Cijena izrade WEB stranice?

poruka: 212
|
čitano: 69.425
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Cijena izrade web stranice?

Bok. Htio bi da mi neka tvrtka napravi web stranicu pa me zanima koliko bi me to koštalo otprilike i da li netko to radi privatno jeftinije.

Glavna stranica bi bila stranica kompanije a onda bi se preko nje granalo na dvije druge stranice koje bi se bavile građevinom i druga prodajom stanova.

Uz to bi trebalo ostaviti prosotra da se sa vremenom poveća kolićina linkova sa stranice kompanije i da se mogu dodavati na nju nove djelatnosti pa me zanima koliko bi i to koštalo ubuduće po novoj stranici.

Ono što me zanima je i koliko bi koštalo da se paralelno na stranici napravi i engleska verzija i za koliko bi to vremena moglo biti isprogramirano?

Ako treba neka dodatna informacija pitajte.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade web stranice?

evo ukratko

- zelis li da imas samo nekoliko stranica, recimo pocetna, o nama, kontakt.. ili bi zelio da ima dosta vise sadrzaja, da budu neke kao novosti (nesto tipa blog) itd.

Sa tehnicke strane pitam te da li hoces html/css web stranicu ili i php/baza i mogucnost da sam unosis sadrzaj itd... 

 

Ako se radi samo o html/css stranici onda bi ti cijena bila oko 2800 KN ili vise (sigurno vise jer se radi o firmi).

Ako ce ti stranica biti vise kompeksna i treba se programirati onda bi ti sigurno dosta vise kostala, krenuvsi od 5000 KN i vise.

 

Pretpostavljam da bi odrzavanje bilo oko 200KN mjesecno ili 200KN ako bude potrebe da se doda par puta u toku mjeseca neki clanak itd.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 16:48 (dexter2).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade web stranice?

Pa razmišljam još šta mi je bolje, bubući da trenutno nemam neku bazu iz koje bi vukao podatke već bi jednostavno oglasio proizvode i ponudu na stranici. Zanimljivije mi je HTML/CSS opcija ali ne zbog cijene već jednostavnosti. Da li i sa tom tehničkom stranom mogu koristiti CMS i koliko to diže cijenu stranice? E da i svaka od tih domena na koje bi se išlo sa glavne stranice kompanije ili direktno putem web browsera bi imala po jedno 7-8 stranica (kontakti,ponuda itd.) Mogu potrošiti i preko 5000 kn ali koliko više za to dobijem? I koliko me košta da se napravi i u engleskoj verziji,možda ne odmah ali naknadno sigurno.

11 godina
protjeran
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Ma daj nemoj davat tu neke cifre od 5000 kn.

Koliko sam shvatio tebi treba prilično jednostavna stranica, idealno za to je wordpress (guglaj).

Ja koji blage veze nemam o programiranju, htmlu, css-u i sl., sam si složio dvije stranice preko wordpressa kojih se ne bi posramili ni profesionalci.

 

To su gotove stranice, samo izabereš template/izgled koji ti najbolje paše i sam dodaješ sadržaj.

Izmjena stranice, dodavanje novih podstranica, linkova, slika, vijesti, oglasa i svega drugog je toliko jednostavna da ako imaš osnovno znanje za rad na PC-u onda ćeš znati i baratat ovime.

 

Ako se ne želiš ti zamarat s time onda nađi nekog ko će ti to napraviti za 500 kn, to je realna cijena pošto imaš posla za jedno popodne.

 
6 11 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade web stranice?

ako ne mislite objavljivati sadrzaj svakodnevno onda bi ja isao na varijantu html/css, i takva stranica nemora biti jednostavna svasta se moze sloziti. CMS je uvjek skuplji od staticnih stranica, teze je napraviti temu (dizajn). sto se tice iznosa od 5000kn, ovisi o firmi, mozete dobiti losije i bolje, ali opcenito to bi trebala biti stvarno dobra stranica ako se radi o staticnoj. iako drzim da je to previse novaca.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 17:34 (maryoll).
14 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Možeš napraviti i sam svoju stranicu te dobiti besplatan hosting na dosta stranica, ali naravno, uz hrpu reklama.

 

npr. http://www.webs.com/Signup?fromHomepage=1

Počeo sam od ničega, i još uvijek imam večinu od toga
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade web stranice?

Ovako Statičke stranice (HTML / CSS) se računaju uglavnom oko 250 kn po linku ovisi o klompleksnosti no to je neka okvirna cijena i obično se dođe količinski do par stranica pa ta cijenaa uglavnom isznosi oko 2000 - 3000 kn. Što se tiće dinamičkih stranica one mogu razlićito varirat ovisi o komleksnosti te u njih ulaze i CMS sustavi. Moj savijet CMS sustav puno se lakše održavcaju i tehnički se može dosta preko njih napravit mislim da bi to ovdje bilo idealno riješenje, osim što odlično podržavaju više jezičnost i ostala potrbna riješenja, iznimno se lako održavaju ne treba se uglavnom ni tehnička strana poznavat što se tiče održavanja stranice oni to rade za korisnika. Također CMS sustav ima mnoga druga riješenja koja nisu izvediva putem HTML/CSS stranice jer jednostavno takve stvari nije moguče izvest tom tehnologijom.

 

Statičke i dinamičke stranice koštaju isto ako je neki jednostavni sajt, ako je to smao prikaz sadržaja bilo HTML ilii CMS (mogu cijene varirat ovisi o CMS sustavu) cijena je ista samo ovisi o kompleksnosti tog CMS sustava to može povisiti cijenu. Također ima puno stvari koje su jako bitne, a ovdje nisu spominjane no nisu baš strikno vezahne uz tehnologiju izrade stranice, a to je SEO (Search Engine Optimiztation), Socijalne mreže i internet marketing. Te tri svari su zadužene za stvaranje prometa na stranici no one nisu strikno vezane uz tehnologiju izrade i sam kod stranice.

 

Najveći promet se generira preko tražilica (SEO) ili preko Socijalnih mreža, dok internet marketing djelom ima dio koji je besplatan može se dio uložit novaca te već za male cifre može rezultirat velikim porastom u prometu. Što je veći promet stranice to je veći i bror krajnih klijentata, za stranicu koja će donositi zaradu i voditi marketinšku kampanju za vas nije potreban samo dizajn i thenologija ima i drugih stvari koje se moraju napraviti prije pisanja prve linije koda. Također je bitno da imate i statistiku sajta da se zna kolko to rezultira zaradom i što se može poboljšat da bi bila još veće zarada.

 

Ako ste zainterisirani za suradnju ili imate pitanja možemo se čut preko Skypa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 17:56 (NoorMomento).
12 godina
neaktivan
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Kao sto sam rekao,  za firmu bi bila bas onakva cijena a vidim da su se mnogi i slozili. Ako nemas pojma o webu kako ces i zasto praviti sam site? Ocito covjek hoce da da nekoj firmi gdje ce biti siguran da je dobio ono sto mu treba. Svaka firma koja pravi stranice nudi i reklamiranje, seo itd.. Nema potrebe ulaziti u detaljie.

 

Naravno puno je povoljnije da ti neko sam uradi, ali ako nisi sam tehnicki dobar neces znati kakvu si strnaicu na kraju dobio, u najgorem slucaju moze ti neko kao  "Rade0n" da napravi site :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 18:09 (dexter2).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

 

Poslao sam vam pm.

Ako ste zainteresirani javite se preko maila ili se možemo čuti preko skypa.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Moze link od te dvije stranice? :)
Midho
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Rade0n kaže...

Ma daj nemoj davat tu neke cifre od 5000 kn.

Koliko sam shvatio tebi treba prilično jednostavna stranica, idealno za to je wordpress (guglaj).

Ja koji blage veze nemam o programiranju, htmlu, css-u i sl., sam si složio dvije stranice preko wordpressa kojih se ne bi posramili ni profesionalci.

 

To su gotove stranice, samo izabereš template/izgled koji ti najbolje paše i sam dodaješ sadržaj.

Izmjena stranice, dodavanje novih podstranica, linkova, slika, vijesti, oglasa i svega drugog je toliko jednostavna da ako imaš osnovno znanje za rad na PC-u onda ćeš znati i baratat ovime.

 

Ako se ne želiš ti zamarat s time onda nađi nekog ko će ti to napraviti za 500 kn, to je realna cijena pošto imaš posla za jedno popodne.

Kako ćeš napravirti prodaju i osigurati sigurnost stranice preko wordpressa jer se jako ljudi žali na baš taj segment kod njega? Također kod njega postoji opasnost hakiranja stranice, a onda nek vlasni objasni korisnicima prouzrokovanu štetu i naplati je korisnicima. Wordpres je dobar samo za jednu stvar, a to su jednostavne stranice koje će prikazivat sadržaj i ništa više na kraju zato je bio i napravljen. Također ima problema i oko SEO no ima riješenja za to isto i u pogledu više jezičnosti. Nekoristim ga no vidio sam što su ljudi napravili preko njega i mogu reč da mi se generalno nesviđa.

11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
NoorMomento kaže...

Kako ćeš napravirti prodaju i osigurati sigurnost stranice preko wordpressa jer se jako ljudi žali na baš taj segment kod njega? Također kod njega postoji opasnost hakiranja stranice, a onda nek vlasni objasni korisnicima prouzrokovanu štetu i naplati je korisnicima. Wordpres je dobar samo za jednu stvar, a to su jednostavne stranice koje će prikazivat sadržaj i ništa više na kraju zato je bio i napravljen. Također ima problema i oko SEO no ima riješenja za to isto i u pogledu više jezičnosti. Nekoristim ga no vidio sam što su ljudi napravili preko njega i mogu reč da mi se generalno nesviđa.

Kakvu crnu prodaju bi ti radio preko wordpressa? Webshop?

Daj pročitaj zahtjeve čovjeka i kakva on sajt treba, pa neće prodavat stanove preko interneta, nego će stavljat oglase za njih, znači slike, opis, cijena i sl.

A to da će ti neko hakirat stranicu mogu se samo nasmijat, to je stranica privatne firme, šta tamo neke hakere briga za tvoj sajt?

 

Čovjek treba jednostavne stranice, a za to je idealan wordpress, a taman i da treba nešto kompliciranije i to se lako postigne.

Evo ti samo par wordpressova:

 

http://www.mackorisnik.com/

http://neovisna.com/

http://igranje.org/

http://www.serijala.com/

http://www.gp1.hr/

http://nosf.net/

http://www.netokracija.com/

...

mogu tako do sutra stavljat sajtove...

 

I da, svi ti sajtovi su stalno hakirani :facepalm:

 

11 godina
neaktivan
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Bok. Vidim da mi dosta njih savjetuje da sam napravim stranicu i to pomoču Wordpressa ili Joomla. Vidim i na googlu ima dosta pluginova u ponudi koji omogućuju CMS i slićne stvari a CMS mi treba. Dobio sam neke ponude privatno i morat ću dobro odmjeriti koliko me to može koštati a koliko bi meni trebalo da to napravim. Zanima me još koji bi sajt preporućili za Web hosting  koji se plača i gdje bi bilo najbolje skinuti template i pluginove  koji se plačaju ako se odlućim sam raditi stranicu. Iz iskustva znam da ono što je besplatno je najčešće i najskuplje. Neki ljudi mi preporućaju Go Daddy, InMotion, FatCow itd.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

koliko sam gledao, premium teme za wordpress i joomlu ljudi mogu vise puta kupiti, znaci vise istih stranica. za template i pluginove google premium wordpress/joomla templates/plugins, ili free wordpress/joomla templ.... hosting firmi ima puno, vec sam dobio zuti karton za reklamiranje i neznam koliko vam mogu reci ovdje. odaberite paket koji vam najvise odgovara, a za ovo sto ste napisali dovoljno vam je i 200 mb a to bi vam sa hostingom + domena bilo oko 150kn godisnje, ali pazite ako uzimate jeftinije uvjek postoji neka caka (dali je promet mjeren ili ne, koliko cega dobite uz taj paket itd itd, znaci trebate prouciti ponudu)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

Da samo tih 200Mb prijeđeš odmah, ak bu bio sajt prepun slika, također vizualni indetitet je bitan da se razlikuje od konkurencije, a ti templati ti su to šta dobiješ, ako treba neš extra i kad se makne taj probni sadržaj nisu uglavnom neš posebno. Dakle opet je bolje sam radit ispočetka te napravit točno kako neš što izgleda kako želiš. Ako je pravna osoba onda se imaa pravo na hr domenu, a domene su običnop oko 100kn ovisi o domeni. Također ti mali paketi vrlo brzo prerastu unešto skuplje te je bolje u startu izdvojit na kvalitetni host u startu jeftinije je tako.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 20:12 (NoorMomento).
13 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
NoorMomento kaže...

Kako ćeš napravirti prodaju i osigurati sigurnost stranice preko wordpressa jer se jako ljudi žali na baš taj segment kod njega? Također kod njega postoji opasnost hakiranja stranice, a onda nek vlasni objasni korisnicima prouzrokovanu štetu i naplati je korisnicima. Wordpres je dobar samo za jednu stvar, a to su jednostavne stranice koje će prikazivat sadržaj i ništa više na kraju zato je bio i napravljen. Također ima problema i oko SEO no ima riješenja za to isto i u pogledu više jezičnosti. Nekoristim ga no vidio sam što su ljudi napravili preko njega i mogu reč da mi se generalno nesviđa.

Wordpress je jako siguran. Problem stvaraju pluginovi koje ljudi instaliraju a napisani su loše. Druga stvar je da se uzimaju shared hostinzi od žblj jeftinih firmi, a koji su redovito loše konfigurirani pa razno razni turčini i iranci masovno deface-aju stranice. Dakle nije u wordpress uopće problem, nego u lošem odabiru plugina i hosting kompanije.

 

Blod: Sve što si rekao su gluposti. Vrlo jednostavno. Ako nisi koristio tehnologiju ili ju ne razumiješ, molim te nemoj ni komentirati. Wordpress se koristi za itekako kompleksne stranice, SEO mu je daleko bolji nego drugi popularni CMS-i, a to što si ti vidio se opet odnosi na prvi dio rečenice.

DEFCON 20
13 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Rade0n kaže...

Ma daj nemoj davat tu neke cifre od 5000 kn.

Koliko sam shvatio tebi treba prilično jednostavna stranica, idealno za to je wordpress (guglaj).

Ja koji blage veze nemam o programiranju, htmlu, css-u i sl., sam si složio dvije stranice preko wordpressa kojih se ne bi posramili ni profesionalci.

 

To su gotove stranice, samo izabereš template/izgled koji ti najbolje paše i sam dodaješ sadržaj.

Izmjena stranice, dodavanje novih podstranica, linkova, slika, vijesti, oglasa i svega drugog je toliko jednostavna da ako imaš osnovno znanje za rad na PC-u onda ćeš znati i baratat ovime.

 

Ako se ne želiš ti zamarat s time onda nađi nekog ko će ti to napraviti za 500 kn, to je realna cijena pošto imaš posla za jedno popodne.

Da, da, kako da ne... Koliko stranica ima isti izgleda kao tvoja? Ostavite se te, ja skinem "templejt", instaliram Wordpress ili Joomlu i sad sam ja Web majstor. Ljudi, to je cijenjen posao i to shvatite jednom za sva vremena.

 

@Autor

 

Ako želiš jednostavnu stranicu bez PHP-a i baze podataka, obrati se nekom Freelance (Ne bilo kojem, dobro pogledaj portfolio) Web dizajneru/front-end developeru i imat ćeš sajt vrhunskog izgleda. Ukoliko pak želiš vlastito CMS rješenje, obrati se nekoj agenciji. Imat ćeš vrhunski sajt i po funkcionalnosti i po dizajnu, ali ćeš to i platiti. Možeš uzeti nekoga da ti napravi predložak i ubaci u Wordpress ili neki drugi CMS. Imat ćeš sasvim solidnu funkcionalnost i dobar dizajn.

11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
david7 kaže...

Da, da, kako da ne... Koliko stranica ima isti izgleda kao tvoja? Ostavite se te, ja skinem "templejt", instaliram Wordpress ili Joomlu i sad sam ja Web majstor. Ljudi, to je cijenjen posao i to shvatite jednom za sva vremena.

Šta me briga koliko stranica ima izgleda kao moja?

Radim stranicu za svoju firmu na HR tržištu, a hoće li tamo po americi, australiji i njemačkoj još 1000 stranica slično izgledati - kakve to veze ima?

Stranica od neke tvrtke treba biti pregledna i fukncionalna i služiti kao portfolio dotične firme na netu, dizajn je tu sporedna stvar, ionako će dotičnu stranicu posjetit samo oni koje zanima ta firma, nije to njuz portal.

 

I ko kaže da sam web majstor ako si sastavim stranicu u WP-u? Šta trkeljaš gluposti?

Zašto bi u današnje vrijeme, kad su ovakvi odlični alati kao što je wordpress dosupni svima, ja morao nekome plaćati???

 

Za koga je wordpress uopće izmišljen ako ne za ljude koji si žele sami napravit web sajt?

 

Sad će meni neki freelancer stavit 10 linkova i 15 slika na net i uzet 1500 kn, evo sve trčim da mu dam.

15 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Rade0n kaže...

Šta me briga koliko stranica ima izgleda kao moja?

Radim stranicu za svoju firmu na HR tržištu, a hoće li tamo po americi, australiji i njemačkoj još 1000 stranica slično izgledati - kakve to veze ima?

Stranica od neke tvrtke treba biti pregledna i fukncionalna i služiti kao portfolio dotične firme na netu, dizajn je tu sporedna stvar, ionako će dotičnu stranicu posjetit samo oni koje zanima ta firma, nije to njuz portal.

 

I ko kaže da sam web majstor ako si sastavim stranicu u WP-u? Šta trkeljaš gluposti?

Zašto bi u današnje vrijeme, kad su ovakvi odlični alati kao što je wordpress dosupni svima, ja morao nekome plaćati???

 

Za koga je wordpress uopće izmišljen ako ne za ljude koji si žele sami napravit web sajt?

 

Sad će meni neki freelancer stavit 10 linkova i 15 slika na net i uzet 1500 kn, evo sve trčim da mu dam.

  Za svaku iole profesionalnu tvrtku vizualni identitet, počevši od logoa, web mjesta i naposljetku cijelog branda, je prijeko potrebna stvar. Tvrke i posao danas se raspoznaju po marketingu i brandu a unikatan web dizajn jako puno pridonosi prepoznatljivosti same tvrtke.

Estetika je uz funkcionalnost najbitnija stvar ukoliko tvrtka ili pojedinac žele ostaviti upečatljiv dojam na tržištu.

We are nothing but the stones to pave the way...
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 22:50 (Ad4pt3r).
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Ad4pt3r kaže...

  Za svaku iole profesionalnu tvrtku vizualni identitet, počevši od logoa, web mjesta i naposljetku cijelog branda, je prijeko potrebna stvar. Tvrke i posao danas se raspoznaju po marketingu i brandu a unikatan web dizajn jako puno pridonosi prepoznatljivosti same tvrtke.

Estetika je uz funkcionalnost najbitnija stvar ukoliko tvrtka ili pojedinac žele ostaviti upečatljiv dojam na tržištu.

Daj ajmo se malo sabrati i vidjeti kakve stranice treba čovjek koji je otvorio topic.

To šta ti govoriš normalno da je važno ali to vrijedi za velike firme, a takve već odavno imaju i web stranice i svoje logoe i vizualni identitet i sl.
Osim toga, takve firme sigurno ne pitaju ovdje na forumu kakav sajt da naprave i jel dosta 3-4 tisuće kuna.

Čovjek se očito bavi građevinarstvom, prodajmo stanova i sl., tu ti trebaju osnovne informacije na web sajtu, ko, što, kada i gdje, vizualni identitet uopće nije presudan.

13 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Rade0n kaže...
david7 kaže...

Da, da, kako da ne... Koliko stranica ima isti izgleda kao tvoja? Ostavite se te, ja skinem "templejt", instaliram Wordpress ili Joomlu i sad sam ja Web majstor. Ljudi, to je cijenjen posao i to shvatite jednom za sva vremena.

Šta me briga koliko stranica ima izgleda kao moja?

Radim stranicu za svoju firmu na HR tržištu, a hoće li tamo po americi, australiji i njemačkoj još 1000 stranica slično izgledati - kakve to veze ima?

Stranica od neke tvrtke treba biti pregledna i fukncionalna i služiti kao portfolio dotične firme na netu, dizajn je tu sporedna stvar, ionako će dotičnu stranicu posjetit samo oni koje zanima ta firma, nije to njuz portal.

 

I ko kaže da sam web majstor ako si sastavim stranicu u WP-u? Šta trkeljaš gluposti?

Zašto bi u današnje vrijeme, kad su ovakvi odlični alati kao što je wordpress dosupni svima, ja morao nekome plaćati???

 

Za koga je wordpress uopće izmišljen ako ne za ljude koji si žele sami napravit web sajt?

 

Sad će meni neki freelancer stavit 10 linkova i 15 slika na net i uzet 1500 kn, evo sve trčim da mu dam.

Ja trkeljam gluposti? Samo iznosim činjenice... Jedan od glavnih stavki za dobar dizajn je unikat. To što ti lupaš tu da te nije briga što 1000 stranica po Americi, Njemačkoj i ostalim izgleda kao tvoja tebi nije važno, ali potencijalnom klijentu koji vidi možda 10-ak stranica s istim dizajnom je možda i važno. Kolega reče da je vizualni identitet i dobra prezentacija stranice važna. Za to se sigurno ne uzima netko tko nema pojma o HTML-u i CSS-u. Wordpressova prvobitna namjena je bila sustav za blog, ali se razvio u poprilično moćan CMS i sigurno neće služiti da se radi stranica za ozbiljnu firmu s predloškom. Nije ti tu bitan CMS već tvoje poznavanje istoga. Pogledaj npr. Web sajt firme Feal iz Š. Brijega koju je radio Trikoder pa pogledaj npr. VM Konzalting koju je radio midzan21 pa mi reci razliku. Ima razlika? Ima! Dizajn Weba nije samo hop, evo ovaj template mi se sviđa, upisivanje na Google "tajitajtemplate free download", instalacija tog predloška, promjena logotipa i to je to. Ne, ne. Wireframe i to više njih na papiru, Mockup stranice u Photoshopu, slajsanje u HTML/CSS (validni), implementacija CMS sustava (ako je potrebno), testiranje i popravljanje bugova, finalni proizvod. To ti je ukratko proces bez sastanaka s klijentom i sadržaja.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
David7 je u pravu. Da je imati vrhunsku stranicu tako lako da možeš sa jednim templateom ju imat, NEBI POSTOJALE PROFESIONALNE AGENCIJE OD 10+ ZAPOSLENIKA.

Najveći problem u cijeloj priči je što ljudi misle da je web dizajn rađenje lijepih stranica. NE, web dizajn je rješavanje poslovnih problema.
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
david7 kaže...

Dizajn Weba nije samo hop, evo ovaj template mi se sviđa, upisivanje na Google "tajitajtemplate free download", instalacija tog predloška, promjena logotipa i to je to. Ne, ne. Wireframe i to više njih na papiru, Mockup stranice u Photoshopu, slajsanje u HTML/CSS (validni), implementacija CMS sustava (ako je potrebno), testiranje i popravljanje bugova, finalni proizvod. To ti je ukratko proces bez sastanaka s klijentom i sadržaja.

Dizajn weba je upravo to, odabereš template, platiš ga ako je komercijalni i uživaš u odličnom dizajnu koji je netko drugi napravio isto tako kako bi ti napravio i neki tip da si mu platio.

Govoriš tu o nekakvom unikatnom dizajnu, a masa firmi koje rade web stranice se često ponavljaju u svojim radovima pa možeš i bez gledanja u footer skužiti ko je radio koji sajt.

Znači, platim firmi da mi odrade sajt, a oni ga naprave slično kao i prethodnoj firmi - genijalno.

Prednost wordpressa je u tome što si sam biraš dizajn do najmanjih detalja, ako nisi radio u WP-u onda se bolje nemoj ni petljati.

Svatko ko je ikada radio sajt u WP-u zna da sve možeš iz temelja promjeniti, ti kupiš template ali to ti je samo podloga i temelj koju je netko odlično isprogramirao, a ti dalje sam mienjaš sadržaj, tako da se ne može dogoditi da postoji 10 potpuno istih stranica, to su samo tvoje nebuloze.

 

Isto tako prednost WP-a je i u tome što ti sam mijenjaš sadržaj kad god poželiš, a kad ti firma radi sajt onda im i svaku naknadnu izmjenu plaćaš, pa im moraš objašnjavat šta želiš, sastajat se s njim itd.

Bespotrebno kompliciranje.

 

Normalno da sajt u WP-u neće radit velike firme nego će platit posao nekoj drugoj firmi koja se bavi web dizajnom, ali za ovo što njemu treba za to nema potrebe, barem koliko sam ga ja shvatio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 23:58 (Rade0n).
11 godina
protjeran
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
mantolic kaže...
David7 je u pravu. Da je imati vrhunsku stranicu tako lako da možeš sa jednim templateom ju imat, NEBI POSTOJALE PROFESIONALNE AGENCIJE OD 10+ ZAPOSLENIKA.

Najveći problem u cijeloj priči je što ljudi misle da je web dizajn rađenje lijepih stranica. NE, web dizajn je rješavanje poslovnih problema.

Najveći problem u cijeloj priči je šta ti ne znaš čitati s razumijevanjem.

 

U kojem dijelu uvodnog posta je autor napisao da traži VRHUNSKI sajt?

 

Vrhunski sajt se plaća u desecima tisuća kuna, ovdje se traži portfolio za privatan biznis.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Ok, da je imati dobru stranicu tako lako svi koji znaju surfat bi bili web profesionalci. To želiš čut?

Poanta je u tome da nemožeš mjerit doprinos template-a sa doprinosom freelancera ili agencije i zato se plaća puno više.

A ako želiš kao biznis nove klijente kroz internet, moraš imat dobru stranicu.



12 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?

@Rade0n
Zasto je onda otvorena tema ako zeli template? Rekao bi da bi platio i vise od 5000KN ako ce biti sve sto mu treba, ocito da ne zeli neki free template sa free hostingom i free domenom kao sto mu ti govoris cijelo vrijeme. Ovaj drugi dio da mnoge firme koriste template? Ako je tako onda je to losa firma.

Ako je potrebna web stranica za recimo kucne ljubimce i klijent zeli da ima "zuti" logo sa specificnom zivotinjom i da se nalazi ime firme? Kako bi to "kopirao"? Ili kopiras mu neki template a on zeli izmjene, a naravno ti ne mozes izmjenuti (recimo pozadinu) posto je ti nisi ni napravio..

 

Mislim da svi znamo da postoji free template i to si naveo u svom prvom postu, ne znam zasto vise diskutujes o tome, svima je jasno da ima i ta alternativa.. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 1:37 (dexter2).
15 godina
neaktivan
offline
Cijena izrade WEB stranice?

@radeon - dizajn nikako nije sporedna uloga, ako malo proguglas nasao bi jedno istrazivanje u kojem kazu da ce potencijalni kupci prije izabrati tvrtku sa ljepsom web stranicom (dizajnom) nego onu neku koja to nema nevezano za kvalitetu usluge! i ne, dobra web stranica nemora kostati 10 000 kn, takve stranice (koje mogu doseci i 100 000 kn) platile su tu kolicnu zbog web aplikacija (online placanje itd) i namjenskih CM sustava  (pogledajte stranice rba banke)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cijena izrade WEB stranice?
Rade0n kaže...
david7 kaže...

Dizajn Weba nije samo hop, evo ovaj template mi se sviđa, upisivanje na Google "tajitajtemplate free download", instalacija tog predloška, promjena logotipa i to je to. Ne, ne. Wireframe i to više njih na papiru, Mockup stranice u Photoshopu, slajsanje u HTML/CSS (validni), implementacija CMS sustava (ako je potrebno), testiranje i popravljanje bugova, finalni proizvod. To ti je ukratko proces bez sastanaka s klijentom i sadržaja.

Dizajn weba je upravo to, odabereš template, platiš ga ako je komercijalni i uživaš u odličnom dizajnu koji je netko drugi napravio isto tako kako bi ti napravio i neki tip da si mu platio.

Citirano za antologiju "That's what web really is"... :)

13 godina
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Ti kažeš da nemaš pojma o programiranju, a kažeš da svatko tko je ikad radio u WP-u može promijeniti sve od temelja? Može, ali treba znati PHP, HTML, CSS i JS. Tko tu kome laže. Samim tim što kolega traži da mu agencija uradi sajt traži profesionalan izgleda jer tamo rade ljudi koji od toga žive i sigurno će se potruditi za svaki novčić. Ti uopće ne shvaćaš bit Web dizajna dok tvrdiš da je to kupovina predloška i uživanje u sajtu... I meni govoriš da nisam radio u Wordpressu? WP, Joomla, Concrete5, ModX, Typo3, Silverstripe, Drupal i još mnogi... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 11:36 (david7).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Cijena izrade WEB stranice?

Bok. Trenutna ponuda koja mi je najprihvatljivija galsi ovako. Tri domene, jedna je corporate i na njhu će biti moguće dodavati dodatne linkove prema ostalim domenama ako ću širiti poslove i na druge segmente te bi se na njoj trebo nalaziti sadržaj o kompaniji i poslovima te sl. Druge dvije domene će biti jedna za građevinu a druga za najam stanova te će one biti specijalizirane svojim sadržajem. Odlućio sam se na ovu opciju sa tri domene a ne sa jednom pa onda podizbornicima jer mislim širiti poslove a oni neće biti nužno iz istog sektora ili slićnog pa mi je glupo da im se svima pristupa sa iste domene. Mislim da je ovo pametno ali prihvaćam svaki savjet ili neko bolje rješenje ako netko ima?

Cijena koja mi je predložena je 6000 kn + pdv za te tri stranice. Pitao sam ih šta koriste i da li koriste template a oni su mi rekli da koriste i da je moguće da će koristiti neki od prijašnjih templateova i pluginova, ali da će biti dosta programiranja te će biti ubačen CMS i da će stranica biti razlićita od ostalih na tržištu. Osim toga u toj cifri mi je i izrada loga i vizualnog identiteta. Da li je to realna cifra za vas?

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 15:47 (dslivonja).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice