Zvučni driveri - interferencija

poruka: 16
|
čitano: 3.645
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Zvučni driveri - interferencija

Pozdrav svima, na prošloj matičnoj ploči Gigabyte GA 990X SLI Gaming te na novoj, trenutnoj, ASUS Rog Strix X470-F Gaming imao sam i imam problema sa zvučnim driverima.

Naime, budući da moram instalirat drivere za grafičku Sapphire RX 480 Nitro+OC 8GB u kojima su driveri za HDMI izlaz koji također sadrže nekakav paket zvučnih drivera te s obzirom da moram instalirat i drivere za matičnu ploču, ovdje dolazi do, rekao bih, interferencije.
Dakle, dolazi do ,,sukoba" zvučnih drivera.
Situacija je sljedeća, kad instaliram samo drivere koji dolaze u paketu s driverima za grafičku - sve radi najnormalnije, kad instaliram Realtekove drivere tad nemam zvuk, nikako ne mogu dobit zvuk, niti zadavanjem nekog uređaja kao glavni, niti mijenjanjem frekvencija odašiljanja zvuka, nikako. Kad obrišem Realtekove drivere tad imam zvuk.
Pitanje je sljedeće, da nastavim rad s AMD-ovim driverima ili trebam nešto učinit po tom pitanju? Molim vas samo za konstruktivne odgovore.

Drivere za matičnu ploču skidam, naravno, sa službene stranice ASUS-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 11:47 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zvučni driveri - interferencija
playjob kaže...

Pozdrav svima, na prošloj matičnoj ploči Gigabyte GA 990X SLI Gaming te na novoj, trenutnoj, ASUS Rog Strix X470-F Gaming imao sam i imam problema sa zvučnim driverima.

Naime, budući da moram instalirat drivere za grafičku Sapphire RX 480 Nitro+OC 8GB u kojima su driveri za HDMI izlaz koji također sadrže nekakav paket zvučnih drivera te s obzirom da moram instalirat i drivere za matičnu ploču, ovdje dolazi do, rekao bih, interferencije.
Dakle, dolazi do ,,sukoba" zvučnih drivera.
Situacija je sljedeća, kad instaliram samo drivere koji dolaze u paketu s driverima za grafičku - sve radi najnormalnije, kad instaliram Realtekove drivere tad nemam zvuk, nikako ne mogu dobit zvuk, niti zadavanjem nekog uređaja kao glavni, niti mijenjanjem frekvencija odašiljanja zvuka, nikako. Kad obrišem Realtekove drivere tad imam zvuk.
Pitanje je sljedeće, da nastavim rad s AMD-ovim driverima ili trebam nešto učinit po tom pitanju? Molim vas samo za konstruktivne odgovore.

Drivere za matičnu ploču skidam, naravno, sa službene stranice ASUS-a.

 Pa ako sve radi normalno nastavi sa driverima koji rade. 

 

Inače odsada instaliraj samo drivere od matične ploče sa audio driverima, a u AMD GPU driverima imaš opciju da odčekiraš HDMI audio i oni neće biti instalirani. Ja ih nikada ne instaliram jer su mi jednom pravili distorziju zvuka u igri. Naravno HDMI i zvuk rade sasvim normalno bez obzira što ih nisam instalirao GPU>HDMI>MONITOR>audio izlaz>slušalice i radi zvuk sasvim uredno. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: Zvučni driveri - interferencija

vga audio driver je samo za hdmi izlaz, nema veze s audio karticom u računalu-onboard ili diskretnom, dvije odvojene zvučne kartice kao i sve ostalo 'dvoje' (printeri, miševi, vga, disk..).

-ako instaliraš pogrešan driver ili je hw neispravan (ili disejblan u biosu..) tad se može desiti .. to što ti se desi. :)

-nije svaki rtl driver isti, razne serije-generacije, slično kao intel vga u cpu.. + dodaj na to problem w10 do 1703 kad sam win mijenja svašta, kompatibilnost..

+ od w8, ako driver nije certificiran, ne instalira se.. tad moraš u 'safe-reboot-f7'.. da bi win dozvolio install + nakon tog problem autoupdatea koji opet može napraviti nešto svoje itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Zvučni driveri - interferencija
boxer kaže...
playjob kaže...

Pozdrav svima, na prošloj matičnoj ploči Gigabyte GA 990X SLI Gaming te na novoj, trenutnoj, ASUS Rog Strix X470-F Gaming imao sam i imam problema sa zvučnim driverima.

Naime, budući da moram instalirat drivere za grafičku Sapphire RX 480 Nitro+OC 8GB u kojima su driveri za HDMI izlaz koji također sadrže nekakav paket zvučnih drivera te s obzirom da moram instalirat i drivere za matičnu ploču, ovdje dolazi do, rekao bih, interferencije.
Dakle, dolazi do ,,sukoba" zvučnih drivera.
Situacija je sljedeća, kad instaliram samo drivere koji dolaze u paketu s driverima za grafičku - sve radi najnormalnije, kad instaliram Realtekove drivere tad nemam zvuk, nikako ne mogu dobit zvuk, niti zadavanjem nekog uređaja kao glavni, niti mijenjanjem frekvencija odašiljanja zvuka, nikako. Kad obrišem Realtekove drivere tad imam zvuk.
Pitanje je sljedeće, da nastavim rad s AMD-ovim driverima ili trebam nešto učinit po tom pitanju? Molim vas samo za konstruktivne odgovore.

Drivere za matičnu ploču skidam, naravno, sa službene stranice ASUS-a.

 Pa ako sve radi normalno nastavi sa driverima koji rade. 

 

Inače odsada instaliraj samo drivere od matične ploče sa audio driverima, a u AMD GPU driverima imaš opciju da odčekiraš HDMI audio i oni neće biti instalirani. Ja ih nikada ne instaliram jer su mi jednom pravili distorziju zvuka u igri. Naravno HDMI i zvuk rade sasvim normalno bez obzira što ih nisam instalirao GPU>HDMI>MONITOR>audio izlaz>slušalice i radi zvuk sasvim uredno. 

 Dakle, da nanovo instaliram oba drivera, ali da prilikom instalacije AMD grafičkih drivera izaberem custom install i da tamo otkvačim HDMI audio?

15 godina
offline
Re: Zvučni driveri - interferencija

Pa ako ti je to bitno onda tako uradi, ja sam ti samo naveo kakve opcije imaš u tom tvojem "problemu". 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
9 godina
offline
Re: Zvučni driveri - interferencija
boxer kaže...

Pa ako ti je to bitno onda tako uradi, ja sam ti samo naveo kakve opcije imaš u tom tvojem "problemu". 

 

 

 Pa je, zato što kad igram CS:GO potreban mi je točan zvuk gdje se netko kreće, na ovim od driverima od grafičke ne mogu pravilo razaznat gdje se igrač nalazi.
Također, čudan je glas i zvuk na youtube-u.

Probat ću tako onda.

9 godina
offline
Zvučni driveri - interferencija

Pa ja više ne znam šta radit, probao sam obrisat AMD-ove drivere i instalirat Realtek-ove i opet ništa.
U zvukovima mi skače ona skala jačine zvuka, ali zvuka nema.
Šta radit?

Koja je poanta dat drivere ako mi zvuka nema, a bez drivera zvuka ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zvučni driveri - interferencija
playjob kaže...

Pa ja više ne znam šta radit, probao sam obrisat AMD-ove drivere i instalirat Realtek-ove i opet ništa.
U zvukovima mi skače ona skala jačine zvuka, ali zvuka nema.
Šta radit?

Koja je poanta dat drivere ako mi zvuka nema, a bez drivera zvuka ima.

 -stvarno baš ništa nije jasno? .. :)

-kako slušaš zvuk? na zvučnicima žicom iz zvučne-audio kartice ili na tv-monitoru kroz hdmi kabel? To su dvije odvojene zvučne kartice i nemaju veze jedna s drugom, .. neovisno.

 

edit: tj to znači (kao jedan mogući scenarij), da koristiš hdmi audio i da kad deinstaliraš zvučnu sys koristi jedinu preostalu.. dok kad instaliraš zvučnu, tad koristi nju ali ti spajaš na hdmi koj s tim nema veze pa tako ni zbuka .. ili da je zvučna neispravna (mute.. ne radi) ili pogrešan driver pa je rezultat isti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 16:41 (ihush).
9 godina
offline
Zvučni driveri - interferencija

Slušam slušalicama priključenim u zelene boje 3.5 mm utor.
Ako to nema veze onda jedino može imat veze defaultni driveri za zvuk i ovi s Asus-ove stranice...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zvučni driveri - interferencija
playjob kaže...

Slušam slušalicama priključenim u zelene boje 3.5 mm utor.
Ako to nema veze onda jedino može imat veze defaultni driveri za zvuk i ovi s Asus-ove stranice...

 -to je direktno na zvučnu.. nema veze s hdmijem.

-koristiš front panel ili stražnji onboard.. ako je front, tad je možda neispravan, žica, konektor ili postavka bioasa + sam kabel ac97 ili hda .. pa tako i same žice za stereo+mic .. neki/većina drivera u svom cp-appletu nude promjenu defaultne funkcije.. npr ako je zeleni utor neispravan, možeš probati neki drugi npr plavi koji je def.line in promijeniti na line out.. i sl. možda proradi, možda driver, možda kvar (a tad što god probaš ne pomaže..).

 

provjeri bios, žice.. i bootaj npr linux-live npr mint, tako eliminiraš sve sys-soft ili driver probleme pa i malware (koji voli zaskočiti takav driver audio, mreža i sl..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Zvučni driveri - interferencija
ihush kaže...
playjob kaže...

Slušam slušalicama priključenim u zelene boje 3.5 mm utor.
Ako to nema veze onda jedino može imat veze defaultni driveri za zvuk i ovi s Asus-ove stranice...

 -to je direktno na zvučnu.. nema veze s hdmijem.

-koristiš front panel ili stražnji onboard.. ako je front, tad je možda neispravan, žica, konektor ili postavka bioasa + sam kabel ac97 ili hda .. pa tako i same žice za stereo+mic .. neki/većina drivera u svom cp-appletu nude promjenu defaultne funkcije.. npr ako je zeleni utor neispravan, možeš probati neki drugi npr plavi koji je def.line in promijeniti na line out.. i sl. možda proradi, možda driver, možda kvar (a tad što god probaš ne pomaže..).

 

provjeri bios, žice.. i bootaj npr linux-live npr mint, tako eliminiraš sve sys-soft ili driver probleme pa i malware (koji voli zaskočiti takav driver audio, mreža i sl..).

 Ne koristim prednji, koristim ovaj stražnji.
Dakle, kad obrišem Realtek drivere onda radi, kad su instalirani, ne radi.

Probat ću to s linuxom.

15 godina
offline
Re: Zvučni driveri - interferencija

pogrešan driver.. tj tad radi kroz 'generički' (čisti, samo driver..) .. provjeri koju konkretnu zvučnu imaš, chip.. npr ne samo realtek nego azalija itd. (nije bios, žice itd, jer je to eliminirano time da radi bez drivera..).

 

+ disklejmer, ništa ne radi bez drivera, ni po duhu svetom.. ali ms (nije msov nego generički, bez dodataka i appleta.. postoji samo jedan driver, proizvođačev-chip + verzije-revizije..).

 

+ ne treba provjeravati linuxom.. radit će, jednako kao što radi s generičkim driverom. To je samo dokaz da imaš pogrešan driver. ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 16:51 (ihush).
9 godina
offline
Re: Zvučni driveri - interferencija
ihush kaže...

pogrešan driver.. tj tad radi kroz 'generički' (čisti, samo driver..) .. provjeri koju konkretnu zvučnu imaš, chip.. npr ne samo realtek nego azalija itd. (nije bios, žice itd, jer je to eliminirano time da radi bez drivera..).

 

+ disklejmer, ništa ne radi bez drivera, ni po duhu svetom.. ali ms (nije msov nego generički, bez dodataka i appleta.. postoji samo jedan driver, proizvođačev-chip + verzije-revizije..).

 

+ ne treba provjeravati linuxom.. radit će, jednako kao što radi s generičkim driverom. To je samo dokaz da imaš pogrešan driver. ..

 Ovako stoji u specifikacijama na ASUS-ovoj stranici.

SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220A
- Dual OP Amplifiers
- Impedance sense for front and rear headphone outputs
- Supports : Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking
- High quality 120 dB SNR stereo playback output and 113 dB SNR recording input
- SupremeFX Shielding Technology
- Supports up to 32-Bit/192kHz playback *3
Audio Feature :
- Optical S/PDIF out port(s) at back panel
- Sonic Radar III
- Sonic Studio III + Sonic Studio Link

15 godina
offline
Re: Zvučni driveri - interferencija

-što god bilo, nema nikakve veze s hdmi/vga.

-kod updejtanja biosa je upozorenje da se prvo updejta chipset driver, možda je to izazvalo problem.. ili si napravio neki frankenštajn križanac drivera a pošto os kad ima izbor preferira noviju verziju.. može biti svašta, može biti samo utišano..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Zvučni driveri - interferencija

jucer sam updateo drivere preko driver boostera, e sad je nastupio problem. dolje na traci kod notification area nemam niti jednu ikonu za audio( prije sam imao od maxxaudio pro, ostala samo od windowsa ona)i ne cita uopce niti jedan uredaj kada ga spojim, niti zvucnike niti slusalice. rade zvucnici od laptopa. a kada kliknem na ikonu za audio nudi mi samo realtek audio i waves virtual audio device, i koji god da odaberem stalno svira na zvucnicima od laptopa.

 

sta da radim? probo sam ponovo instalirat drivere ali i dalje se dolje ne pojavljuje nikakva ikona od njih.

isto tako imam dell aplikaciju koja updatea drivere, ali tamo ne nalazi niti jedno azuriranje, ista stvar sa windows updateom. nista ne pronalazi

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zvučni driveri - interferencija
SuperDox kaže...

jucer sam updateo drivere preko driver boostera, e sad je nastupio problem. dolje na traci kod notification area nemam niti jednu ikonu za audio( prije sam imao od maxxaudio pro, ostala samo od windowsa ona)i ne cita uopce niti jedan uredaj kada ga spojim, niti zvucnike niti slusalice. rade zvucnici od laptopa. a kada kliknem na ikonu za audio nudi mi samo realtek audio i waves virtual audio device, i koji god da odaberem stalno svira na zvucnicima od laptopa.

 

sta da radim? probo sam ponovo instalirat drivere ali i dalje se dolje ne pojavljuje nikakva ikona od njih.

isto tako imam dell aplikaciju koja updatea drivere, ali tamo ne nalazi niti jedno azuriranje, ista stvar sa windows updateom. nista ne pronalazi

 Driver booster ti je povukao krive drivere, događa se. Puno ljudi ne preporuča korištenje tog programa, kao i slične njemu, ali meni je puno puta uredno odradio posao, osim jednom, na jednom laptopu. Morao ponavljat cijelu instalaciju radi toga.

 

Uvijek je najbolje ići na službenu stranicu porizvođača laptopa, tamo pronaći model i skinut original drivere. Deinstalirat sve te drivere koje ti je Driver Booster instalirao i probat s originalnim, službenim. Kad ukloniš driver koji ti je DriverBooster instalirao, onda možda i Dell aplikacija pronađe ažuriranja, kao i windows update. Oboje su OK opcije.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 9:33 (Filox).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice