Hostgator registracija

poruka: 15
|
čitano: 4.310
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Hostgator registracija

Dakle registrirao sam domenu na hostgatoru, i uzeo hosting za 6 mjeseci.

sve plačeno 58$, plačeno paypalom, transakcija izvršena.

 

Problem nastaje što domena kao da mi još nije registrirana, gledam na godaddy domena se još može registrirati {#}

Napravio sam probni mail, sa tom domenom, na njihovom cpanelu, i mail naravno ne radi {#}

 

Jel netko od vas zna kad će to proraditi, i koliko tome otprilike treba vremena?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hostgator registracija

Jesi siguran da nisi uzeo samo hosting?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hostgator registracija
tnakir kaže...

Jesi siguran da nisi uzeo samo hosting?

Mislim da nisam, išao sam po onome njihovom da nemam domenu i da bi je kupio...

Mislim, valjda je onda nebi imao ni u cpanelu {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
protjeran
offline
Hostgator registracija

Domenama je potrebno i do 3 dana da se počnu propagirati pravilno.

Ad astra peronospora
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hostgator registracija
Bypass kaže...

Domenama je potrebno i do 3 dana da se počnu propagirati pravilno.

ok, hvala, budem pričekao do ponedeljka, ako ne bude radilo javim se supportu{#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Hostgator registracija
rooswelt1991 kaže...
tnakir kaže...

Jesi siguran da nisi uzeo samo hosting?

Mislim da nisam, išao sam po onome njihovom da nemam domenu i da bi je kupio...

Mislim, valjda je onda nebi imao ni u cpanelu {#}

Mozda bucas hosting i domenu. Hosting mora (mislim, ne mora, ali u praksi najcesce je) vezan za domenu da bi radio, tako da ti se hosting u cPanelu zove kao domena. Domenu mozes imati registriranu na nekom drugom servisu, tako da mislim da si negdje oznacio da domenu vec imas i da ces samo promijeniti DNS-ove kako bi te jeftinije izaslo.

 

Sto se tice propagacije DNS-ova, ovisi preko cijih DNS-ova izlazis van, googleovi se dosta cesto refreshaju, tako da dnsovi budu propagirani kroz par sati, T-Com je dosta spor sto se tice toga itd...

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Hostgator registracija
tnakir kaže...

Mozda bucas hosting i domenu. 

Nisam toliko nesposoban {#}

 

Izgleda da je samo trebalo proći neko vrijeme da oni registriraju domenu, evo sad sve super radi {#}

Domenu sam namjerno registrirao kod preko njih, iako me izašlo nešto skuplje, ali da imam sve na jednom mjestu.

namučio sam se dok nađem mail servere, ali na kraju sam uspio srediti.

 

Dakle, tema može i pod lock, a onima koji budu registrirali ubuduće, da znaju, da samo treba pričekati neko vrijeme da se registrira, da ne paničare odmah kao ja {#}

 

Hvala ekipi na pomoći {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Hostgator registracija

Nije mi jasno da jedan hostgator ne registrira domene automatski, nego mu treba toliko vremena da to rijesti. Jesi siguran da se tebi nisu zakeširali DNS-ovi lokalno, pa zbog toga nisi mogao do domene?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hostgator registracija
tnakir kaže...

Nije mi jasno da jedan hostgator ne registrira domene automatski, nego mu treba toliko vremena da to rijesti. Jesi siguran da se tebi nisu zakeširali DNS-ovi lokalno, pa zbog toga nisi mogao do domene?

Neznam stvarno, izgleda da to rade ručno, jer kad sam ja to platio, sinoć, pokušao sam tražiti jel ta domena slobodna, na godaddy.com i pisalo je da je slobodna.

Dakle da je automatski bilo, odmah bi tamo pisalo da je zauzeta, nebi bila slobodna...

Danas piše da je zauzeta ali nude one co, info, org i slično...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Hostgator registracija

Da si pametan uzeo bi domenu na godaddy, a ne hostgator.

15 godina
offline
Re: Hostgator registracija
Luka123 kaže...

Da si pametan uzeo bi domenu na godaddy, a ne hostgator.

Imam već par domena kod godaddy-a, sad sam uzeo ovdje jer nije za mene, već sam za nekoga radio, pa da mu bude sve na jednom mjestu...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Hostgator registracija

Uzeo bi hosting na hostgatoru, ali imam par pitanja pa molim za pomoć

 

1) kad odaberem domenu, nudi mi da nadoplatim za 10$ godišnje Domain Privacy Protection, kao da sakrije moje podatke itd-jel mi to treba, tj. jel preporučljivo?

 

1) također mi za 1.67$ mjesečno nudi Secure and Accelerate Your Site, kao dodatnu zaštitu-jel mi to treba?

 

3) za 20$ godišnje Site Backup: Daily Website Backups to the Cloud - negdje pročitao da mogu ja ručno raditi backup na serveru pa mi se čini da mi ovo i nije potrebno? Što vi kažete?

 

 

Kad se zbroje ovi dodaci dođe oko 350kn godišnje, što mi je malo puno pa sad ne znam jel mi to sve potrebno?

 

Hvala ekipa

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Hostgator registracija
Gunner_V kaže...

Uzeo bi hosting na hostgatoru, ali imam par pitanja pa molim za pomoć

 

1) kad odaberem domenu, nudi mi da nadoplatim za 10$ godišnje Domain Privacy Protection, kao da sakrije moje podatke itd-jel mi to treba, tj. jel preporučljivo?

 

2) također mi za 1.67$ mjesečno nudi Secure and Accelerate Your Site, kao dodatnu zaštitu-jel mi to treba?

 

3) za 20$ godišnje Site Backup: Daily Website Backups to the Cloud - negdje pročitao da mogu ja ručno raditi backup na serveru pa mi se čini da mi ovo i nije potrebno? Što vi kažete?

 

 

Kad se zbroje ovi dodaci dođe oko 350kn godišnje, što mi je malo puno pa sad ne znam jel mi to sve potrebno?

 

Hvala ekipa

 

1) To ti je da ti nitko ne vidi na koga je domena registrirana, to ti ne treba.

2) Netreba

3) Ako si lijen onda treba, ako nisi onda netreba. Imaš backup wizzard skineš cijeli direktorij+sql baze i to je to. Samo provjeri jeli ti skinuo cijeli direktorij meni je bio zadnji put problem da je skinuo samo neke fajlove tj, sve fajlove osim najvaznijih tj fajlovi u folderu   primjer bug.hr

 

Neznam jeli još traje akcija, dobivao sam mailove da ima akcija neka 55%...neznam jeli još traje... uglavnom guglaj "hostgator 2015 discount".  I domenu ne kupuj na hostgatoru nego na namecheap.com i guglaj discount neki i još dobivaš besplatnu zaštitu (1)...  a spojis domenu s hostingom tako da odes u cpanel i dole lijevo pisu ti nameserveri, kopiraj oba 2, idi tamo gdje si kupio domenu (ako si kupio zvan hostgatora) i stavi custom nameserver i pejstaj to tamo, može potrajati i do 48 sati dok se ne spoji to.... onda idi u cpanel opet, onda addon domains i upisi ime domene, automatski ce ti dole sve popuniti osim lozinke, to mozes i random lozinku staviti to ti ne treba na kraju add domain i to je to.  Spoji se s ftp-om (ili preko cpanela file folders) i sve radis u folderu koji je nazvan kao tvoja domena npr folder imena  bug.hr

www.mmo-balkan.com
15 godina
offline
Hostgator registracija

A jel se mogu te stvari naknadno dokupiti?

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Hostgator registracija

Uvijek :)

www.mmo-balkan.com
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice