Community review vaših web stranica izdvojena tema

poruka: 3.895
|
čitano: 631.728
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Community review vaših web stranica
kunof00 kaže...

Đizs. S obzirom da nisi pocetnik onda fakat nije jasno zasto neke stvari.

1. 200+ kb samo slika u gornjem dijelu dok brza provjera optimizacije kaze da je slika mogla biti bar 50kb manja ( i to sa jpg high) no bez ikakvih problema je bar pola te velicine. Mislim, cak i na adslu se vidi da se ucitava, zna i stat. pa ti oko trza jer stane pred kraj. mislis da je gotovo. ali nije. ucita jos. I onda opet trzne.

Cemu jednaka sirina podmenija sa tim crnim plahtama na desno (svi meniji iste "sirine" bez obzira na duzinu stavki) ?

 

2. Dizajn je stvar ukusa,ali opet..sterilan ali vecinom takav naprave programeri (npr. vecina ferovca je totalno lisena pojma likovne estetike)

Steta je sto nije jasno da dizajn treba znanja i vremena, postoje i strucni ljudi koji se za to i skoluju (cak, pazi ti to) i da je cesto manje vise kao i to da se to moze krivo shvatiti i primjeniti.

3. pa eto graficki pristojni primjeri npr http://abduzeedo.com/web-design-black-layouts

  I tako ;P

 

 

 

1. Slike se dodaju iz CMS-a (dakle header se moze mijenjati za svaki article/link, i to flash ili slika il video), dakle ja nisam dodao tu sliku vec je klijent dodao... 

2. Kada se svaki element stranice mora mijenjati putem CMS-a onda nemas umjetnicu slobodu jer moras razmisljati unaprijed i vidjet gdje klijent moze nesto zeznit, sta moze napravit radi cega bi se raspao dizajn i slicno. Da je stranicua pure HTML onda bi "lijepih" elemenata bilo vise... Ovako sam ogranicen na elemente koji se ponavljaju, jedan tekst ili 20 njih na istoj stranici, slike od 20x20px ili 1000x1000px, dummy usere (koji npr stavljaju slike od 200 kb kao sto si mogao primjetit) i slicno.

3. Link ti ne radi.

 

Hvala na reviewu :)

I'm going woo woo
14 godina
offline
Community review vaših web stranica
Evo moja al sam je radio preko google site-a :I Encyanix Musics&Videos Website
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Community review vaših web stranica

Medieval Wall je jedan novi projekt koji smo nedavno pustili u produkciju.

 

Inače blog je fokusiran na umjetnosti, povijest i kulturu srednjega vijeka.

 
13 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica
gimlimare kaže...

Medieval Wall je jedan novi projekt koji smo nedavno pustili u produkciju.

 

Inače blog je fokusiran na umjetnosti, povijest i kulturu srednjega vijeka.

meni se jako sviđa, i dizajn i ideja. mislim da ću tu stranicu posjećivati malo češće - svaka čast  Osmijeh

15 godina
offline
RE: Community review vaših web stranica
gimlimare kaže...

Medieval Wall je jedan novi projekt koji smo nedavno pustili u produkciju.

 

Inače blog je fokusiran na umjetnosti, povijest i kulturu srednjega vijeka.

Jako lijep dizajn... svaka cast...

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
Community review vaših web stranica

ovo je stranica koju sam uradio za svoj klan, pa bih volio cuti neke komentare ili neke primjedbe na ovu stranicu...

 

www.united-commanders.webs.com

AMD Athlon X2 7850 BE 2.8Ghz / Glacial Tech Igloo 5750 / 4x1GB Kingston HyperX 800Mhz / Powercolor HD 4670 512MB GDDR3 / Win 7 Ultimate x64
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Community review vaših web stranica

http://www.medievalwall.com/

Meni se isto sviđa stranica  Osmijeh

Jako dobro odrađen posao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2010 16:42 (Ivan M.).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica
ibari91 kaže...

ovo je stranica koju sam uradio za svoj klan, pa bih volio cuti neke komentare ili neke primjedbe na ovu stranicu...

 

www.united-commanders.webs.com

evo da ti budem iskren, meni se ne sviđa dizjan. izbor pozadine mi se ne sviđa, više vrsta različitih fotnova, u različitim bojama, boje fontova, te crne crte koje se protežu vodoravno preko ekrana..ulgavnom, "pre šareno" mi je sve to. inače osobno sam bio radio neke probne stranice u webs.com, i mogu ti reći da webs ima dosta solidnih mogućnosti oko dizajna. samo ne treba pretjerivati s time. više bi mi se svidjelo da ti je pozadina čisto crna, ili da imaš neku fotku koja je tematski vezana uz tu stranicu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica
gimlimare kaže...

Medieval Wall je jedan novi projekt koji smo nedavno pustili u produkciju.

 

Inače blog je fokusiran na umjetnosti, povijest i kulturu srednjega vijeka.

sviđa mi se search forma Smijeh

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
16 godina
offline
Community review vaših web stranica

sector1000.orgfree.com site napravljen za igraonicu, totalni sam pocetnik.

,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica
ukay1000 kaže...

sector1000.orgfree.com site napravljen za igraonicu, totalni sam pocetnik.

  au, jako mi se sviđa dizjan, odlična ideja. po meni čista petica  Osmijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica
ukay1000 kaže...

sector1000.orgfree.com site napravljen za igraonicu, totalni sam pocetnik.

otvorio sam tu stranicu u Chromeu i samo mi se crna pozadina prikazuje

k1.c0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica
k1c0 kaže...
ukay1000 kaže...

sector1000.orgfree.com site napravljen za igraonicu, totalni sam pocetnik.

otvorio sam tu stranicu u Chromeu i samo mi se crna pozadina prikazuje

  evo ja sam sada isprobao s chrome - i meni radi, a prije sam isprobao s operom, ie8, ff i safarijem, također mi u svima otvara.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica

1. Link do stranice: http://forbs-studio.tk

2. Moj mali web blog,imajte na umu da nisam niti punoljetan tako da ako vidite kakav bug nemojte me odma napasti.Radim izgleda za sve poznate cms-ove besplatno of corse...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica
crowap kaže...

1. Link do stranice: http://forbs-studio.tk

2. Moj mali web blog,imajte na umu da nisam niti punoljetan tako da ako vidite kakav bug nemojte me odma napasti.Radim izgleda za sve poznate cms-ove besplatno of corse...

sve je super! ali nemoj mješat hrvatski i engleski ...

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
protjeran
offline
Community review vaših web stranica

nemogu se sa nicim pohvalit jer ipak je ovo weebly stranica (znaci da bi to mogla i moja baka slozit)

nisam htio nista posebno dodavat gore bitno mi je da se stripovi daju citat bez da nesto sastrane ometa

 

ovo mi je prva stranica za drugu cu ic na normalan host i probat sam svoju stranicu sklepat

 

http://theguildcommics.weebly.com/index.html

Death Cube K
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Community review vaših web stranica

ok, evo prebacujem se ovdje ,

moja prva web str , pa me zanimaju kritike i sugestije...

zahvaljujem unaprijed !

http://www.konac.hr/

 

bit će prepravaka, seo urediti, dodati flash-a, i sl. ovo je kostur svega..

pozz

sve se može kad se hoće
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica
webDizajnerica kaže...

ok, evo prebacujem se ovdje ,

moja prva web str , pa me zanimaju kritike i sugestije...

zahvaljujem unaprijed !

http://www.konac.hr/

 

bit će prepravaka, seo urediti, dodati flash-a, i sl. ovo je kostur svega..

pozz

prije svega, baš mi je dobro došla reklama za krojački salon u osijeku, jer mi treba krojač  Osmijeh

 

ali imam par zamjerki na stranicu. nadam se da nećeš zamjeriti. prije svega, ne sviđa mi se to svo sivilo. sve je sivo. volio bih da je naka življa boja i da je pozadina neki u nekom "graduent" stilu - iz svjetile u tamniju nijansu i slično (to se lako napravi u photoshopu-postao sam fotku za primjer). ova fotka na početnoj stranici mi nikako ne odogovara, to je fotka ugostiteljske škole i promotenog znaka  Namigiva  (znam da je to sunčana ulica, ali eto na toj fotki je mogla biti i ta korjačka radnja), a na stranici cijenik imaš neke "hijeroglife" u posljednja dva reda (postao sam fotku), a sve u svemu ostalo je ok, informativno, i sviđa mi se što si stavila kartu s lokacijom ulice.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica
robisierra92 kaže...
webDizajnerica kaže...

ok, evo prebacujem se ovdje ,

moja prva web str , pa me zanimaju kritike i sugestije...

zahvaljujem unaprijed !

http://www.konac.hr/

 

bit će prepravaka, seo urediti, dodati flash-a, i sl. ovo je kostur svega..

pozz

prije svega, baš mi je dobro došla reklama za krojački salon u osijeku, jer mi treba krojač Osmijeh

 

ali imam par zamjerki na stranicu. nadam se da nećeš zamjeriti. prije svega, ne sviđa mi se to svo sivilo. sve je sivo. volio bih da je naka življa boja i da je pozadina neki u nekom "graduent" stilu - iz svjetile u tamniju nijansu i slično (to se lako napravi u photoshopu-postao sam fotku za primjer). ova fotka na početnoj stranici mi nikako ne odogovara, to je fotka ugostiteljske škole i promotenog znaka Namigiva  (znam da je to sunčana ulica, ali eto na toj fotki je mogla biti i ta korjačka radnja), a na stranici cijenik imaš neke "hijeroglife" u posljednja dva reda (postao sam fotku), a sve u svemu ostalo je ok, informativno, i sviđa mi se što si stavila kartu s lokacijom ulice.

 

 

 

 

 

OOO, super, očekujemo te u Koncu, heheh

ne zamjeram, dapače :)

graduent stil -- mogu probati ali neznam koliko će lcd doći do izražaja, baš ću pokušati..
ova slika Sunčane je bila više probni materijal, dok ne pofotkam haustor radnje, a hijeroglifi heheheh, čekam dodatne podatke za cjenik ovo je samo da vidim koliko je velika tablica :)

a jel ti vidiš lokaciju ulice ? jer ja vidim samo kartu Osijeka u grubo :S

 

hvala na primjerima fotki, i hvala na kritikama. dobrodošle su, pozz !

 

 

sve se može kad se hoće
15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica

lcd neka ostane, meni se sviđa, evo nekoliko primjera na fotkama, kako bi ja to npr napravio. kada odem na kartu onda moram zumirati kako bih vidio ulice, i moram tražiti tu sunčanu ulicu, iako sva sreća od prije znam gdje je. bilo bi bolje kada bi stavila neki marker point na karti gdje je ta lokacija, pa makar karta bila statična.

 

a ako treba kakvo fotkanje, samo kaži, rado ću pomoći Osmijeh

prije prije
primjer prvi primjer prvi
primjer drugi primjer drugi
primjer treći primjer treći
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.4.2010 0:13 (robisierra92).
14 godina
neaktivan
offline
Community review vaših web stranica

hvala ti, dobro mi izgleda s prvim gradientom !!!

fotkat ću sad koji dan kad bude lijepo vrijeme, pa ću mijenjati sliku. pokušat ću sama , mada nisam vrstan fotograf, hehhe. ak zatreba, javim se :)

evo sad sam malo promijenila kartu...moram još ..

pozz

sve se može kad se hoće
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica

e sad mi sviđa karta, to je to. na lcd sam bacio shadow, pa se probaj malo poigrati s time, da ne izgleda kao da je "zaljepljen" na pozadinu. a ako ideš fotkati neku "građevinu", evo ti jedan moj primjer na fotki Namigiva

14 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica

dobra ti je fotka, svaka čast Cool

ma da fora kod fotkanja, izdaleka i iz kuta, heheh, potrudit ću se :D

 

shadow je super ! tnx

sve se može kad se hoće
15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica
robisierra92 kaže...

e sad mi sviđa karta, to je to. na lcd sam bacio shadow, pa se probaj malo poigrati s time, da ne izgleda kao da je "zaljepljen" na pozadinu. a ako ideš fotkati neku "građevinu", evo ti jedan moj primjer na fotki Namigiva

super slika!...btw jeli tu prevladava kvaliteteta fotića ili skill-a u PS-u. Mislim da bi ja teško ovakvu fotku uradio sa nekim odbicnim foticem ali opet mislim da bi to PS mogao sredit?

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2010 12:09 (sk8 4 life).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica
sk8 4 life kaže...
robisierra92 kaže...

e sad mi sviđa karta, to je to. na lcd sam bacio shadow, pa se probaj malo poigrati s time, da ne izgleda kao da je "zaljepljen" na pozadinu. a ako ideš fotkati neku "građevinu", evo ti jedan moj primjer na fotki Namigiva

super slika!...btw jeli tu prevladava kvaliteteta fotića ili skill-a u PS-u. Mislim da bi ja teško ovakvu fotku uradio sa nekim odbicnim foticem ali opet mislim da bi to PS mogao sredit?

hvala, ti, ali na ovoj fotki je prevladala vještina autoraNamigiva  fotkano je s canonom 450d, objektiv 17-85, jedino što je rađeno u ps je burn tool s kojime sam prešao po nebu s lijeve strane kako bih malo naglasio kontrast neba. nema tu nekih stvari koje možeš raditi u ps s ovom fotkom. najvažnije su postavke fotoaparata na kojima radiš. ako je to dobro i podešeno kako treba, onda ti ps i nije toliko potreban.   p.s. fotka je resizana, u punoj rezoluciji izgleda puno bolje naravno.

15 godina
neaktivan
offline
Community review vaših web stranica

http://www.tutorials4all.org/eng/

 

Stranica je na engleskom, tek smo poceli, stranica je editirana jer bas i neznam toliko dobro da radim temu od 0, stranica je vezane za tutoriale za programe. Trenutno je stavljeno 12 photoshop tutoriala sto ce se tokom veceri povecat te 1 Visual basic :D, kritike primam i na dizajn i na sam sadrzaj stranice :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Community review vaših web stranica

Hmmm, ovako.

Slika je cool, boja mi je isto super. E sad, ima tu još puno toga za raditi, npr još kategorija za traku. Treba maknuti ove google oglase iako vjerujem dolaze uz ovaj hosting.

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica
APazinjan kaže...

Hmmm, ovako.

Slika je cool, boja mi je isto super. E sad, ima tu još puno toga za raditi, npr još kategorija za traku. Treba maknuti ove google oglase iako vjerujem dolaze uz ovaj hosting.

 

hmm oglasa ce ostat 2, to se i meni cine previse. kategorija cu sa vremenom stavljat malo kad doradim stavim vise tutoriala kad dobim ideje za to :D

 

hvala :D

14 godina
online
RE: Community review vaših web stranica
galeb321 kaže...

http://www.tutorials4all.org/eng/

 

Stranica je na engleskom, tek smo poceli, stranica je editirana jer bas i neznam toliko dobro da radim temu od 0, stranica je vezane za tutoriale za programe. Trenutno je stavljeno 12 photoshop tutoriala sto ce se tokom veceri povecat te 1 Visual basic :D, kritike primam i na dizajn i na sam sadrzaj stranice :D

 Malo ti je onaj naslov tutorials4 prevelik i previše se ističe u odnosu na ostatak stranice. Mislim da bi bilo puno bolje staviti okvir za pretraživanje staviti pri vrhu stranicetj ispod naslova.

Ako slučajno pomognem molimo pritisnite gumb hvala.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Community review vaših web stranica
captain_soap_McTawish kaže...
galeb321 kaže...

http://www.tutorials4all.org/eng/

 

Stranica je na engleskom, tek smo poceli, stranica je editirana jer bas i neznam toliko dobro da radim temu od 0, stranica je vezane za tutoriale za programe. Trenutno je stavljeno 12 photoshop tutoriala sto ce se tokom veceri povecat te 1 Visual basic :D, kritike primam i na dizajn i na sam sadrzaj stranice :D

 Malo ti je onaj naslov tutorials4 prevelik i previše se ističe u odnosu na ostatak stranice. Mislim da bi bilo puno bolje staviti okvir za pretraživanje staviti pri vrhu stranicetj ispod naslova.

 

evo promijenjemno javi ako valja :D, logo cu kasnije :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2010 16:28 (galeb321).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice