CMS kako preseliti site???

poruka: 9
|
čitano: 4.781
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
CMS kako preseliti site???

Prije par godina smo sa jednom firmom dogovorili izradu web stranica, ljudi su to odradili i mi dobili stranice. Zakupili nam .COM domenu, gdje su stranice stajale (sve su nam oni napravili).

E sada smo mi registrirali .HR domenu i htio sam te iste stranice prebaciti na novi server, kada smo ih nazvali da nam to prebace ili da nam daju ftp pristup da si sami to preuzmemo, kazu oni, znate stranice su napravljene u CMS-u Iznenađen i necemo ih moci klasicnim putem prebaciti........

 

Jel zna netko kako do sadrzaja tih stranica, probao sam sa nekakvim site ripper programima i oni naprave nesto, ali nedovoljno da bi to bilo ono kako stvarno je.

Offline surfanje nakon rippanja site-a, jos kako tako ide, ali nakon sto mi to uploadamo na server, stvari izgledaju uzasno ????

 

ima netko nekakvu ideju...........

 

malo sam zelen u web stvarima Sramim se

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
CMS kako preseliti site???

Ako imaju svoj CMS onda gl hf :P

Btw može se napravit neka vrst shortcuta s hr domene na com pa kad neko pristupa hr zapravo pristupa na com i ne morate ništ seljakat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: CMS kako preseliti site???

Probaj u tvom HEAD odjeljku napisati među meta tagove ovo:
<META HTTP-EQUIV=Refresh CONTENT="0.01;
URL=http://tvoja stara .com">
Evo to preusmjerava tvoju novu stranicu na tu staru.To nije preseljenje nego preusmjeravanje tvoje na tu staru stranicu iako mislim da ima i boljih rjršenja
i nadam se da će ti forumaši još bolje pomoći.


v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
CMS kako preseliti site???

ne moraš ništa seliti...

ako ste zakupili .hr domenu.. podesni njihove DNSove i bok tj. napravi domain redirect

imati ćeš dvije domene i jedan hosting i s bilo koje da pristupaš uvijek će ti biti isto

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2008 10:56 (Seabro).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
CMS kako preseliti site???

rjesenja si dobija al ako i dalje inzistiras na prebacivanju sajta onda bi logika bila slijedeca->napravis backup baze->uploadas tu bazu na novi web->instaliras njihov cms na novi web

 

ovo je logika po kojem radi moj cms pa pretpostavljam da b itriba i taj..:)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
CMS kako preseliti site???

hvala vam svima na odgovorima, trenutno sam taj problem rijesio META tagom, nesto slicno sto je i v_maxcpp napisao.

Za sada neka stvar radi tako sa redirekcijom, kada ta domena bude pred istek (necemo vise produzivat najam .COM) onda cu se ozbiljnije baviti ovime, tj, radit nekakve backup baza i stavljati ih na novi server itd....mozda cak i nova web stranica....who knows???

 

ipak veliko hvala na dobrim odgovorima...

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: CMS kako preseliti site???
debugger kaže...

hvala vam svima na odgovorima, trenutno sam taj problem rijesio META tagom, nesto slicno sto je i v_maxcpp napisao.

Za sada neka stvar radi tako sa redirekcijom, kada ta domena bude pred istek (necemo vise produzivat najam .COM) onda cu se ozbiljnije baviti ovime, tj, radit nekakve backup baza i stavljati ih na novi server itd....mozda cak i nova web stranica....who knows???

Nisi shvatio sto ti se govori - domena nije vezana uz web-hosting. Znaci, ako ces zadrzat stari web-hosting, nema potrebe da cijeli web-site selis na drugi web hosting - usmjeris .hr domenu na stari web-host. Ako s druge strane zelis prijeci i na drugi web-host, onda ces, naravno kao sto su tu neki i napisali, instalirati isti CMS na novom web-hostu, napraviti backup (vjerojatno MySQL) baze na starom i prebaciti to u bazu na novom web-hostu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: CMS kako preseliti site???
mbaksa kaže...
Nisi shvatio sto ti se govori - domena nije vezana uz web-hosting. Znaci, ako ces zadrzat stari web-hosting, nema potrebe da cijeli web-site selis na drugi web hosting - usmjeris .hr domenu na stari web-host. Ako s druge strane zelis prijeci i na drugi web-host, onda ces, naravno kao sto su tu neki i napisali, instalirati isti CMS na novom web-hostu, napraviti backup (vjerojatno MySQL) baze na starom i prebaciti to u bazu na novom web-hostu.
 Dobro sam ja shvatio sto se meni govori,  i na kraju sam to i napravio, na web hosting control panelu upisao  redirekciju na stari .COM site i rijesio stvar. !!!!!
15 godina
offline
CMS kako preseliti site???

Nisi to treba preko redirecta radit...

 

Bilo koji hosting ti dozvoljaca izradu aliasa stranice, znaci da na istu stranicu pristupas preko vise domena (.com, .hr...). Znaci samo je domena razlicita, a stranica, baza, cms, permissioni i ostalo ti je jednako...

 

Svaki normalni CP bi ti treba imat mogucnost kreacije aliasa, pokusaj pronac to...


I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice