiti za banke. Plaćanje računa, izvještaji, itd. Malo sam iracionalan i jasno mi je da htnet nije ništa sigurniji od googla, ali jednostavno ne volim ostavljati podatke diljem interneta. ISP mail za posao i plaćanje preko kartice, webmail za gluposti :D

10 godina
offline
Zamjena za Windows Live Mail

Kako se mjenja lozinka za Windows live mail.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice