Isplata s freelance-a

poruka: 8
|
čitano: 4.417
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Isplata s freelance-a

Pozdrav! Koji je najisplativiji način za isplatu s freelance stranica i onda dalje na račun? Opcije su Payoneer, Skrill i PayPal. Je li najbolje možda staviti PayPal u $ i otvoriti devizni račun za preuzimanje u HR?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Isplata s freelance-a

Ja u BiH koristim visa karticu povezanu za paypal-om za naplatu sa peopleperhour.

- sredstva sa pph povučem na paypal

- sa paypal legnu na karticu / devizni račun i vozi miško.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Isplata s freelance-a
Nix kaže...

Ja u BiH koristim visa karticu povezanu za paypal-om za naplatu sa peopleperhour.

- sredstva sa pph povučem na paypal

- sa paypal legnu na karticu / devizni račun i vozi miško.

Koliko ti uzmu kod prebacivanja na PayPal, a koliko sa PayPal-a na karticu (u tvojoj valuti, ne deviznu)?

16 godina
offline
Isplata s freelance-a

Ne opterećujem se time koliko koji servis uzme, jednostavno ne možeš izbjeći te troškove, ako želiš raditi i zaraditi.

 

- servisi za freelancanje uzimaju određenu sumu ili postotak za posredovanje između tebe i onog tko ti nudi posao.

- paypal ima svoj cjenik

- banka pak svoj za konverziju iz devize u domaću valutu.

 

Trenutno radim za klijenta iz UK, kojeg isto tako muče problemi koliko će mu koji payment servis uzeti postotaka, pa je odabrao umjesto globalno korištenog paypal-a, manje poznat paymentsense. Pitam se koliki će imati profit i koliko će ljudi pristati plaćati preko tog servisa.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Isplata s freelance-a
Nix kaže...

Ne opterećujem se time koliko koji servis uzme, jednostavno ne možeš izbjeći te troškove, ako želiš raditi i zaraditi.

 

- servisi za freelancanje uzimaju određenu sumu ili postotak za posredovanje između tebe i onog tko ti nudi posao.

- paypal ima svoj cjenik

- banka pak svoj za konverziju iz devize u domaću valutu.

 

Trenutno radim za klijenta iz UK, kojeg isto tako muče problemi koliko će mu koji payment servis uzeti postotaka, pa je odabrao umjesto globalno korištenog paypal-a, manje poznat paymentsense. Pitam se koliki će imati profit i koliko će ljudi pristati plaćati preko tog servisa.

Znam da će biti tih troškova, samo gledam kako da ih minimiziram Kao najbolja mi se čini onda PayPal i devizni račun u $. Tako bi trebale biti najmanje naknade za konverzije valuta.

13 godina
offline
Isplata s freelance-a

Je li ti zaista potrebno prebacivanje na račun u HR?

 

Osobno koristim Payoneer i sve plaćam njihovom MasterCard karticom. Naknada ne postoji jer si praktički "turist" koji plaća karticom u dolarima te ti plaćanje ovisi o tečaju dolara na taj dan.

 

Druga stvar je kod podizanja gotovine s bankomata jer onda postoji neka naknada, ali pošto nikada nisam imao potrebe dizati gotovinu, ne bih ti znao reći koliko ta naknada iznosi.

 

Plus što Payonner nudi $25.00 obojici korisnika "Refer A Friend" programa kada novi korisnik dobije uplatu od minimalno $100.00 (za to se javi na PP ako si zainteresiran).

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Isplata s freelance-a

Je, Payoneer je najbolja opcija za to.

Večina ljudi koji ozbiljnije zarađuju na takvim sajtovima povlače zaradu

direktno na Payoneer karticu (US virtualni "bankovni račun").

Free Cpanel Host
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Isplata s freelance-a

Zdravo,
meni puno bolja opcija sa PayPal racunom. Opet, moze ovisit kakvi ti je "poslodavac" :)
p.s. SEO optimizacija

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 12:16 (Ervin16).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice