Click counter

poruka: 7
|
čitano: 1.264
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Click counter

Pozdrav, tražim način kako da umetnem button u svoju web stranicu tako da kad ga kliknu ljudi prikaže se broj klikova(slično kao lajk button). Pokušao sam sa knockoutjs i nekakvim javascriptom, međutim nemogu nikako dobit da kad se klikne jednom da se nmože više uvećavati counter, jer znam ljude koji bi mi istrolali stranicu. Znači najjednostavniji mogući counter da prikaže broj klikova i da spriječi da jedan user klikne više puta. Ako netko zna, pomoć je dobrodošla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Click counter

bilo je vec neke price o tome

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razvoj-web-stranica/brojac-klikova/231590.aspx

 

a sto se tice problema visestrukog klikanja pojedinaca, morao bi imati login sistem da bi to mogao pratiti

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2015 0:29 (igor2007).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Click counter

Može se i bez logina sa JS-om to složiti, pomoću sesija.

Nešto u ovom stilu.

 

Ali naravno, korisnik to može poništiti ako detaljno izbriše sve iz preglednika.

 

 

Free Cpanel Host
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Click counter

Hvala CPanel, na to sam i mislio. Iskoristi ću taj primjer. Hvala ti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Click counter

Hallo, jel to mislis na free web counter kakvi su na blogovima?
Ima razlika u posjetu stranice jednom i kad onda netko refresha pa registrira korisnika istog kao dvaputa.
p.s.mozes lako to rjesiti s optimizacijom web stranice il ubacis u google analytics kod pa dobis vise info

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 12:18 (Ervin16).
10 godina
offline
Click counter

U tom i je stvar, cilj je da nitko nemože istrollat taj counter, znači i nakon refresha da se broji kao jedan. Isključivo jedan korisnik, brojač ++ . Cilj je prikazat realno stanje a ne da ispadne da mi stranica ima 500 korisnika dnevno a ja 500 puta refresham :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Click counter
Ripjaw kaže...

U tom i je stvar, cilj je da nitko nemože istrollat taj counter, znači i nakon refresha da se broji kao jedan. Isključivo jedan korisnik, brojač ++ . Cilj je prikazat realno stanje a ne da ispadne da mi stranica ima 500 korisnika dnevno a ja 500 puta refresham :D

 Vrlo jednostavno se rijesi sa cookies-ima, i naravno treba ti najobicnija baza podataka. Sve skupa se moze napisati u php-u u par linija koda, 3 min posla. Jedino se moras odluciti kada zelis da se cookie brise, tj. kada korisnik opet postaje "novi". Jedina mana cookie-sa je ta sta ih se moze obrisati, no nitko to nece ic raditi, ali ako se hoces bas i od toga zastiti onda save-as IP, no onda ce se 100 uredjaja sa 1 mreze brojiti kao 1 korisnik, zbog toga su cookies-i za ovo sasvim ok. Ako su dobri za Google Analitycs onda su dobri i za tebe ;)

 

Evo ti kod koji sam napp u PHP-u

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 0:10 (tLeon).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice