Aktivacija web stranice

poruka: 18
|
čitano: 4.236
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Aktivacija web stranice

jako jednostavna pocetnicka stranica....

samo da bude aktivna,,,,

 

ima tko kome to u malom prstu????

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2016 22:14 (aviofreak).
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Aktivacija web stranice

imam domenu....

korisnicko ime

lozinku..

 

i nikako da mi vidljiva..

 

Ukoliko ste zatražili domenu, imajte na umu da domena neće biti trenutno vidljiva. Ovaj proces se zove propagacija i zna trajati do 48 sati,
da vaša domena bude vidljiva na internetu.

 

 

Privremena FTP Hostname: xx.170.xxx.90
Puni FTP Hostname: ftp.xxxxxxx.com
FTP korisnicko ime: xxxxxxxxxxx
FTP lozinka: xxxxxxxxxx

 

Morate staviti sve datoteke u public_html folder!

14 godina
neaktivan
offline
Aktivacija web stranice

Gdje si rezervirao domenu i koji hosting koristis?
bez obzira sta si napravia prije moj savjet ti je ovakav:
odi na www.hostinger.hr

(nemam nikakve veze s njima osim sto koristim njihovu besplatnu uslugu i zadovoljan sam s tim sto se dobije + jednostavnost..link koji seram nije affiliate ni nista slicno takodjer)

registriraj besplatni hosting, dodaj domenu.
dobijes NS servere.
odi gdje god si registrira domenu i postavi ns servere koje dobijes od hostinga.
uploadaj stranicu u public html...pricekaj koji sat(mozda do 48 sati..u praksi je meni svaki put bilo kroz par sati)..i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2016 16:09 (leo_91).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aktivacija web stranice

Ja sam uzeo kod hostingera stranicu i sad mi piše

 

Your domain is not pointing to our name servers
Therefore most features (website, e-mail, FTP) will not work. You need to navigate to your domain registrar (the company where you registered your domain) and edit DNS details of your domain. Here are new name servers:

ns1.hostinger.hr
ns2.hostinger.hr
ns3.hostinger.hr
ns4.hostinger.hr
This way, you will be able to take full advantage of all our features. Your domain will display the content uploaded to your account, mail service will be active, you will be able to activate SSL, create subdomains and manage your DNS zone. Domain will become fully functional in a few hours. Global DNS servers have to fetch new domain details first.

In the meantime, use preview link to check out your website.

 

tj na hrvatskom

 

Vaša domena nije usmjerena na naše nameservere
Zbog toga neke funkcije (web stranica, email, FTP) neće raditi. Trebate otvoriti vašu domenu putem registra (tvrtke gdje ste zakupili domenu) i urediti DNS postavke za vašu domenu. Ovdje su nameserveri:

ns1.hostinger.hr
ns2.hostinger.hr
ns3.hostinger.hr
ns4.hostinger.hr
Na ovaj način možete imati sve prednosti naših značajki. Vaša domena će prikazivati sadržaj učitan na vaš račun, mail usluga će biti aktivna, možete aktivirati svoj SSL, kreirati poddomene i uređivati DNS zonu. Domena će postati potpuno funkcionalna u par sati. Globalni DNS serveri će dohvatiti nove detalje domene.

U međuvremenu, koristite link za pregled kako bi provjerili svoju web stranicu.

 

 

Što da radim? Vidim da leo spominje da trebam negdje registrirati domenu, ali gdje se to radi? Web stranica je naravno .hr domena. Također mislio sam da sam to već napravio kod hostingera.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 9:41 (Hamburger of death).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Aktivacija web stranice

Gdje si registrirao domenu? Tamo moraš NSove postaviti da gledaju na hostinger.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aktivacija web stranice

Izgleda da nisam registrirao domenu. Gdje se to inače radi? Jer su na hostingeru u početku tražili da navedem ime stranice i ja sam mislio da je to registracija domene, a sada ispada da su to dvije različite stvari. I da se obadvije plačaju.
Čudno je to sve. Teško je zapravo nači jasne podatke o postavljanju stranice, svi misle da to već svi znaju.

13 godina
offline
Re: Aktivacija web stranice
Hamburger of death kaže...

Izgleda da nisam registrirao domenu. Gdje se to inače radi? Jer su na hostingeru u početku tražili da navedem ime stranice i ja sam mislio da je to registracija domene, a sada ispada da su to dvije različite stvari. I da se obadvije plačaju.
Čudno je to sve. Teško je zapravo nači jasne podatke o postavljanju stranice, svi misle da to već svi znaju.

Domenu možeš kupiti kod bilo kojeg domain registra. Najpoznatiji su GoDaddy i NameCheap, oni mi trenutno padaju na pamet, no ima ih puno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 21:14 (Marko :D).
15 godina
offline
Aktivacija web stranice

A što je sa tzv. besplatnim domenama koje se nude na domene.hr? Tamo piše:

 

Besplatnu .hr domenu mogu registrirati:
pravne osobe (trgovačka društva, udruge, političke stranke i ostale organizacije s pravnom osobnošću) registrirane u RH;
fizičke osobe koje obavljaju registriranu samostanu djelatnost u RH (obrtnici, umjetnici, liječnici i sl)...
Svaki korisnik ima pravo na samo jednu besplatnu domenu!
Naziv domene za pravne osobe mora sadržavati registrirano ime ili registrirano skraćeno ime ili skraćenicu od početnih slova ili slogova višedijelnog registriranog imena (Članak 19. Pravilnika i Članak 8. Izmjena i dopuna);

Naziv domena za fizičke osobe koje obavljaju samostalnu djelatnost mora sadržavati registrirano ime ili registrirano skraćeno ime ili skraćenicu od početnih slova ili slogova višedijelnog registriranog imena ili naznaku djelatnosti te ime, prezime ili ime i prezime (Članak 20. Pravilnika i Članak 9. Izmjena i dopuna).

 

Mislim i treba mi za firmu tako da li se to može iskoristiti?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aktivacija web stranice

Naravno da može. 🙂

15 godina
offline
Aktivacija web stranice

Odbili su me rekavši: naziv ili OIB korisnika koji ste naveli u zahtjevu nije evidentiran u nadležnom registru. Molimo da ponovo preko forme pošaljete zahtjev za registraciju domene s ispravnim nazivom djelatnosti ili pošaljete ispravnu dokumentaciju.  -- Što to znači? U kakvom to registru moram biti evidentiran?

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2018 12:59 (Hamburger of death).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Aktivacija web stranice

 

Pa imaš valjda rješenje trgovačkog suda o upisu u trgovački registar, regulirao si drzavni zavod za statistiku, zbiksao si papirine sa poreznom i sa finom.... I u toj gomili papira su ti svi podaci koje trebaš dati carnetu radi free domene za poslovne subjekte...

 

Kako se zove firma, da vidimo kaj veli sudski registar ?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aktivacija web stranice

Bio sam mu poslao više dokumenata (potvrdu trg. suda, rješenje upisa u sudski registar, upis u knjigu sud reg.) a sad sam mu poslao samo rješenje upisa u sudski registar - pa ću vidjet što će biti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Aktivacija web stranice

Uspio sam ali sam zeznio. Domena koju sam dobio se razlikuje od domene koju sam odredio na hotingeru. wah wah.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aktivacija web stranice

Ako ne možeš sam promijeniti adresu, javi se podršci da ti oni promijene.

15 godina
offline
Aktivacija web stranice

Dobro je ipak sam uspio jer su mi ovi iz hostingera resetirali domenu. No nije mi jasno zašto nemam "https://www" već samo domenu.hršto čini stranicu "nesigurnom". Također ne mogu skužiti kako da mi proradi google maps lokator, već mi samo govori da ne može raditi.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aktivacija web stranice

Da bi imao HTTPS, moraš imati SSL certifikat. Ovisno o tipu stranice, isti ti treba ili ne treba (ali ga je dobro imati). Ako ćeš na stranici prikupljati korisničke podatke (recimo, nuditi registraciju, imati webshop), morat ćeš kupiti certifikat jer ti je u interesu da su ti klijenti sigurni.

 

Ako se radi o običnoj web stranici koja nema registracije, nema webshop, onda HTTPS možeš dobiti besplatno preko Cloudflarea ili Let's Encrypta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 13:35 (Marko :D).
15 godina
offline
Aktivacija web stranice

Pokušao sam preko tog Cloudflarea i prije par dana promjenio DNS zapise na one koje su mi dali i još uvjek nisam dobio https i www.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aktivacija web stranice

Upišeš https:// u adresnu traku umjesto http:// i vidi što kaže.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice