.htaccess i uzimanje id-a iz url-a

poruka: 2
|
čitano: 1.086
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
.htaccess i uzimanje id-a iz url-a

Pozdrav ljudi,

 

Imam jedan problem. Naime, radim jednu stranicu i url-ovi su dosta losi, npr. localhost/galerija.php?id=10, e sad sam htio napraviti da mi bude ljepse, kao npr. localhost/galerija/10. To sam uspio sa .htaccess fajlom, ali problem je prvo bio sa css-om i svim slikama unutra, ali to sam rijesio mijenjajuci putanje do tih fajlova, sad to radi dobro..

 

Problem je taj sto mi sad ne moze uzeti dobre rezultate iz baze, jer ne zna koji je id, iz koje galerije da uzima slike. Sa ovim losim linkovima kada napises querry tipa (SELECT * FROM galerija WHERE id="$_GET["id"]"), on mi prikaze sve slike iz te galerije, ali sad sa ovim ljepsim url-om ne vraca nista pod $_GET["id"], tako da mi izbaci neki error tipa mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource.

 

Na koji nacin sad mogu ja iz localhost/galerija/10 uzeti taj id da bih mogao uzeti dobre rezultate iz baze?

 

Je li neko imao slicnih problema? Ima li neko kakvo rjesenje?

 

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: .htaccess i uzimanje id-a iz url-a
Boky3 kaže...

 

Pa što? Ako već imaš overwriteane linkove, takve iste generiraj pri generiranju upita. Napiši si funkciju koja će ti generirati prema zadanim patternima linkove. Ovako ja imam:

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.6.2014 5:44 (alankish).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice